Właśnie byłem w teatrze

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9071
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 184769Post Walpurg »

Narodowy Stary Teatr:
Dziś oficjalnie ministra kultury Hanna Wróblewska ogłosiła wyniki postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie:

— Mogę już powiedzieć, że w piątek odbyło się drugie posiedzenie sądu konkursowego, który większością głosów wskazał panią Dorotę Ignatjew jako osobę rekomendowaną na stanowisko dyrektorki Teatru Starego w Krakowie. Pani Dorota wskazała jako dyrektora artystycznego pana Jakuba Skrzywanka — przekazała dziennikarzom ministra.
Przypomnę, że Dorota Ignatjew to dotychczasowa dyrektorka Teatru Nowego w Łodzi. To ona zatrudniła na etacie pierwszego w Polsce transpłciowego aktora Edmunda Krępińskiego.

A Jakub Skrzywanek wiele już razy współpracował jako reżyser że Starym. To ten od poznańskiego spektaklu o umieraniu Jana Pawła II.

Sądzę, że to fajny tandem, który ma szansę otworzyć kolejny wielki rozdział w historii tego wyjątkowego teatru.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1277
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 184778Post Achim »

Pamiętam debiut Skrzywanka " Cynkowych chłopców " w Wałbrzychu, świetny spektakl. Trzymamy kciuki za nową dyrekcję w Starym.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9071
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 186177Post Walpurg »

Wojciech Faruga, reżyser i dotychczasowy dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, zostanie nowym dyrektorem Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1277
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 186206Post Achim »

Myślę,że to bardzo dobry wybór
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9071
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 186217Post Walpurg »

Tak. Chyba tak.
ODPOWIEDZ