Fantastyka, moja miłość

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Fantastyka, moja miłość

Post: # 4894Post Hebius »

Miłość lekko przebrzmiała, ale nadal prenumeruję NF i gdybym miał w domu więcej miejsca brałbym w ciemno wszystko, co drukuje Wojtek Sedeńko. Więc w sumie nie ma powodu, by nie reaktywować tego tematu. A jest dobry pretekst: stara marka Solaris zakończyła swoją działalność:
W.Sedeńko w newsletterze pisze: Z dniem 31 grudnia 2018 roku nastąpiło zamknięcie Agencji Solaris. Drukarnia oraz księgarnia z wydawnictwem będą osobnymi firmami.

Wydawnictwo będzie występowało pod nową marką STALKER BOOKS. Pod tą nazwą będą kontynuowane serie:
Galaktyka Gutenberga, Archiwum polskiej fantastyki i Krytycy o fantastyce oraz książki Edgara Rice Burroughsa.
Zostały już uruchomione nowe serie:
Amerykańska SF
Radziecka SF

W obu są pierwsze nowości do kupienia. A w zapowiedziach możecie zobaczyć plany na najbliższe miesiące.
W planach jeszcze kilka serii, w tym Narodziny SF i Klasyka grozy.

Ta nowa marka będzie odpowiadała także za ukazywanie się magazynu SFinks i za organizację Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. Całość będzie koordynował Wojtek Sedeńko.
Wydawnictwo będzie oferowało swoje książki wyłącznie w sieci, na allegro, w sklepie na facebooku i na wybranych i dokładnie wyselekcjonowanych imprezach literackich w Polsce.
Nasz nowy adres to:
https://esef.com.pl
Obrazek
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11731
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 6407Post marcin »

Taaa...

Przeceny od cen okładkowych rzędu 5-10%, podczas gdy wszędzie jest 20-35%

Ta księgarnia ma sens tylko wówczas, jeśli ktoś chce kupować te ramotki od Sedeńki
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 8560Post Hebius »

Konrad T. Lewandowski chyba wkroczył na wojenną ścieżkę :D

Dwa przedruki z FB:
Konrad T. Lewandowski 10 kwietnia 2019 pisze:APEL DO KOLEŻANEK I KOLEGÓW PISARZY

Czy to Wam się podoba, czy nie, macie misję społeczną do spełnienia. Tworzycie kulturę, więc musicie bronić jej przed barbarzyńcami. Zarówno tymi w sutannach, jak i tymi z jedynie słuszną, tęczową ideologią.

Nie możecie więc ciągle przed nimi uciekać, unikać konfliktów, przytakiwać im, pozwalać sobie włazić na głowę i dawać się terroryzować moralne w przestrzeni publicznej, zwłaszcza na forach społecznościowych i na konwentach fantastyki. To wy rządzicie w kulturze, więc zacznijcie to robić! Pokażcie tym dzikusom odwagę i właściwe wzory zachowań - jak myśleć samodzielnie, jak zadawać pytania, jak formułować i przyjmować logiczne argumenty. I jak milczeć zamiast hejtować!

Nie wszyscy jesteście przecież, nie musicie być żałosnymi oportunistami, prostytutkami i klaunami, którzy zrobią wszystko za poklask gawiedzi. Przypomnijcie sobie, że macie godność i misję kulturalną.
I postawcie się wreszcie tej rozwydrzonej dziczy! Odwagi!
Konrad T. Lewandowski 12 kwietnia 2019 pisze:MYŚL DO ZANOTOWANIA

Co ta politycznie poprawna Unia ma do zaproponowania Słoikom, że tak do niej lgną? Etaty na dobrze płatnych posadach brukselskich eurourzędników? - Może dla promila najlojalniejszych, którzy do tego jeszcze, jakimś nieziemskim fartem uzyskali normalne wykształcenie zamiast śmieciowych dyplomów.

Dla reszty są szeroko otwarte zmywaki całej UE, francuskie winobrania, łóżka do zasłania, śmieciowe umowy i mycie dup dogorywającym esesmanom, cedzącym przez zęby "ukryte narracje" - po prostu szalony wachlarz perspektyw dla młodych-ambitnych!

A jednak Słoiki sprowadzone do roli prekariatu na współczesnej plantacji bawełny, przepraszam, europejskim rynku pracy, tryskają idealizmem i jedyne czego pragną, to żeby LGBT uzyskali status hinduskich świętych krów, czyli jak zechcą uprawiać dogging na środku ulicy, to samochody mają stanąć i nabożnie czekać aż oni skończą...

Wszystkie europejskie partie lewicowe mówią: "zajmiemy się prekariatem, ale najpierw LGBT" i prekariat naiwnie głosuje na nich i posłusznie czeka na swój ochłap. Nie buntuje się, bo przecież jak tacy wspaniali idealiści mogliby być "faszystami"? No, ależ skąd!

Mamy zatem kolejne masowe ideologiczne zaczadzenie, jakich historia znała kilka w samym XX wieku. Skończy się tak samo - wielkim rozczarowaniem, wstydem, cierpieniem "straconego pokolenia" i deliberacjami co poszło nie tak, skoro na bank miało być świetnie. Chińczycy przynajmniej swoim rozczarowanym Hunwejbinom mogli powiedzieć "bogaćcie się!" i oni teraz wspominają swoją głupią i straszną młodość jako dyrektorzy w korpo, deweloperzy i właściciele restauracji. A co za 20 lat powie UE masom czterdziestolatków przerażonych swoim zmarnowanym życiem? "Równość dla zooofili!"...?

Wiem że to za długi i za trudny tekst by większość Słoików zdołała go przeczytać i zrozumieć, ale gdyby, to pora na pozytywną puentę: zainteresujcie się bliżej tym straszszszsznym "faszyzmem", bo to jest wasz jedyny ratunek. Naprawdę!
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 8567Post Renly Baratheon »

Jakiś rodzimowierczy Arcykapłan powinien go ekskomuniką obłożyć. I kogo właściwie ma na myśli pisząc o faszyzmie? Zresztą wcale jego postawa mnie nie dziwi. Niektórzy czciciele Słowiańskich Bóstw na protestach przeciwko aborcji, in vitro oraz LGBT pojawiają się wraz z onr i ruchem narodowym stając się ich sojusznikami.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 8568Post Hebius »

A nie wiem, czy już go nie ekskomunikowali. Lewandowski wrzucał u siebie niedawno podartą deklarację przynależności do czegoś tam pseudopogańskiego i "Myśli do zanotowania" skierowane przeciwko najwyższym żercom.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hermes
Posty: 4527
Rejestracja: 20-07-2018 00:17:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 8895Post Hermes »

Czytam ,,Sekrety nieśmiertelnego Nicolasa Flamela"

To jedna z moich ulubionych serii fantastyki, bo ciekawie łączy różne konwencje: różne mitologie (np: egipską, grecką, aztecką, nordycką), jeden z bohaterów jest połączeniem archetypów maga i wojownika, nieśmiertelni ludzie i bogowie żyją we współczesnym świecie itd.

Czytam tą serię 2 raz, bo przez lektury szkolne kompletnie przestałem czytać książki i potrzebuje czegoś, żeby wrócić do pasji ;)
Polska potrzebuje Europy, ale także Europa potrzebuje Polski - Elżbieta II

Revertatur Rex Poloniae
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 8898Post Renly Baratheon »

Jak wam się podoba początek ostatniego sezonu Gry o Tron?
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 8900Post mare »

A warto w ogóle ten serial oglądać? Niby trzy razy pierwszy odcinek czy dwa wciągnąłem, ale jakoś się nie zauroczyłem.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11731
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 8908Post marcin »

Ja bym wolał, aby Martin to wreszcie skończył.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13715
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 8913Post Nathi »

Nie oglądałem serialu, Pysio powiedział, że nie ruszy póki nie będzie skończona książka. Prędzej gościu wykorkuje niż to skończy. Więc raczej nie będziemy oglądać tego.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11731
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 8915Post marcin »

Mam podobnie ;)
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 8919Post Renly Baratheon »

Natanie, Marcinie o ile mi wiadomo zakończenie serialu będzie alternatywną historią w stosunku do nie wydanych jeszcze książek.

mare pisze: 17-04-2019 03:45:15 A warto w ogóle ten serial oglądać? Niby trzy razy pierwszy odcinek czy dwa wciągnąłem, ale jakoś się nie zauroczyłem.
To już zależy od tego czego po nim oczekujesz.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11731
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 9986Post marcin »

Myślę, że warto odnotować, że Rebis wznowił jedną z najbardziej znanych powieści SF.
Ja już zakupiłem i zaraz będę czytać ;)

Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 10010Post Hebius »

Widziałem reklamy w NF. Dobra powieść, ale dość przygnębiająca.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11731
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 10030Post marcin »

A z innej beczki: Zysk wydał właśnie pierwszy tom (tym razem w twardej oprawie) mega-cyklu Koło Czasu. Czy ktoś to czytał i może coś o tym cyklu powiedzieć? Warto, nie warto? Hebiusie?

Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 10033Post Hebius »

Nie czytałem nic Jordana. To było wydawane z takimi infantylnymi okładkami, że nawet do ręki nie chciałem tych książek brać. A teraz to nie wiem, bo on umarł przed dokończeniem cyklu i tego jest strasznie dużo - jedenaście tomów samego Jordana + trzy tomy zakończenia dopisane przez Sandersona. Chwalą cykl, ale ten rozmiar mnie zniechęca.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 10034Post Hebius »

[dublet; do skasowania[]
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11731
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 10035Post marcin »

Sporo osób chwali, ale jest też sporo ocen krytycznych (na goodreads zwłaszcza). Może i bym zaryzykował z pierwszym tomem, ale coś mi się zdaje, że będzie to kalka Tolkiena, tylko słabsza. Już raz się naciąłem na taką słabiznę - cykl Terry'ego Goodkinda. Jest też powszechnie chwalony, choć nie mam pojęcia za co.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 10049Post Renly Baratheon »

Jeśli chodzi o Koło Czasu to we wrześniu rusza produkcja serialu na podstawie cyklu.
https://www.kawerna.pl/aktualnosci/seri ... -wrzesniu/
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11731
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Fantastyka, moja miłość

Post: # 10252Post marcin »

To niekoniecznie znaczy, że cykl jest dobry, no ale jakiejś strasznej kaszany by chyba nie filmowali.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
ODPOWIEDZ