Filmy/Seriale LGBT

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13525
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136403Post Hebius »

Aż tak bardzo mi na tym nie zależało.
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4934
Rejestracja: 13-01-2019 10:52:08
Lokalizacja: Horley, UK

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136469Post radek »

chafre pisze: 04-01-2023 21:08:27 Ja bym może nie nazywał zaraz czegoś złodziejstwem, gdyż internet po prostu to umożliwia. Sam czasem szukam jakiegoś filmu, którego nie ma absolutnie nigdzie a jest na jakimś serwerze pirackim.
Jednak pobranie za darmo czegoś za co normalnie trzeba byłoby zapłacić jest kradzieżą tego dzieła. Poza tym, co Ty w ogóle piszesz Chafre :?: Jak ktoś zapomni zamknąć na klucz drzwi od domu to można go okraść, bo na to pozwolił :?: :mrgreen:
Ja też mam swoje za uszami jeśli chodzi o ściąganie, ale trochę też kupiłem i staram się kupować. Nie mam prawa oceniać w tej kwestii, ale nie wmawiajmy sobie, że jest to legalne i fajne.

:diablo:
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." - Steve Jobs
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13525
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136483Post Hebius »

Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela.
Awatar użytkownika
Shadow_Man
Posty: 75
Rejestracja: 21-03-2020 10:25:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136488Post Shadow_Man »

Hebius pisze: 04-01-2023 21:37:43
Shadow_Man pisze: 04-01-2023 20:42:03 Żyjemy w takich czasach, że i tak na większość produkcji nie mamy wpływu, bo Netflix zaraz ją i tak skasuje. Pomimo, że można płacić za niego pełną cenę. Jeszcze gorzej teraz się dzieje w HBO Max, gdzie usuwają wszystko, co popadnie dla pieniędzy. Nie interesuje ich, to że ich klienci płacili latami pełną cenę 15 dolarów za dostęp do serwisu. Zakładając, że ich oryginalne materiały będą mogli oglądać cały czas. I jeżeli kontrargumentem na to będzie, że przecież w regulaminach tych serwisów jest, że mogą usuwać.
Ale jest niesamowitą naiwnością (by nie powiedzieć wręcz - głupotą) wierzyć, że coś, co jest w necie, w jakimś streamingu, czy gdziekolwiek w sieci, będzie dostępne dla nas cały czas :D
Chodziło o ogół ludzi. I z resztą chodzi o materiały oryginalne. Zrozumiała jest wymiana katalogu zewnętrznego. I nie było jeszcze sytuacji na taką skalę, jak w przypadku HBO z ich własnymi materiałami, co jest już świństwem ze strony platformy w mojej ocenie. Pokazuje, że sytuacja w każdej korpo się może zmienić diametralnie, i nic nie jest bezpieczne. Tak samo w świecie gier np. Nintendo. Ma tak obszerną bibliotekę tytułów z przestrzeni lat, a udostępniają jakąś garstkę w porównaniu. Gdyby nie ludzie, którzy tym się dzielili w internecie. Teraz nawet Nintendo by nie miało dostępu do niektórych tytułów. Już były takie przypadki lenistwa z ich strony, że gry do serwisu ze starszymi tytułami wrzucali pod ukrytymi nazwami sugerującymi źródło, czyli torrenty.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13525
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136492Post Hebius »

Platformy ze streamingiem to maszynki do zarabiania pieniędzy, a nie biblioteki oferujące dobra kultury. Dzisiaj gdzieś czytałem artykuł, że na Netflixie o przyszłości seriali decyduje pierwsze 28 dni wyświetlania. Ludzie muszą sezon oglądać masowo i bez przerywania, jednym ciurkiem, jeśli ma być kontynuacja.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136519Post gaynau »

I co z tego? Nikt nie zmusza. Skoro to żadna kultura, to skąd się bierze argument o wolnym dostępie do kultury przy okazji kradzieży" tych dzieł"?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13525
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136531Post Hebius »

Nie napisałem, że to żadna kultura.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136575Post gaynau »

Hebius pisze: 05-01-2023 22:56:39 Platformy ze streamingiem to maszynki do zarabiania pieniędzy, a nie biblioteki oferujące dobra kultury.
Okejka.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8337
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136604Post mike »

Shadow_Man słusznie zwrócił uwagę na problem usuwania filmów i seriali przez platformy, które bogactwem treści argumentowały marketing sprzedawania abonamentów. Oczywiści wraz z usuwaniem poszczególnych pozycji wcale nie maleje abonament, a nawet potrafi rosnąć... to jest prawdziwe złodziejstwo, niestety w białych rękawiczkach.

No, a czemu tak się dzieje ktoś chciałby zapytać? Odpowiedzią jest jeszcze większe kurestwo.... Zaslav, czyli nowy zjebany i znienawidzony prezes Warner Discovery (właściciela HBO, który ostatnio kupił także TVN) w ramach tzw. "oszczędności" usuwa filmy i seriale tylko po to, żeby nie płacić tantiem aktorom i producentom, które musiałby dalej płacić utrzymując tytuły na platformie HBO. Zaslav jednak do tego się nie ogranicza, w planach ma likwidację marki HBO i zastąpienie jej platformą pod nową nazwą. Wsławił się również skasowaniem niemal ukończonego w produkcji filmu Batwoman, na którego poszło 80mln$ do kosza, bo Zaslav stwierdził, że mu się nie podoba i nie warto tego dawać do kin.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136610Post gaynau »

I bardzo dobrze, że skasował, jeżeli film miał być gównem...
Przedwiedźmina puścili, przez co główny serial też straci.

Hbo zawsze było specyficzne. Robią świetne filmy i seriale, ale jeżeli chodzi o streaming, to zawsze byli do tyłu.
A to aplikacja, która czasem działa. A to aplikacja na tv, której przez długi czas w ogóle nie było. A teraz znikające produkcje własne.

I tak, taki Westworld można piracić z czystym sumieniem, jeżeli opłaca się abo w hbo. Zwłaszcza, gdy nie udało się komuś obejrzeć całości.
Awatar użytkownika
Shadow_Man
Posty: 75
Rejestracja: 21-03-2020 10:25:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136660Post Shadow_Man »

Hebius pisze: 05-01-2023 22:56:39 Platformy ze streamingiem to maszynki do zarabiania pieniędzy, a nie biblioteki oferujące dobra kultury. Dzisiaj gdzieś czytałem artykuł, że na Netflixie o przyszłości seriali decyduje pierwsze 28 dni wyświetlania. Ludzie muszą sezon oglądać masowo i bez przerywania, jednym ciurkiem, jeśli ma być kontynuacja.
Właśnie w tym rzecz. Piractwo w głównej mierze jest utrwalaniem wszelakich dóbr kultury. W porównaniu do czegokolwiek innego, bo nośniki w domu też mogą z czasem niedomagać, serwisy streamingowe, czy z grami usuwać tytuły, lub zamykać całe sklepy z grami przy porzucaniu danej platformy. A ludzie mogący się nieskończenie wymieniać danymi lub je magazynować online są tak na prawdę skarbnicą kultury.
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 136662Post mare »

A to ciekawy punkt widzenia. Wobec znikających z sieci plików, jest to misja ratunkowa.
Shadow_Man pisze: 04-01-2023 20:42:03 Chyba nie powinienem się wypowiadać, bo pewnie mnie "święci" ludzie prześwięcą stąd, ale zgadzam się z Mare, i po części z Mike'iem.
To chyba jasne, że należy uciekać od fundamentalizmów i dewocji.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8337
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 137301Post mike »

piękna wzruszająca tęczowa scena w Big Mouth S06E05
mare pisze: 06-01-2023 22:19:47 jest to misja ratunkowa.
AMEN :oklaski:
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 137611Post gaynau »

Tymczasem na niemieckiej dwójce...
https://youtu.be/gnEhq-Xe3lE

🤭😁
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1826
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 137616Post Dorian_Gray »

ooo, przystojniaki 🙂
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4871
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 137957Post bolevitch »

Słoń... druga czy trzecia projekcja w miejscowym domu kultury... 8 osób na widowni, oprócz mnie i znajomego chyba nikogo z branży... Przypuszczam, że opowiadanie, w oparciu o które powstał scenariusz było bardziej zniuansowane. Oglądając miałem wrażenie, że przyjęte założenia (np. zdjęcia i dialogi w stylu paradokumentu) przerosły możliwości twórców, nie tylko techniczno-finansowe. Ale i tak wracając dziś z pracy nuciłem "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc"...
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 138167Post gaynau »

Warto odnotować 3ci odcinek pierwszego sezonu the last of us.

W sumie chyba lekki spojler:
Spoiler
Odcinek prawie w całości o gejowskiej parze.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 138666Post gaynau »

Awatar użytkownika
mike
Posty: 8337
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 140509Post mike »

Do recenzji Słonia podchodziłem jak do jeża... z jednej strony z bananem na ustach wyczekiwałem kolejnej polskiej branżowej produkcji, których jak wiemy jak na lekarstwo.... z drugiej niepokoiły mnie doniesienia o inspiracji zachodnimi produkcjami. Wreszcie z trzeciej strony po obejrzeniu mam w sobie więcej krytycyzmu aniżeli pochwał i to wcale nie z powodu pojawiających się na filmwebie zarzutów, a przede wszystkim dużych braków w scenariuszu - nie widzimy żadnego uzasadnienia dla relacji Bartka z Dawidem, nie dowiemy się skąd we wsi plotki o Bartku, nie wiadomo czemu miastowy Dawid sam wygląda jakby przyjechał z większej wiochy.

Film nudny jak flaki z olejem. Przez pierwszą połowę właściwie nic się nie dzieje, akcja toczy się w żółwim tempie z okropnymi aktorsko sztucznie wydłużanymi momentami wodzenia wzrokiem, spoglądania z wielkim zamysłem w pustą przestrzeń, które musimy oglądać nie przez sekund parę, lecz kilkanaście i dłużej. Mniej więcej od połowy coś tam zaczyna się nieśmiało ruszać, dzięki czemu być może widzowie w kinie nie opuszczali sali, a ja oglądając w domowym zaciszu nie miałem ochoty przełączyć na coś innego. Jedna klubowa scenka to jednak zbyt mało aby uratować ten obraz nędzy i rozpaczy. Miało być poważnie, a wyszło komicznie np. moment, w którym mogę śmiało założyć chyba wszyscy widzowie spodziewal się, że to Dawid będzie posuwał Bartka, ale nie... reżyser musiał zadać kłam stereotypom i pokazać, że to twink będzie ruchał, oczywiście przy szeleszczącym dźwięku zakładanej acz nie pokazanej prezerwatywy, co by nas głupich doedukować w zakresie przeciwdziałania wenerom. Sama scena seksu mówię teraz o tej w domu Dawida, podejrzanie oszczędna w detal... zacząłem się zastanawiać i bingo - nie mogło być inaczej w produkcji finansowanej z nadania PiSowskiego ministra kultury! Rozwaliły mnie dogrywane uniesienia i oddechy, które ewidentnie nie były elementem tego co widzieliśmy na ekranie, podobnych technicznych wpadek film zalicza jeszcze kilka w różnych momentach np. przy ognisku, gdzie aktor wypowiada kwestie ustami w bezruchu. Kolejna druga i już w tym dziele ostatnia scena seksu tym razem w aucie i bez edukacji gumkowej, ale za to bez lewatywy ani jakiejkolwiek higieny przed ruchankiem. Ot chłopaki sobie jadą na cały dzień gdzieś daleko potańczyć w branżowym klubie, ewidentnie nie mają miejscówki, więc po opuszczeniu lokalu postanawiają się przeruchać w aucie bez żadnego prysznica ani niczego :>

Jednak niestety paradoksalnie Słoń nie jest opowieścią o jakimś geju ze wsi. Główną bohaterką jest tu matka... zabiedzona, umęczona, schorowana, wystylizowana na średniowieczną babinkę, że tylko słomianej chałupy brakowało. Dopiero pod koniec seansu zaczęła wyglądać jak współczesny wiejski ludź, choć nie wiadomo skąd ta metamorfoza, być może z radości na powrót córki, bo na pewno nie na wieść o preferencji synusia. Reżyser postanowił pokazać jej postać w tak kliszowy sposób, że już bardziej się nie dało. Podejrzy ukradkiem chłopaków przy koniach, a to zamyśli się zatroskanym wzrokiem pełnym oczywistych skojarzeń, innym razem zagada pełna podejrzliwości. Przyjechał jakiś Dawid, Bartek go podwiózł, raz się spotkali w knajpie, raz na konie i już mamusia pełna troski rozpoczyna śledztwo. Być może miałoby to sens, gdyby matkę przedstawiono jako fanatyczkę religijną homofobkę, ale tak nie było. Film za pomocą pozawerbalnej ekspresji chce nam serwować wszystko na tacy, jednocześnie przy ubogich dialogach, które leżą i kwiczą jest ich zbyt mało i w większości są prymitywne oraz oklepane. Większy polot odnajduję w byle shortach na youtube nakręconych smartfonem niż w tym "mikrobudżetowym" dziele za niemal milion zł, w którym tak naprawdę poza przyjemnymi krajobrazami polskiej natury nie widać na co poszły te pieniądze, bo przyzwoitego aktorstwa, jakościowej produkcji, ani ciekawej fabuły tu nie ma.

Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8337
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 147622Post mike »

Doczekaliśmy się zwiastuna Strange Way Of Life nadchodzącego dzieła Pedro Almodovara, quasi-remake'u kultowego Brokeback Mountain, którego jedną z postaci zagra Manu Rios. Premiera za parę tygodni podczas festiwalu w Cannes.

viewtopic.php?p=118738#p118738
viewtopic.php?p=124639#p124639

trochę go zwieśniaczyli.... tzn ucharakteryzowali :>
Obrazek


czy dojdzie do miłosnego trójkąta?
Obrazek
ODPOWIEDZ