Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Replika

Post: # 4977Post Hebius »

Właśnie znalazłem w skrzynce pocztowej nowy numer Repliki.
nr 77 styczeń/luty 2019
Na okładce Maria Konopnicka –
nie tylko narodowa wieszczka i patriotka, ale także ikona LGBT, feministka, kobieta, która ponad 20 lat życia spędziła w związku z druga kobietą – malarką Marią Dulębianką.
Obrazek
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8755
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 5150Post Walpurg »

A ja jeszcze poprzedniego nie zacząłem czytać.
Avril

Re: Replika

Post: # 5152Post Avril »

A to ona nie była czasem bardzo kochliwą kobietą, gustującą w mężczyznach i kobietach?
Nie rozumiem, dlaczego została okrzyknięta IKONĄ LGBT.

Zrobisz zdjęcie całego artykułu? Niestety nie przedłużyłem prenumeraty, bo mnie "zdenerwowało" kilka artykułów.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 5158Post Hebius »

Konopnicka przez 20 lat żyła w związku/mieszkała razem ze sporo od siebie młodszą malarką Marią Dulębianką i nawet przez pewien czas spoczywały w jednym grobowcu. O czym w oficjalnej biografii poetki starano się pisać jak najmniej.
redakcja w omówieniu numeru pisze:Krzysztof Tomasik (autor m.in. „Homobiografii”) przygotował 7-stronicowy „pakiet specjalny”:

- obszerny wywiad z autorką sztuki Jolantą Janiczak oraz z reżyserem Wiktorem Rubinem – twórcami spektaklu poznańskiego Teatru Polskiego „O mężnym Pietrku i sierotce Marysi”, w którym związek Marii Konopnickiej i Marii Dulębianki jest na pierwszym planie,
- portret związku Marii Konopnickiej i malarki Marii Dulębianki (zwanej przez Konopnicką „Pietrkiem”)– ich miłość, ich wspólne podróże, ich dom w Żarnowcu, portrety Konopnickiej, które mogła malować tylko Dulębianka, ich wspólna działalność feministyczna… A także ich życie pośmiertne: życzeniem Konopnickiej było, by Dulębianka spoczęła w grobie z nią – i tak się stało…lecz po 8 latach to „połączenie” dwóch kobiet zaczęło „razić” – zwłoki Dulębianki ekshumowano i przeniesiono. Przez całe dekady pomijano również związek z Dulębianką w biografiach Konopnickiej. To powinno się zmienić. I również nasza – społeczności LGBT – w tym rola, by się zmieniło.
7 marca minie dokładnie 100 lat od śmierci Marii Dulębianki.
Jutro sprawdzę, czy uda mi się zrobić jakieś czytelne zdjęcia.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8769
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 6227Post jazzik »

Ktoś posiada cyfrową prenumeratę "Repliki"?
Zastanawiam się, czy przedłużać tradycyjną, czy wybrać cyfrową.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 6230Post Hebius »

Wolę papier.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8755
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 6231Post Walpurg »

Tego już w ogóle nie rozumiem. Replika jest darmowa. Prenumeratorom każą jednak płacić, niby za wysyłkę. OK. Od lat płacę. Ale teraz jest opcja prenumeraty elektronicznej i kosztuje tyle samo, co papierowa. To za co? Co kosztuje te 60 zł? Wysyłka mailem?

Nie można po prostu uczciwie napisać Replika KOSZTUJE 60 zł?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 6233Post Hebius »

Przecież redakcja musi wziąć skądś kasę na te darmowe egzemplarze Repliki, których całkiem sporo wykłada się po różnych klubach i miejscach LGBT-friendly. Kiedyś, gdy bywałem częściej w stolicy i po różnych pedalskich grajdołkach nie musiałem Repliki prenumerować, łatwo mogłem zdobyć numer za darmo.

edit.
Redakcja pisze wyraźnie:
Kupując prenumeratę „Repliki” wspierają Państwo wydawanie jedynego w Polsce drukowanego magazynu o sprawach LGBT. Zachęcamy również do wpłat wyższych darowizn, które pozwolą nam wydawać „Replikę”. Dziękujemy!
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8769
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 6236Post jazzik »

Walpurg pisze: 05-03-2019 11:20:17 Tego już w ogóle nie rozumiem. Replika jest darmowa. Prenumeratorom każą jednak płacić, niby za wysyłkę. OK. Od lat płacę. Ale teraz jest opcja prenumeraty elektronicznej i kosztuje tyle samo, co papierowa. To za co? Co kosztuje te 60 zł? Wysyłka mailem?

Nie można po prostu uczciwie napisać Replika KOSZTUJE 60 zł?
To podobnie jak z e-bookami, gdzie cena jest 1-2 zł. niższa, a często taka sama, w porównaniu do wersji drukowanej.
Nie czepiam się, bo rozumiem ideę, na papierze mi nie zależy, mam dostatecznie dużo drukowanych czasopism i książek, żeby tej liczby nie powiększać, jeśli nie muszę i dlatego zastanawiam się nad tą wersją cyfrową.
Bardziej mnie zastanawia, skąd się bierze 120 zł. za dostawę do paczkomatów. :shock:
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 6284Post Hebius »

Jeśli ktoś jeszcze nie czytał tekstu Tomasika o Konopnickiej z ostatniej Repliki - jest już przedruk w sieci:
https://krytykapolityczna.pl/kultura/cz ... XIIiIPfeD4
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8769
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 6302Post jazzik »

Szczerze? Nic odkrywczego w tym artykule nie było, dla mnie Konopnicka to nadal jest "nudna wieszczka" i najprawdopodobniej tak już zostanie.
Rozumiem dlaczego akurat ona dostaje miano tej "ikony", ale absolutnie mnie to nie rusza, po prostu nie kupuję tego.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 6324Post Hebius »

Życiorysu na pewno nudnego nie miała. A twórczość - kwestia gustu. Nie wiem jak by było teraz, ale w szkole czytywałem ją bez przymusu.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8769
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 6331Post jazzik »

Nigdy nie lubiłam jej twórczości, tego realizmu, pozytywizmu czy jakkolwiek to nazwać.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 6934Post Hebius »

Walpurg pisze: 05-03-2019 11:20:17 Tego już w ogóle nie rozumiem. Replika jest darmowa. Prenumeratorom każą jednak płacić, niby za wysyłkę. OK. Od lat płacę. Ale teraz jest opcja prenumeraty elektronicznej i kosztuje tyle samo, co papierowa. To za co? Co kosztuje te 60 zł? Wysyłka mailem?

Nie można po prostu uczciwie napisać Replika KOSZTUJE 60 zł?
Tak, że nie narzekajcie towarzyszu Walpurgu, albowiem:
Replika na stronie FB pisze:Z przyjemnością informujemy, że najnowszy numer "Repliki" (nr 78 - marzec/kwiecień 2019) będzie miał aż o 8 stron więcej! Czyli razem: 60 stron!
Stało się to możliwe dzięki naszym prenumeratorom i prenumeratorkom. Ich liczba rośnie - i dzięki temu mamy środki na większą objętość naszego magazynu.
A gdybyśmy mieli wymienić jedną osobę "odpowiedzialną" za ten wzrost, byłby to Łukasz Sabat - Mr. Gay Poland 2018. Promocja "Repliki" z kalendarzem z jego (pięknymi) zdjęciami odniosła taki sukces, że w dużej części to właśnie ona finansuje nam te dodatkowe 8 stron.
Mister Gay Poland 2018 - dzięki! <3
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8755
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 6960Post Walpurg »

No dooooobra, jak Łukasz, to siedzę cicho, bo go uwielbiam <3
:P
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 7090Post Hebius »

Już na rynku:
Obrazek
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 10604Post Hebius »

W Replice ciekawa oferta dla prenumeratorów:
Replika pisze:Uwaga! Promocja! Do wszystkich, którzy od teraz zaprenumerują lub przedłużą prenumeratę „Repliki”, wysyłamy:

jedną, dwie lub aż cztery książki z serii „Gej w wielkim mieście” autorstwa Mikołaj Milcke

Na tydzień przed premierą mamy dla Was:
- trzeci tom sagi – „Nie w moim typie”
- czwarty tom – „Trzy po trzy”
oraz wznowione, znane już dwie pierwsze, bestsellerowe części
- „Gej w wielkim mieście”
- „Chyba strzelę focha"

W dwóch nowych tomach bohaterowi za chwilę stuknie trzydziestka. Jest singlem, ale nie żyje w celibacie. Ma Arka, który wpada na super seks, ale nie chce nic więcej. Ma Eryka, który jest super przyjacielem, ale nie chce seksu… Nadal ma trzy wspaniałe koleżanki – Ninę, Matyldę i Marię, które wszystkie wiążą się z dość dziwnymi heterykami. Nadal ma też, niestety, problemy rodzinne – zdrowie mamy szwankuje, tata nadal się awanturuje, a młodszy brat bez pracy właśnie zmajstrował dzieciaka…

***

Nasza promocja ma 3 opcje – można dostać 1) jedną wybraną część sagi, 2) dwie części, 3) albo wszystkie cztery.

Aby wziąć udział w promocji, należy zaprenumerować „Replikę”:
1) - na rok – wtedy otrzymuje się jeden wybrany tytuł sagi
2) - na 1,5 roku – wtedy dwa wybrane tytuły sagi
3) - na 2 lata – wtedy cały czteropak

Płatności dokonać można przez naszą stronę internetową:
http://replika-online.pl/prenumerata/

KONIECZNIE w formularzu w rubryce „Twoje uwagi dla sprzedawcy" wpisując hasło –
1) jeden tytuł wybranej książki (prenumerata roczna; cyfrowa lub papierowa),
2) albo tytuł dwóch wybranych książek (prenumerata na 1,5 roku),
3) albo słowo „czteropak” (prenumerata na 2 lata)
Co więcej prenumerata dwuletnia to nie 120 zł, a tylko 99!
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 11517Post Hebius »

Replika # 79 (maj/czerwiec 2019) jest już dostępna:

Obrazek
Temat z okładki:

Magda Rakita – pierwszy raz w polskiej prawie osoba interpłciowa udziela tak szczerego wywiadu. Bez tabu. Magda miała 15 lat, gdy po badaniu ginekologicznym usłyszała: „Jesteś kobietą, ale w środku zamiast jajników masz jądra”. I dalej: „Miałaś zostać chłopcem, ale coś nie wyszło.”

W rozmowie Mariusza Kurca Magda mówi nie tylko o własnych doświadczeniach, ale także o całej społeczności osób interpłciowych i jej postulatach, a także o braku wiedzy na temat osób interpłciowych i o tym, jakie są skutki tego braku.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8755
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 11526Post Walpurg »

I jest wywiad z Klukiem! :-D

Być może, nie chwaląc się, jest w tym odrobina mojej zasługi, bo kilka razy pisałem Replice, że mają z nim zrobić wywiad :D
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13155
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 12624Post Hebius »

Dobry numer.
Ciekawy wywiad z panią z okładki. I z Adamem Mikuszewskim o byciu w związku z facetem z HIV.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
ODPOWIEDZ