Polskie Radio Dwójka (PR2)

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13371
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 178701Post Hebius »

A tak, to akurat było wiadomo od dawna.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 179604Post Czartogromski »

Powrócił poranny przegląd prasy. Może powrócił już wcześniej, ale przed ósmą zazwyczaj radia nie słucham. Powrócił razem z Tomaszem Cudowskim*.


*Przy okazji: Autor historycznej komedii kryminalnej "Tonsury i kaptury". Cudowski z Tomaszem Obertynem swego czasu bardzo miło się przegadywali w porannych audycjach.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13371
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 179605Post Hebius »

I słyszałem (czytałem), że Paweł Siwek wrócił do prowadzenia Poranka Dwójki. Widać nie ma nic mocno obciążającego na koncie i przeszedł pomyślnie proces depisyfikacji.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 179607Post Czartogromski »

Tydzień go nie było, może urlop. Jest bardzo kompetentny radiowo, co było słychać wyraźnie, gdy zastępowała go pani (ale nie żebym miał panią krytykować, po prostu w radio Siwek lepszy).
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 179756Post Czartogromski »

.... a dzisiaj w przeglądzie prasy Jerzy Kisielewski! I przegląd w starym (i dobrym stylu), przeglądający rozmawia z prowadzącym, miło i z pożytkiem się słucha (zwłaszcza gdy nie trzeba iść do pary).
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 179967Post Czartogromski »

19:00 Filharmonia Dwójki
Informacje o audycji:
prowadzi Adam Suprynowicz
:oklaski:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13371
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 179968Post Hebius »

Nawet o tobie pomyślałem przy tej okazji :D
(tzn. słysząc jak Suprynowicz mów, że wrócił do prowadzenia Filharmonii Dwójki po dłuższej przerwie)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 179969Post Czartogromski »

Poza kompetencjami merytorycznymi: mój ulubiony głos w Dwójce.
Elfin
Posty: 240
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 180041Post Elfin »

Tarczyński może być ciekawy. Teraz leci w eter.
https://www.polskieradio.pl/8/2382/Arty ... ka-dehnela
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13371
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 180591Post Hebius »

Dziś startuje w Gdańsku festiwal Actus Humanus Resurrecti - od 20:00 transmisja wieczornego koncertu

W programie
Jan Dismas Zelenka Lamentationes Hieremæ Prophetæ pro hebdomada sancta ZWV 53, Lamentationes Hieremæ Prophetæ pro hebdomada sancta ZWV 54

wykonawcy: Collegium 1704, dyr. Vaclav Luks,
soliści: Margherita Maria Sala – alt, Krystian Adam Krzeszowiak – tenor, Tomáš Šelc – bas

Książkę programową można ściągnąć ze strony festiwalu:
https://www.actushumanus.com/AHR2024.pdf
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11901
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 180647Post marcin »

Zawsze w okresie wielkopostnym taki festiwal robią moje dwa ulubione miasta (pierwsza liga na liście)
W Gdańsku Actus Hunanus
A w Krakowie Misteria Paschalia
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13371
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 181638Post Hebius »

Zmiany w ramówce radiowej Dwójki. Program o sztuce i przegląd prasy

(...)

„Kunstkamera” to nowa audycja Aleksandry Łapkiewicz. Emitowana będzie na antenie radiowej Dwójki w niedziele o godz. 14.45. Dzieła sztuki wizualnej w radiu stają się opowieścią, a zamknięte w nich historie pozwalają podróżować w przestrzeni i przenieść słuchaczy w inny czas.

Nowa audycja o sztuce w Dwójce

- Odwiedzimy najciekawsze polskie kolekcje w poszukiwaniu przedmiotów, które kryją naszą przeszłość i próbują zapisać współczesność. Opowiemy o obiektach sprzed wielu wieków i tych tworzonych współcześnie. W naszej „Kunstkamerze” znajdą się zarówno najcenniejsze rzeźby, obrazy, druki czy dzieła sztuki rzemieślniczej, jak i pieczołowicie przechowywane kurioza. Zmieszczą się tam współczesne instalacje, iluminowane rękopisy, zastawy stołowe i meble. Broń, obiekty kultu i pożądania. Tak gromadzona dwójkowa kolekcja sztuki pozwoli nam na swobodę i będzie otwarta również na propozycje słuchaczy. Będziemy wspólnie zapełniać naszą kunstkamerę i szukać przedmiotów, których historie warto opowiedzieć - zapowiada prowadząca audycję, Aleksandra Łapkiewicz.

O kulturze za granicą

Od 8 kwietnia, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00 Program II Polskiego Radia zaprasza na „Przeglądy prasy zagranicznej”, w których usłyszeć będzie można o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych na świecie. W roli komentatorów: Monika Pilch - w poniedziałki i czwartki, Kamil Zalewski – we wtorki (prasa krajów bałtyckich), Mariana Kril – w środy (prasa ukraińska) oraz Tomasz Sajewicz – w piątki (prasa Azji Południowo-Wschodniej). Od 8 kwietnia w Programie II Polskiego Radia pojawią się „Pogłosy” - krótki magazyn przedstawiający najistotniejsze słowa gości, które danego dnia padły na antenie. Emisja od poniedziałku do piątku o 19:00. Autorem audycji będzie Marcin Pesta. - Siłą, a zarazem przekleństwem radia jest jego ścisły związek z teraźniejszością. Słowa, które padają na antenie - nawet te najważniejsze - ulatują. Postanowiliśmy więc dać im drugie życie, wskazując zarazem wypowiedzi, które z naszej perspektywy godne są odnotowania - mówi Michał Nowak, sekretarz radiowej Dwójki.
Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/d ... any-sztuka

Przywykłem do niedzielnych spotkań z Grażyną Bastek, ale ostatnio były chyba same powtórki, więc pojawienie się Kunstkamery nie dziwi.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 181681Post Czartogromski »

Hebius pisze: 08-04-2024 02:23:27 Przywykłem do niedzielnych spotkań z Grażyną Bastek, ale ostatnio były chyba same powtórki, więc pojawienie się Kunstkamery nie dziwi.
A może nawet powtórki powtórek.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 181682Post Czartogromski »

A dzisiaj:
19:30 Filharmonia Dwójki
prowadzi Magdalena Łoś

Koncert zespołu Nuovo Aspetto i Valera Sabadus (kontratenor) na Festiwalu w Poczdamie (Musikfestspiele Potsdam Sanssouci, 24.06.2023)

Francesco Bartolomeo Conti Sinfonia („Il Trionfo dell’ Amicizia“); Antonio Vivaldi Ho nel petto unbcor si forte; Francesco Bartolomeo Conti Scelta Idea di nobilta; Maria Antonia Walpurgis Maris procella; Luca-Antonio Predieri Cieco cascun; Giuseppe Porsile Il Giorno Felice (fragment); Francesco Bartolomeo Conti Dei colli nostril; Antonio Caldara Questo è il prato; Antonio Maria Bononcini Sinfonia vaga, e suave, che descrive il moto dei Cieli; Francesco Courcelle Tornata sereni; Francesco Bartolomeo Conti Preludio aus David; Francesco Bartolomeo Conti Se mai dal crudo artiglio.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13371
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 181705Post Hebius »

A gdzie to można obejrzeć? Bo w kuchni byłem (przygotowywałem donice pod pelargonie) i nie dosłyszałem.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 181706Post Czartogromski »

Była mowa, że wywiad z Sabadusem jest w podcastach.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13371
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 181707Post Hebius »

A sam koncert gdzieś tam (zrozumiałem, że nie na stronie PR2) do obejrzenia do polowy września. Chyba, ze chodziło o inny koncert Valera.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13371
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 182059Post Hebius »

Jezus Maria!

Dzisiaj tak sobie na spokojnie posłuchałem pani Monika Pilch w przeglądzie wiadomości z zagranicy.

Przecież ta pani nie potrafi czytać!
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 182113Post Czartogromski »

W trakcie urlopu słuchałem przeglądów i generalnie wrażenia mam pozytywne, choć faktycznie, pamiętam, że nie wszyscy dawali radę - może to też Monika Pilch.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 182262Post Czartogromski »

W niedzielny [14 IV] wieczór w Dwójce – radiowa adaptacja głośnej powieści Jacka Dehnela (reż. Waldemar Modestowicz).
obsada:
Elżbieta Kępińska (Lala), Marcin Hycnar (Jacek, wnuczek Lali), Danuta Stenka (Hania, córka Lali), Leon Charewicz (Walerian Karnaucho, ojciec Lali), Halina Skoczyńska (Irena Bieniecka), Mariusz Benoit (Zygmunt Karpiński, drugi mąż Lali)
https://www.polskieradio.pl/8/433/Artyk ... r-i-stenka
ODPOWIEDZ