Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 106653Post Hebius »

W świecie pod tęczą tak. A wniosek został wyciągnięty na podstawie najnowszego raportu KPH "Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce"
https://kph.org.pl/polityka-polskich-wl ... -w-polsce/
W badaniu sytuacji osób LGBTQA w Polsce za lata 2019-2020 wzięło udział 22883 respondentów_ek. (...) Średnia wieku osób biorących udział w badaniu wyniosła 24,623 lat, można więc powiedzieć, że w badaniu wzięły udział głównie osoby młode(...) Młody wiek respondentów i respondentek może informować nas o dwóch zjawiskach. Z jednej strony powinniśmy z ostrożnością podchodzić do przekładania wniosków z próby o takiej charakterystyce na całą społeczność LGBT+ mieszkającą w Polsce. Z drugiej strony świadczyć może o pokoleniowej zmianie, widocznej także w innych badaniach prowadzonych na świecie (...) 13,7% osób, które wzięły udział w ankiecie, to niepełnoletnia młodzież. Najliczniejszą grupę wiekową (52,5%), stanowią osoby w wieku 18-25 lat. (...) Najmniej reprezentowana grupa to osoby po 46 roku życia, którzy łącznie stanowią 2,1% próby.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 107556Post Walpurg »

Replika poszła w historię.
Król Władysław Warneńczyk💥 to postać, której wizerunek będzie zdobił najnowszy magnes „Repliki” w ramach kolekcji polskich tęczowych ikon.
(...)
Tak więc rozpoczynamy w ramach naszej kolekcji cykl „Poczet tęczowych królów i książąt polskich”. Na pierwszy ogień Władysław Warneńczyk (1424-1444), o którym tekst autorstwa znakomitego historyka Pawła Fijałkowskiego opublikujemy w najbliższym numerze „R” (premiera już 1 kwietnia). W kolejnych numerach „Repliki” znajdziecie teksty (a prenumeratorzy/rki dodatkowo dołączone do „R” magnesy) dotyczące
- Bolesława Wstydliwego i Leszka Czarnego,
- Henryka Walezego
- Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Z tekstu Pawła Fijałkowskiego o królu Władysławie Warneńczyku:
:
👉"Przypuszczalnie otoczenie młodego władcy zauważyło, że unika on kobiet, a męskie przyjaźnie są dla niego szczególnie ważne. Jak się łatwo domyśleć, Władysław żył w poczuciu winy, wpajanym mu przez duchowieństwo. (…) Najprawdopodobniej jego partnerem był przez krótki czas starszy od niego o kilkanaście lat sekretarz Jan, syn kasztelana lwowskiego Sienka (Seńka), absolwent Akademii Krakowskiej"
👉"Historyk i kronikarz Jan Długosz poświęcił „rozkoszom męskim” króla Władysława osobny rozdział swego dzieła. Zaś historycy XIX i XX w. włożyli wiele wysiłku w negowanie tego przekazu"
:pride: :pride: :pride:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 109433Post Hebius »

Jest już nowy numer Repliki:

Obrazek
Replika na FB pisze:Na okładce Igor Isajew, dziennikarz, autor bloga Igor Isajew - Ukrainiec w Polsce, który w wywiadzie na naszych łamach robi coming out, a także opowiada o ukraińskiej społeczności LGBT – i o żołnierzach i żołnierkach LGBT walczących teraz na wojnie.
👉„Podczas protestów na Majdanie dyskutowaliśmy, czy wnosić na Plac Niepodległości tęczowe flagi. Podjęliśmy decyzję, że nie – by nie prowokować Rosjan. To był błąd. Dziś doczepiamy tęczowe symbole do karabinów. (…)"
👉 "Wyobrażasz sobie, że w Polsce, kraju, który od 18 lat jest w Unii Europejskiej, funkcjonariusz policji albo wojskowy nosi tęczowy emblemat? A w Ukrainie teraz tak jest – są tacy żołnierze. (…)"
👉 "Jako społeczność LGBT - przespaliśmy Majdan, ale kilka lat później wieloma ukraińskimi miastami przeszły Parady Równości – to w krajach Starego Kontynentu, które funkcjonują poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, ewenement. Nie przeczę, na początku byliśmy opluwani przez nacjonalistów. Zdarzali się tchórze, którzy przynosili ze sobą petardy albo wozili, przepraszam, gówno. Zbierali je i pakowali do prezerwatyw, żeby obrzucić uczestników Marszu/Parady Właśnie wtedy ukraińskie środowisko LGBT+ zaczęło żałować, że na Majdanie nie pojawiały się tęczowe flagi. Doszliśmy do wniosku, że musimy zdobywać kolejne narracyjne przyczółki. Pieprzyć rosyjską propagandę”
Autorem wywiadu jest Mateusz Witczak, autorem fotografii – Paweł Spychalski
Warto dodać, że za krytykę rządzących Igor jest ścigany przez polską prokuraturę i finansowany przez Zbigniewa Ziobrę Instytut do Walki z Antypolonizmem, rozprawa w tej sprawie odbyła się we wtorek - więcej info na blogu Igora.
A oprócz wywiadu z Igorem w najnowszej "Replice" cała moc innych interesujących materiałów - między innymi:
👉Wybitny aktor Jerzy Radziwiłowicz o tym, dlaczego nie może milczeć i głośno wspiera polską społeczność LGBT (wywiad Rafała Dajbora)
👉Wybitna drag queen Bianca del Rio - specjalnie dla "Repliki" (wywiad Jakuba Wojtaszczyka)
👉Sophia Mokhar, transpłciowa modelka z Białorusi, uczestniczka 10. edycji „Top Model” (wywiad Michała Pawłowskiego)
👉Karolina i Ola, dwie mamy Olka i Jagienki, które wzięły udział w akcji Miłość Nie Wyklucza „Jesteśmy rodziną” (wywiad Magdy Jakubiak)
👉Stanisław Chmielewski ratował Żydów w czasie niemieckiej okupacji – obiecał to swojemu ukochanemu (tekst dr Joanny Ostrowskiej)
👉Jacek Mulczyk-Skarżyński i Adam Chowański, popularny „pan od francuskiego” i znany stylista tworzą „Związek skrojony na miarę” (wywiad Tomasza Piotrowskiego)
👉Bożna Wydrowska stoi za warszawskimi „balami u Bożeny”, na których rozkręca voguingowe szaleństwo (tekst Jakuba Wojtaszczyka)
👉Ksawery Kondrat, transpłciowy TikToker i Instagramer z misją szerzenia wiedzy o transpłciowości (wywiad Michaliny Chudzińskiej)
👉Marta Brzezińska i Agata Ptak od 4 lat tworzą Lula Pink, czyli queerowy sklep internetowy z gadżetami erotycznymi (wywiad Małgorzaty Tarnowskiej)
👉Emerytowany nauczyciel Krzysztof Kałek (wywiad Mariusza Kurca)
👉sylwetkę króla Władysława Warneńczyka z perspektywy LGBT kreśli dr Paweł Fijałkowski w ramach nowego cyklu „Poczet tęczowych królów i książąt polskich” - to właśnie wizerunek Władysława Warneńczyka jest na magnesie, który prenumeratorzy/rki "Repliki" otrzymują GRATIS wraz z tym numerem (autorem rysunku króla jest Marcel Olczyński)
Ciekawe, czy tym razem się doczekam egzemplarza bez reklamowania.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8913
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 109434Post jazzik »

Igor Isajew ma sprawę za orła w tęczowej koronie, na tle ukraińskiej flagi. Sprawa polityczna z tego samego gatunku co tęczowe orły oraz matki boskiej, które rzekomo znieważają.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 109437Post Walpurg »

Igor Isajew - od dawna śledzę go i zero zdziwinia, że nasz.
Pan od fRancuskiego - też śledzę, choć nie uczę się tego języka, ale z podziwu dla kreatywności*, i też zero zdziwienia. Nie wiedziałem, a jednak słusznie przeczuwałem.


* - chciałem powiedzieć, że na instagramie jest masa fajnych młodych ludzi uczących w krótkich pigułkach bardzo wielu języków obcych. Warto śledzić wielu z nich.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 109644Post Hebius »

Mam
:hurra: :hurra: :hurra:

(a teraz sprawdzę jakie tęczowe książki przegapiliśmy na naszym intelektualnym forum)
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 109645Post Achim »

Do nas też dziś
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 110433Post Walpurg »

Wbrew różnym ciemnym i podejrzanym typkom, właśnie zaprenumerowałem na kolejny okres Replikę. :D
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 110437Post Achim »

Mój Chłop też, ale nie wiem, dlaczego ? :nie:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8913
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 110438Post jazzik »

A ja nadal nie mam tego numeru. :evil:
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11896
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 110439Post marcin »

Achim pisze: 11-04-2022 19:47:45 Mój Chłop też, ale nie wiem, dlaczego ? :nie:
To może go zapytaj? :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 110450Post Achim »

Wiem dlaczego On zamówił, ale z mojej perspektywy było to zbędne :tak: i doskonale potrafię zaspokoić swoje czytelnicze apetyty nie dotykając " Repliki " ni okiem moim ślicznym, ni paluszkiem zgrabnym :gay:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 110805Post żmij »

Przyszła Replika. A nawet dwie (w osobnych kopertach). Numery 96 (03/04 2020) i 94 (11/12 2021).
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 110859Post Walpurg »

Błogosławieni, którzy cierpliwie czekają, albowiem w końcu się doczekają.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 110860Post Achim »

Błogosławieni, którzy czytają " Replikę", albowiem jest to słabe pismo z marnym rozpowszechnianiem.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 110864Post Walpurg »

To Poczta jest marna.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 110869Post Hebius »

Achim@
:nienie:
Jak głosi ludowa mądrość: ptak, co własne gniado kala ma osrane jajka.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 110979Post Achim »

Jak ma zachwycać, kiedy nie zachwyca ?
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11896
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 111263Post marcin »

Achim pisze: 15-04-2022 07:31:12 Błogosławieni, którzy czytają " Replikę", albowiem jest to słabe pismo z marnym rozpowszechnianiem.
Również tak uważam. Moim zdaniem to pismo robione bez polotu, do tego jeszcze te ciągłe czarnowidzenie naczelnego (chyba?) we wstępniaku.

I proszę nie pisać "to sam powiedz, co miałoby tam być". Nie wiem co miałoby być, nie jestem dziennikarzem. Może nie jestem targetem, ale mnie 90% zamieszczanych tam treści w ogóle nie interesuje. Zasadniczo są to takie smuty typu jak jest źle.

I mam już dość tej retoryki tutaj niektorych, że skoro jestem LGBT, to Replika ma mi się podobać, mam kupować i mam czytać. Ma to tyle samo sensu co stwierdzenie, że skoro jestem Polakiem, to mam kupować Gazetę Polską i ma mi się podobać.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 111268Post Walpurg »

Matko, ale po co tyle pisać? Nie podoba się, nie czytaj, odznacz ten wątek i po sprawie. Ja np. nie piszę stu postów, jak bardzo nie podoba mi się fantasy.
ODPOWIEDZ