Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4551
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 161193Post uzytkownik_konta »

Lepiej.
Spoiler
Marysia w rzeczy samej była przekonana, że ojciec nie żyje. Pan hrabia, chcąc się dowiedzieć gdzie wyjechała, zaczął wypytywać matkę o jej przeszłość i dowiedział się, że Wilczura uznano za zmarłego, ale ciała nie znaleziono. Podczas rozmowy zwraca na to uwagę Marysi, która wobec tego uznaje, że skoro ciała nie znaleziono, jej ojciec był chirurgiem, a Kosiba zrobił jej operację, to... Kosiba jest jej ojcem! Tok rozumowania wariata; w prawdziwym życiu powód skierowania na obserwację psychiatryczną. Co więcej, zdawszy sobie z tego sprawę, nie tylko natychmiast uznaje to za pewnik i nie wywołuje to u niej żadnego widocznego szoku, zdziwienia, zaskoczenia itp. - ale natychmiast udaje się ona na salę sądową, aby poinformować wszystkich, że Kosiba to Wilczur. Wspomniany Dobraniecki udaje natomiast, że nic nie widzi, gdyż - jak wspominano - jest potworem.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13470
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Netflix

Post: # 161198Post Hebius »

:D

No cóż, nie nam oceniać, jakimi drogami meandrują myśli młodziutkich panienek.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8314
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 164355Post mike »

Jednak skusiłem się na siódmy sezon elity pomimo wypadnięcia z obsady Manu Riosa, ciekawy z kim teraz będzie się dupczył Ivan. Netflix nietypowo dla siebie odważył się na brak promocji gumek S07E04_Średnik
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11989
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 164383Post marcin »

Ostatnio zobaczyłem kilka dobrych filmów na netflixie, np. koreański GŁODNI. Polecam. Wbrew skojarzeniom to nie o zombie :P
Znachor też mi się podobał (starej wersji nie widziałem)
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 164600Post gaynau »

A na jestem po Nouvo Olimpo.
Całkiem wzruszający. I aktorzy jak z plakatu. Było widać nawet penisy 🤭
marcin pisze: 31-10-2023 10:50:21 Ostatnio zobaczyłem kilka dobrych filmów na netflixie, np. koreański GŁODNI.
A to nie jest tajski film?
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8314
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 164652Post mike »

Również obejrzałem Nuovo Olimpo, jednak u mnie bez zachwytów takie 5/10. Fabuła została przedstawiona dość płytko, do tego skopali charakteryzację postarzającą bohaterów co zniszczyło autentyczność przekazu. Nie poczułem szczególnej mięty między Eneo i Pietrem (tego ładniejszego skojarzyłem z Un Professore). Największy zarzut wystosuję za brak klimatu w ogóle nie widać, że są lata 70, też dość absurdalny motyw gejowskich schadzek na seksy w teatrze/kinie ciekawe na ile to autentyczne i czy faktycznie tak było we Włoszech...? Mimo to dawałem szanse czekając na coś wyjątkowego myślałem że się doczekam na końcu i dupa blada ostatnie minuty filmu totalne rozczarowanie i opad wszystkiego. Zamysł historii ciekawy dużo z nas może się identyfikować z motywem utraconej niespełnionej miłości, jednak wykonanie pełne braków i niedoróbek jak dla mnie przez co nie mogłem tego przeżyć jakbym chciał i nawet jedna łza nie poleciała.
Awatar użytkownika
Onzniszczylmizycie
Posty: 269
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Netflix

Post: # 165279Post Onzniszczylmizycie »

Również obejrzałem Nuovo Olimpo. Bardzo mnie wzruszył.Ostatnia scena 😢
Scena pierwszego kochania ❤️ romantyczna, jak z marzeń.
Ostatnio zmieniony 11-11-2023 00:14:32 przez Onzniszczylmizycie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8314
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 167998Post mike »

Netflix nie ustępuje w trendzie adaptacji gier video, zapowiadając animację Tomb Raidera https://www.youtube.com/watch?v=cb9AUAZBcOk

przy okazji wskrzeszenie zkancelowanego serialu Blood of Zeus https://www.youtube.com/watch?v=PalHlXn8CZI bardzo się cieszę, bo pierwszy sezon był świetny
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 168041Post gaynau »

Czy w Polsce dostępne są napisy do Fisk?
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 168580Post gaynau »

Na netflixie oglądam dokument o 2giej wojnie światowej. I o ile zdjęcia / filmy bardzo dobre, to mam wątpliwości o rzetelność.

Jadą chronologicznie, obecnie jestem po ataku na Pearl Harbor.

Twórcy nawet się nie zająknęli o ataku sowietów na Polskę, Rosja ze Stalinem czekała sobie po prostu, a Stalin snuł imperialistyczne plany, jak "reszta dyktatorów" (żołnierzy niemieckich radośnie witają mieszkańcy, zakładam że to mieszkańcy okupowanej, jeszcze przez ZR Polski, ale możliwe, że miasta w ZR również).
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4551
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 168636Post uzytkownik_konta »

Może front wschodni będzie wydzielony jako cała osobna część? W zasadzie waga i złożoność by tego wymagała. Oczywiście mam świadomość, że co najmniej równie prawdopodobne jest, że po prostu potraktowano to po macoszemu, bo co kogo obchodzą jakieś rusko-polskie potyczki, kiedy Japończycy atakują. Niestety, działania wojenne w Europie Środkowej i Wschodniej są często przez Amerykanów traktowane jako drugorzędne, a pojawiają się dopiero kiedy trzeba wyjaśnić co ci wszyscy Niemcy robili, kiedy lądowano w Normandii i we Włoszech.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 168706Post gaynau »

Nie widziałem całości, więc nie wiem na 100 procent.
Rosjanie do czasu ataku na nich po prostu mieli plany podboju świata, w postaci marzeń Stalina. Tak to pokazali.

Niemcy są już 320 km od Moskwy. Także nie sądzę, by wrócili do 39... 😅
I Polsce i Żydach jest sporo, zapewne będzie jeszcze Auschwitz.
Rzecz jasna były też Włochy. Ale ten Mussolini śmieszny był! 😅😅😅 Ja w sumie nie miałem w głowie obrazu jego twarzy, jakimś dziwnym trafem.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 168918Post gaynau »

Skończyłem. Niestety nie było zwrotu akcji i powrotu do 17 września '39.
Bardzo to dziwne, zaburza trochę odbiór. Skąd Rosjanie mają wiedzieć, że rozpoczęli wojnę, skoro nawet zachodni twórcy pomijają tak istotne fakty...
A i nierosyjscy widzowie nie zrozumieją, jak dużym szokiem i zaskoczeniem był atak Hitlera na Związek Radziecki.
Tak - o pakcie Niemiec z Rosją również nawet nie wspomnieli.

Całkiem sporo materiału poświęcony Powstaniu Warszawskiemu.
Zaraz po tym pokazano wyzwolenie Paryża. Zupełnie wojną nietkniętego, poraża to z widokiem Warszawy czy nawet z Berlinem.

Fakty historyczne przeplatane są wspomnieniami. I tak przykładowo mamy obraz Francuzek, którym za bratanie się z Niemcami golono głowy i skazywano na publiczne upokorzenie.
To zresztą charakterystyczne dla tej serii, że obok czyjegoś dramatu, w danym czasie i lokacji pokazują momenty radości innych osób.

W końcówce oczywiście bomba atomowa.
"Amerykanie zdecydowali się na ich użycie, by chronić amerykańskich, japońskich żołnierzy i cywilów". Co najmniej kontrowersyjne stwierdzenie... Wolałbym suchy fakt, ale serię stworzyli zapewne Amerykanie 😬
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4551
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 168938Post uzytkownik_konta »

To ostatnie w sumie nie jest nieprawdą. Tylko wymagałoby rozwinięcia.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 169227Post gaynau »

nie napisalem tego:X
ale, co brzmi lepiej:
1. w celu szybkiego zakonczenia wojny amerykanie bombarduja hiroszime i nagasaki
2. by uniknac ofiar cywilnych - amerykanie bombarduja...

po czym dodaja, ze zginelo cwierc miliona cywilow:O

ja bym wolal suchy fakt, bez rozgrzeszania - ja sobie juz sam ocenie ( lub nie), co byloby sluszniejsze
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4551
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 169382Post uzytkownik_konta »

Ale to jest tok rozumowania, który rzeczywiście odegrał rolę w tej decyzji. Trudno mówić o wydarzeniach historycznych bez poruszania toku rozumowania decydentów.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Netflix

Post: # 169406Post gaynau »

ale to jest bez znaczenia:X
no innych decyzji nie tlumaczono, a barbarzynskich aktow przeciez bylo mnostwo:D
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4866
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Netflix

Post: # 170252Post bolevitch »

ktoś ogląda serial o Polsce XVII-wiecznej?
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4551
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Netflix

Post: # 170256Post uzytkownik_konta »

Komediowy?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13470
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Netflix

Post: # 170257Post Hebius »

1670.
ODPOWIEDZ