HBO

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8194
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 127383Post mike »

nie to jest opinia uznanej krytyczki filmowej i jest ona decydująca wobec twojej, tym bardziej, że twoja jest bez pokrycia

zawsze jednak możesz przedstawić źródło, które by wskazywało, że ona się myli, nie zrobiły tego setki tysięcy followersów, możesz zrobisz Ty :>
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10639
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 127397Post gaynau »

Hę?
To, że jej się nie podoba takie rozwiązanie jest jej opinią. I tyle.

Ty w ogóle oglądasz/ czytasz ze zrozumieniem? Bo najpierw piszesz, że to ta sama korona, co określasz failem. Później failem scenarzystów, że stworzyli dwie, niespójnie z materiałem źródłowym.

W tym momencie zakończę tę bezowocną dyskusję.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8194
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 127466Post mike »

Fail spowodowany przytykiem HBO do Amazona, że oni będą się źródła trzymać.... Stworzyli dwie różnie wyglądające, czego nie ma w książkach, jest w nich jedna. Przykładów jest więcej chociażby scena śmierci małolata w książce został zamordowany z premedytacją podczas gdy w serialu jest to pokazane jako nieszczęśliwy wypadek. Serialowy Aemond jest mentalnie kimś innym, miękki bijący się z myślami, z przebłyskami rozsądku, w książce zimnej krwi bezwzględny psychopata.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13165
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: HBO

Post: # 128172Post Hebius »

Babylon Berlin. Wreszcie jest nowy sezon.
https://www.youtube.com/watch?v=cWnCxbdpqK4
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8194
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 128413Post mike »

Biały Lotos powrócił, a do obsady dołączył :serce: Theo James :serce:

zwiastun
Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8194
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 131914Post mike »

w Białym Lotosie akcja toczy się niespale, acz z konkretem
Spoiler
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4731
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 131919Post jordi »

Też zaczęliśmy oglądać.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13165
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: HBO

Post: # 131922Post Hebius »

A my na razie nie. Ale nadal niezmiennie polecamy Babylon Berlin.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10639
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 132957Post gaynau »

mike pisze: 31-10-2022 22:11:24 Biały Lotos powrócił, a do obsady dołączył :serce: Theo James :serce:

zwiastun
Obrazek
Obejrzałem oba sezony.
Przyzwoity serial, chociaż miałem chyba nieco za duże wyobrażenia.

PS: do tych, którzy widzieli. Nie macie wrażenia, że w obu sezonach homoseksualiści są nacechowani bardzo negatywnie?

Śmierdzi mi to homofobią z lekka. Ale może to tylko wrażenie...
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10639
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 133660Post gaynau »

Hannes
Widoczne męskie tyłki( i nie tylko), ale to dramat( w sensie dramat dramat, a nie erotyk lub komedia).
I niestety bez gejozy.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4731
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 134122Post jordi »

Obejrzałem „Darwin i wrogowie ewolucji” na HBOMax. Nie spodziewałem się, że aż tylu kreacjonistów jest w USA.
https://www.hbomax.com/pl/pl/feature/ur ... FvjSoJAeG-
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: HBO

Post: # 134125Post Czartogromski »

Nie od dzisiaj wiadomo, że najwięcej idiotów na 100 mieszkańców przypada w USA.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4731
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 134278Post jordi »

Obejrzałem kolejny dokument na HBOMax „Darczyńcy: siła pieniądza” Alexandry Pelosi. To kolejny obraz na temat tego jak zjebanym krajem jest USA.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8194
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 134356Post mike »

gaynau pisze: 12-12-2022 14:23:48 PS: do tych, którzy widzieli. Nie macie wrażenia, że w obu sezonach homoseksualiści są nacechowani bardzo negatywnie?

Śmierdzi mi to homofobią z lekka. Ale może to tylko wrażenie...
Nie widzę tego jako negatyw, ale rozumiem o co chodzi i moim zdaniem dobrze, że nie przedstawiają w samych superlatywach, w końcu gej w kinie jak w życiu może być dobrym lub złym człowiekiem.

Szkoda Tanyi, zapowiedzili kolejny sezon, ale nie widzę go dalej bez tej najbardziej charyzmatycznej postaci. Była jednym z głównych motorów napędowych mojego niecierpliwego wyczekiwania każdego odcinka.

W ogóle sezon 2 głupio się potoczył na końcówce, wszystko raz dwa chop siup i do widzenia za szybko za płytko i byle jak. Zwłaszcza, że napięcie super narastało czekałem więc na o wiele więcej niż dostałem. Ogólnie jednak serial dobry, ze świetnymi widoczkami można planować wakacje widząc te całą scenerie.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10639
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 134365Post gaynau »

Zajebiście było właśnie na koniec 🙃
Czuć było, że to ten nadchodzi... A jednak, prawie sie udało... I jeb, w jej stylu 🤣😂

Obstawiam, że kolejny sezon będzie w Azji( lub Portoryko? Tyle, że były już Hawaje...).

A twórca jest pedałem. Także może jestem przewrażliwiony 😬🙃
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4731
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 134487Post jordi »

Zespoilowaliście mi właśnie ostatni odcinek (jeszcze nie widziałem). Na przyszłość wsadzajcie w coś takie informacje.

Serial podoba mi się bo jest odwróceniem typowego kryminału. Nie zastanawiamy się „kto zabił” tylko „kto zginie”.

Początkowo trochę uwierało mnie nadmierne powielenie schematów z pierwszego sezonu. Ktoś komuś funduje wyjazd i dochodzi do napięć. Ktoś o dominującej pozycji sięga po wszystko to, czego zapragnie ktoś o niższej pozycji. Na szczęście jest na tyle nowych elementów by to uwieranie szybko przeszło.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10639
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 134499Post gaynau »

Pisałem wielokrotnie o tym, by nie spojlerować, mike tego nie rozumie.
Taka formuła, gdzie zastanawiasz się kto zginie( ale i kto zabije) nie jest nowością. Gdzieś to już widziałem.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8194
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 134891Post mike »

Ile razy można tłumaczyć, ze dyskusja o już wyemitowanym dziele to nie spoiler. Tym bardziej wyemitowanym dawno jak i dawno zakończonym całym sezonie. Nikt tu nie będzie pytał księciuniów, czy obejrzeli, a jeśli nie to kiedy zechcą nadrobić zaległości, bo w ten sposób nic nie będzie można napisać.

Zastanawia mnie czy, a jeśli tak to kto z obsady 2 sezonu trafi do 3 tak jak niektórzy wpadli z 1 do 2. Kto wie może pociągną wątek asystentki Tanyi, która wyruszy na poszukiwanie rozwiązania tajemnicy i zemsty na Gregu. Nie wiem czy chciałbym to oglądać, chyba jednak wolę zupełnie nową obsadę oraz historię. No mogliby zostawić młodego, który kręcił na początku z asystentką, a później paniami lekkich obyczajów, bo przyjemnie się na niego patrzy.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4731
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 134893Post jordi »

Ale czy to wielki wysiłek wstawić coś w jakiś szablon czy coś w tym stylu by oznaczyć? Ten drugi sezon to nie jest wcale takie wielkie „dawno”.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10639
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 134895Post gaynau »

No cóż, sypanie spojlerami to buractwo.
Kulturalni ludzie zawsze znajdą sposób, by o dziele dyskutować tak, by innym nie psuć zabawy z oglądania. Nawet o dziełach wyemitowanych dawno( o zgrozo, minęły 2 tygodnie od emisji finału).
ODPOWIEDZ