Polskie Radio Dwójka (PR2)

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 145772Post Czartogromski »

A w "Fortepianistach" nawet spodobał mi się koncert Chopina, stary fortepian całkiem ładnie brzmiał (nie jak stare pianino). Jakiś taki dzisiaj łagodny jestem dla Dwójki, prawie cały dzień słuchałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147918Post Hebius »

Nie ma to jak gówno burza bez czytania, oglądania, a w przypadku radia - bez słuchania audycji.

Osoby, które tak jak Jacek Dehnel zbulwersowały się że Łukasz Modelski nie używa feminatywów zapewniam, że jak najbardziej przechodzą mu takie plugastwa przez usta. Chociaż plami się pracą w mediach publicznych. Każdy kto wczoraj słuchał audycji o trubadurkach mógł to zauważyć. A kto nie słuchał może łatwo sprawdzić w podkastach Dwójki. Łatwo i bez wielkiego bólu, bo "Kim były kobiety trubadurki?" - Modelski zastanawia się już w drugiej minucie audycji.

Wszyscy fanatycy są niestety tacy sami. Nieistotne jakie wartości wyznają.
Szkoda, bo lubiłem czytać prozę Dehnela, a za chwilę chyba trafi na półkę obok Ziemkiewicza i Wolskiego..
Ostatnio zmieniony 30-04-2023 20:09:26 przez Hebius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147919Post Czartogromski »

Na Facebooku Dehnel w zasadzie nie odnosi się do audycji, tylko do zapowiedzi programu na FB, którą cytuje
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147920Post Hebius »

Czyli tak jak typowy katotalib, wystarczy mu zapowiedź filmu, sztuki teatralnej, czy wystawy.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147921Post Czartogromski »

Ja to odebrałem jako przytyk do tego, co jest na FB, nie do audycji.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147929Post Hebius »

Spoko, możliwe że czytam bez zrozumienia.
Jacek Dehnel pisze:Wzruszające, kiedy dziennikarzom Mediów Narodowych feminatywy przechodzą przez klawiaturę tylko w obcym języku. Trobairitz? Spoczko. Trubadurka? Nieee, napiszcie coś o spódnicy.
Na obrazkach trubadurzy „w spódnicy”, ale faceci 🙂
Nie będę się upierał, że to atak na Modelskiego. Całkiem możliwe, że Dehnel chciał tyko wyśmiać noneimów (jakichś stażystów zapewne) prowadzących stronę radia.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4816
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147930Post jordi »

Hebius pisze: 30-04-2023 20:02:12 Szkoda, bo lubiłem czytać prozę Dehnela, a za chwilę chyba trafi na półkę obok Ziemkiewicza i Wolskiego..
Dehnel to tylko człowiek. Czasem napisze coś mądrzejszego czasem emocje wezmą górę. Czy warto to co lepsze przekreślać przez to co gorsze?
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147931Post Hebius »

Tak jakbym miał na to jakiś wpływ. Marcin Wolski też kiedyś fajnie pisał i to, co teraz odwala nie powinno mieć żadnego wpływu na odbiór jego rzeczy wydanych w PRL-u. A ma. Już nie potrafię czytać jego tekstów z przyjemnością.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147932Post Czartogromski »

W zapowiedzi programu jest dokładnie to, co skrytykował Dehnel. Fakt, że nie wyjaśnił dokładnie, których dziennikarzy ma na myśli.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4816
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147934Post jordi »

Wolski to IMHO talent używany w złej sprawie. Dehnel to człowiek, który działa zwykle w dobrej sprawie ale czasem się zagalopuje.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147936Post Czartogromski »

A propos mediów:
Obrazek
Media Narodowe w jednym zdjęciu.
Szafir

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 147947Post Szafir »

Odrażające. 🤮
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 150978Post Czartogromski »

Nic, że droga wyboista, ważne, że kierunek słuszny. Dzisiaj w Dwójce:
07:00 Poranek Dwójki
Informacje o audycji:
prowadzi Karol Furtak
10:00 Cafe "Muza"
Informacje o audycji:
Louis Lortie, prowadzi Karol Furtak
Muzykolog i dziennikarz muzyczny; manager; doktorant Instytutu Nauk o Sztuce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
(Choć trzeba przyznać, że nabożeństwo o ósmej było prawosławne.)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 150980Post Hebius »

:nienie: Więcej tolerancji!

(mnie dzisiaj pokonały tłuszcze zwierzęce w "Drodze przez mąkę". Lubię Modelskiego, bo ma fajny radiowy głos, ale jak zaczęli o świniach, że mają tendencje do tycia, to musiałem wyłączyć radio)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 150984Post Czartogromski »

Czyli 4 godziny faceta, który nigdy nie powinien być wpuszczony przed mikrofon, to za mało? Być może granicą jest 5, ale nie będę sprawdzał.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 151184Post Czartogromski »

Chciałem posłuchać, jakież to postępy poczynił w rzemiośle radiowym red. Michał Dębski, w tu w Kufszynku od kilku godziny Dwójka tylko szumi. Jestem niepocieszony. :(

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 153555Post Czartogromski »

Dygresja związana z kuferkiem z Bachem, który pojawił się w innym temacie.
Francuzom udaje się jakoś wprowadzać rodzime słowa tam, gdzie u nas (często niepotrzebnie) pojawiają się wyrazy angielskie, do tego w obcej pisowni. U nas box z płytami pozostaje boxem (ale nie boksem, wyraz mocno zajęty), choć mógłby być pudełkiem. Ale cóż się dziwić, skoro nawet instytucje powołane, żeby dbać o język, nie robią w tej kwestii wiele, albo nawet... Dwa tygodnie temu w Dwójce, w "Dużej czarnej" redaktor Przemek przez dwie godziny nasładzał się "lablami" w znaczeniu naklejek/nalepek na płytach.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 153561Post Hebius »

A tak, słyszałem to :D

(określenie etykieta też by było OK)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 153562Post Czartogromski »

Nasładzanie było podwójne, bo lable występowały też w znaczeniu oddziałów wytwórni płytowej :mrgreen: Aż czekałem, kiedy sam radaktor się zupełnie zaplącze i nie wplącze z tego :lol:
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Polskie Radio Dwójka (PR2)

Post: # 153745Post Czartogromski »

To może być ciekawe:
1623: Asprilio Pacelli i muzyka na dworze Zygmunta III Wazy podczas Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej (Stary Sącz, Kościół św. Elżbiety, 28.06.2023)

Luca Marenzio, Jubilate Deo, Giulio Osculati, Gaudete filiae Jerusalem, Asprilio Pacelli: Beatus vir, Cantate Domino, Media nocte, Tres sunt, Cantemus Domino (rekonstrukcja: Marcin Szelest), Gaudent in caelis; Tarquinio Merula, Missa a 5 voci e 6 stromenti: Kyrie – Gloria, Franciszek Lilius, Laudate Dominum in sanctis ejus, Giovanni Valentini, Canzon decima sesta a 6, Paul Siefert, Exaudiat te Dominus, Andreas Hakenberger, Veni in hortum meum, Vincenzo Bertolusi, Canzon primi toni.

wyk. zespół Vasa Consort, w składzie: Joanna Radziszewska-Sojka, Anna Zawisza – soprany, Marcin Gadaliński – alt, Piotr Windak, Stanisław Zyskowski – tenory, Andrzej Zawisza, Przemysław Bałka, Marek Opaska – basy, Justyna Skatulnik, Katarzyna Cendlak – skrzypce, Justyna Młynarczyk, Karolina Szewczykowska, Ewa Witczak, Mateusz Kowalski – viole da gamba, Marcin Szelest – organy, kierownictwo artystyczne
Dzisiaj wieczorem. Szkoda tylko, że kierownictwo szykanuje red. Furtaka i nie dało mu urlopu.
ODPOWIEDZ