Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14573
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 190482Post Hebius »

Replika na FB pisze:😍Julia Durzyńska😍 – biolożka molekularna, profesorka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, pisarka, transpłciowa kobieta. W wywiadzie Bartosza Żurawieckiego w najnowszej „Replice” Julia mówi o swojej debiutanckiej powieści „Gdy słońce wypieka sny” – powieści z wątkami autobiograficznymi:

👉Najwcześniej powstała część środkowa książki, najbardziej dramatyczna, ta opisująca przeżycia nastoletniej Noemi. Napisałam ją autoterapeutycznie, gdy miałam lat 20+ i odłożyłam. Leżała sobie kolejne prawie 20 lat, aż przyszła pandemia i wróciłam do pisania. (…) postanowiłam dodać rozdziały z dorosłą bohaterką, która, tak jak ja, jest już po drugiej stronie lustra. Przeszła tranzycję dawno temu, dobrze funkcjonuje w świecie, ma pracę, przyjaciół, czasem kochanków. (…) na początku postanowiłam, że temat tranzycji w ogóle się nie pojawi. Ale potem pomyślałam, że to ludzi jednak interesuje, więc dopisałam to i owo w dialogach, żeby i o znojach tranzycji było

👉Krzysztof jest zlepiony z różnych facetów gejów, moich kolegów, którzy mówili bez żenady, szczególnie na początku mojej tranzycji: „A, z ciekawości cię przelecę”. Gej nie gej, budził się w nich samiec alfa

👉W wieku 15–16 lat miałam bardzo dziewczyńską prezencję i mogłam uchodzić za „zwykłą dziewczynę”. Brakowało mi jednak determinacji, którą przejawia moja bohaterka. Mnie zdarzyło się nie pójść na wakacyjną randkę jako dziewczyna, bo bałam się, że zostanę „zdemaskowana”

👉Całe moje życie do czasu tranzycji, czyli prawie do trzydziestki, to była gra ze sobą. Od przedszkola wiesz, że coś nie działa, coś jest nie tak. Są takie okresy, gdy masz to bardziej na wierzchu, są takie, gdy to chowasz, by lepiej funkcjonować. Ale wtedy wpadasz w depresję, w stany lękowe. Oczywiście, pojawia się też niechęć do własnego ciała. Nie do pomyślenia było, żebym zdjęła koszulkę na plaży

❤Cały znakomity wywiad z Julią Durzyńską – do przeczytania w najnowszej „Replice", która od jutra będzie dostępna w wybranych salonach prasowych, a już można zamówić egzemplarz (papierowy lub pdf) przez naszą stronę. Kliknij i kup:

😍pojedynczy numer: https://bit.ly/Replika_110
😍prenumerata: https://bit.ly/Prenumerata_110-115
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1337
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 190599Post Achim »

Mój Partner stanowczo zakazuje mi zaglądać do " Repliki", bo za bardzo krytykuję. Przejrzałem . Podoba mi się ,że zastępczyni redaktora naczelnego Małgorzata Tarnowska dostrzegła i świetnie zrecenzowała powieść " Lektura uproszczona" Cristiny Morales. Szacun, bo obawiałem się, że ta nowatorska rzecz przejdzie w Polsce bez echa. Słabe jest natomiast omówienie sezonu teatralnego " Czekając na Querelle". Ocenianie zespołów teatralnych pod katem ilości wyotowanych aktorów LGBT jest dyskusyjne. Natomiast pisanie o sezonie teatralnym z perspektywy tematyki LGBT i pominięcie spektaklu " Nocny portier" z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu jest poważnym niedopatrzeniem. Spektakl przypomina bowiem o więźniach z różowym trójkątem w obozach koncentracyjnych i był pokazywany na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych wśród najlepszych spektakli minionego sezonu.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14573
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 190716Post Hebius »

A ja nadal nie mam nowego numeru. Dostawa się opóźnia jeszcze bardziej, niż przy poprzednim.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9539
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 190718Post Walpurg »

Może twój listonosz postanowił iść na rękę prezesowi Mikoszowi i sam odszedł?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14573
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 190719Post Hebius »

Listonosze nie są w grupie osób do zwolnienia.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9539
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 190720Post Walpurg »

No wiem, ale może twój postanowił odciążyć pracodawcę? I już nigdy nie dostaniesz kartki od jakiegokolwiek forumowicza.
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2447
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 191390Post żmij »

Po długim czasie znów kupiłem sobie Replikę, ale jeszcze nie czytałem.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14573
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 191396Post Hebius »

A mojego numeru nadal nie ma. W poniedziałek będę reklamował.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14573
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 192550Post Hebius »

Zastanawiam się, czy reklamować reklamację, czy już dać sobie spokój z Repliką :D
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15079
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 192573Post Nathi »

Może listonosz jest wojownikiem Jezusa i to po prostu zabiera żeby cie nie zdemoralizowało.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8982
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 192574Post mike »

Hebius pisze: 04-09-2024 13:50:01 Zastanawiam się, czy reklamować reklamację, czy już dać sobie spokój z Repliką :D
Brak w ofercie wersji cyfrowej, czy nie chcesz?
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 9232
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 192584Post jazzik »

Do cyfrowej chyba nie ma gratisów, magnesów itp?
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14573
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 192587Post Hebius »

Nie interesuje mnie wersja cyfrowa.

I tak sobie myślę, że to chyba już działa wdrożenie programu naprawczego Poczty Polskiej. Bo właśnie zajarzyłem, że wrześniowego numeru NF też jeszcze nie mam, chociaż to już 4 września, a zawsze przychodził przed pierwszym. Jak prenumeruję NF od lat tylko raz nie miałem numeru na czas - gdy listonosz się pomylił i zostawił mój egzemplarz w bibliotece.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5923
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 192596Post chafre »

Poczta Polska upada, kiedy inni stawiali paczkomaty, nasza poczta drukowała u Sasina . A teraz dupa blada, bo wszyscy mają paczkomaty i tylko jedna poczta Polska dalej wszystko w okienkach .
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8982
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 192602Post mike »

Hebius skoro nie interesuje to trzeba wybierać inne opcje dostawy (kurier poczty PP jeszcze się sprawdza i wciąż sprawnie działa), bądź paczkomaty. A jak nie ma wyboru dać se spokój ewentualnie kupować gdzieś stacjonarnie, bo ciągle narzekacie na dostawy tego czasopisma.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14573
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 192606Post Hebius »

Dostawa do paczkomatu to +99 zł. Prasę prenumeruje się dla wygody i taniości (bo przeważnie prenumeratorom oferuje się sporą zniżkę), a nie żeby aż tak przepłacać. Zresztą Replika jest jedynym znanym mi czasopismem, które oferuje opcję dostawy do paczkomatów.
W tym, ze cena egzemplarza w prenumeracie i przy zakupie stacjonarnym jest identyczna, też są wyjątkowi.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 9539
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 192608Post Walpurg »

Ich polityka cenowa zawsze była kuriozalna.

Najlepsze były czasy, gdy R była za darmo, ale prenumeratorzy musieli płacić.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 5759
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Replika

Post: # 192610Post jordi »

Lubiłem czasy gdy archiwalne numery były dostępne w wersji elektronicznej online.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14573
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 192616Post Hebius »

Walpurg pisze: 05-09-2024 13:25:22 Ich polityka cenowa zawsze była kuriozalna.

Najlepsze były czasy, gdy R była za darmo, ale prenumeratorzy musieli płacić.
Płaciło się za wysyłkę i to było OK.
Redakcja zawsze przy tej okazji udostępniała sesję zdjęciową ze spotkania wolontariuszy i zespołu lepiącego koperty.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8982
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 192624Post mike »

Walpurg pieniądz widzi w cyfrowo udostępnianej abstrakcji. Pieniądza nie widzi w zapierdalaniu żywych namacalnych kurierów.
ODPOWIEDZ