Złote myśli i ulubione cytaty

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Złote myśli i ulubione cytaty

Post: # 7091Post Renly Baratheon »

Królom należy się hołd, mogą robić, co chcą.

Jean Le Be

Król podobny jest Bogom.

Anna Maria Luiza de Bourbon

Król należy do rasy Bogów.

Omer Talon
Szafir

Re: Złote myśli i ulubione cytaty

Post: # 8366Post Szafir »

,,Bo nie'' jest argumentem ludzi, którzy nie mają argumentu.
Tomasz Boski, Rodzinka.pl
Miłość jest jak światło życia, a małżeństwo to jest rachunek za to światło
Miodowe Lata
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5883
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Złote myśli i ulubione cytaty

Post: # 8370Post Czartogromski »

Znośność bytu jest nielekka
Czartogromski
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13482
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Złote myśli i ulubione cytaty

Post: # 8392Post Hebius »

Jane Austen (w tłumaczeniu Anny Przedpełskiej-Trzeciakowskiej) pisze: Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Imbryk

Re: Złote myśli i ulubione cytaty

Post: # 8617Post Imbryk »

Chcesz zrozumieć, czym jest rok życia? Zapytaj o to studenta, który oblał roczny egzamin. Czym jest miesiąc życia, powie ci matka, która wydała na świat wcześniaka, i czeka, by wyjęto go z inkubatora, bo dopiero wówczas będzie mogła przytulić swoje maleństwo. Zapytaj, co znaczy tydzień, robotnika pracującego na utrzymanie rodziny w fabryce albo kopalni. Czym jest dzień, powiedzą ci rozdzieleni kochankowie, czekający na kolejne spotkanie. Co znaczy godzina, wie człowiek cierpiący na klaustrofobię, kiedy utknie w zepsutej windzie. Wagę sekundy poznasz, patrząc w oczy człowieka, który uniknął wypadku samochodowego, o ułamek sekundy pytaj biegacza, który zdobył na igrzyskach olimpijskich srebrny medal, a nie ten złoty, o którym marzył przez całe życie. Życie to magia.
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Złote myśli i ulubione cytaty

Post: # 11384Post Renly Baratheon »

Nie znam innego Jezusa, jak z naszej tradycji katolickiej, i nie wyrzeknę się jasnego porządku Ojców, Soborów i Papieży, oraz wszystkich wielkich ludzi współczesnej elity, dla zaufania pismom czterech ciemnych Żydów *.
Mój katolicyzm ogranicza się do nienawiści do protestantów, Boga. Jestem bardziej papistą aniżeli katolikiem, bardziej poganinem aniżeli papistą. Ale wszystko to jest przecież to samo, kiedy się temu dobrze przyjrzymy.
Nie mogłem Bogu przebaczyć mojej głuchoty, upadłem i pozbawiłem Go roli protektora i dobroczyńcy. Mszczę się, odmawiając Mu istnienia.
Charles Maurras

* Ewangelistów. :mrgreen:
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Złote myśli i ulubione cytaty

Post: # 12191Post Renly Baratheon »

Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji...

Marcus Eli Ravage

Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami* i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska dziewczyna* jest waszym ideałem macierzyństwa i dziewictwa. Żydowski zbuntowany prorok* jest centralną figurą w waszych religijnych modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych bogów, odstawiliśmy waszą rasowa spuściznę i zastąpiliśmy ja naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może być nawet porównywalnym z tym czystym i sprawnym opanowaniem was!

Marcus Eli Ravage
* Ewangeliści oraz apostołowie.
* Miriam z Nazaretu zwana przez chrześcijan wieczną niepokalaną dziewicą.
* Jeszua z Nazaretu zwany przez chrześcijan synem jahwe.
ODPOWIEDZ