Właśnie byłem na koncercie

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1272
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 180336Post Achim »

Lech Janerka w Narodowym Forum Muzyki. Uwielbiam Janerkę od czasów licealnych, to szaman, mag, hipnotyzer, Artysta absolutnie niezależny . Najpierw grał z zespołem piosenki z najnowszej, obsypanej nieoczekiwanie Fryderykami płyty " Gipsowy odlew falsyfikatu", potem stare numery z czasów Klausa Mitffocha. Było magicznie, wspólnotowo. Świetny koncert .
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5910
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 180347Post Czartogromski »

Nathi pisze: 23-03-2024 16:57:03 Byłem na Nergaliku moim kochanym z Johem Porterem.
Oczywiście nie będę się rozpisywał jak było zajebiście.

Powiem tyle chciałbym mieć tyle siły po 70siatce co John.
[...]
U Nergala wolę raczej osobowość niż muzykę :mrgreen:
Natomiast Porter....
Pierwsze odsłuchanie "Helicopters"... Szkoda, że pierwsze może być tylko raz (longplay mam do dzisiaj).
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 14215
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 183411Post Nathi »

Nie wiem który to już koncert w moim życiu Behemota, ale znowu bawiłem się jakbym był pierwszy raz.
Adaś w formie.

Miesiąc temu też byłem podziwiać Adasia :shock: jestem psychofanem. W lipcu będę w Warszawie na koncercie Behemota.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8978
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 183413Post Walpurg »

Ave Satan!
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 14215
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 183415Post Nathi »

AVE!!!!!
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13667
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 183498Post Hebius »

Nathi pisze: 01-05-2024 00:32:48 Nie wiem który to już koncert w moim życiu Behemota, ale znowu bawiłem się jakbym był pierwszy raz.
Adaś w formie.

Miesiąc temu też byłem podziwiać Adasia :shock: jestem psychofanem. W lipcu będę w Warszawie na koncercie Behemota.
Jeśli ktoś chce skonfrontować własne doznania z entuzjastycznymi Nathiego może to zrobić -w pewnym stopniu oczywiście - dzięki Arte.
Behemoth może i stonował swoje brzmienie, dodając solidną dawkę orkiestry, chóru i syntezatorów, ale Adam "Nergal" Darski (wokal i gitara), Tomasz "Orion" Wróblewski (bas) i Zbigniew "Inferno" Promiński (perkusja) absolutnie nie tracą nic ze swojego wigoru i pazura. Muzycy pozostają ikonami europejskiego hard metalu. Od ponad 30 lat słyną z łamiących granice tekstów i potężnej mieszanki black i death metalu - i nadal wywołują poruszenie z każdym wydanym albumem, trasą koncertową, a każdy występ jest jak satanistyczna - i zawsze imponująca wizualnie - msza. Koncert w paryskiej Filharmonii nie jest wyjątkiem, a ze sceny suną dźwięki o nieokiełznanej mocy z albumu "Opvs Contra Natvram" (2022 r.), który Nergal uważa za jedno ze swoich najlepszych dzieł. To Behemoth w najczystszej postaci!

Nagranie z 30 kwietnia 2024 r. z Filharmonii Paryskiej w ramach wystawy "Metal: Diabolus in musica".
Obrazek

Behemoth. Filharmonia Paryska
102 min

Dostępny do 29/10/2024
https://www.arte.tv/pl/videos/116720-001-A/behemoth/
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5910
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 183499Post Czartogromski »

Skoro filharmonia, to mogło to być w temacie Wokół opery :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 14215
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 183507Post Nathi »

Hebiusku mam nadzieję, że oglądałeś :mrgreen:

W filharmonii na koncercie byłem kilka razy. KULT akustycznie w filharmonii brzmiał świetnie.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1272
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 183659Post Achim »

ARTUR ROJEK I goście " Odrobinę więcej 2024 tour" w NFM. Mag, wielka osobowość sceniczna, fantastyczny muzyk, niezapomniany koncert.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8371
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 183850Post mike »

Był ktoś na CHROMATICA BALL? Jeśli nie to już za dwa tygodnie będziecie mogli nadrobić zaległości https://www.youtube.com/watch?v=uLmcRKNZDbg

Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8371
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 184056Post mike »

Darmowy megakoncert 65-letniej Madonny na plaży w Rio. Nieźle ją odmłodzili, bo już się babcia zaczęła ostro sypać. Te jej dożylne koktajle działają cuda!
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=eSgqsUwMKd4
Obrazek
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5910
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 184063Post Czartogromski »

Madonna wygląda, jak Madonna wygenerowana przez sztuczną inteligencję :mrgreen:
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8371
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 184087Post mike »

Na tegorocznej Eurowizji wygenerowali zespół ABBA, natomiast Madzia już leciwa, ale wciąż prawdziwa. Ładnie podziękowała gejowskiej społeczności za 4 dekady wsparcia https://www.youtube.com/watch?v=eSgqsUwMKd4&t=5780s nic zaskakującego, w końce to jedna z gejowskich ikon :)
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1841
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 184715Post Dorian_Gray »

Byłem na festiwalu gitarowym Cavatina Guitar Festival w Bielsku-Białej.
Właściwie to na ostatnim dniu tego festiwal, w niedzielę.

To jak grali Matteo Mancuso i Marcin Patrzałek to mistrzostwo świata! :serce:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13667
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 184943Post Hebius »

Maja (sąsiadka) zadzwoniła przed szesnastą z pytaniem, czy się wybieram na pierwszy zamkowy koncert w tym sezonie.
- Tak - odpowiedziałem automatycznie, - Mam w planach.
Chociaż tak właściwie to już mi się nie bardzo chciało¹ i powoli dojrzewałem do rezygnacji z tej atrakcji.
- To zajmij mi miejsce, bo z pracy wyjdę dopiero przed dwudziestą.
- Tylko jedno? - upewniłem się.
- Tak.
- Na zamkowych koncertach raczej nie ma problemów z miejscami siedzącymi - zauważyłem. - Ale nie ma sprawy, mogę jedno zająć.
- Jeśli wyjdę wcześniej, to zajmę miejsce dla ciebie. Wolna Grupa Bukowina jest dość znanym zespołem i pewnie przyjdzie sporo osób.
Gdy przed dziewiętnastą zjawiłem się w muzeum, okazało się, że sąsiadka ma rację. Cały dziedziniec zastawiono gęsto krzesłami (nawet w dodatkowym sektorze z boku sceny), a w atrakcyjniejszych rzędach, bliższych estrady, siedzieli już pierwsi emeryci, spragnieni obcowania z poezją śpiewaną na żywo. Albo przynajmniej leżały na tych krzesłach fanty świadczące o rezerwacji, najczęściej jakieś górne części odzieży albo przynajmniej butelki z wodą.
Do dwudziestej cały dziedziniec wypełnił się dość szczelnie, dla najpóźniej przychodzących zostały miejsca stojące pod murami, ewentualnie stopnie schodów i kamienne elementy (typu fragment koła młyńskiego) zalegające nieopodal bramy. Sąsiadka zjawiła się na kilka minut przed koncertem, więc nie wyczerpaliśmy nawet podstawowego tematu (pogoda i warunki atmosferyczne panujące na dziedzińcu²).
Koncert trwał dziewięćdziesiąt minut. Publiczność reagowała entuzjastycznie i skłoniła wykonawców do nadplanowego, trzeciego bisu. Przy jednym ze starszych przebojów miałem przebłysk przypomnienia, tak, bez wątpienia słuchałem piosenek grupy w zamierzchłych szkolnych czasach nauki w ogólniaku, najpewniej, gdy byłem beznadziejnie zauroczony w młodszym koledze³. Trzymając się wspomnień - ten koncert przypomniał mi też czasy, gdy nadal jeszcze uczęszczałem systematycznie co niedziela do kościoła. Wtedy też dość często zdarzało mi się podobnie odpływać myślami w trakcie długich a mało zajmujących kazań. Tylko nie pamiętam, bym się napominał tak jak teraz "Słuchaj! Słuchaj uważnie! Bo nic nie zrozumiesz!".

W bonusie zdjęcie ze strony Muzeum. Nawet całkiem dobrze mnie tu widać.
Obrazek
Siedzę w trzecim (a może czwartym?) rzędzie.


________
¹ Niepotrzebnie zajrzałem nocą czwartek na YouTUBE, celem odświeżenia sobie przebojów "Wolnej Grupy Bukowiny" (dobrze to odmieniam?).
² - Dlaczego tutaj tak wieje? - zastanawiała się Maja. - Przecież jesteśmy ze wszystkich stron osłonięci wysokimi murami, a brama jest tylko jedna.
- I pewnie dlatego wieje - zaryzykowałem teorię. - Cug jak w kominie.
³ Ewentualnie trochę później, gdy go odwiedzałem w akademiku, gdzie mieszkał w jednym pokoju z kilkoma koleżankami. Panie studiowały weterynarię, ale wszystkie (trzy?) były bardzo upoetyzowane. Jeśli coś tam u nich leciało z magnetofonu, to na bank jakiś Kaczmarski, Stare Dobre Małżeństwo, albo Wolna Grupa Bukowina.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8978
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 184945Post Walpurg »

WGB 😀
To oni jeszcze istnieją i występują?
Miałem długoletnią fazę na nich, choć zawsze byli na miejscu drugim za SDM.

Na szczęście naszej młodzieży te skróty nic nie mówią, więc nie będą się śmiali. 😜
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13667
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 184949Post Hebius »

W pierwszym rzędzie siedział młody chłopak (taki Korek trochę, tylko chyba większy i ładniejszy) z dziewczyną. Ona zapatrzona w scenę, pochłonięta entuzjazmem, on tak trochę bokiem do niej, bardziej wpatrzony w towarzyszkę, niż w wykonawców, z takim jakimś uśmiechem rozczulenia na twarzy "Oj ty moja głupiutka, że też takie rzeczy ci się podobają...".
Awatar użytkownika
korek
Daddies Lover
Posty: 677
Rejestracja: 09-05-2019 14:43:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 184954Post korek »

Ładniejszy? Osz Ty! 😡

Walpuś ja znam SDM! W sensie tę jedną piosenkę o bieszczadzkich aniołach :d
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13667
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 184955Post Hebius »

"Chyba" - napisałem. Przecież nie wiem, jak wyglądasz teraz. Pamiętam jakieś zdjęcia, na których byłeś jeszcze dzieckiem, a wiadomo że jak człowiek dorasta to się sporo zmienia.
Awatar użytkownika
korek
Daddies Lover
Posty: 677
Rejestracja: 09-05-2019 14:43:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem na koncercie

Post: # 184963Post korek »

Zmieniłem się, jedynie umysł wciąż jak 16 latek, twarz myślę jak na swój wiek czyli 28 lat, włosy przerzedzone z zakolami, a ciało to pewnie 50 latka.
ODPOWIEDZ