Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 169465Post Hebius »

:D
Wstydu nie macie.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 169471Post marcin »

Jest takie czasopismo jak Świat Kolei, moje ulubione. Ostatnio były artykuły o kolei w Arabii Saudyjskiej, o przejazdach tramwajowo-kolejowuch, o historii lokomotywowni Nysa, o epizodzie z wagonami video i wiele innych. Wszystko na wysokim poziomie merytorycznym i graficznym.

Gdyby Świat Kolei robiła ekipa od Repliki, to pismo wyglądałoby tak: najpierw wstępniak w którym rednacz narzeka jaka kolej jest zła, potem wywiad z ministrem transportu, potem wywiad z zarządzającym dworcem w Lublinie, potem wywiad z Trzaskowski o tramwajach warszawskich, potem wywiad z pasażerką w Polregio i wreszcie wywiad z prezesem PKP Intercity.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 169472Post Walpurg »

Ale dołączony byłby zapewne magnes na lodówkę z ciuchcią. 😀
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 169483Post marcin »

:lol: :lol: :lol:

To dobre podsumowanie "merytoryczności" Repliki.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 171040Post Hebius »

Przegapiłem.
Replika na FB pisze:18 lat temu, 21 grudnia 2005 r., wypuściliśmy „zerowy”, próbny numer naszego magazynu (miał 16 stron). A dokładnie – Kampania Przeciw Homofobii wypuściła. Premiera miała miejsce w nieistniejącym już klubie Rasko w Warszawie.
Pomysłodawcą i inicjatorem „Repliki” był ówczesny prezes KPH Robert Biedroń. Pierwszą redaktorką naczelną była Ewa Tomaszewicz, od 2009 r. na stanowisku tym jest Mariusz Kurc. W 2011 r. redakcja „R” usamodzielniła się i założyła Fundację Replika, która wydaje nasz magazyn do dziś.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 176389Post Hebius »

Jak donosi Redakcja
🧡💛NOWA „REPLIKA” JUŻ JEST!💚💙💜
Na okładce – 💥Jakub B. Bączek 💥 – trener mentalny, mówca inspiracyjny, biznesmen, autor książek i podróżnik. W 2014 r. jako trener mentalny wraz z polską kadrą narodową siatkówki zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata. Wygłaszał prelekcje na uniwersytetach na całym świecie. Pracował z Robertem Lewandowskim, Tomaszem Kammelem i Jolantą Kwaśniewską.
Teraz, na łamach „Repliki” w obszernym wywiadzie Tomasza Piotrowskiego, Jakub B. Bączek robi coming out:

👉„Chciałbym czuć się wolny w każdym aspekcie życia, nie tylko tym finansowym. Więc tak, chcę to powiedzieć: jestem gejem! „Replikę” czytam od lat i sądzę, że zrobienie coming outu u was jest najbardziej uczciwe.”
👉„Jakiś czas temu Monika Richardson dla „Wprost” zapytała mnie bez owijania w bawełnę, czy jestem gejem. Potwierdziłem, ale od razu wtedy dodałem, że nie chcę, by to było w wywiadzie.”
👉„Jak wiele redakcji, drużyn sportowych, klientów biznesowych się ode mnie teraz odwróci? Nie wiem, ale myślę, że kilka na pewno. Z drugiej strony może pojawią się tacy, którzy docenią ten mój krok i dla nich będzie to atut?”
👉„Nie mówiłem o moim partnerze jako o „nim”, tylko o bezosobowej „drugiej połówce”. Ktoś pytał o życie prywatne, a ja, owszem, mówiłem, że jestem zakochany, ale bez podawania płci. Ukrywałem tę część życia, a przecież była dla mnie ogromnie ważna. (…) Ja już, do cholery, nie mam sił bawić się w jakieś uniki!”

Co jeszcze w nowej „Replice”?
M.in. wywiady:
💥 Katarzyna Kotula, ministra równości
💥 Daniel Dobosz, aktor warszawskiego Teatru Studio
💥 Aleksandra Kluczyk , była pracowniczka seksualna, autorka książki „Niech żyją ku*wy”
💥Benjamin Cantu, reżyser dokumentu „Eldorado”
💥Marcin Matuszewski, audiodeskryptor również na queerowych eventach
💥Inez Dapszus i Ola Kuo-Rydzyńska – transpłciowo-cispłciowa para lesbijska
💥Drag queen Himera czyli Staś Itsenko

‼️ Od poniedziałku nowa "Replika" będzie dostępna w (wybranych) salonach prasowych, a już teraz możecie nabyć ją przez naszą stronę!
Foto na okładce: Tomasz Możdżeń
Obrazek
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4510
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Replika

Post: # 176413Post uzytkownik_konta »

Bardziej niż jakiś hochsztapler, cieszy mnie to, że wreszcie nadszedł moment, kiedy członkowie rządu udzielają wywiadów "Replice".
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 176473Post mike »

Hebius pisze: 10-02-2024 04:26:59 Jak donosi Redakcja
Delikatnie mówiąc nie został przyjęty zbyt entuzjastycznie... kolejna osoba niepubliczna, szerzej nie znany noł nejm ogłasza wyjście z szafki jakby to kogokolwiek obchodziło....

na dokładkę ten fragment....
Trwa więc prezentacja, zmieniam slajd, a na nim duży napis "Coming out Jakuba", i wyjaśniam: "Słuchajcie, teraz wam powiem, jaki będzie proces mojego ujawniania się jako gej". Po raz pierwszy to słowo zostało głośno wypowiedziane, bo na pewno były domysły, a niektóre osoby nawet znały mojego poprzedniego partnera, ale dotychczas oficjalnie tego ode mnie nie usłyszeli - wyjawił.
bo przecież nie ma lepszego sposobu niż napastować pracowników wynurzeniami o swojej seksualności między slajdem o wynikach finansowych i prognoz perspektyw dla firmyObrazek
Obrazek
https://www.pudelek.pl/biznesmen-i-meda ... 247673888a
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 176476Post Hebius »

Jasne. Jak spotkam się z podobnymi komentarzami pod informacją o czyimś heteroślubie czy innym uzwiązkowieniu (rozwodzie, rozstaniu, zmianie partnera) przyznam ci rację.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 179793Post Walpurg »

Gdyby jednak ktoś chciał Replikę zaprenumerować, w gratisie teraz można dostać Primadonnę Bartosza Żurawieckiego. Jeśli ktoś nie ma ochoty na Replikę, może posłuchać fragmentów biografii Bogusia Kaczyńskiego przed 22 w TOK FM. :P
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 179796Post Hebius »

aż sprawdziłem do kiedy mam prenumeratę, bo to pewnie dla tych, co nie mają,
ale widzem, ze moja wygasa dopiero 10 października 2025
Elfin
Posty: 240
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Replika

Post: # 179799Post Elfin »

Książkę przecenią, a nie będzie trzeba wyrzucać tego dodatku w postaci czasopisma o niczym. Zyskają lasy i będzie mniejszy ślad węglowy.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 179801Post Czarek90 »

Na marginesie, a propos Repliki, kilka dni temu Ane Piżl
na swoim IG https://www.instagram.com/ane_ratownica/
napisałx o "cenzurze w Replice" i jak zostałx wezwanx
"na dywanik" do naczelnego Mariusza Kurca.

Bo Ane napisałx coś w obronie Szpaka, którego
Replika skrytykowała... I coś tam, coś tam.
W efekcie wywiad (jak i chyba w ogóle Ane)
został zcancelowany / unieważniony.
Elfin
Posty: 240
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Replika

Post: # 179803Post Elfin »

Dla mnie największą wadą "Replili" jest to, że ona jest o niczym.
Żeby tam chociaż był dział recenzji, a nie wzmianek o wydaniu/wypuszczeniu/zapowidzi czegoś, gdzie autorzy tych notek nad wszystkim się onaznizują jak nad arcydziałem. Wstępniaków też w kólko tych samych czytać się nie da. Od dawna nie czytam, ale czasem jakaś ciotka ma to ze sobą to zerkam i nie widzę nic interesującego (dla mnie). Szkoda drzew.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13963
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 179810Post Nathi »

Tam od dawna jest kółko wzajemnej adoracji i nie można pisać nie po linii. Przecież to było czuć, w każdym numerze, a kiedy ja przestałem prenumerować. Mega dawno, czyli teraz jeszcze gorzej :mrgreen:
Elfin
Posty: 240
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Replika

Post: # 179813Post Elfin »

Ja nigdy nie prenumerowałem. kupowałem lub kradłem (znajomym, i potem nie oddaje :P) pojedyncze numery. Zdarzyło mi się dla wywiadu pdf-a za dychę wziąć, ale to musiało być z kimś ciekawym.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 179821Post Czarek90 »

Też już nie pamiętam, kiedy ostatni raz kupiłem Replikę.
Kiedyś prenumerowałem. Ale z trzy (a może cztery?)
lata temu zrezygnowałem... Zdarzyło mi się jeszcze
raz czy dwa jakiś pojedynczy numer kupić w Empiku.
Ale tak jak piszecie, w kółko o tym samym. To samo.


A tak teraz sobie przypomniałem... xD Czy ktoś ostatecznie
kupił kalendarz Repliki 2024? ;) Jest tam ktoś, na kim można oko zawiesić?
(Mnie w sumie tylko para Florków-Janiczaków zainteresowała :P).
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 179832Post Hebius »

Walpurg chyba zawsze kupował, ale w tym roku nie wiem, nic się nie chwalił.
Elfin
Posty: 240
Rejestracja: 27-02-2024 00:43:29
Lokalizacja: Polska

Re: Replika

Post: # 179892Post Elfin »

Ja mam. Dostałem. Musiałem to ****o gdzieś że względów towarzyskich powiesić. Kiepski fotograf, jeszcze gorszy grafik (może to ta sama osoba).. Krople lecące wbrew prawu ciążenia na zawsze pozostaną mi w pamięci. Ten kalendarz to mało estetyczne doznanie o erotycznych uniesieniach nie ma zaś nawet co marzyć. Jak ktoś chce jakieś z bliska miesiące, to mogę cyknać.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13963
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 179898Post Nathi »

To ja chce syna Braciaka :mrgreen:
ODPOWIEDZ