Właśnie byłem na koncercie

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 84566Post Achim »

„ Wiązanka pieśni miłosnych „
Koncert galowy 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w reż. Jana Klaty
Z bardzo różnych i nieoczywistych piosenek miłosnych , wykonywanych przez zespół fantastycznych aktorów i tancerza Maćko Prusaka Jan Klata skonstruował spójne teatralne widowisko w nastrojowej scenografii Mirka Kaczmarka .
„ Wiązanka „ to różne oblicza miłości : obsesyjne, nostalgiczne, bolesne czy wręcz traumatyczne. Miłość to w tym spektaklu nie tylko spełnienie, lecz także tęsknota , pożądanie czy odrzucenie. Finałowa piosenka z repertuaru Adriano Celentano, wykonywana przez dyrektora PPA Cezarego Studniaka przypomina, że w trudnych czasach to miłość jest azylem i ucieczką.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 85566Post Achim »

" Stay Wild Festival" we Wrocławiu, niestety byliśmy tylko na pierwszym dniu, ale tam Ania Rusowicz, Fisz Emade Tworzywo, Skubas, Daria Zawiałow i Krzysztof ZAlewski, który wyszedł z tęczową flagą i domagał się praw LGBTQ+. Publiczność odśpiewała naturalnie..... ...
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 86169Post Achim »

Krzysztof Zalewski " Letnie Brzmienia na Placu przed Impartem "
To wielki Artysta , świadomy , inteligentny, niezależny artystycznie, fascynujące było obserwować Jego drogę twórczą od czasu " Idola " . Byłem na Jego trzecim koncercie i zawsze przed utworem " Miłość" wychodzi na scenę z tęczową flagą i domaga się praw LGBTQ+. Za każdym razem mówi co innego.
Przy wczorajszym koncercie ogarnęła mnie refleksja, że nazwisko ministra edukacji i szkolnictwa wyższego jest coraz częściej używane w liczbie mnogiej jako symbol wszetecnictwa i archaiczności . Być może pojęcie " czarnki " wejdzie nawet do języka polskiego ??????????????
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 86241Post Achim »

„ Ginczanka. Jestem niebem, jestem ziemią „
Koncert dwóch formacji Nocą Umówieni i Airis String Quartet, otwierający tegoroczne Lato w Synagodze pod Białym Bocianem to kompozycje Katarzyny Sałapy do wierszy Zuzanny Ginczanki. Przypomniano młodzieńcze wiersze Poetki. Uzmysłowiłem sobie, jak dojrzała i przepojona zmysłowością to była poezja i jak ogromna była inwencja słowotwórcza Ginczanki. Cieszę się, że od pewnego czasu dzięki m.in. prof. Izoldzie Kiec czy Jarosławowi Mikołajewskiemu trwa przywracanie pamięci o tej Wybitnej Poetce i umieszczanie Jej na zasłużonej pozycji w panteonie polskiej poezji.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 87067Post Achim »

Nosowska . Letnie brzemienia na placu przed Impartem/ we Wrocławiu/.
Osobowość, talent, charyzma, piękne i mądre teksty , prawdziwa Mistrzyni/ także kontaktu z publicznością/.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13716
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 88184Post Nathi »

Wróciłem z koncertu Nergala :serce:

Mam winyla z autografem! Będzie stał w świętym miejscu.

To było pięknie krzyczeć na koncercie jebać PiS :mrgreen:
Oraz Burn Burn Burn Burn Burning Churches! :serce:

Straciłem głos, darłem japę jak nawiedzony, ale warto było. Porter jak na dziadka dał czadu. Kawał dobrej muzyki.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 88591Post Achim »

Nathi pisze: 30-08-2021 00:21:14 Wróciłem z koncertu Nergala :serce:

Mam winyla z autografem! Będzie stał w świętym miejscu.

To było pięknie krzyczeć na koncercie jebać PiS :mrgreen:
Oraz Burn Burn Burn Burn Burning Churches! :serce:

Straciłem głos, darłem japę jak nawiedzony, ale warto było. Porter jak na dziadka dał czadu. Kawał dobrej muzyki.
John Porter jest wielki ! :brawa: :brawa: :brawa:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 88595Post Czartogromski »

Jak wielki jest John Porter, to tak naprawdę nie będziecie wiedzieli, bo w swoim nie spadła na was znienacka płyta "Helicopters".
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 88598Post Achim »

Spadła, spadła.....
Myślę,że niewiele osób zdaje sobie sprawę, co to za POSTAĆ niezwykła i większość kojarzy Go przede wszystkim jako byłego partnera życiowego i artystycznego Anity Lipnickiej.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13716
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 88706Post Nathi »

John Porter to jest pan o srebrnych włosach i złotych rękach. To co robi z gitarą jest niesamowite.

Byłem jakieś 3 lata temu na innym koncercie i zrobił na mnie gigantyczne wrażenie.
Nie wiem dlaczego marnował się z Lipnicką.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 88722Post Achim »

Myślę, że łączyła ich : miłość, twórczość i córka
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 88724Post Achim »

" Znaleźliśmy miasto" koncert w ramach Lata w Synagodze Pod Białym Bocianem. Dyrektor " Capitolu" Konrad Imiela i Jego aktorzy,a także gospodyni tego niesamowitego miejsca, Bente Kahan opowiadają za pomocą piosenek o wielokulturowości Wrocławia, o tym, że każdy jest przecież skądś i te ziemie należały i należą do wielu : Niemców, Czechów, Żydów, Polaków, Ukraińców czy Białorusinów. Ludzie wędrują, przekraczają granicę,a wraz z nimi przychodzi ich kultura, obyczaje czy muzyka. Emose Uhunmwagho zaśpiewała w obecności prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka moją ukochaną pieśń ze spektaklu " Liżę Twoje serce" " Pieśń prezydenta miasta" o multikulturowości stolicy Dolnego Śląska . Pierwotnie ten song miał rozpoczynać koncert, ale w dobie wydarzeń na granicy białoruskiej Artur Caturian zaczął przejmującym " Pielgrzymem" z tekstem Norwida, przejmująco dziś aktualnym.....
Odkryciem było nowe tłumaczenie evergreenu " Lili Marleen " dokonane przez Rafała Dziwisza jako opowieści o uczuciu dwóch dziewczyn, poruszająco wykonane przez Klaudię Waszak i Ewę Szlempo- Kruszyńską.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13716
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 92494Post Nathi »

Już przestałem liczyć który to był koncert KULTU. Na pewno drugi w Gdyni i 5 w Trójmieście.
A byłem jeszcze w Toruniu, Bydgoszczy albo będzie 10 albo 11.
Kocham :serce:
Za mną był Listkiewicz z żoną i jeden typ był dosłownie klonem Gordona Ramseya. Kolega stwierdził, że gdyby był pijany poszedł by z typem zrobić zdjęcie. Nawet fryz miał taki sam, pomijając twarz i kolor włosów.

Co mnie rozbawiło na bramkach państwo są szczepieni?
Tak
Wszyscy
Tak
Ej dopisz plus 5 :mrgreen:
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11732
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 92603Post marcin »

W hotelach w recepcji przy meldowaniu się też pytają o szczepienie (ale nie jest to w żaden sposób weryfikowane). Już nie kojarzę czy wszędzie, ale na pewno pytali w hotelu w Zielonej Górze, Legnicy i Świdnicy.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13716
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 92626Post Nathi »

No bo zaszczepieni nie liczą się do limitów, to pytają. Tylko śmieszne to wszystko jest takie na gębę.

W kinie to samo kup bilet z certyfikatem żeby ktoś inny też oglądnął film i mogla być cala sala, a nie 75%. Jeszcze piszą, że nie martw się nikt nie sprawdzi twoich danych!
Nie kupowałem biletów z certyfikatem, bo to ściema w którą nie mam zamiaru się bawić, żeby jakieś korpo zarobiło.

Ale kupowałem już, bilety z certyfikatem i to weryfikowalne, a nie taka ściema.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 92865Post Achim »

NFM Filharmonia Wrocławska
Koncert z udziałem Bruce Liu, laureata XVIII Konkursu Chopinowskiego
Niby skończyłem szkołę muzyczną , ale bardzo się wzruszyłem tym pięknem
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 93916Post Achim »

" Czesław Mozil solo " w pięknym pałacu w Galowicach Muzyk trochę w konwencji stand-upu, trochę koncertu mówi, śpiewa, komentuje.
Jest zabawnie, inteligentnie i ironicznie. Dobra zabawa.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13163
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 93998Post Hebius »

Byłem posłuchać na żywo kontratenora.
Nie tak sławnego i utalentowanego, jak Jaroussky czy JJO, ale jednak.
Wrażenia ogólnie pozytywne, chociaż akustyka "sali rycerskiej" naszego zamku raczej nie sprzyja koncertom muzyki dawnej.
Jakub Borowczyk śpiewał z żoną (mezzosopran) i w towarzystwie klawesynu.
Pierwszy kawałek, po polsku ("Słońce złote" Klonowica) niezbyt mi się spodobał, bo nie zrozumiałem tekstu. Później było po angielsku i włosku (Purceii i Handel) i zdecydowanie lepiej.

A, najważniejsze:
Obrazek
(może będzie nagranie w sieci, bo chyba wszystko filmowano)

I nawet bis był na koniec koncertu. Chociaż publiczność muzycznie niewyrobiona i kameralna.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Avril

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 94045Post Avril »

Sanah w Poznaniu. Trasa Kolońska i Szlugi :gay:
Obrazek



Organizacja fatalna, zero bezpieczeństwa, zero sprawdzania szczepień. Nieprzestrzeganie maseczek- 10-12 tysięcy ludzi. Jedynie pytali z marszu czy szczepiony czy też nie- wchodził każdy. Zbyt mało medyków, ludzie mdleli. No dramat.

Prezent urodzinowy. Wokal genialny -Zuza się baaardzo wyrobiła wokalnie przez 2 lata.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 108995Post Achim »

Mariza, NFM we Wrocławiu, nie piszę po raz który, ale dalej jestem pod Jej wielkim urokiem.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
ODPOWIEDZ