Właśnie byłem w kinie

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4891
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 183399Post jordi »

„Civil war”
Film drogi (czego nie widać po zwiastunie). USA ogarnięte wojną domową. Bohaterowie to dziennikarze zmierzający do Białego Domu by zrobić wywiad z prezydentem.
Spoiler
Zastosowano tu taki zabieg, że motywy wojny domowej pozostają dla widza nieznane. Jestem świadomy, że to zabieg celowy ale do mnie to nie przemawia. Wydaje mi się naturalne, że każda ze stron powinna chcieć przedstawiać przy różnych okazjach swoją narrację pokazującą swą szlachetną motywację. Z filmu nie dowiemy się też co motywuje głównych bohaterów.

Sądząc po finałowych scenach tytuł mógłby brzmieć równie dobrze „Wszystko o Jessie” jeśli wiecie co mam na myśli.

Ponadto zderzamy się ze starą prawdą, że nic tak nie ożywia wiadomości jak zdjęcia trupów. Tych w filmie jest pod dostatkiem.
Obrazek

Film oglądałem w Cinema City w wersji zrobionej pod 4DX (dodatkowe efekty mechaniczne) i jeśli jest taka możliwość to chyba warto właśnie taką wersję oglądać.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4891
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 183460Post jordi »

Film „Kaskader”.

Komedia kryminalno-romantyczna z licznymi nawiązaniami do filmów i seriali. Dużo muzyki kojarzonej przez starsze pokolenie ale niekoniecznie znanej młodszemu.

W 4DX potrafi nieźle wytrząść.
Spoiler
Przykład muzyki z czołówki, którą nie każdy skojarzy:
https://www.youtube.com/watch?v=dEjXPY9jOx8

Diunę też warto zobaczyć przed tym filmem.
Obrazek
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1271
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 183495Post Achim »

„ Rosalie „
Stéphanie Di Giusto na podstawie autentycznej postaci „ kobiety z brodą” we Francji w latach 70. XIX wieku przedstawia poruszającą historię emancypacji, walki o swoje prawa i nieoczywistą historię miłosną. Śliczna Rosalie zostaje wydana za zadłużonego właściciela kawiarni. Dziewczyna wykorzysta swój sekret, by pomóc finansowo mężowi, a przy okazji odkryje swój wdzięk i talent. Z zahukanej myszki stanie się świadomą i pełną uroku kobietą. Rosalie odkryje swoją przedsiębiorczość i seksualność. Trzeba było kunsztu aktorskiego Nadii Tereszkiewicz i Benoita Magimela, żeby tę historię uwiarygodnić, ale udało się. „ Rosalie” porusza jako apel o tolerancję i opowieść o niełatwym uczuciu. Do tego ma francuski wdzięk.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4891
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 183511Post jordi »

„Niepokalana”
Świetnie bawiłem się na tym filmie.
Spoiler
Film jest czymś jakby wziąć horror o zakonnicy (Zakonnica, Zakonnica 2, itp.) i zmiksować to z Jurasic Park, Obcy – ósmy pasażer Nostromo i Szklaną pułapką. Dobór muzyki również nie zawodzi.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1271
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 183565Post Achim »

„Jutro będzie nasze”
Paola Cortellesi włoska aktorka, nakręciła film z jednej strony odwołujący się do najlepszych tradycji włoskiego neorealizmu, a z drugiej zaskakująco współczesny i aktualny. Historia Delii, ofiary maczystowskiej rodzinnej przemocy/ oczywiście pod płaszczykiem kościoła katolickiego/ pokazuje siłę kobiet, ich sprawczość, siostrzeństwo , a także wiarę i nadzieję na przyszłość. Delia, z jednej strony ofiara męża, z drugiej potrafi zdobyć się na niezwykłą sprawczość i niezależność. Film jest zachwycający wizyjnie: czarno- biały, ze współczesną ścieżką muzyczną i świetnymi scenami choreograficznymi. Rola Paoli Cortellesi przypomina dawne heroiny włoskiego kina.
Doskonałe, nowatorskie kino, będące świetnym komentarzem do sytuacji współczesnej.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5897
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 183568Post Czartogromski »

Chętnie bym skomentował, ale zazwyczaj nie znam filmów, które się w tym temacie pojawiają :o :shock:
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12038
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 183574Post marcin »

A już myślałem że w Kufszynku otwarli kino :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4891
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 183670Post jordi »

Tak przy okazji. Czasem zwiastuny mnie irytują bo zdradzają za dużo. Ostatnio zwiastun mnie zirytował tym, że się pojawił... dokładnie przed tym filmem, który reklamował. Tak. Bezpośrednio przed filmem „Kaskader” wyemitowano zwiastun filmu „Kaskader”. Absurd.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1271
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 184033Post Achim »

" THE OLD OAK" niestety najnowszy i zapowiadany jako ostatni film Kena Loacha utonął w nadmiarze publicystyki i szlachetnych intencji. Historia zamkniętej społeczności irlandzkiej, w części biednej i bezrobotnej i grupy imigrantów z ogarniętej wojną Syrii tchnie papierem . Historia jest przewidywalna, bohaterowie schematyczni. Rozumiem szlachetne intencje, ale na porywające kino to za mało. Niestety.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4891
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Właśnie byłem w kinie

Post: # 184341Post jordi »

Właśnie byliśmy na starym filmie Studia Ghibli p.t. „Spirited Away: W krainie bogów”.

Warto zobaczyć ten film nawet jeśli widziało się go już wcześniej. Jest to film o zachłanności i umiarze. Doszukać się w nim można różnych odniesień do świata zachodniego.

https://www.cinema-city.pl/filmy/spirit ... /6500s2r#/
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
ODPOWIEDZ