Gry (planszowe i komputerowe)

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15281
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 175073Post Nathi »

Kurka chciałem mieć fajne zakończenie w Widmo Wolności, żeby moja postać miała dobrze, a nie zawsze ginęła :lol:
To odblokowałem sekretne zakończenie i sam nie wiem czy jest fajne.
V nie jest z niego zadowolony :roll:

Ale mam Save, zaraz sobie pogram inaczej.
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1984
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 176536Post Dorian_Gray »

Poznałem wczoraj fajną gierkę karcianą:
Nowy Wspaniały Świat

https://www.rebel.pl/gry-planszowe/nowy ... 15887.html

A za tydzień mamy zagrać w Power Grid. Wersja polska mam nazwę: "Wysokie napięcie".
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15281
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 176542Post Nathi »

Ja ostatnio grałem u znajomych w Harrego Poterra.
Coś jak chińczyk ale pytania po każdym ruchu.

Niestety jedyny nie czytałem, ani nie oglądałem. Więc na moje pytania odpowiadali wszyscy.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9195
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 185503Post mike »

Nadchodzi remake Silent Hill 2 gry uznawanej za najlepszy horror w historii gier video. Remake robi polskie studio Bloober Team, początkowo ich praca nie napawała optymizmem (zjebana facjata głównego bohatera, słaba grafika, brak klimatu pierwotnej wersji). Na szczęście jak widać na najnowszej prezentacji praktycznie wszystko poprawili słuchając uwag fanów.

wspomnień czar... https://www.youtube.com/watch?v=lUMvWG_M2PQ
Obrazek
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15281
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 185556Post Nathi »

O dzizas najgorsze wspomnienia z dzieciństwa.
Brachole mieli PS1 i to grali. Ja taki mały z 6 może 7 lat miałem, bałem się tego przeokrutnie.

Jednego razu opiekował się mną brat i w to grał siedziałem obok i zamykałem co chwilę oczy. Później był zły, bo nie mogłem spać, bo się bałem zamknąć oczy, że potwory będą te co wkleiłeś i chyba były jakieś krwiste pielęgniarki. Zamknął drzwi i powiedział, że potwory nie wejdą a ja się poryczałem, że pewnie są za drzwiami i nie pójdę siku :lol:

Do dzisiaj pamiętam, że jak słyszałem radio to go prosiłem żeby uciekał i nie szedł do potworów. Bałem się tej mgły i miasta :roll:

Taką mnie traumę zrobił wtedy, że teraz jako stary dziad bym w życiu tej gry nie włączył :samoboj: i nie wiem czy czasem przez brata nie na widzę horrorów i unikam jak ognia.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 9195
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 185633Post mike »

Na PS1 musiał grać w pierwszą część, bo druga wyszła dopiero na PS2. To jest bardzo klimatyczna gra, która w przeciwieństwie do większości horrorów nie polega na głupim strzelaniu do hordy przeciwników non stop przez całą grę. Tutaj bardziej chodzi o atmosferę strachu i czyhającego zła, potworów jest relatywnie mało, więcej jest dobrej fabuły z dialogami, łamigłówek, klimatycznej muzyki, do tego mgła oraz pozornie opustoszałe miasteczko. Gra jest kultowa, bo niegłupia i wciągająca z artystycznym zacięciem.

Dzieci kilkuletnie to stanowczo za młody wiek na taką grę, będąc brzdącem miałem podobne reakcje na horrory filmowe. Natomiast w grę zagrałem mając 19 lat też straszyło zwłaszcza jak się grało wieczorami przy zgaszonym świetle, jednak z czasem człowiek się przyzwyczajał do tych potworów z trójkątem na łbie i już tak bardzo nie przerażały, zwłaszcza jak opanowało się ich technikę walki. Bardziej straszyli jak jeszcze ich nie było widać i tylko było słychać dźwięki zwiastujące ich nadejście - głównie szurający metal jako ciągniętą broń po asfalcie i podłogach :)
Awatar użytkownika
Hermes
Posty: 4946
Rejestracja: 20-07-2018 00:17:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 190772Post Hermes »

Gram w workers and resorcers soviet republic i moja Republika Ludowa nie bankrutuje dzięki eksportowi żywności i wódki :lol:
Polska potrzebuje Europy, ale także Europa potrzebuje Polski - Elżbieta II

Revertatur Rex Poloniae
Awatar użytkownika
Hermes
Posty: 4946
Rejestracja: 20-07-2018 00:17:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 190781Post Hermes »

Zapomniałem ustawić dostaw do warsztatów samochodowych I zepsuła się ciężarówka dowożąca chemikalia do stacji uzdatniania wody, więc nie było wody, a była zima, więc ciepłownia nie miała czego grzać. Ludzie zaczęli uciekać z kraju :lol:

Nawet w grze socjalizm nie działa :lol:
Polska potrzebuje Europy, ale także Europa potrzebuje Polski - Elżbieta II

Revertatur Rex Poloniae
Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 2391
Rejestracja: 18-07-2018 13:48:09

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 192257Post Yoda »

Od ponad tygodnia naparzam w Black Myth Wukong. Piękna gierka, ale wymagania ma horrendalne - RTX 3090 ledwo daje radę w 4K z kombinowanymi detalami :( Przydałby się RTX 4090, ale szkoda mi teraz kasy, już wolę poczekać na nową generację kart :P
"Filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat; idzie jednak o to, aby go zmienić." - K.Marks

"Cała dotychczasowa historia była historią walk klasowych" - F.Engels
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1984
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 195197Post Dorian_Gray »

Ostatnio grałem w planszówkę: Power Grid.
Kupuje się karty elektrowni, buduje nowe połączenia energetyczne między miastami,
i kupuje surowce niezbędne do produkcji energii.
Bardzo wciągająca.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 15281
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 195906Post Nathi »

Wróciłem po przerwie do grania w Wiedźmina.

Ostatnio grałem w maju i od dwóch dni siedzę maniakalnie z Geraltem.
Awatar użytkownika
Yoda
Posty: 2391
Rejestracja: 18-07-2018 13:48:09

Re: Gry (planszowe i komputerowe)

Post: # 196040Post Yoda »

Teraz gram na przenośnej konsolce w starą gierkę z NIntendo 64 - Banjo Kazooie. Bardzo fajna :D

W kolejce czeka parę gierek z Gamecube/Wii i Playstation 2. Chociażby God Of War 1&2.
"Filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat; idzie jednak o to, aby go zmienić." - K.Marks

"Cała dotychczasowa historia była historią walk klasowych" - F.Engels
ODPOWIEDZ