HBO

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8874
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: HBO

Post: # 138756Post Walpurg »

Czy naprawdę mike to aż taki problem, żeby ukryć spoiler? Jak widać, to faktycznie przeszkadza wielu osobom.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 138758Post mike »

Jestem przeciwny spoilerom używam stosownego oznaczenia tam gdzie jest to zasadne, ale tak samo jestem przeciwny terrorystom w stylu gaynau, którzy za spoiler uznają to co nim nie jest, a więc w praktyce każdą dyskusję na dany temat kulturowy. A z pewnością pisanie nt. wydarzeń sprzed ponad 10 letniej gry do spoilowania zaliczyć nie można. Inaczej wszystko, praktycznie każdy post pisany w dziale kultura musiałby być oznaczony spoilem. Bo zawsze się znajdzie ktoś kto się z czymś nie zapoznał, nie obejrzał, nie przeczytał jakkolwiek stare by było.

Praktykuję ogólnie przyjętą, a więc sprzeczną z gaynau, zasadę nie spoilowania dotyczącą nowości czyli np. wychodzi nowy odcinek serialu i przez jakiś czas wypada nie zdradzać jego szczegółów, jednak w przeciwieństwie co się gaynauowi ubzdurało ta zasada nie obowiązuje bezterminowo, a kończy się kiedy emocje opadają i wychodzi kolejny odcinek. Osoby, które zwlekają z oglądaniem, czekają na wszystkie odcinki, odkładają sezon na parę miesięcy same powinny pilnować, aby nie wchodzić w dyskusje nt. danego dzieła.

Nie wspominając, że co piszemy o TLOU ma tak ogólnikowy charakter, że tylko osoba złośliwa mogłaby uznać za "świadome i z premedytacją" streszczanie odcinków. Osoba, która tak jak pisałem nie ma bladego pojęcia czym jest spoilerowanie i postanowiła wszystkim narzucać swoją własną tegoż nadinterpretację. Zresztą ten sam typek określa złodziejstwem czynność, która złodziejstwem nie jest, ma jakiś problem z rozumieniem znaczenia prostych słów. Mam do czynienia z osobami na emigracji, ale jeszcze nie spotkałem się z takim zatraceniem umiejętności posługiwania się językiem polskim.
gaynau pisze: 07-02-2023 10:08:01 Na forum, którym panują normalne warunki współżycia musiałbyś się troszczyć o siebie.
Bo za spojlery dostawałbyś ostrzeżenia lub był po prostu zbanowany.
Śmiało wbijaj na filmweba wytykać "spoile", a więc wg. twojej optyki właściwie każdy temat nawet te nieoznaczone (których jest większość), w których ludzie słusznie i bez żadnej krępacji swobodnie wymieniają posty nt. wydarzeń, fabuły WYEMITOWANYCH odcinków. Zobaczysz jak szybciutko cię utemperują.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 138829Post Nathi »

mike pisze: 06-02-2023 11:49:03 Bill to zaradny gość, jednak zaliczył parę wtop, jeśli za wtopę można uznać, że Frank wpada mu akurat w pułapkę, która nie zabija. Jednak największym failem odcinka było jak wyszedł na środek oświetlonej ulicy i zaczął strzelać do wrogów zagrywka wątpliwie preppersowa :mrgreen:
To fakt ale można mu wybaczyć, bo musiał się pojawić Frank, a tamtą samobójcza akcja to też z miłości do Franka. Chciał go ocalić :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 138854Post Nathi »

Ja to oglądam teraz na HBO Ostry dyżur :mrgreen:
Już 3 sezon i 13 odcinek.

Mam fazę na filmy o lekarzach. Oglądałem New Amsterdam, Chicago Med, teraz ER.

Pierwszy i drugi sezon trochę mnie irytował, ale to dlatego, że kręcili w 94 i trochę za dużo AIDS i hifa.

Wiadomo jak to się traktowało wtedy. Przebrnąłem, na szczęście teraz już nie ma co odcinek umierającego na AIDS. Ale jakoś dziwnie się oglądało, ośrodki dla chorych na AIDS itp. No ale to początek lat 90,nie ma co się dziwić.

Później będę Chirurgów oglądał. Tam chyba nie będzie co odcinek hifa i AIDS, bo to raczej nasze czasy.

W sumie nie najgorzej pokazywany był ten hiv. Nawet chyba więcej wśród hetero było nosicieli. Na pewno była jedna para gejów i jeden umierał na AIDS. No i bardzo dużo par i małżeństw gdzie ktoś kogoś zaraził. Jeden z głównych bohaterów nosiciel wirusa tak się zaraził.

Widać wtedy musiał to być duży problem. Dobrze, że medycyna w tej kwestii poszła bardzo do przodu i nie trzeba jeść 12 tabletek jak w 94 tylko 1.

Można spoilować serial z 94? :lol: Clooney straszny pasztet taki młody, nie da się na niego patrzeć.

UWAGA SPOILER rucha się z panienkami w każdym odcinku z inną :lol: i w drugim sezonie powiedział, że nie jest homofobem.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 138887Post gaynau »

Natuś, a ty nadal nie rozumiesz, czym jest spojler.
Poproś pysia, niech Ci może wytłumaczy?

I nadal z pogardą piszesz o hiv i aids, pewnie nie znasz różnicy pomiędzy.
Smutne.
mike pisze: 07-02-2023 13:35:16 same powinny pilnować, aby nie wchodzić w dyskusje nt. danego dzieła.
No debil 😬🤣😬🤣
Przecież właśnie o tym mowa. To nie jest temat o the last of us ani o białym lotosie. To jest temat HBO, w którym poleca się, piszę się, co się oglądało. Można wystawić ocenę, zarysować historię. A ty spojlerujesz, mimo że posiadasz narzędzia to oznaczania spojlerów.
Nie wspominając, że co piszemy o TLOU ma tak ogólnikowy charakter, że tylko osoba złośliwa mogłaby uznać za "świadome i z premedytacją" streszczanie odcinków.
Jasne, napisanie że główny bohater/ bohater odcinka umrze lub nie umrze nie jest spojlerem 👍

Mam do czynienia z osobami na emigracji, ale jeszcze nie spotkałem się z takim zatraceniem umiejętności posługiwania się językiem polskim.
A ja mam do czynienia z niewieloma debilami, ale za to jak już się jakiś trafi, to jest mega- debilem.
Gratulacje 😉
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 138901Post Nathi »

O znowu znawca mnie.

Mam tak wielu znajomych z hifem o czym pisałem, że tak bardzo muszę czuć pogardę do tej choroby, że aż mi powiedzieli i śmiejemy się z tego przy piwnie.
Tak bardzo czuje pogardę, że z jednym kumplem chodziłem do szpitala po leki dla niego i potem na kawkę. Jeszcze mu zawsze przypominałem o tabletkach żeby jadł. I wspierałem go przez cały czas jak czekał 4 tygodnie na drugi wynik.

Nie podoba mi się i irytuje mnie tredowatość hifa i aids w serialu z lat 90. Bo to nie jest tredowata choroba i bardzo mi się źle ogląda to.

Dobrze, że psychologi nie kończyłeś, bo byś miał wiele ludzkich istnień na sumieniu.

A dopierdalanie mi, że jestem głupszy od mojego męża jest słabe. Ale w sumie na twoim poziomie.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 138920Post gaynau »

u mnie na podworku byly debilne zabawy w berka, gdzie dawalo sie'' hifa'', moze stad moja niechec do tego pokemonskiego wyrazenia?

bo lapie sie hiv i choruje na aids, a nie hifa/ aidsa/adidasa
a moze ty po prostu nie wiesz, jak sie pisze poprawnie- a ja sie czepiam?

moze i jestes glupszy, ale ladniejszy- tak to juz w zyciu bywa:D
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 139033Post mike »

gaynau pisze: 08-02-2023 23:05:28 Jasne, napisanie że główny bohater/ bohater odcinka umrze lub nie umrze nie jest spojlerem 👍
Dawno było wyjaśniane i nieaktualne, a ciebie wciąż dupa boli, przy okazji manipulujesz mieszając jedno z drugim. Teraz dyskusja tyczy się TLOU chciałeś karać userów za coś co tylko złośliwa zajadła kanalia uznałaby za spoil. Nie masz się czego czepić złap się swojej glistki :P

Podsumowując bez bolca dostajesz pierdolca!
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 139079Post gaynau »

Udajesz? A skąd ktoś ma wiedzieć, o czym toczy się dyskusja w temacie nazwanym hbo?
Sam zresztą o tym napisałeś, a teraz strugasz debila.

Albo problemy z pamięcią albo bycie wybitnie niekonsekwentym. W dodatku nie trafiają do ciebie twoje własne argumenty.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 139522Post Nathi »

Spoil George Clooney odszedł w 5 sezonie ER i zrobił dziecko.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 139650Post mike »

Z każdym kolejnym epizodem TLOU coraz mniej Joela w Pedro, coraz więcej Ellie w Belli. Purchlak gwiazdą 5 odcinka, przyćmił głównych bohaterów.

Obrazek
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 139677Post Nathi »

Mnie trochę nudzi ten serial. Nie oglądałem następnego odcinka.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: HBO

Post: # 139686Post mike »

Nie dziwi mnie to, bo gra o wiele lepsza tak pod względem klimatu jak Joela i Ellie, chociaż muszę przyznać, że Bella Ramsey w ostatnich dwóch odcinkach mocno nadrobiła i pomimo, że nadal nie wygląda to przynajmniej aktorsko zdaje egzamin nawet jest bardziej lubialna i kozacka niż Ellie w grze. Z kolei Pedro to porażka zupełnie nie ten Joel, w serialu gburowaty cichacz smutas ma się wrażenie, że to on podąża za Ellie. Growy Joel jest gadatliwy, spontaniczny z fajnym poczuciem humoru, stawia na swoim ma twarde zdanie, którego się trzyma.

Serial przehajpowany przez fandom graczy.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 140050Post gaynau »

5ty odcinek rewelacyjnie oceniany, ale mnie podobał się bardziej najnowszy, czyli szósty.
Zostały zatem tylko 3 i prawdopodobnie najlepszy serial tego roku będzie za nami 🙃
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 140054Post Nathi »

O to już mam dwa do tyłu, jak dla mnie jest tak jak mówi mike przehajpowany jest. Nudny strasznie w dodatku przewidywalny i z wkurzającym dzieciakiem.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 140057Post gaynau »

Mnie to bardzo cieszy, przynajmniej spojlera nie będzie 🙂
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: HBO

Post: # 140062Post Nathi »

To idę oglądać.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 140069Post gaynau »

😬😅😂
Ale to mi nie dasz rady. Ja już widziałem. A inni pewnie przez ciebie w temat nie wchodzą 😭
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 140657Post gaynau »

7 odcinek bardzo dobry, nieco wzruszający
Spoiler
A główna bohaterka okazuje się lesbijką
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10808
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: HBO

Post: # 141220Post gaynau »

W odcinku ósmym jeden z głównych aktorów wygląda jak shane 🤣🤣🤣
ODPOWIEDZ