Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13499
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 144987Post Hebius »

Tak.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13499
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 150870Post Hebius »

Jest już nowy, 103 numer Repliki. Po południu wyciągnąłem kopertę z magazynem ze skrzynki.

Obrazek
Specjalnie na „Miesiąc Dumy” numer 103 naszego magazynu ma 4 strony więcej (oczywiście bez zmiany ceny) oraz… 2 okładki do wyboru.
💥Z jednej z nich – spogląda pisarka Renata Lis oraz jej ukochana – Elżbieta Czerwińską. Renata Lis wydała właśnie wspaniałą książkę pod genialnym w swej prostocie tytułem „Moja ukochana i ja”, a w świetnym wywiadzie Małgorzaty Tarnowskiej na łamach „Repliki” pisarka mówi bez ogródek:
👉„Żyję w związku z Elżbietą już prawie 30 lat bez żadnych społecznych zabezpieczeń. Żadna ze zmian, których tak bardzo pragnęłyśmy i którym starałyśmy się sprzyjać, nie została załatwiona”
👉„Narodowo-katolicka, populistyczna władza czy Kościół to nie są ludzie, którym dałoby się coś wytłumaczyć. Był czas, że próbowałam, ale to nie działa. Należy ich pokonać: odsunąć od władzy – dialog z nimi tylko ich wzmacnia”
💥Zaś na drugiej z naszych okładek – Jacek Malarski i Albert Judycki, właściciele cukierni Lukullus, najlepsi cukiernicy w Polsce, którzy Bartoszowi Żurawieckiemu udzielili wyjątkowego wywiadu bez grama lukru:
👉„Wszystko jest polityczne. I nie wszyscy mogą się spotykać w naszej cukierni. Faszyści, homofoby, antysemici – won!”
👉„Zaliczyliśmy lata terapii. Dzieciństwo moje i Alberta to dwie patolki. Mnie do dziś kręcą tylko tacy mężczyźni, którzy mają za sobą traumy”
Oba okładkowe wywiady są mocne. Ale nie tylko one. Poza nimi w „Replice” nr 103 m.in.:
💥Alin Szewczyk, aktorska osoba niebinarna, która gra główną rolę transpłciowego Tośka w „Fanfiku”
💥Mateusz Glen, znany na TikToku i IG jako Ta Jedna Ciotka
💥Cecylia Jakubczak przez ostatnie 8 lat odpowiadała za PR i komunikację w Kampanii Przeciw Homofobii
💥Daniel Kotowski, artysta, performer i głuchy gej
💥Tina Janas, reżyserka gier („Inkulinati”) o odkrywaniu niebinarności
💥Coming out „psiakowy” oraz „hifowy” - Ash Pocalypsee (Dawid Lew)
💥Drag queen Mona Lizak i jej debiutancki album „Maski”
💥O detranzycji pisze Maja Heban
💥O miłości Evy Siewert i Alice Carlé z czasów II wojny światowej pisze Raimund Wolfert
💥Sylwetkę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego z perspektywy LGBT przedstawia dr Paweł Fijałkowski
80 stron znakomitych tekstów!
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13499
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 156823Post Hebius »

W kioskach pojawił się nowy, 104 już numer Repliki.

Mój egzemplarz został dostarczony pocztą.
Obrazek

edit.
Kurwa.
Poczułem się tak striggerowany polszczyzną numeru, że nawet rubryki książkowych recenzji nie dałem rady doczytać.
:samoboj:
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8937
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 156837Post Walpurg »

Opowiesz nam więcej?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13499
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 156848Post Hebius »

Powiem tylko, że dobiło mnie stwierdzenie - najwyraźniej nie do wyrażenia w bardziej klasycznej, niezaśmieconej anglicyzmami polszczyźnie - "ale trudno byłoby nazwać chłopaków buddies na którymkolwiek etapie ich znajomości". Może gdybym wcześniej nie czytał pochwał pod adresem Tęczowego słownika... A tak wychodzi, że jestem zwyczajnie głupi, bo ten gówniany słownik bym postawił na półce obok Mostu Ikara. W najlepszym razie.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 488
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 156866Post Czarek90 »

Gdy widzę nawiązanie do "Tęczowego słownika" mam ochotę założyć tutaj na forum zespół ds. tęczowego słownika, przeczytać go wspólnie strona po stronie, zrecenzować i wydać nowy "Poprawny tęczowy słownik" lub bardziej Poprawny słownik tęczowej polszczyzny, choć sam akurat tego określenia "tęczowy" nie lubię, bo mainstream nim szasta na lewo i prawo :P
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13499
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 156871Post Hebius »

Chylę czoła przed pracą, którą wykonała autorka tego słownika - napisał Bartosz Ż. i niestety nie była to trawestacja anegdoty o Szymborskiej, tylko szczera pochwała.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8947
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 156872Post jazzik »

Odkąd skończyła mi się prenumerata, jeszcze nie kupiłam ani jednego numeru. :P
Pamiętam czasy, gdy czytałam praktycznie każdy nr a teraz nawet nie znalazłam powodu, żeby odmówić ją po zakończeniu. Hebius jest, jak widzę, bardziej wytrwały.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13499
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 156873Post Hebius »

Bo ja jestem niczym Mike i miałem prenumeratę na kilka lat z góry, przedłużaną jeszcze za darmowej Repliki przy każdej sposobniejszej okazji, gdy za wpłatę 60 zł na przesyłkę numeru można też było dostać w gratisie coś z tęczowej literatury :D
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1269
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 156876Post Achim »

Mój Partner dalej uparcie prenumeruje, ale zabrania mi czytać, bo strasznie " Replikę" krytykuję. To prawda, dla mnie to słabe i wydumane. Przejrzałem, póki jest w pracy. Nie zainteresowało mnie nic, poza magnesikiem na lodówkę z Tamarą Łempicką.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13499
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 161853Post Hebius »

Ktoś tu jeszcze prenumeruje Replikę oprócz mnie i partnera Achima?

Dziś dotarł do mnie nowy numer, jak zwykle niezwykle ciekawy, zajmujący i interesujący.
We wstępniaku red.nacz uświadamia osoby czytelnicze, że sobie nawet nie uświadamiamy, jak mocno jesteśmy dyskryminowane.
Grabari w swoim felietonie przypomniał jedną z głównych prawd tęczowej książeczki (Nie pozwolisz zarobić transfobowi) nawołując do bojkotu Róisin Murphy. A Bartosz Żurawiecki dywagując o używaniu portali randkowych pisze w czasie teraźniejszym:
Jednym z moich ulubionych zajęć stała się lektura rubryki "Widziałem Cię" na stronie Gejowa.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12006
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 161892Post marcin »

Swoją drogą to chyba pokazuje że nie ma w ogóle zapotrzebowania na pismo LGBT.
Dla mnie tak jak dla Achima - Replika jest nudna, nieciekawa i mam wrażenie że każdy numer to jest w kółko jedno i to samo. 90% zawartości pisma to wywiady, które delikatnie mówiąc są bardzo mało interesujące.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 161893Post żmij »

Ja przestałem prenumerować bardziej z braku czasu. Ale może coś w tym jest, że gdyby Replika była bardziej interesująca to i czas na nią zawsze by się znalazł.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12006
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 161894Post marcin »

Nasze forum nie jest oczywiście reprezentatywne, ale widać że Replika nie trafia w gusta ani potrzeby osób do których jest kierowana.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8937
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 161914Post Walpurg »

Dokonam coming outu, również od kilku numerów nie prenumeruję Repliki.

Zrobiło się kółko wzajemnej adoracji. Piszą osoby, które są z tej samej kanapy, psiapsiółki, działaczki itp. Nikt nie weryfikuje chyba ich pracy. W efekcie swoje felietony mają osoby, które nie mają niczego ciekawego do napisania, ich język jest miałki i nudny (felieton ma być błyskotliwy!). Wywiady często z osobami zupełnie nieciekawymi, a jak nawet pojawi się wywiad z wielką osobowością jest skopany na maxa - pamiętam rozczarowanie po wywiadzie z Janem Peszkiem. Potężna osobowość, poczucie humoru, inteligencja i pytania, czy jakiś tam nikomu nieznany aktor też był gejem. Magiel. Recenzje żenujące. Pominę książki i filmy, ale teatr potraktowany na zasadzie opisu serialu w Tele Tygodniu. Chyba że to warszawskie przedstawienie zrobione przez psiapsiółki, wtedy jest świetny spektakl. Zresztą, nawet kalendarza już nie potrafią zrobić, bo mają "fotografów", którzy nie mają pojęcia o artystycznej stronie fotografii. Większość zdjęć wygląda jak selfiaki z grindra.

Chyba powinni przewietrzyć tę redakcję, ale wątpię, by to się stało.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1269
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 161915Post Achim »

:oklaski:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13499
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 161918Post Hebius »

Interesujące.
Najprostsze wyjaśnienie: Replika jest kierowana do ludzi młodych albo przynajmniej otwartych na nowoczesność i współczesny świat, stąd brak zainteresowania czasopismem na forum dla emerytów i rencistów.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1269
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 161921Post Achim »

Grubo poszedłeś.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13499
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 161929Post Hebius »

W tej części, że to forum dla emerytów i rencistów? Antypapież mi się przypomniał z jego sztandarowym tematem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 12006
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 161940Post marcin »

Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć że młode osoby LGBT tak gremialnie kupują i czytają Replikę.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
ODPOWIEDZ