Polskie Radio Dwójka (PR2)

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110095Post Czartogromski »

14:00 Audycja specjalna
Informacje o audycji:
prowadzi Magdalena Łoś

Bach EXTREME Johannes-Passion – transmisja z Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie – Jan Sebastian Bach Pasja wg św. Jana BWV 245

Karol Kozłowski – tenor (Ewangelista), Magdalena Łukawska, Antonina Ruda – soprany, Matylda Staśto-Kotuła, Piotr Olech – alty, Juan Sancho (arie tenorowe), Bartosz Gorzkowski, Piotr Szewczyk – tenory, Jacek Ozimkowski (Jezus), Przemysław Józef Bałka (Piłat) – basy, Capella Cracoviensis, dyr. Jan Tomasz Adamus
17:00 Audycja specjalna
Informacje o audycji:
Koncert w hołdzie Ofiarom z 18.04.2010, prowadzi Róża Światczyńska

III Symfonia Henryka Mikołaja Góreckiego (58’28”) – Sinfonia Varsovia, POR i Łukasz Borowicz
18:00 Audycja specjalna
Informacje o audycji:
prowadzi Magdalena Łoś

Bach EXTREME Matthäus-Passion – transmisja z Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie – Jan Sebastian Bach Pasja wg św. Mateusza BWV 244

Juan Sancho – tenor (Ewangelista, arie tenorowe), Michalina Bienkiewicz, Antonina Ruda, Katarzyna Brajner, Magdalena Łukawska – soprany, Piotr Olech, Matylda Staśto-Kotuła, Łukasz Dulewicz, – alty, Bartosz Gorzkowski, Szczepan Kosior, Piotr Szewczyk, Piotr Windak – tenory, Jacek Ozimkowski, Marek Opaska (Jezus), Sebastian Szumski, Przemysław Józef Bałka – basy, Capella Cracoviensis, Chór Filharmonii Krakowskiej, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej, dyr. Jan Tomasz Adamus
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110096Post Hebius »

Dzięki, chociaż też mi się już udało do tego dogrzebać.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110097Post Czartogromski »

A jeszcze w uzupełnieniu poprzedniego wpisu: Dwójka przy okazji pandemii pozbyła się po cichutku wielu osób, pojawiły się za to nowe głosy osób, które może i się starają, ale skoro mają braki w wykształceniu ogólnym, to efekt jest, jaki jest. Ostatnio jeden z panów z Jeana-Baptiste’a Lully’ego zrobił kobietę, bo nie wiedział, jak odmienić to nazwisko.
Ostatnio zmieniony 09-04-2022 18:08:58 przez Czartogromski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110099Post Hebius »

To pewnie w dzień, więc nie zauważyłem.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110101Post Hebius »

A kogo się pozbyli, bo jak patrzę po zespole, to wydaje mi się, że wszyscy są:
https://www.polskieradio.pl/8,Dwojka/25,Zespol

Wiktor Aleksander Bregy [*] umarł, więc jego nieobecność jest naturalna.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110103Post Czartogromski »

Głos Małgorzaty Tułowieckiej pozostał tylko w sygnale "O wszystkim z kulturą", przeglądów prasy Renata Lis już nie robi. To przypomina mi się na szybko.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110111Post Hebius »

A fakt, Małgorzata Tułowiecka, dawno jej audycji na Dwójce nie słyszałem.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11731
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110119Post marcin »

Na dobre przełączyłem sie z Tok FM na Polskie Radio Dwójkę.
Najlepsza decyzja ostatnich miesięcy :P zamiast słuchać przy śniadaniu o inflacji i drożejących kredytach to słucham Brahmsa :D
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110126Post Czartogromski »

A mszy w niedzielę nie łaska posłuchać przy śniadaniu?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11731
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110127Post marcin »

Chyba że to msza h-moll Bacha, to tylko wtedy :P

Może być?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110132Post Czartogromski »

:nienie: :nienie: :nienie: :nienie: Nieładnie.
W ramach pokuty proszę wysłuchać poniższych:
https://www.polskieradio.pl/8/4602
Ego te absolvo ab omnibus peccatis et censuris.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110665Post Hebius »

Aż się nie chce o tym pisać :diablo:

Dorotę Kozińską
wyrzucili właśnie z Dwójki. Za prywatny wpis na FB odnośnie mijającej w niedzielę wiadomej rocznicy, wpis na profilu dostępnym tylko dla znajomych.

DOROTA SZWARCMAN: Mamy już policję myśli
Ktoś był uprzejmy ten wpis podejrzeć i zrobić donos do prezeski Polskiego Radia. Skutek: odgórny zapis na osobę, oświadczenie o nieprzedłużeniu umowy (to w Radiu Chopin) i zrzucenie z anteny audycji z jej udziałem. Był już nagrany odcinek Trybunału Płytowego Dwójki dotyczący Stabat Mater Szymanowskiego – nie zostanie wyemitowany. A wszystko dlatego, że koleżanka napisała do niewielkiej grupy osób mniej więcej to, co myśli na ten temat większość z nas.

Jeśli to nie jest putinadą, to czym?
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110675Post Czartogromski »

Ciekawe, czy pozostali jurorzy jakoś zareagują.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10639
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110679Post gaynau »

i bardzo dobrze, troche kicha ze do odejscia trzeba bylo zmuszac
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4794
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110681Post bolevitch »

mi to się raczej kojarzy z opisami z czasów stalinizmu. Ale nie zapominajmy, że wcześniej wsadzano nawet do więzienia za mówienie, że muchy srały na Najjaśniejszego Pana...
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110685Post Hebius »

A najgorzej, że to wpis prywatny, więc człowiek nie wie, co w nim było. A ponoć DK wypisała się nim z grona ludzi przyzwoitych. Wiec jest pokusa żeby poznać takie ohydztwo, a tu lipa :D
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110874Post Hebius »

a w Wyborczej piszą o tym dopiero dzisiaj.

Dziennikarka skrytykowała obchody katastrofy smoleńskiej. Reakcja Polskiego Radia była natychmiastowa
Wyborcza pisze:"Szanowni Państwo, karząca Włócznia Wotana spadła na mnie jak na Hundinga, nazajutrz po naradzie w Walhalli. Jako że moja wiedza i umiejętności radiowe nie idą w parze z pożądaną oceną sytuacji politycznej w Polsce, od dziś nie jestem już współpracownicą Polskiego Radia Chopin, a wszystkie moje audycje schodzą z internetowej anteny ze skutkiem natychmiastowym" - napisała we wtorek na Facebooku dziennikarka muzyczna Dorota Kozińska.

Po jakimś czasie dopisała: "Update: Dwójki też już nie. Decyzją Zarządu".

Polskie Radio zakończyło współpracę z Kozińską z powodu jej krytycznego wpisu o rocznicy wypadku w Smoleńsku.

Dorota Kozińska usunięta za krytyczny wpis

Dorota Kozińska jest latynistką, tłumaczką, krytyczką muzyczną. W latach 1992–2013 była członkinią redakcji czasopisma „Ruch Muzyczny". Publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Teatrze" i "Zeszytach Literackich". Prowadzi autorskie zajęcia o muzyce teatralnej w Akademii Teatralnej w Warszawie. Od lat była związana z Programem II Polskiego Radia - zasiadała w "Płytowym Trybunale Dwójki", audycji prowadzonej przez Jacka Hawryluka.

Polskie Radio zerwało współpracę z Kozińską w poniedziałek, 11 kwietnia. Dzień wcześniej, w 12. rocznicę wypadku w Smoleńsku, Kozińska napisała, że obchody nie mają "nic wspólnego z autentyczną tragedią, jaka rozegrała się pod Smoleńskiem". Wpis był dostępny tylko dla znajomych dziennikarki.

- To był mój protest przeciwko formie obchodów, a nie samej tragedii, której nie kwestionuję - mówi Kozińska. - Wpis został wykradziony i w formie screenshotu dostarczony do kogoś z radia. Prezeska PR Agnieszka Kamińska po kilku godzinach przekazała szefom dwóch anten - Radia Chopin i Dwójki - że jest na mnie coś w rodzaju zapisu.

Radio Chopin rozwiązało umowę o współpracę z dziennikarką i usunęło z archiwum na stronie internetowej wszystkie audycje nagrane przez Kozińską - ponad 100 godzinnych materiałów. Dwójka, poza usunięciem audycji Kozińskiej z archiwum, wstrzymała emisję odcinka "Trybunału Płytowego Dwójki" o Stabat Mater Szymanowskiego, w którym udział wzięła Kozińska.

- Jest absolutny zakaz współpracy ze mną na jakimkolwiek polu - mówi Kozińska. - Zarząd się ze mną nie porozumiał. Wygląda to jak zapis za późnego Gomułki - wyraziłam się nie po linii politycznej, w związku z tym należy mnie usunąć z przestrzeni publicznej.

Poprosiliśmy przedstawicieli Polskiego Radia o komentarz. Czekamy na odpowiedź.
Przy okazji ujawnia się też cały urok cyfryzacji, która nie tylko ułatwia dostęp do różnych treści, ale też bardzo usprawnia usuwania treści nieodpowiednich.

Obrazek
Ciekawe, co dadzą jutro o 17:00 i jaka będzie reakcja innych osób zasiadających w Trybunałach na pojawiające się w sieci apele o bojkot audycji.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110987Post Czartogromski »

Płytowy Trybunał Dwójki na FB pisze: Dziś o godz. 17.00 powtórkowy Koncert Potrójny Beethovena. Spokojnych Świąt. I lepszych czasów.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 110990Post Hebius »

Dorota Kozińska na blogu pisze:„Był jasny, zimny dzień kwietniowy i zegary biły trzynastą” – zważywszy na to, co za oknem, tak mógłby zaczynać się mój kolejny wpis z życzeniami wielkanocnymi dla Czytelników. Tak jednak się składa, że to pierwsze zdanie dystopii Orwella Rok 1984 (w przekładzie Tomasza Mirkowicza), opowieści o końcu pewnego świata. Kilka dni temu skończył się kawałek mojego świata – przez pewien czas, nie wiadomo jak długi, nie usłyszą mnie Państwo ani w Dwójce, ani tym bardziej w Polskim Radiu Chopin. Ale nie warto rozpaczać, bo choć oświatą i sztuką zajmuje się już coś w rodzaju Ministerstwa Prawdy, nie musimy jeszcze prowadzić wojny, tym bardziej z ramienia Ministerstwa Pokoju. Na tym się skupmy w ten jasny, zimny czas. Róbmy swoje, ale też i coś więcej: swoje najwyraźniej przestało wystarczać. Obyśmy w przyszłych latach nie musieli sobie życzyć wolności i rychłego zakończenia wojny, tylko wiosny jak u mnie w kuchni, piękna, którego nie trzeba będzie odbudowywać ze zgliszcz, i prawdziwej, niezakłamanej miłości. Niech się spełni. Głowa do góry. Idźmy przed siebie z podniesionym czołem.
https://atorod.pl/?p=6520
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 111381Post Czartogromski »

Krzysztof Tomasik w Dwójce:
Pola Raksa i kariera, która rozpoczęła się w barze mlecznym
https://polskieradio24.pl/8/410/Artykul ... ody-twarze
ODPOWIEDZ