HBO

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 134910Post mike »

Jak najbardziej o ile ktoś faktycznie spoileruje. Natomiast chyba jeszcze większym buractwem jest węszenie spoili tam gdzie ich nie ma. Nie cierpię takich harcerzyków kinomaniaki słusznie ich tępią na filmwebie.

Nie powinien pisać o kulturalnym obyciu gaynau, który co chwilę pyta kogoś o rozmiar albo zdjęcia penisa.

Natomiast powszechnie stosowaną regułą w filmowych dyskusjach jest nie wchodzenie do tematu ani nie czytanie postów przez tych, którzy danej pozycji jeszcze nie zobaczyli, a chcą.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 134911Post jordi »

Po prostu nie wiedziałem kto umrze. Teraz już wiem więc jak będę oglądał to nie będzie to samo.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 134913Post mike »

Teraz już wiesz, żeby nie czytać postów tych, którzy serial obejrzeli i chcą podzielić się wrażeniami. Niestosowne jest oczekiwanie, że będziemy milczeć, bądź stosować językowe akrobacje, tylko dlatego, że ktoś jeszcze nie obejrzał. W interesie kogoś takiego jest pilnować siebie samego co się czyta gdzie się wchodzi, zwłaszcza, że wiesz iż mowa o pozycji wyemitowanej i zakończonej.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 134914Post gaynau »

Kurwa. Tak ciężko oznaczyć Ci spojler markerem spojler? Zdjęcie zaskoczonej Jennifer jakoś bez oporów oznaczyłeś.
To nie jest temat" Biały lotos", to jest temat ogólny.
Stwórz dedykowany temat, nie spojleruj. Po prostu.
mike pisze: 26-12-2022 22:03:19 Jak najbardziej o ile ktoś faktycznie spoileruje. Natomiast chyba jeszcze większym buractwem jest węszenie spoili tam gdzie ich nie ma. Nie cierpię takich harcerzyków kinomaniaki słusznie ich tępią na filmwebie.

Nie powinien pisać o kulturalnym obyciu gaynau, który co chwilę pyta kogoś o rozmiar albo zdjęcia penisa.

Natomiast powszechnie stosowaną regułą w filmowych dyskusjach jest nie wchodzenie do tematu ani nie czytanie postów przez tych, którzy danej pozycji jeszcze nie zobaczyli, a chcą.
Na filmwebie spojlery są oznaczane, tematy zawierające spojlery również. A spojlerowcy są tępieni.

Pytanie o zdjęcie czy rozmiar penisa może być zignorowane. Tak samo jak pytanie o kształt czy rozmiar stopy. Czy o wiek.
Penis ważna sprawa.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 134917Post mike »

Zaznaczam to co jest spoilerem, a nie to co tobie się wydaje, że nim jest i chciałbyś.

Nie pisałem o oznaczonych wpisach na filmwebie. Pisałem o harcerzykach, którzy węszą spoily i wszędzie się dopierdalają nawet tam gdzie ich nie ma, bo jak ty nie rozumieją na czym to polega i jakie bywa irytujące takie zachowanie.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 134919Post jordi »

Mike, nie chodzi o to by na Tobie cokolwiek wymuszać czy dopierdalać się. Po prostu to z mojej strony grzeczna prośba byś pisząc o szczegółach zakończenia świeżo wyemitowanego serialu odrobinę wziął pod uwagę tę kwestię.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 134978Post gaynau »

mike pisze: 26-12-2022 22:12:14 Zaznaczam to co jest spoilerem, a nie to co tobie się wydaje, że nim jest i chciałbyś.

Nie pisałem o oznaczonych wpisach na filmwebie. Pisałem o harcerzykach, którzy węszą spoily i wszędzie się dopierdalają nawet tam gdzie ich nie ma, bo jak ty nie rozumieją na czym to polega i jakie bywa irytujące takie zachowanie.
Nie jestem pierwszą osobą, która zwraca uwagę na Twoje spojlery.
Jeżeli w serialu na samym początku ukazany jest trup, a ty piszesz, że szkoda tej czy tamten osoby, że nie wyobrażasz sobie kolejnego sezonu- i nie uważasz tego za OGROMNY spojler, to zwyczajnie jesteś kretynem.

Jeżeli spojlerujesz, to oznaczaj takie treści.
Lub twórz dedykowane tematy. W takie nikt, kto nie lubi spojlerów wchodzić nie będzie.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 134983Post mike »

Natomiast ja uważam, że nie jesteś aż takim kretynem co by nie wiedział kiedy można mieć pretensje o spoiler. Jesteś nikim co by rościć prawo do decydowania kto gdzie i kiedy może dyskutować o fabule filmów i seriali. Od dawna jest przyjęta zasada nie spoilowania w momencie premiery, zanim dany film nie zejdzie z kin, czy też w przypadku platform streamingowych do momentu wyemitowania wszystkich odcinków i zakończenia sezonu. A nie jak sugerujesz bezterminowo, bo inaczej nikt nigdzie nie mógłby dyskutować o fabule nawet najstarszych produkcji. Jesteś trolem, który z uporem maniaka to ignoruje, bądź sam sobie na siebie znajdź słówko ze swojego ulubionego repertuaru ad personam.
jordi pisze: 26-12-2022 22:17:00 Mike, nie chodzi o to by na Tobie cokolwiek wymuszać czy dopierdalać się. Po prostu to z mojej strony grzeczna prośba byś pisząc o szczegółach zakończenia świeżo wyemitowanego serialu odrobinę wziął pod uwagę tę kwestię.
Również grzecznie wytłumaczyłem dlaczego w tym przypadku nie oznaczyłem jako spoil. Serial zakończony wszystkie odcinki wyemitowane, nikt nie decyduje ile dni tygodni miesięcy, a może lat po premierze można pisać o szczegółach fabularnych. To w twoim interesie jest pilnować, aby nie wchodzić w dyskusje o dziełach, które chcesz obejrzeć, a które zostały wyemitowane i zakończone ja tak robię i mi się sprawdza, a jak wejdę i przczytam to pretensje mogę mieć tylko do siebie. Filmy i seriale świeżo po premierze, bądź takie które nadal są puszczane w kinach stosownie oznaczam, jednak nie ma co popadać w gaynauową paranoję i muszą być tego jakieś granice.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 134990Post gaynau »

Właśnie o tym mowa, że nie jest to dyskusja o dziełach, tylko o pozycjach wartych zobaczenia. W temacie dedykowanym serialowi nikt by się nie czepiał.

Także albo jesteś debilem albo udajesz. Ewentualnie, tradycyjnie myślisz, że masz rację. Nie masz.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 134992Post mike »

Co ty znowu bełkoczesz Biały Lotos jest dziełem kultury. Dyskutowałem o serialu który obejrzałem i który się już zakończył przynajmniej jeśli chodzi o ostatni sezon. Do ignorancji i koślawego pojmowania spoili się nie przyznasz, ale zaklęcia ci nie pomogą, więc używaj argumentacji merytorycznej.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 134994Post jordi »

Mike, chodzi o to, że to jest wątek o wszelkich produkcjach HBO. Wchodząc tu nie mogłem wiedzieć o czym napiszesz a w szczególności, że napiszesz o tym serialu a w szczególności, że zdradzisz zakończenie tego co właśnie zostało wyemitowane. Jakbyś postawił się na moim miejscu to również nie spodziewałbyś się ujrzeć takiej informacji.

Jeśli zastanowisz się nad rozsądnymi ramami czasowymi to przyznasz chyba, że tych kilka tygodni nie jest przesadą. To nie pół roku by mówić o jakiejś przesadzie.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 134996Post mike »

Wiedziałeś, że Biały Lotos jest dziełem HBO, więc mogłeś się spodziewać dyskusji, a nawet kiedy już zajrzałeś mogłeś przerwać czytanie w momencie napatoczenia się na serial. Trudno spodziewać się braku dyskusji o fabule w wątku do tego przeznaczonym.

Racja mogłem poczekać jeszcze parę dni, natomiast co sugeruje gaynau swoim pierdoleniem trzeba ostro tępić, bo on uważa, że zasada braku spoili obowiązuje do końca świata i o jeden dzień dłużej na każdy serial, film i cokolwiek. To już niezły odlot do pewnego momentu był śmieszny, teraz stał się irytujący.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 134998Post jordi »

Wiesz, czytam bardzo szybko. Ogarniam wzrokiem całe linijki tekstu. Nie dukam słowa po słowie. Ma to zalety ale też ma pewne wady bo jak się coś zobaczyło to już się nie odzobaczy.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 135003Post gaynau »

mike pisze: 27-12-2022 11:44:57 Co ty znowu bełkoczesz Biały Lotos jest dziełem kultury. Dyskutowałem o serialu który obejrzałem i który się już zakończył przynajmniej jeśli chodzi o ostatni sezon. Do ignorancji i koślawego pojmowania spoili się nie przyznasz, ale zaklęcia ci nie pomogą, więc używaj argumentacji merytorycznej.
Tobie żaden argument nie wystarczy, tak jesteś ślepo przekonany o swojej racji.
Z kim ty niby dyskutowałeś o serialu?
Spojlerowy wysryw do moich paru zdań nazywasz dyskusją?

Można napisać, że jest się zaskoczonym zakończeniem, wręcz rozczarowanym, ale napisanie, że
Spoiler
Tanya ginie w ostatnim odcinku uderzeniem głową w łódź( kiedy już wybiła wszystkich gejów)
jest takim samym spojlerem, jak napisanie, że będzie
Spoiler
jej brakować i nie wyrażasz sobie dalszych losów serialu.
Zwłaszcza dla osoby, która nie widziała całości. I bez znaczenia jest tutaj, czy minął tydzień czy pół roku.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 135006Post jordi »

Panowie. Nie ma sensu podgrzewać atmosfery. Ja jestem przekonany, że to co zostało napisane nie było wyrazem złej woli tylko po prostu wyrazem emocji i pewnego niezrozumienia tego jak szybko działa percepcja takich czytelników jak ja. Jednorazowo nie jest to nic wielkiego w sumie.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 135012Post gaynau »

Gdyby to była sytuacja jednorazowa, to nie byłoby tej dyskusji.

Natuś też spojlerował. Wystarczyło poprosić/ zwrócić uwagę i już.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 135014Post mike »

Nie wiem jak z Nathim nie znam sytuacji, natomiast w przypadku o którym dyskutujemy pretensje są nieuzasadnione z przyczyn już argumentowanych. Uzasadniony jest co najwyżej smutek jordiego, ze wszedł i przeczytał, a jeszcze nie obejrzał, ale nie pajacowanie gaynau. Wbrew temu co sugueruje zasada ochrony przed spoilami nie działa w nieskonczoność, a przyjmuje się, że do momentu zejścia filmu z kin, zakończenia sezonu danego serialu na platformie itd. Po tym czasie ochrona przed spoilem to już gestia samych zainteresowanych. Może się to komuś nie podobać, ale taka jest powszechnie przyjęta reguła i uważam, że jest najzdrowsza bo z jednej strony daje pewne bezpieczeństwo na czas premiery, szczytu oglądalności największego zainteresowania, a jednocześnie chroni przed szaleństwem gaynau.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 135300Post gaynau »

Skończyłem:
His dark materials.
Ten serial to równia pochyła, niestety.
W sezonie 3cim każdy odcinek niemiłosiernie się dłużył, a finał...
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 135357Post jordi »

Polecam film „Na zewnątrz bańki: Z Alexandrą Pelosi przez Amerykę”
https://www.hbomax.com/pl/pl/feature/ur ... XCwgEAAAIG

Zadziwiająco dużo podobieństw z polską prowincją.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: HBO

Post: # 135527Post jordi »

Polecam film „Zestresowany Naród”
https://www.hbomax.com/pl/pl/feature/ur ... NWtQEAAAA-
Film jest przedpandemiczny.
Autor filmu poszukuje odpowiedzi na pytanie dlaczego długość trwania życia w USA zaczęła spadać.
Spoiler
W filmie analizowane są wpływy różnych czynników. Na długość trwania życia wpływa stres. Na stres wpływa sytuacja ekonomiczna, niepewność, pozycja społeczno-ekonomiczna (najgorzej ze względu na niepewność ma środkowa grupa, a nie wyższa lub niższa), wsparcie społeczne, poziom agresji, lęk przed strzelaninami.

Ciekawe są informacje na temat stada makaków. Na skutek choroby w stadzie wyginęły samce o wysokim poziomie agresji, a pozostały zupełnie nieagresywne. Kolejne samce z wyższym poziomem agresji, pochodzące ze stad w których była agresja dołączając do stada przejmowały styl nieagresywny.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
ODPOWIEDZ