Kartka z kalendarza

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Kartka z kalendarza

Post: # 173152Post marcin »

Też tak sądziłem jak Ukej.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Kartka z kalendarza

Post: # 173156Post jordi »

No dobrze a czy możecie opisać tego człowieka/tych ludzi?
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Shane82
Posty: 4955
Rejestracja: 31-03-2016 13:57:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kartka z kalendarza

Post: # 173163Post Shane82 »

Hebius pisze: 09-01-2024 00:23:01 Jordi
Rejestracja: piątek 06 października 2017, 14:58
Nathi
Rejestracja: czwartek 12 grudnia 2013, 19:37
A mnie masz?
Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego - Benjamin Franklin
Ci którzy rezygnują z wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich - Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4510
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Kartka z kalendarza

Post: # 173181Post uzytkownik_konta »

jordi pisze: 09-01-2024 19:58:11 No dobrze a czy możecie opisać tego człowieka/tych ludzi?
Oczywiście, Senso. Wszyscy wiemy, że chcesz tylko poczytać pozytywne wypowiedzi na swój temat. Nieładnie; to próżność.


Żartuję. Tak naprawdę ten pan miał po prostu - ale proszę, aby inni mnie poprawili, jeśli się pomylę; to było dawno i niezbyt dobrze to pamiętam - podobny sposób bycia - przywiązanie do formalnej poprawności, pozostawanie na jednym temacie, nie informował nadmiernie o swoim życiu. Z tego co pamiętam, mógł mieć coś wspólnego z naukami ścisłymi, ale nigdy chyba nie było co do tego jasności. Czasami te cechy sprawiały, że mógł wywoływać wrażenie pewnej arogancji. W późniejszym okresie odnosiłem też wrażenie, że traktował mnie jak wariata.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Kartka z kalendarza

Post: # 173189Post jordi »

Z wyjątkiem końcówki opisu to hmm... no rzeczywiście mogło pasować trochę. No ale nie zgadza się „ładność” i traktowanie UK :)
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4510
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Kartka z kalendarza

Post: # 173191Post uzytkownik_konta »

Możliwe że uznał, że zwariowałem, po tym jak się pomyliłem i stwierdziłem, że Sakichi Toyoda (albo Sōichirō Honda - nie pamiętam) nie istniał. Zresztą niedługo później naprawdę zwariowałem, więc może coś przeczuwał.

A co do ciebie - niestety, ale prawda jest taka, że takie zasadnicze podejście do tematu, którego dotyczy rozmowa, zawsze niesie ze sobą ryzyko wywołania wrażenia lekkiej arogancji. Kiedy wróciłem na to forum, na początku też raz miałem wrażenie, że się kłócimy. Dopiero później nabrałem przekonania, że nie zwykłeś się kłócić.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Kartka z kalendarza

Post: # 173201Post Hebius »

Shane82 pisze: 09-01-2024 21:09:50 A mnie masz?
Mam wszystkich, którzy zwrócili moją uwagę.
Rejestracja: czwartek 03 listopada 2011, 00:05
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Kartka z kalendarza

Post: # 173211Post jordi »

uzytkownik_konta pisze: 09-01-2024 22:48:07 A co do ciebie - niestety, ale prawda jest taka, że takie zasadnicze podejście do tematu, którego dotyczy rozmowa, zawsze niesie ze sobą ryzyko wywołania wrażenia lekkiej arogancji. Kiedy wróciłem na to forum, na początku też raz miałem wrażenie, że się kłócimy. Dopiero później nabrałem przekonania, że nie zwykłeś się kłócić.
Ja czasem wręcz mam wrażenie, że Ty bardziej miewasz ochotę na kontynuację sporu tam gdzie ja mam ochotę po prostu odpuścić :D

Ale chyba są też rzeczy, które mnie w jakimś stopniu różnią od innych. Czy może nadal mnie podejrzewacie o bycie Senso? :lol:
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4510
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Kartka z kalendarza

Post: # 173213Post uzytkownik_konta »

Senso był bardziej autorytatywny i chyba bardziej techniczny (jeśli chodzi o kwestie typowo manualne).

A ja się mogę kłócić w nieskończoność, godzinami :P
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Kartka z kalendarza

Post: # 173219Post jordi »

Zauważyłem :lol:
Nie postrzegam tego jako dużej wady ale czasem wolę wyhamować spór tam gdzie jest on o nic lub wiadomo, że nie doprowadzi do zbliżenia stanowisk.

Ale tak z opisu to Senso chyba w moim guście.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
ODPOWIEDZ