Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Elfin
Posty: 240
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Replika

Post: # 179909Post Elfin »

Obrazek
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 179914Post Nathi »

Całkiem spoko ciasteczko :mrgreen: teraz jeszcze bardziej mnie się podoba :oops: podrywałbym :gay:
Elfin
Posty: 240
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Replika

Post: # 179925Post Elfin »

Ładny. Więc może ten kalendarz aż tak dramatycznie zły nie jest. Ale dobry, edytorsko, też nie jest.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13372
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 179946Post Hebius »

Weź to schowaj pod spoilerem jeśli jeszcze możesz.
Elfin
Posty: 240
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Replika

Post: # 179954Post Elfin »

What? Jest za hasłem dla zarejestrowanych osób z kalendarza dostępnego i wiszącego publicznie.
Chyba przesadzasz.
Na szczęście edycja nie działa.
Jak macie jakiegoś admina a purytański wizerunek forum został zbrukany, to usuńcie cały post.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11903
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 180006Post marcin »

Kiedyś już pisałem, że w życiu nie kupiłbym i nie powiesiłbym takiego kalendarza.
I nie chodzi tu o gejostwo. Gdybym był hetero, to kalendarza z gołymi babami też bym sobie w domu nie powiesił.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 180013Post Nathi »

Ja nie mam żadnego kalendarza w domu. Zupełnie zbędny gadżet, szkoda drzew.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13372
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 182151Post Hebius »

Jest już nowy numer Repliki.

Obrazek

„Replika” – dwumiesięcznik społeczno-kulturalny LGBTIA, numer 108 (marzec/kwiecień 2024)

Na okładce – Lulla La Polaca, najstarsza polska drag queen, czyli Andrzej Szwan opowiada o tym, jak uprawiał sztukę drag w PRL-u, jak chodził na pikiety „ze strachem…że nikogo nie spotkam”, a także o tym, jak dzięki nieżyjącej już drag queen Kim Lee wrócił na scenę i dziś przeżywa prawdziwy renesans popularności – nakładem wydawnictwa Znak właśnie ukazał się wywiad-rzeka z Lullą zatytułowany „Żyć to ja potrafię”. Rozmowa Jakuba Wojtaszczyka.
W „Replice” nr 108 ponadto do przeczytania:

Eve Adams znana również jako Eva Kotchever oraz Chawa Złotower – autorka pierwszej na świecie książki lesbijskiej „Lesbijska miłość” wydanej w 1925 r. Z Suzette Robichon, francuską badaczką biografii Eve, rozmawia Mikołaj Sobczak
Anna Mucha i Andrzej Seweryn – jurorka i juror programu TVN „Czas na show. Drag me out”. Dwa wywiady Mateusza Witczaka
Dominik Kuc – pomysłodawca Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Rozmowa Moniki „Pacyfki” Tichy
Ewa Żyła, piłkarka i sędzia piłkarska, i jej partnerka Kasia Kuca, inżynierka budowlana, prezeska wrocławskiej fundacji Równik Praw. Rozmowa Małgorzaty Tarnowskiej
Reżyser teatralny Jakub Skrzywanek, laureat Paszportu „Polityki” o swoim spektaklu „Spartakus. Miłość w czasach zarazy”. Rozmowa Moniki „Pacyfki” Tichy
Malarka Agata Bogacka o swoim ojcu chrzestnym, pisarzu Henryku Krzeczkowskim, który zmarł na AIDS w 1985 r. Rozmowa Bartosza Żurawieckiego
Co sądzono o seksie lesbijskim w Europie wieków od XVI do XIX? Tekst „Hermafrodyty, trybady i anandryny” Pawła Fijałkowskiego
Bruce LaBruce, kanadyjski reżyser filmowy uznawany za ojca ruchu queercore. Rozmowa Mateusza Demskiego
Lesbijska bookstagramerka Edyta Janicka. Rozmowa Małgorzaty Tarnowskiej
Transpłciowa pisarka argentyńska Camila Sosa Villada i jej autobiograficzna powieść „Kurewny”. Rozmowa Jakuba Wojtaszczyka

Grabari epatuje!
Piotr Grabarczyk (grabari.pl) – najnowsze wiadomości o celebryt(k)ach LGBTIA oraz felieton „Polska jest bardzo gotowa”

Felietony:
Olga Górska – „Mogę sama kupić kwiaty i jeść jabłka”
Bartosz Żurawiecki – „Wieczna nasza ucieczka”
Patrycja Sikora – „Chcę lesbę na prezydentkę”
Maja Heban – „Kultura wroga”

Wydarzenia LGBT z kraju i ze świata – dział Małgorzaty Tarnowskiej
Zdrowie seksualne LGBT: poradnia Jakuba Wyszyńskiego
Sport: dział Leona Żółtego

Filmy: „Władca mrówek”, „Kobieta z…”, „Nowy styl”, „Mary & George”, „Żegnajcie, laleczki” oraz klasyka: „Nitrofilmowe pocałunki” – kino Barbary Hammer

Książki: Marcin Oskar Czarnik – „Misterium”, S.A. Cosby – „Kolczaste łzy”, Bernardine Evaristo – „Mr Loverman”, Antje Rávik Strubel – „W lasach ludzkiego serca”, Kristine Turowska – „Listy do E.”, Angela Chen – „Asy”, Tagame Gengoroh – „Kolory naszego życia” tomy 1-3, Małgorzata Rejmer – „Ciężar skóry”, Dahlia de la Cerda – „Wściekłe suki”

Teatr: „Balkony – pieśni miłosne”, „Koronacja” w rubryce Krzysztofa Tomasika

Muzyka: Olly Alexander, Nemo, Ariana Grande, Gossip, Maciej Zawadzki w rubryce Patryka Radzimskiego

Dla wszystkich prenumeratorów/ek specjalny magnes w ramach kolekcji „Ikony lGBT+” – z wizerunkiem Eve Adams vel Eva Kotchever vel Chawa Złotower GRATIS.

Wysyłka numeru od 12 kwietnia br.
Mój egzemplarz trafił do skrzynki pocztowej już wczoraj.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11903
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 182166Post marcin »

I jaka recenzja Kolczastych łez?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13372
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 182171Post Hebius »

"Kolczaste łzy" działają trochę jak filmy Quentina Tarantino - uważa Bartosz Żurawiecki. - Przemoc przynosi oczyszczenie i przywraca etyczny porządek.
ODPOWIEDZ