Wiadomości mniej lub bardziej kulturalne

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8913
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Wiadomości mniej lub bardziej kulturalne

Post: # 164477Post jazzik »

uzytkownik_konta pisze: 31-10-2023 23:56:11 Generalnie w cytowanym wyżej tekście "GW" można wyczytać na cześć tej pani różne peany; tymczasem ja mam wrażenie, że w BUW panuje klimat rozkładu i bezhołowia. Poniekąd musiało się skończyć czymś takim. Ale żeby od razu milion złotych?!
Po procesorze z UJ kradnącym starodruki chyba nic mnie już nie zdziwi.
Zresztą mam wrażenie, że to ktoś z wewnątrz musiał być w to zamieszany, jeśli straty są aż tak wysokie a proceder długo niewykryty i, jak sądzę, dokonany na zlecenie.
U nas biblioteka uniwersytecka to też księstwo udzielne i nie będę zdziwiona, jeśli kiedyś pojawi się podobna afera.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Wiadomości mniej lub bardziej kulturalne

Post: # 164502Post Hebius »

W sumie to jest pomysł. Ze sprzedaży oryginałów, skoro one takie drogie i cieszą się świecie zainteresowaniem, można by przyspieszyć proces dygitalizacji. Opróżnione magazyny wynajmowane innym podmiotom do jakichś komercyjnych celów pracowałby na utrzymanie serwerów wirtualnej biblioteki. Pracowników do obsługi też by było trzeba mniej, niż teraz. Same zyski. I byśmy byli na dodatek w forpoczcie postępu, bo chyba żadna uniwersytecka biblioteka nie idzie tak nowoczesną drogą.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Wiadomości mniej lub bardziej kulturalne

Post: # 170451Post Hebius »

Muzeum Narodowe w Warszawie uruchomiło platformę cyfrową, na której udostępnia swoje zbiory w formie zdygitalizowanej.
Między innymi Bitwę pod Grunwaldem Matejki.
https://cyfrowe.mnw.art.pl/pl/strona-glowna
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4813
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Wiadomości mniej lub bardziej kulturalne

Post: # 170458Post jordi »

Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8913
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Wiadomości mniej lub bardziej kulturalne

Post: # 171595Post jazzik »

Czarne zawarło ugodę z Janem Tatarkiewiczem i musi wycofać nakład książki "Fałszerze pieprzu".
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
ODPOWIEDZ