Fantastyka, moja miłość

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14823
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 193453Post Hebius »

Nie Jordi, Marcin napisał jasno:"Ta pani też nie wydaje mi się wzorem dobrego człowieka - skoro ma dozór policyjny za złe traktowanie zwierząt". Tutaj nie ma żadnej wątpliwości tylko przekonanie, że dobrych ludzi policja nie oskarża.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13133
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 193454Post marcin »

Po pierwsze, pisałem o wydawaniu się a nie o pewności.
Po drugie, spółdzielnia i sanepid napisały w oficjalnych pismach o kocie w lodówce i martwym psie na balkonie - normalny człowiek nie trzyma martwego psa na balkonie, Hebiusie. Nawet jeśli nie na takiego zakazu.

Co prawda ta pani temu zaprzecza ale trochę trudno mi uwierzyć, że wszyscy - policja, prokuratura, spółdzielnia, sanepid, sąsiedzi kłamią bo się z bliżej niejasnych przyczyn na te panią uwzięli. Wszyscy się uwzięli na całkowicie niewinną osobę?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14823
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 193460Post Hebius »

Nie wiemy co pisał sanepid.
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13133
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 193461Post marcin »

No to spółdzielnia. Sądzisz że pracownicy spółdzielni tak ochoczo potwierdzaliby nieprawdę w oficjalnych pismach (a przede wszystkim: po co mieliby to robić???) tym bardziej że ta rewizja była w obecności policji?

Skoro ta pani twierdzi że żadnych zwlok psa czy kota nie było a spółdzielnia kłamie - to czemu nie zwróci się do policji aby ta potwierdziła że zwłok zwierząt nie było?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13133
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 193507Post marcin »

A teraz zostawmy już temat tej pani i wróćmy do fantastyki

Za dwa dni ma wyjść nowe ilustrowane (i rozszerzone, ale nie wiem dokładnie o co) wydanie Ziemiomorza. Mam stare, przeczytałem ale nie całość. To nowe trochę kusi.
Hebiusie, kupujemy?
Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14823
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 193512Post Hebius »

To ilustrowane wydanie jest rozszerzone o sześć niepublikowanych wcześniej opowiadań.
Nie jestem fanem takich ekskluzywnych wydawnictw, ale pewnie bym kupił, gdyby miał więcej miejsca w domu i nadmiar kasy (149,99 zł cena detaliczna - w EMPiKu-u 92,99 zł).
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13133
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 193513Post marcin »

Uważam że cena nie jest nadmiernie wygórowana biorąc pod uwagę że to tomiszcze ponad 1000 stron
A dzisiaj byle książka 200-stronicowa ma cenę okładkowa typu 70 zł.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 14823
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 194388Post Hebius »

Ogłoszono laureatów tegorocznej Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Nagroda za najlepsze opowiadanie 2023 roku trafiła w ręce trafiła w ręce Agnieszki Hałas za opowiadanie „Świerszcze w soli” (SQN).
W kategorii „powieść” zwyciężył Istvan Vizvary za książkę „Lagrange. Listy z Ziemi” (Wydawnictwo IX).

Nagroda Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla to coroczna nagroda literacka w dziedzinie fantastyki przyznawaną autorom najlepszych polskich fantastycznych utworów literackich w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania. Nagroda Fandomu została powołana w 1984 roku w Łodzi podczas spotkania Klubów Miłośników Fantastyki. Jej początkowa nazwa to Sfinks. Pierwszym laureatem (na pierwszym Polconie w październiku 1985 roku w Błażejewku pod Poznaniem) został Janusz A. Zajdel. Niestety autor zmarł w lipcu i nie mógł odebrać nagrody osobiście. Kluby postanowiły zmienić jej nazwę i od roku 1986 przyznawana była już jako Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.
Tekst skopiowany ze strony https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/is ... de-zajdla/ | Rynek książki

Główną Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego za rok 2023 przyznawaną najlepszym polskim powieściom fantastycznym otrzymał Istvan Vizvary za powieść „Lagrange. Listy z Ziemi” (Wydawnictwo IX).

Złote Wyróżnienie przyznano Pawłowi Matuszkowi za powieść „Zejście49″ (Wydawnictwo IX).

Srebrne Wyróżnienie otrzymał Radek Rak za powieść „Agla (t.2) Aurora” (Powerhraph).

Nagroda im. Jerzego Żuławskiego przyznawana jest od 2008 roku. Nominacje wyłaniane są w wyniku głosowania imiennie zaproszonych opiniotwórczych recenzentów, krytyków i koneserów literatury (zwanych elektorami), a laureatów wskazuje jury złożone z literaturoznawców zajmujących się badaniem literatury fantastycznej.
Tekst skopiowany ze strony https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/is ... lawskiego/ | Rynek książki
– Jakże mogę wymagać, żeby on, będąc o tyle wyższym ode mnie, znajdował jakąkolwiek w moim towarzystwie przyjemność? Nie byłażby to szalona z mej strony pretensja?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 13133
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 195948Post marcin »

Nowa Fantastyka się chwali że w kolejnym numerze będzie premierowy fragment nowej powieści wiedźmińskiej AS-a
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
ODPOWIEDZ