Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4510
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Replika

Post: # 161942Post uzytkownik_konta »

Może być tak, że "jest kierowana do ludzi młodych albo przynajmniej otwartych na nowoczesność i współczesny świat", ale ci ludzie i tak tego nie czytają, w związku z czym w ogóle nie ma kto tego czytać. Natomiast nie rozumiem dlaczego Hebius uznaje, że jeżeli coś jest słabe, to najwyraźniej jest kierowane do ludzi młodych.

Sam przestałem prenumerować "Replikę" kilka lat temu. Już wtedy miałem wrażenie, że to jest albo o niczym, albo ciągle tłucze się to samo, tzn. że jesteśmy dyskryminowani, a konserwatyści mają mylny, niesprawiedliwy obraz osób LGBT. No jesteśmy i mają; ile można przekonywać przekonanych. Może to przekonywanie przekonanych to po prostu to objaw istnienia "kółka wzajemnej adoracji", o którym Walpurg pisze - tzn. że po prostu wszyscy się ze sobą zgadzają i sobie potakują, i stąd to wrażenie. Myślę, że może rzeczywiście wynikało to z tego, że...
Walpurg pisze: 07-10-2023 12:50:24W efekcie swoje felietony mają osoby, które nie mają niczego ciekawego do napisania, ich język jest miałki i nudny (felieton ma być błyskotliwy!). Wywiady często z osobami zupełnie nieciekawymi, a jak nawet pojawi się wywiad z wielką osobowością jest skopany na maxa
...itd.

Zresztą ten problem z przekonywaniem przekonanych dotyczy w moim wypadku większości twórczości LGBT. Mam z tym trochę jak z zagładą Żydów. Tak, prześladowania i dyskryminacja osób LGBT to ogromny problem, tragedia, rażąca niesprawiedliwość o znacznych kosztach społecznych; nie wolno nam tego ignorować. Ale jeśli zobaczę 1001. film na ten temat, porzygam się. Więc wszelkie recenzje w "Replice" nie mogłyby być mi bardziej obojętne.
Awatar użytkownika
homowiadomo
Posty: 90
Rejestracja: 19-12-2020 18:10:56
Lokalizacja: Nowhere

Re: Replika

Post: # 161943Post homowiadomo »

Pisma drukowane są raczej w ogóle w odwrocie. Ciekawszy byłby portal internetowy, coś jak gejowski onet tylko z możliwością współtworzenia, ale nie na zasadzie kolejnego portalu randkwego
Miejsce na Twój podpis
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 161944Post marcin »

Było już kiedyś gejowo.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
homowiadomo
Posty: 90
Rejestracja: 19-12-2020 18:10:56
Lokalizacja: Nowhere

Re: Replika

Post: # 161945Post homowiadomo »

Ale coś bardziej up to date.
Miejsce na Twój podpis
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 161948Post Hebius »

uzytkownik_konta pisze:Natomiast nie rozumiem dlaczego Hebius uznaje, że jeżeli coś jest słabe, to najwyraźniej jest kierowane do ludzi młodych.
Hebius chyba założył, że to jest słabe dla was. Bo jesteście starzy. Heboius sam nie czuje się na tyle kompetentny, by oceniać jakoś Repliki :D
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 161952Post Nathi »

Młodzi nie czytają gazet :lol:

Pomysł może mieli fajny, ale nie wiem czy wyszło.
Ja też że dwa lata temu przestałem na Replikę zwracać uwagę, bo się wydawała mi nuda i na jedno kopyto. Co w sumie potwierdza tezę o kółku wzajemnej adoracji. Wiecznie ci sami piszący to samo.
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 161972Post żmij »

Kilka spraw:
1. W sumie od tej dyskusji paradoksalnie nabrałem ochoty, żeby sobie Replikę znowu kupić. Prenumeraty nie wezmę, przynajmniej póki co, ale zajdę do Empiku po najnowszy numer, aby go sobie ocenić i sprawdzić, czy mi to odpowiada.

2. Hebius znany jest z takiej ironii, którą ciężko zinterpretować, ciężko zgadnąć, w którą stronę podąża. ;) Jeśli chodzi mu o to, że dzisiaj dużo inicjatyw skierowanych jest do młodych i pomija się przy tym, powiedzmy z braku lepszych sformułowań: stan umysłu, wrażliwość, przyzwyczajenia, nawet pewne stereotypy myślowe, to ma on rację. I w organizacjach LGBT(QIA itd., rozwijanie skrótu zresztą jest częścią tego problemu) jest duża taka tendencja. Stosuje się, niestety, taką estetykę, taką narrację (bo nawet niekoniecznie o jakieś postulaty tu chodzi), która jest bliska i w ogóle czytelna, zrozumiała tylko dla wąskiego grona ludzi bardzo młodych. Sam mam 32 lata, w socjologii czasem do młodzieży zalicza się nawet ludzi do 35 r.ż., ale wedle tych standardów już dawno do młodzieży/młodych się nie zaliczam. Widać to niestety u lewicowej młodzieży, często członkach młodzieżówek lewicowych partii. Ostatnio podnosili temat tego, że w sejmie nie ma ludzi przed 30-tką, nie zważając chociażby na to, że akurat w 2019 kilku zdobyło mandaty, no ale... w końcu 4 lata im przybyło i teraz mają 30(-parę). Ogólnie to wszystko nas prowadzi na jakieś manowce, jałowe dyskusje.

3. Walpurg głównie zwrócił uwagę na poziom dziennikarstwa/publicystyki Repliki. Mnie może to tak nie raziło, ale mogę zdradzić coś, co poniekąd do tego wątku pasuje. Kilka lat temu w R. ukazał się mój tekst. Albo raczej "mój", bo poziom ingerencji redakcji był bardzo duży. Wymieniłem z Mariuszem Kurcem trochę maili, przekazywał mi naprawdę dużo uwag do tekstu, kazał mi poprawiać, pewne rzeczy usuwać, skupiać się na innych. Tego było nad wyraz dużo, a nie miałem poczucia, żeby artykuł był od tego specjalnie lepszy. I dla porównania: niedawno publikowałem w lokalnej "Wyborczej". Nie musiałem nic poprawiać, była tylko jakaś minimalna korekta od redakcji. A to, jakby nie patrzeć, nie niszowy dwumiesięcznik, tylko wiodący dziennik w kraju (nawet, jeśli chodziło o dodatek lokalny).
Ostatnio zmieniony 07-10-2023 20:31:45 przez żmij, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4510
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Replika

Post: # 161973Post uzytkownik_konta »

A jaki był charakter tych ingerencji? Raczej merytoryczny, ideologiczny, stylistyczny?
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 161976Post żmij »

Wszelaki. :P
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4510
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Replika

Post: # 161977Post uzytkownik_konta »

Pytam głównie po to, aby ustalić, czy po prostu - określając to wprost - mówiono ci co masz napisać. Przepraszam za bezpośredniość, ale "Replika" to jednak trochę hunwejbini; stąd tego typu podejrzenie.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8874
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 161985Post Walpurg »

No to kolejna sprawa, że redakcja przypomina trochę Kurię rzymską :P Wszystko musi być zgodne z aktualną doktryną kropka w kropkę.
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 161987Post żmij »

Spraw doktrynalnych raczej tam nie było hehe.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 162407Post żmij »

Dziś chciałem kupić Replikę w Empiku i nie było. Jutro spróbuję w drugim, w którym zawsze widziałem.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 162412Post Achim »

Zapytałem Partnera, czy już przyszła. Odpowiedział ,że to nie jest lektura dla mnie. Ale chyba nie, bo nowego magnesika na lodówce nie ma.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 162534Post Czarek90 »

Walpurg pisze: 07-10-2023 12:50:24 Dokonam coming outu, również od kilku numerów nie prenumeruję Repliki.

(...) Zresztą, nawet kalendarza już nie potrafią zrobić, bo mają "fotografów", którzy nie mają pojęcia o artystycznej stronie fotografii. Większość zdjęć wygląda jak selfiaki z grindra.
Walp, już wiadomo, jakie będzie jedno z tych zdjęć i kto je zrobił ;)
Opis w poście Grześka Jaśka Janiczaka:
https://www.instagram.com/p/CyIX0AiJEQI/
Zdradzę jeszcze, że na zdjęciu zobaczycie nasze całkowicie nagie ciała podczas ubierania świątecznego drzewka w zdjęcia z dziesięciu lat naszego związku. Na sobie mamy jedynie białe soxy i nie byłbym sobą, gdybym nie przemycił tam również jeszcze jednej dodanej wartości, która jest bliska naszemu sercu. Skarpetki, które mam na sobie, to skarpetki z logiem @diozpl - cudownej organizacji, która na codzień ratuje zwierzęta 🐹 od oprawców i z którą miałem przyjemność uczestniczyć w misji ratunkowej w Ukrainie 🇺🇦
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 162536Post Hebius »

@Czarek90
już to wiemy, a Walpurg taki napalony, że pewnie kalendarz kupi
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8874
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 162542Post Walpurg »

Oczywiście :)
W tą.tym roku kupiłem dla Adamczaka, w tym dla Janiczaka. Choć może powodów będzie więcej 😜
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 162554Post Hebius »

Bez prenumeraty nie będziesz miał 50% rabatu.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 162568Post marcin »

Szczerze mówiąc to zupełnie nie wiem gdzie miałbym powiesić taki kalendarz. W pracy przecież nie powieszę, w domu też żadna przyjemność.
Kojarzy się mi to z klimatem dawnych warsztatów samochodowych, gdzie na odrapanej ścianie wisiały jakieś plakaty albo kalendarze z cycatymi blondynami :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hermes
Posty: 4594
Rejestracja: 20-07-2018 00:17:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Replika

Post: # 162627Post Hermes »

Do dzisiaj takie plakaty są w warsztatach :lol:
Polska potrzebuje Europy, ale także Europa potrzebuje Polski - Elżbieta II

Revertatur Rex Poloniae
ODPOWIEDZ