Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8982
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 190846Post mike »

Za nami premiera finałowego sezonu Szkoły dla Elity... więcej nie będzie! ...ku szczęśliwości jednych oraz rozżaleniu drugich... przy serialu została najwierniejsza widownia. Fakt najlepsze były trzy, może cztery sezony, później wkradła się sztampa i wszystko się rozlazło, jednak zawsze tej produkcji dawałem szanse zerkając na wdzięki kolejnych bohaterów. No i w tym ostatnim ósmym sezonie pomimo braku Andera, Patryka, Ivana gejozy na pewno nam nie zabraknie... pojawiły się nowe dupki do podziwiania, nowe gejointrygi oraz gorące sceny :P

Sezon 8 odcinek 1 gejoscena 1

Sezon 8 odcinek 1 gejoscena 2
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 578
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Netflix

Post: # 190864Post Michał »

Ivan jest w tym sezonie.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8982
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 190866Post mike »

No mignął na chwilę jestem dopiero po pierwszym odcinku. Jeśli będzie go więcej to fajnie.
Awatar użytkownika
Virtualboy
Posty: 28
Rejestracja: 04-08-2024 19:41:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Netflix

Post: # 190867Post Virtualboy »

Szkołę dla elity już obejrzałem. Jak dla mnie całkiem spoko, nie nudziłem się przy tym oglądając.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 578
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Netflix

Post: # 190926Post Michał »

mike pisze: 18-08-2024 23:01:04 No mignął na chwilę jestem dopiero po pierwszym odcinku. Jeśli będzie go więcej to fajnie.
Będzie dużo, ale ten sezon jest najsmutniejszy ze wszystkich 😕
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8982
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 191085Post mike »

Czy ja wiem? Ostatni sezon był typową Elitą z kryminalnym wątkiem w tle, o którym dowiadujemy się już w pierwszym odcinku wiedząc kto zginął bez wiedzy kto zabił i z jakiego powodu. Także pod tym względem nic nowego, jestem trochę zawiedziony, bo serial skończył się bez większej pompy. Omar z Nadią mnie irytowali dawno powinni odejść. Ivan z Joelem nie dźwignęli spadku po Patryku, a wcześniej Anderze i Polo. Z dziewczyn ta nowa bicza choć wyraźnie się starała nie dorasta sukowatości Lukrecji ani Carli. Postać Joela początkowo dobrze się zapowiadającego, ostatecznie źle poprowadzona. Najpierw wycofany, skromny, skryty i nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki śmiały, przebojowy, zawadiaka.

Końcówka wręcz komediowa, wreszcie po ośmiu sezonach wylądowali na planecie Ziemia, przynajmniej ta resztka, która się ostała :D
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12954
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 191596Post marcin »

Czy ja tu jestem jedynym który na netflixie ogląda tylko filmy? Wszyscy tutaj tylko seriale?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 6055
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Netflix

Post: # 191609Post Czartogromski »

Oglądałem jakieś filmy na Netflixie, ale już zapomniałem, jakie i czy to było na Netflixie :oops:
Awatar użytkownika
Elfin
Posty: 702
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix

Post: # 191611Post Elfin »

To znaczy, że były zapychaczami i skoro sam zmarnowałeś część życia na nie, to niegrzecznie byłoby namawiać do tego innych.
Śmieciowe filmy są jak śmieciowe jedzenie - uzależniają trując zarazem konsumenta treści.
Kocham cię życie nad życie!
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12954
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 191617Post marcin »

Jak zwykle wyolbrzymiasz wszystko i przesadzasz.

Śmieciowe filmy też są potrzebne, czasem po prostu jako odstresowywacz a czasem człowiek nie ma nastroju na myślenie i chce zobaczyć głupią komedię czy równie głupi horror.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Elfin
Posty: 702
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix

Post: # 191629Post Elfin »

Wyraziłem własną opinię, a Ty ja oceniasz zamiast przedstawić własną. Rozumiem, że nie możesz zdzierżyć faktu, że ktoś myśli inaczej niż Ty. Zarówno śmieciowe jedzenie jak i śmieciowe filmy są dla ludzi. Każdy ma prawo je oglądać, ale to dalej nie jest nic wartościowego ani zdrowego, nawet jeśli potrzebnego.
Kocham cię życie nad życie!
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5923
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netflix

Post: # 191631Post chafre »

marcin pisze: 26-08-2024 16:01:10 Czy ja tu jestem jedynym który na netflixie ogląda tylko filmy? Wszyscy tutaj tylko seriale?
Ja ogladam tylko filmy. Rzadko seriale. Chyba, że takie naprawdę warte czasu.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12954
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 191645Post marcin »

Elfin pisze: 27-08-2024 00:33:39 Wyraziłem własną opinię, a Ty ja oceniasz zamiast przedstawić własną. Rozumiem, że nie możesz zdzierżyć faktu, że ktoś myśli inaczej niż Ty. Zarówno śmieciowe jedzenie jak i śmieciowe filmy są dla ludzi. Każdy ma prawo je oglądać, ale to dalej nie jest nic wartościowego ani zdrowego, nawet jeśli potrzebnego.
Tak, ty zawsze wyrażasz tylko swoją opinię.
I zawsze ją wyrażasz w taki sposób, aby ktoś kto myśli inaczej poczuł się głupi.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 5259
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 191651Post uzytkownik_konta »

Muszę przyznać, że jak bardzo często się z Elfinem nie zgadzamy - tak ta "opinia" miała taką treść, jak gdyby naprawdę była sformułowana tylko to po, żeby odbiorca poczuł się gorzej. Taka bezsensowna napastliwość. Sam oglądałem sporo filmów na Netflixie - zwłaszcza podoba mi się to, że mają trochę staroci. Ale jeśli ogląda się jeden z filmów, które często są puszczane w różnych miejscach, dystrybuowane na różnych platformach, albo wręcz już się je kiedyś widziało - można nie pamiętać, że się to oglądało akurat na Netflixie. Np. nie pamiętam, czy "Grę" (1997) albo "Lśnienie" (1980) ostatnim razem oglądałem akurat tam, czy gdzieś indziej. Tymczasem nie mógłbym być dalszy od nazwania tych filmów zapychaczami czy śmieciami, na które zmarnowałem życie.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 532
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Netflix

Post: # 191657Post Czarek90 »

chafre pisze: 27-08-2024 01:27:25
marcin pisze: 26-08-2024 16:01:10 Czy ja tu jestem jedynym który na netflixie ogląda tylko filmy? Wszyscy tutaj tylko seriale?
Ja ogladam tylko filmy. Rzadko seriale. Chyba, że takie naprawdę warte czasu.
Podobnie. W ogóle do czasu pandemii mogłem na trzech palcach policz seriale, które zobaczyłem w swoim (wówczas trzydziestoletnim) życiu. Ale że w czasie pandemii pojawił się u nas Netflix xP I między filmami wszedł serial "Pose", potem jeszcze jakiś inny, to w ten sposób "nauczyłem się" oglądać też seriale, choć wybiórczo. I nadal częściej oglądam filmy niż seriale. ;)

Ale też zauważyłem w ostatnich latach (powiedzmy mniej więcej dwóch), że czasami jakiś film oglądam na dwa lub trzy razy. Że moja uważność już nie ta, co kiedyś. Liczba codziennych bodźców czy wprost przebodźcowanie w ogóle czasami wpływają na to (bo nie zawsze, nie przy każdym filmie), że robię przerwy w trakcie xD (na patrzenie w sufit, herbatę albo wc) albo oglądam na dwa-trzy razy przez dwa dni.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8982
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 191692Post mike »

Większość netflixowych produkcji to badziew niezaleznie od tego film czy serial. Zasadniczym tego powodem jest produkcja taśmowa, oni wypuszczają 10 pozycji co tydzień dlatego to jest głównie fast foodwa papka, często niestrawna. Aktualnie skończyłem bieżący sezon Emily w Paryżu tzn part 1 bo to kolejny kretynizm netflixa wypuszczać odcinki na raty.... Cóż nie ma co gadać o jakości tego serialu infantylnych tekstach i kuriozalnych wydarzeniach, ale przynajmniej człowiek sobie popatrzy na ten fikcyjny odpicowany Paryż, który nie istnieje w rzeczywistości https://www.youtube.com/watch?v=16V5W1EjCC4&t=84s :)


Obejrzałem też nowy film o psach "inside of a dog mind" czy jakoś tak. I to też lipa, ale przynajmniej dowiedziałem się dwóch ciekawych faktów pierwszy zła wiadomość dla miłośników psów - okazuje się, że psy mają uległą wobec człowieka psychikę, bo 50 tys lat temu ludzie atakowali wilki, a te w obronie wykształciły mechanizm nie agresji jak to zwykle bywa, lecz poddaństwa i tak dla przykładu sposób w jaki pies patrzy na swojego właściciela odsłaniając białą część gałek ocznych, to nic innego jak ewolucyjna strategia przetrwania. A druga ciekawostka psy to najbardziej zróżnicowany gatunek w całym królestwie zwierząt.


Acha no i jakiś tydzień temu wyszedł finałowy sezon Umbrella Academy. To już nie jest lipa, to gówno totalne, mogli oszczędzić sobie wstydu i już tego nie nagrywać.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15079
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 191694Post Nathi »

mike pisze: 27-08-2024 19:03:19 Większość netflixowych produkcji to badziew niezaleznie od tego film czy serial.
Już ponad rok bez Netflixa z tego właśnie powodu.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12954
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 191700Post marcin »

Większość tak ale rzeczy dobre też są
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Elfin
Posty: 702
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix

Post: # 191722Post Elfin »

Netflix, jak inne streamingi, ma opanowane schematy do perfekcji. I te schematy własnych produkcji to jest właśnie najgorsza rzecz. Ogląda się tę samą historię w średniowieczu, latach 30. XX w. czy przyszłości w kosmosie. Najgorsze jest to, że chęć zadowolenia wszystkich potencjalnych grup sprawia, że wszędzie jest gej, les i kolorowi. Ktoś powie, że to jak w literaturze pięknej i będzie w tym trochę prawdy, ale w przypadku Ntx stuffing jest wciąż ten sam, a tylko papierek w który go zawinięto jest inny.
Ostatnio zmieniony 27-08-2024 22:54:57 przez Elfin, łącznie zmieniany 1 raz.
Kocham cię życie nad życie!
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 578
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Netflix

Post: # 191736Post Michał »

Lubię seriale netflixa, hiszpańskie i meksykańskie, obejrzałem praktycznie wszystkie.
ODPOWIEDZ