Filmy/Seriale LGBT

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13934
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Filmy/Seriale LGBT

Post: # 10347Post Nathi »

Nie widziałem tematu więc zakładam.

Ostatnio oglądałem serial BONDING z gejowskim wątkiem.
Para przyjaciół działa w biznesie sado maso :D główna bohaterką jest studentka psychologii, która ma przyjaciela geja i zarabiają na życie, tak jak na zdjęciu.
Obrazek
Ciekawostka gra w tym serialu chłopak tego narciarza z USA Gusa Kenworthy.

GRACE AND FRANKY - serial
Główne bohaterki są paniami po 60siatce i byłymi żonami gejów. Ich byli mężowie są razem. Panie zamieszkują razem i wpadają na pomysł sprzedawania wibratorów, a panowie grają w gejowskim teatrze.
Serial komediowy o tych 2 szalonych parach i ich dzieciach.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14-05-2019 00:22:22 przez Nathi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13934
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 10350Post Nathi »

POSE - serial
Lata 80, epidemia AIDS, świat nocnych klubów dla transkobiet.
Świetny serial, dość smutny. Czasy gdzie geje nie akceptowali trans osób i HIV był wyrokiem śmierci. Przykre sceny ze szpitali.
Obrazek
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 10353Post jazzik »

Pose jest świetne i tak, cholernie smutne, zwłaszcza, jeśli zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy daleko od tych czasów. Wystarczy wyguglać akcję "drop the T from LGBT" albo znać kogoś trans i spytać jak się czuje w przestrzeniach LGBT... Moja kuzynka jest transkobietą, nie mieszka w Polsce a w Stanach i mimo to zdarzało się, że geje pluli na nią w klubach, nazywając zdrajcą, a kobiety les i bi wypychały ją z damskiej toalety wyzywając od pedałów i fetyszystów.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13934
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 11909Post Nathi »

Opowieści z San Francisco queerowy serial. Bohaterowie mieszkają w jednym tęczowym domu. Para gejów, lesbijka, kilka trans osób po zmianie, jeden k/m w trakcie, osoba queer, ojciec lesbijki, zarażony wirusem HIV. Na razie tyle wyhaczyłem, pierwszy odcinek dopiero oglądam.
Jakieś DQ były :PObrazek
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 11928Post jazzik »

Brzmi ciekawie, w miarę rozwoju fabuły wyjdzie na jaw, że ojciec lesbijki jest gejem. ;)
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4861
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 12200Post bolevitch »

nie zebrałem się dotąd żeby napisać, że w tym roku byłem na 3 projekcjach w ramach Festiwalu Filmowego LGBT .

1. Jose - o miłości chłopaków (18-20 lat) żyjących w południowoamerykańskich slumsach (Gwatemala), obok skrajnej biedy, doświadczają codziennej homofobii i presji bardzo widocznego i narzucającego się niemal wszędzie chrześcijaństwa różnych konfesji, np. pastor głoszący kazanie w autobusie miejskim. Film nakręcony w konwencji dokumentu, podglądamy sceny z boku, z góry. Silne wrażenie autentyzmu.

2. Wszystko albo nic - przeciwieństwo filmu nr 1. amerykańska, słodko-gorzka komedia o miłości. Świat ludzi dorosłych, mieszkających w eleganckich apartamentach, artystów etc - trochę jak u Allena, mogących brać gejowskie śluby. Miałem wrażenie, że gra aktorów to mieszanka różnych stylów - od sitcomu, przez musical do gry teatralnej. Do tego faceci są bajkowo-zajebiści, nikt nie ukrywa że geje lubią seks, branie PrePu może oznaczać planowanie zdrady etc. Perypetie prawie jak u Szekspira.

3. Rafiki - film o dziewczynach-licealistkach z Afryki, Kenia. Podobnie jak w "Jose" agresywna homofobia i ewangelikalne chrześcijaństwo. Mimo smutnych wydarzeń film jest piękny i kolorowy

1 i 2 przy pełnej sali (kino w domu kultury), na filmie o dziewczynach góra 20 osób, w tym chyba tylko 4 facetów
Dwa filmy mają szczęśliwe zakończenie. Wszystkie są profesjonalnie zrobione i myślę że nie będą stratą czasu dla nikogo.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 12920Post mike »

Właśnie oglądam SAUVAGE (2018) https://www.youtube.com/watch?v=Po75NcHAA3g Opowieść o prostytuujących się facetach, między którymi rodzi się uczucie. Film w sposób autentyczny pokazuje praktykę dnia codziennego osób pałających się tym fachem. Ambitne dzieło dla kinomaniaków nie lubiących sztampy.
Awatar użytkownika
Shane82
Posty: 4931
Rejestracja: 31-03-2016 13:57:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13003Post Shane82 »

Skąd wiesz że w autentyczny?
Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego - Benjamin Franklin
Ci którzy rezygnują z wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich - Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13005Post mike »

Porządna gra aktorska, do tego bez lukrowania, idealizowania, przegięć. Wiele filmów pokazuje takie osoby jako panie i panów do wynajęcia świetnie ubranych zadbanych zorganizowanych często szczęsliwych, gdzie zawód jest ich wyborem. Sauvage skupia się na sprzedawaniu swojego ciała wskutek trudnej sytuacji życiowej, biedy, uzależnienia od używek itd. Taki obraz zjawiska wydaje mi się znacznie bardziej rzeczywisty.

wywiad z reżyserem Sauvage https://queer.pl/artykul/202891/camille ... filmy-lgbt
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13009Post Hebius »

Wiele filmów? A podasz tytuły? Bo mnie się wydaje, że jednak większość bazuje na stereotypie, że dziwki są nieszczęśliwe i sprzedają swoje ciało wskutek trudnej sytuacji życiowej, biedy, uzależnienia od używek itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13018Post mike »

Wobec powyższego nie ma sensu wchodzić w głębszą polemikę, chociaż w sumie podam jeden przykład zeszłorocznego Postcards From London https://www.youtube.com/watch?v=xEZI4jJvwb0 Obejrzyj SAUVAGE to sobie wyrobisz własne zdanie.
Imbryk

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13033Post Imbryk »

Przyjęło się, że to osoba stawiająca tezę przedstawia dowody na jej poparcie, a na razie przytoczyłeś zaledwie jeden tytuł. Nawet gdyby w całej historii kina powstały tylko dwa filmy o męskiej prostytucji, nie sposób określić "Postcards From London" jako "wiele filmów".
Leo

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13035Post Leo »

Uprawdopodobnienie własnych prawd nie wyszło, chyba, prawda? :D
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13048Post mike »

jprld zabawne na czym niektórzy się skupiają zrzędy i marudy do kwadratu typowo polaczkowo :lol:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13052Post Hebius »

Tak na szybkiego - filmy fabularne, w których męska prostytucja jest więcej, nią sprawą drugoplanową:
- Nocny kowboj
- Nie całuję
- Moje własne Idaho
W żadnym z nich nie zobaczymy facetów szczęśliwych z powodu pracy fiutem.
Sądząc z opisów Sauvage wpisuje się w długi szereg podobnych w wymowie tytułów.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13093Post marcin »

mike pisze: 29-06-2019 12:56:17 jprld zabawne na czym niektórzy się skupiają zrzędy i marudy do kwadratu typowo polaczkowo :lol:
Nie ma to jak stawiać jakąś z dupy wziętą teorię, a potem pisać o zrzędach, gdy inni poprosili o dowody na poparcie tej tezy :?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13108Post mike »

Giant Little Ones (2018) https://www.imdb.com/title/tt4481066/vi ... 1848097561

Kolejna amerykańska produkcja w stylu Love Simon. Miłe dla oka chłopaki i nawet jeden bardzo znany aktor z Twin Peaks. Technicznie nie ma lipy fajne ujęcia, muzyka, klimat. Przyjemnie się ogląda.

Obrazek
Imbryk pisze: 29-06-2019 02:39:08 Przyjęło się, że to osoba stawiająca tezę przedstawia dowody na jej poparcie, a na razie przytoczyłeś zaledwie jeden tytuł. Nawet gdyby w całej historii kina powstały tylko dwa filmy o męskiej prostytucji, nie sposób określić "Postcards From London" jako "wiele filmów".
Ale mi na tym kompletnie nie zależy. Szkoda mojego czasu na wyszukiwanie filmów, które nie pokazują prostytucji w negatywny sposób, a zarazem pokazują w sposób wyidealizowany. Nie wiem czemu miałoby to służyć. Podałem przykład całkiem nowego filmu, którego tytuł wciąż pamiętam i starczy. To nie jest dla mnie temat do ping ponga, którego niektórzy z umiłowaniem sobie urządzają tak naprawdę nie mając nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13112Post Hebius »

Zacząłem oglądać Postcards From London. No super :D Zgaduję, że gdybym szukał jakieś realistycznego obrazu na temat kobiecej prostytucji polecił byś Pretty Woman.
Obrazek
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13114Post Renly Baratheon »

Hebiusie ja bym Tobie w takim przypadku polecił Białą Hrabinę. Serce się kraje na widok Kniaziostwa Belinskich upokorzonych wieloletnią tułaczką. :cry:
Imbryk

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 13115Post Imbryk »

mike pisze: 29-06-2019 23:57:40 Ale mi na tym kompletnie nie zależy. Szkoda mojego czasu na wyszukiwanie (...)
Polecam jeszcze argumenty: "jest ich mnóstwo w Internecie" i "sam sobie poszukaj". Na takie dictum, dyskutantowi nie pozostaje nic innego jak uznać swoją sromotną porażkę, co niniejszym czynię :lol:
mike pisze: 29-06-2019 23:57:40 Nie wiem czemu miałoby to służyć.
Udowodnieniu, że miałeś rację. Jednakże nie jest to już konieczne - jak stwierdziłem powyżej, rozłożyłeś mnie na łopatki.
ODPOWIEDZ