Filmy/Seriale LGBT

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 161732Post bolevitch »

Turkusowa suknia
Aha, islamskie "Oczy szeroko otwarte" pomyślałem sobie na początku. Ale sprawa nie jest taka prosta. Płaszczyznę dramatu, podobnie jak w przypadku historii o żydach, wyznacza trójkąt, który tworzą: gej w średnim wieku, jego żona i młody kochanek, który jest nowo zatrudnionym czeladnikiem. Rzecz dzieje się też w nacechowanym religijnie środowisku delikatnie mówiąc niechętnym relacjom męsko-męskim. W Turkusowej sukni akcenty są rozłożone trochę inaczej, tragizm sytuacji wyznacza nie tylko zakłamanie i ukrywanie się, ale też śmiertelna choroba, a żyjący w Maroku główny bohater jest jednak na innym etapie niż Aaron z ortodoksyjnej dzielnicy Jerozolimy. Film na początku może wydawać się przegadany, jest oszczędny w środkach, i ma - przynajmniej częściowo - raczej zaskakujące zakończenie.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13364
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 161742Post Hebius »

Dzisiaj czytałem recenzję Żurawieckiego. Film może się spodobać polskiej prawicy - sugerował - bo pokazuje, jak mogłoby i powinno żyć gejostwo, w domu po kryjomu, bez obnoszenia się.
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 161808Post bolevitch »

film nie jest wybitny, być może cała historia jest opowiedziana pretensjonalnie. Można czynić zarzut, że wskazana jest możliwość pogodzenia islamu z aktywną męską miłością - to samo można powiedzieć o Oczach szeroko otwartych. Ale nie uważam, żeby czy to izraelski czy marokański "film pokazywał jak powinno żyć gejostwo". Chociaż oczywiście w żadnym z tych obrazów bohaterowie nie jadą na paradę równości, a dostosowują się do opresyjnego otoczenia -jeśli Żurawiecki patrzy na to w ten sposób, to być może można to tak przewrotnie ująć, jak zacytowałeś.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13364
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 161814Post Hebius »

To jest marokański kandydat do Oscara, mimo że za stosunki homoseksualne grozi w tym kraju więzienie.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10811
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 161818Post gaynau »

Fifa mogła im a nagrodę dać samodzielną organizację mundialu.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 163283Post Czarek90 »

Zajawka kolejnego sezonu netflixowej Elity.
(Choć mnie od 4 sezonu jakby to niekoniecznie już ciekawi... to i tak zawsze jednym okiem rzucam na każdą kolejną zapowiedź).

https://www.youtube.com/watch?v=FtpRZghkRlI&t=1s
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10811
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 163301Post gaynau »

Ja odpuściłem 4ty.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 163338Post mike »

tak sobie oglądam ten trailer czekam na Manu i kuźwa ni ma patrzę zamiast niego jakieś nowe dupy, z którymi kręci brazyliczyk

patrze info na necie https://www.gaytimes.co.uk/television/e ... character/ czarna rozpacz...
Èlite star André Lamoglia has spilt the tea about the show's upcoming seventh season and the absence of Manu Rios' character. Earlier this year, Ríos shocked fans of the popular teen drama when he announced his departure from the series. “I believe that everything that begins has its end. As an actor, you want to do different things. Although Èlite has been an incredible experience, and I am very grateful for everything it has brought, there are also times when it is necessary to move on from that stage, change the page, and do other things.”
dobra serial można oficjalne uznać za zakończony :lol:
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 163480Post mike »

Red White Royal Blue usunięta scena przy ognisku, której zajawka została pokazana w zwiastunie, jednak ostatecznie nie trafiła do filmu.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 163655Post mike »

Chyba dużo ludzi czeka na przyszłotygodniową premierę nowego branżowego serialu, gdyż zwiastun obejrzał się świetnie.

trailer https://www.youtube.com/watch?v=k_zI9UwYNQo
sneak peak https://www.youtube.com/watch?v=suumoORJH7o (wyglądają jak Superman romansujący z Yves Saint Laurent :mrgreen: )

Obrazek
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 164296Post Czarek90 »

Absolutni debiutanci

Dopiero jestem na 4 odcinku (na 6), więc nie wiem, jak ten wątek LGBT+ się rozwinie, o ile w ogóle się rozwinie, niemniej wrzucam w tym temacie (zamiast w Netflixowym)... Pierwszy odcinek wprawdzie nie zachwycał i budził wątpliwość, czy będziemy oglądać dalej. Całościowo nie kleiło nam się to bardzo. ALE! Kolejne nas powoli wciągały, a 4 odcinek to już całkiem! ;)) NO WIĘC POLECAM ;))
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10811
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 164322Post gaynau »

trzeba przyznac, ze akcja jest niespieszna, wrecz senna...

TORE

tez na netflixie, szwedzki, LGBT
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 164356Post mike »

Za nami ledwie pierwszy odcinek Fellow Travelers, w którym dało się dostrzec co najmniej trzy fetysze z udziałem Matta Bomera. Paramout+ wychodzi na prowadzenie w kwestii tego ile pokazują golizny i w jaki sposób sceny seksu. Dla porównania taki netflix ze swoimi produkcjami wypada mocno grzecznie.
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poza tym serial to miła odmiana w postaci dawno nie widzianej branżowej produkcji z wysokim budżetem. Niestety rzadkość w kategorii kina LGBT.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 164651Post mike »

w drugim odcinku bez perwersji, jedynie dupę Matta Bomera pokazali :)
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10811
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 164708Post gaynau »

A to jest na skyshowtime czy na torrentach trzeba?
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10811
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 165416Post gaynau »

Na skyshowtime oczywiście jeszcze tego nie ma. Oglądam na niemieckim. Paramount+, niestety dostępne tylko z niemieckimi lub angielskimi napisami.

Ilość nagości i aktów seksualnych jest wprost proporcjonalna do jakości produkcji.
Po 2 odcinkach jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Dzisiaj premiera 3go.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 165421Post mike »

Czyli u ciebie dają z opóźnieniem, bo ja sobie ściągnąłem odcinek trzeci już wczoraj. Jeszcze nie obejrzane. Czasem odcinki się nieco dłużą, zresztą to bardziej wygląda na pociętą pełnometrażówkę niż serial.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10811
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 165424Post gaynau »

Z tego wynika, że tak. Premiery odcinków są pewnie w piątkowe wieczory, zakładam że tv. A piątkowy wieczór u hamburgerów to już w zasadzie nasza sobota.

Ja mam tylko darmowy tydzień, raczej nie będę płacił. Aczkolwiek biblioteka materiałów spora, skyshowtime blednie... No i mi nie działa aplikacja na fire TV.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 167097Post Nathi »

mike pisze: 30-10-2023 22:26:48
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oglądałem. Całkiem fajnie nagrane, ale jednak jak go posówał na pieska to trochę obraz przymazali.
Ale mimo wszystko fajnie się ogląda porządnego aktywa :mrgreen: miota tymi pasywami jak szatan.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 167159Post Nathi »

Ogólnie to Fellow Travelers nudne. Ruchanie i w sumie nie wiadomo co. Zero ciekawości ten serial ma jak dla mnie.
Jakoś nie pasują mi te klimaty. Jakbym Hiacynta oglądał w USA tylko trochę wcześniej. Geje mówiący na resztę społeczności odmieńcy i żeby się z nimi nie trzymać. Nie przemawia do mnie ta wizja.
3 odcinka już nie będę oglądał.
ODPOWIEDZ