Filmy/Seriale LGBT

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4517
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 149952Post uzytkownik_konta »

Jestem zaszczycony!
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 150662Post mike »

Fantastyczna gra aktorska w Genezie. Szkoda zmarnowanego potencjału nierozwiniętego i niedokończonego homowątku, który przez cały seans ciągnął się zbyt krótkimi przerywanymi scenami.

Guillaume szkolny monolog
Guillaume scena łózkowa

Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 150884Post mike »

Samotność to niestety przerost formy nad treścią. Czuć inspirację ambitnym kinem europejskim - powoli snująca się akcja, wymowne zadumane spojrzenia cóż jednak z tego skoro jakość nie ta.... Dużo golizny i całkiem ładne kadry kontrastują ze słabym aktorstwem oraz miałkim scenariuszem. Spodziewałem się czegoś znacznie lepszego.


Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 152752Post mike »

Chwilowo posucha branżowych nowości, więc można obejrzeć hulający na torrentach kultowy staroć Hustler White, w zremasterowanej wersji Blue Ray.

Na google też znajdziecie darmowe streamy, wystarczy wpisać Hustler White 1996
Spoiler
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 153521Post mike »

Norwegian Dream to niezła kameralna produkcja, która przede wszystkim oddaje sytuacyjny klimat bez zbędnego patosu. Produkcja pozbawiona artystycznego wyrazu, za to naładowana bylejakością dnia codziennego emigrantów pracujących przy obróbce ryb w miejscowej norweskiej fabryce. Jedna z nielicznych polskich koprodukcji, a chyba będzie to pierwsza branżowa, w której zdarza się cud braku teatralnych emocji, co jest plagą polskich aktorów. Wreszcie coś z wieloma polskimi akcentami, co można obejrzeć bez żenady i politowania.

Niestety wokół filmu zaśmierdziało homofobią, jak się okazuje polscy emigranci nie zareagowali entuzjazmem... czego nie omieszkał skomentować reżyser Leiv Igor Devold
Wielu imigrantów z Polski odebrało film negatywnie. To mnie utwierdziło w przekonaniu, że podjęliśmy ważny temat. (...) Twierdzili, że teraz ludzie pomyślą, że wszyscy Polacy to geje. A ja się bardziej obawiałem, że ludzie uznają, że wszyscy Polacy są homofobami – a przecież nie są. Wiedziałem, że wątek LGBT+ może być w niektórych środowiskach kontrowersyjny, ale nie sądziłem, że reakcja w mediach społecznościowych będzie aż tak gwałtowna. Myślę, że wiele osób, które zostało wykorzystanych przez pracodawców, ucieszyło się na wieść, że powstaje o nich film. Chcieli zobaczyć w nim siebie. A po obejrzeniu filmu pomyśleli: 'To nie o mnie. Przecież to film o geju.

Obrazek
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 153926Post Timothy1313 »

W końcu mamy trailer Red, White, & Royal Blue: :D
https://www.youtube.com/watch?v=pt56IC8gDZ4

Obrazek

Wygląda super kampowo, ale myślę, że fajnie, że robią doroślejsze Young Royals. Super też, że doczekaliśmy się czasu, że takie filmy mogą powstawać. Może jest więc nadzieja, że ktoś kiedyś zrobi ekranizację mojej ulubionej serii. :tak:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 153934Post Hebius »

Zniewolonego księcia? :D
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 153935Post Timothy1313 »

Hebius pisze: 06-07-2023 23:41:46 Zniewolonego księcia? :D
Nie. Seria Cut & Run.
https://www.goodreads.com/series/51811-cut-run
Kilka lat temu miał zacząć powstawać serial, ale produkcja chyba utknęła na poziomie scenariuszowym. :?
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 153956Post mike »

Jestem nahajpowany. Zapowiada się na coś lepszego niż księcia netflixowi.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10811
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 153958Post gaynau »

Ale to tylko film 😢
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 154210Post mike »

Nadchodzące PRZEJŚCIA (PASSAGES) zapowiadają się na niezłą analizę zawiłości i problemów układów otwartych w niebanalnej konwencji ambitnego kina niszowego. W rolach głównych dobrze znane twarze dzieł branżowych: Ben Whishaw ("Queers", "London Spy", "Dziewczyna z Portretu"), Franz Rogowski ("Wielka Miłość").

Obrazek
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 154451Post Timothy1313 »

mike pisze: 07-07-2023 11:57:14 Jestem nahajpowany. Zapowiada się na coś lepszego niż księcia netflixowi.
Myślisz, że mają chemię? Z tych clipów i teaserów wnioskuję, że raczej tak. :pride:
https://www.youtube.com/watch?v=pt56IC8gDZ4
https://www.youtube.com/watch?v=FkGLViJVpdc
https://www.youtube.com/watch?v=KZPPcyyNkHg
https://www.youtube.com/watch?v=aGzmHC2qFGg
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1260
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 154452Post Achim »

Mamy juz bilety na ten film na festiwal Nowe Horyzonty, bo u nas w domu fanklub Rogowskiego.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 154462Post mike »

Fajnie, że emejzon robi jak mniemam równoległe premiery w kinie oraz swoim serwisie streamingowym :)
Fajne zajawki. Chemia aktorska na pewno jest to bardzo widać dobrze się ze sobą czują i lubią https://www.youtube.com/watch?v=Ixxcf3LfYrw natomiast zdaje się, że co najmniej jeden z nich jest heterykiem :>
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 154678Post Timothy1313 »

mike pisze: 11-07-2023 14:37:39 Fajnie, że emejzon robi jak mniemam równoległe premiery w kinie oraz swoim serwisie streamingowym :)
Fajne zajawki. Chemia aktorska na pewno jest to bardzo widać dobrze się ze sobą czują i lubią https://www.youtube.com/watch?v=Ixxcf3LfYrw natomiast zdaje się, że co najmniej jeden z nich jest heterykiem :>
Widzę, że masz wyostrzony gejradar. :oklaski: Przewiduję jednak, że nieprędko się ujawni. Nie dawaliby mu wtedy tak chętnie roli amantów.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 157371Post mike »

Wraz z premierą RED WHITE ROYAL BLUE coraz więcej plot nt. orientacji Taylora i Nicholasa zapewne będzie to podsycane dopóki obaj się nie określą, a póki co tego nie zrobili.

Obejrzałem mocny, ale jakże piękny włoski film Stranizza D'amuri (2023) / FIREWORKS. Zarwałem noc dla tego arcydzieła, myślałem, że włączę zerknę i zostawię na później, ale wciągało mocno trzymało w napięciu i było coraz lepsze musiałem obejrzeć ciurem całe 2h. Zdecydowanie mój numer 1 pierwszego półrocza 2023. We Włoszech zrobił taką furorę, że zaczęli puszczać w dużych multipleksach, prawdopodobny kandydat do nieanglojęzycznego Oscara. Tradycyjnie jak to zwykle bywa z perełkami w Polsce nigdzie niedostępny, ale znajdziecie go na torrentach w super jakości z angielskimi napisami. Warto świetne kino gejowskie.

Dodam film oparty na wydarzeniach autentycznych. Chodzi o parę gejów, którzy 40 lat temu ponieśli śmierć w po dziś dzień niewyjaśnionych okolicznościach... początkowo mówiło się o samobójstwie, jednak z biegiem lat pojawiało się coraz więcej wątpliwości. Film ważny też z tego powodu, że spowodował wznowienie śledztwa.

Obrazek
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10811
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 157424Post gaynau »

Czy poślubisz moje zwłoki?
https://www.netflix.com/pl/title/816899 ... p=81692487

Nie wiem... Specyficzna propozycja. Chińska( Tajwan lub Tajpej, gdzie małżeństwa są opcją).

Główny bohater i jego 19 cm, jak sobie zażartował, do schrupania 😬
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8874
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 160454Post Walpurg »

Dzisiaj

Obrazek

Emisji będzie chyba więcej, nie tylko dzisiaj.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1260
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 160464Post Achim »

Fajny film :oklaski:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 161607Post mike »

Powiedzieć, że czekający na Strange Way of Life zostali oszukani to mało... w całym filmie nie zobaczycie wiele więcej niż w zwiastunie. Wiedzieliśmy, że będzie szort, ale nie 26-minutowy (5 dodatkowych sztucznie przeciągniętych minut tej projekcji poszło na napisy początkowe oraz końcowe). Wiedzieliśmy, że zagra Manu Rios, ale nie, że w roli statysty obecnego na ekranie nie dłużej niż 1 minutę bez żadnej kwestii dialogowej. Dostaliśmy obietnicę remake'u Brokeback Mountain... skonfudowany gdzieś w 10 minucie przy mocno ocenzurowanej scenie łóżkowej zdałem sobie sprawę tak to jest ten moment kiedy pokazali kawałek dupy Pedro Pascala na łóżku, w Brokeback w namiocie na tym koniec podobieństw. Sam Pedro Pascal gorzko pożałuje udziału w tym "dziele", które obnażyło jego braki aktorskie.

Tym co wieńczy miałkość filmu jest kto go produkuje. Nie jest to studio filmowe, a dom mody SAINT LAURENT (przed niedawnym rebrandingiem znany jako YSL - Yves Saint Laurent). Marka z ciuchami i kosmetykami figuruje jako główny wykonawca, wszystkie ubrania aktorów stanowią reklamę tejże firmy. Całość nakręcona jak materiały marketingowe promocji nowych perfum, tudzież kolekcji ubrań. Czysta komercja stylizowana na ambitne kino niszowe, filmowego artyzmu tu niewiele, no może poza nielicznymi pejzażami amerykańskiej prerii. Kompletnie nieistotny reżyser tej groteski - Almodovar z zaprzepaszczonym potencjałem.

3/10
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ