HBO

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8191
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

HBO

Post: # 31003Post mike »

Zaczynamy wątek prawdziwą petardą z ostatnich dni https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... -last.html

HBO bierze się za nakręcenie serialu na podstawie kultowej gry The Last Of Us! Podobno premiera ma być już niedługo https://twitter.com/HBO/status/1235619786278572032 super dla mnie informacja bo kocham gry w uniwersum post-apokaliptycznym, a TLOU to gra acrydzieło. Dla niewtajemniczonych trailer z nadchodzącej drugiej części gry https://www.youtube.com/watch?v=II5UsqP2JAk Ciekawe czy w serialu tak jak w grze będzie wątek homo pary lesbijek?

Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8191
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 54394Post mike »

Raised by Wolves (Wychowane przez Wilki) nowa superprodukcja Ridleya Scotta z budżetem i realizacją typowo dla HBO o trzy klasy wyżej niż Netflix. Historia osadzona w przyszłości, gdzie na zniszczoną planetę przybywają Androidy z misją odchowania dzieci. Zagadką dla widza jest na ile Androidy kierują się szlachetnymi pobudkami, a jak bardzo zaprogramowanym celem oraz w jakim stopniu jest on modyfikowany wraz z nabywaniem nowych doświadczeń. Wyszły już trzy odcinki fajne to klimat podobny do diuny, star-wars, post-apo, sci-fi. Podoba mi się, że akcja nie jest przepełniona typową napierdzielanką, a wobec czego nie ma sztampy i jest ciekawie z dość oryginalnie prowadzoną fabułą. Wkręciłem się i czekam na dalszy rozwój tej historii.

Obrazek
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11732
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: HBO

Post: # 54395Post marcin »

A czy dziś się kreci jeszcze filmy czy już wszystko to seriale? :/
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: HBO

Post: # 54414Post mare »

O, nie wiedziałem, że to scifi. Mignął mi tytuł, ale pomyślałem, że to coś historycznego o powstaniu Rzymu...
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13716
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 54415Post Nathi »

Wydaje mi się, że filmy trochę nie są na czasie. Wiem po sobie jak jest film na Netflix czy HBO GO to ja nie oglądam, bo mi się nie chce czegoś oglądać co się skończy za 2h.
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: HBO

Post: # 54417Post mare »

No, pls. Na Cinemax np. są bardzo fajne filmy i dla nich właśnie piratuję HBO.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8191
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 54418Post mike »

Wiele seriali dziś się kręci jak filmy pełnometrażowe, a potem tnie na odcinki :) Mi tam nie przeszkadza długi film, najwyżej ogarniam go na dwa wieczory. Najbardziej nie lubię seriali, które nie wychodzą naraz we wszystkich odcinkach, tylko trzeba czekać tydzień na kolejny. Pod tym względem cenię Netflixa, natomiast nie zmienia to faktu, że HBO robi produkcje na o wiele wyższym poziomie. Netflix to taki tasiemiec, HBO kręci mniej, ale lepiej.
Awatar użytkownika
w300
Posty: 6170
Rejestracja: 22-07-2018 18:24:37
Lokalizacja: ***POMORSKIE***

Re: HBO

Post: # 54419Post w300 »

Seriale powinny mieć max 10 odcinków a film fabularny ma z reguły zawsze koło 90 min chyba ze na Polsacie gdzie ma 4 i takich oglądać sie nie da . a szczęście teraz dziwki dyskom w TV można wszystko nagrać i reklamy szybko przewinąć
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13716
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 54420Post Nathi »

mare pisze: 06-09-2020 17:30:39 No, pls. Na Cinemax np. są bardzo fajne filmy i dla nich właśnie piratuję HBO.
O ty łobuzie.
Ja mam wszystkie kanały canal +, HBO i wszystko inne co jest w Polsce. Nic nie oglądam z wyjątkiem Eurosportu :mrgreen: Nawet Netflix mi się znudził, bo nie ma nic ciekawego tam.

Ja lubię jak jest dużo sezonów. O tak z 8 po 20 odcinków. Ostatnio oglądałem taki duński serial miał 3 po 8 i jak się skończył czułem niedosyt.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8191
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 54424Post mike »

Moim ideałem jest nie więcej jak 3-4 sezony, wg mnie to wystarczająco dużo, żeby ładnie pozamykać historie. Kiedy serial się wlecze na 10 sezonów niestety zwykle traci na jakości z każdym kolejnym, aktorzy się rozleniwiają, a scenarzyści zaczynają wymyślać głupoty. Tak stało się z Riverdale, zanosi się na to samo ze Szkołą dla Elity (dla mnie to była historia na 1 sezon, byłem zaskoczony jak zapowiedzieli następny a potem kolejne).

Nie podoba mi się, że platformy zaczynają cwaniakować i tak np. Raised by Wolves nie jest dostępny na zwykłym HBO, tylko HBOMAX, za które trzeba więcej płacić. Disney+ poszedł jeszcze dalej z filmem Mulan, za którego obejrzenie posiadacze abonamentu muszą dodatkowo zapłacić 29$!!!!!!! Tylko czekać kiedy Netflix pójdzie tą drogą. Faktycznie mało jest tam do oglądania, co wynika po części z ubogiej polskiej biblioteki, ale też z tego, że za dużo jest produkcji na jedno kopyto nagrywanych wg. tego samego schematu z podobnymi ujęciami itd. Ma się wrażenie powtarzalności, niewiele jest produkcji z unikalnym, nietypowym podejściem realizatorskim.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8774
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: HBO

Post: # 54426Post jazzik »

Mam Disney+ tylko dla filmów Marvela.
Disney w ogóle się wycwanił, kuzynka pracuje w Disneylandzie, do tej pory mieli wstęp do parków rozrywki + platformę Disneya za free, teraz muszą wybrać który bonus chcą zachować i wstęp za free tylko do tego konkretnego parku, w którym pracują.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8191
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 54428Post mike »

Bym wybrał darmowy wstęp do disneylandu, bo tego nie da się spiracić. A filmy i seriale ciągnąc z neta :D
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13716
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 54435Post Nathi »

W którym, tym w Paryżu?
Ja już byłem dwa razy i chyba bym nie poszedł trzeci raz. Więc bym wziął filmy, choć i tak bym nie oglądał, bo Marvela nie lubię :mrgreen:
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8774
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: HBO

Post: # 54450Post jazzik »

Tak.
Choć nie wyobrażam sobie czegoś takiego, że mam wolne a rodzina i znajomi chce żebym poszła z nimi do pracy, to musi być masakra.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13716
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 55665Post Nathi »

Ruszyłem Sukcesję po tym jak dostała Emmy. Niestety nie powala, nuda, bohaterowie jak z szpitala psychiatrycznego co jeden to głupszy. Dwa odcinki i chciałem się poddać, ale ostatnia scena drugiego odcinka możliwe, że nadaje dopiero bieg serialowi. Dlatego dam mu szanse w postaci trzeciego.

Na razie słabe straszne.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11732
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: HBO

Post: # 55666Post marcin »

w300 pisze: 06-09-2020 17:41:45 Seriale powinny mieć max 10 odcinków a film fabularny ma z reguły zawsze koło 90 min chyba ze na Polsacie gdzie ma 4 i takich oglądać sie nie da . a szczęście teraz dziwki dyskom w TV można wszystko nagrać i reklamy szybko przewinąć
Obecnie malo ktory film trwa mniej niz 2:15.
Podobnie jak z powiesciami - dawniej mialy 200-300 stron a obecnie wszystko to co najmniej 5 czesci :?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13716
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 59546Post Nathi »

Film ze stajni Ridleya Scotta, a raczej serial "Raised by Wolves".
Wojna między androidami i ludźmi na tle religijnym doprowadziła do zagłady ziemi. Powstała arka, która ewakuowała ostatnich ludzi z ziemi oraz statek androidów z ludzkimi dziećmi na pokładzie. Dwa androidy wychowują na bezludnej planecie ludzi żeby zbudowali nowy ateistyczny świat.

Serial SF. Pysio zajarany, bo kocha Scotta tak samo jak Tarantino. Ja zagubiony, bo klimaty SF średnio lubię, ale że główną rolę gra Travis Fimmel to oglądam. Na razie na drugim odcinku jesteśmy.
Końcówkę pierwszego odcinka oglądałem z otwartym japskiem.
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: HBO

Post: # 59554Post mare »

Tak, tak, zgadzam się, ogólnie super, poza niestety ostatnim odcinkiem. Scott już dziadzio i ma przemyślenia dziadzia, a poza tym jest zafiksowany chyba na punkcie Obcego i androidów z tamtej serii. Wygląda na to, że się trochę pogubił.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13716
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 59555Post Nathi »

No właśnie!!!! coś Pysio mówił, że androidy jak z obcego więc mieliście podobne przemyślenia. Zobaczymy jak będzie dalej.
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: HBO

Post: # 60793Post mare »

Po raz kolejny polecam Cinemax! Fajne filmy tam puszczają.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
ODPOWIEDZ