TVP

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

TVP

Post: # 172805Post mike »

Zatoka Szpiegów patrząc po zwiastunie produkcja o jakości, której polska kinematografia dawno nie widziała. Aktorsko uwagę przyciąga Gelner :P

premiera dziś 7 stycznia https://vod.tvp.pl/seriale,18/zatoka-sz ... nki,957405
Obrazek
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8913
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: TVP

Post: # 172810Post jazzik »

Z ciekawości obejrzę, ale opis fabuły nie zachwyca:
Franz Neumann jest młodym oficerem Abwehry, który odkrywa swoje polskie pochodzenie i decyduje się zostać alianckim szpiegiem. Jego zadaniem jest zdobywanie informacji o działaniach Kriegsmarine podczas bitwy o Atlantyk. Wykorzystując swój wdzięk i charyzmę, Franz rozkochując w sobie kobiety i manipulując mężczyznami, dostaje się coraz bliżej elit władzy. Zagrożony dekonspiracją, zaplątany w relacje z trzema kobietami i podejrzewany o zdradę przez Niemców i Polaków, żeby przeżyć, musi łamać wszystkie zasady i na nowo zdefiniować swój system wartości.
Znowu "podróż bohatera" i inne schematy.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: TVP

Post: # 172881Post mike »

Ta podróż bohatera to całkiem fajna przemiana. Jestem po pierwszym odcinku początek to jak dobry wstęp do gejowskiego kina niszowego gołe męskie tyłki w TVP no no kto by przypuszczał.

Kadry dość klimatyczne, muzyka pasuje, tylko te wstawki basenowe niby artystyczne powracają jak zmora w kolejnej polskiej produkcji. Daliby se już z tym spokój.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8913
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: TVP

Post: # 172892Post jazzik »

Motyw nieznanego a domniemanego ojca również znowu powraca, jakieś wtręty poszukiwania tożsamości - to wszystko było niedawno w serialu "Kamerdyner".
Do tego to "decydowanie się" jest mocno umowne, bo
Spoiler
przecież on jest szantażowany przez gościa z baru.
;)

Jakby tego było mało jest jeszcze czarnoskóry w scenie bójki w spelunie. Czy to w ogóle zgodne z realiami Gdańska '40?
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: TVP

Post: # 172915Post Hebius »

Przecież to nie podręcznik do nauki historii, tylko rozrywkowy serial w dekoracjach retro. Bridgertonowie mają czarną arystokrację co nikomu nie powinno przeszkadzać. Tutaj jest już widocznie równie postępowo.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8913
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: TVP

Post: # 172931Post jazzik »

To nawet nie musiałoby być postępowe, bo w mieście portowym mógłby się znaleźć marynarz pochodzący np. z francuskich kolonii. W 1940 istniało już Vichy.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: TVP

Post: # 175598Post Hebius »

A właśnie, obejrzałem w niedziele odcinek tej produkcji.
Biedne to jakieś.
Ładna scenografia, ale brak rozmachu, brak ludzi.
To nie jest nawet poziom seriali "Stawka większa niż życie" czy "Na kłopoty... Bednarski" tylko jakiś teatr tv w plenerach.
Shafi
Posty: 311
Rejestracja: 25-06-2023 16:34:51
Lokalizacja: Jakaś

Re: TVP

Post: # 175602Post Shafi »

Mój tata to ogląda i jest zachwycony. Od strony wizualnej prezentuje się świetnie. Dużo lepiej niż Czas Honoru z 2008. Aktorzy nie grają źle, ale jak dla mnie mogłaby być lepsza obsada z bardziej znanymi twarzami.
🇪🇺👎
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: TVP

Post: # 175618Post marcin »

Trudno żeby "bardziej znane twarze" obskakiwały wszystkie możliwe seriale. Zastanów się może czasem nad tym co ty piszesz, przed naciśnięciem przycisku "wyślij"
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: TVP

Post: # 175621Post Nathi »

Ja akurat nie oglądam polskich seriali, bo ciągle są te same pyski.

Akurat dobrze, że nie są znane twarze, bo ile można oglądać to samo Kalorak i spółka.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8913
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: TVP

Post: # 175640Post jazzik »

Hebius pisze: 02-02-2024 02:21:57 A właśnie, obejrzałem w niedziele odcinek tej produkcji.
Biedne to jakieś.
Ładna scenografia, ale brak rozmachu, brak ludzi.
To nie jest nawet poziom seriali "Stawka większa niż życie" czy "Na kłopoty... Bednarski" tylko jakiś teatr tv w plenerach.
To w ogóle nie ma startu do "Stawki..."
Do tego mam déjà vu, bo odnoszę wrażenie, że na plaży z łódką, w sensie scenerii, była również kręcona ta scena, gdzie Mateusz z "Kamerdynera" dostał wpierdol.
Całość wydaje się bardzo mało wiarygodna, bo jeśli Otto, brat Franza, byłby rozstrzelany za odmowę wykonania rozkazu, to przecież cała rodzina poniosłaby tego konsekwencje. Nie byłoby mowy, żeby tatuś nadal robił karierę w policji a brat w Abwehrze. Do tego wszyscy zdają się wiedzieć, że Lothar nie jest jego prawdziwym ojcem, wokół samego Franza ścielą się trupy i nikt niczego nie zaczyna podejrzewać. :D
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
ODPOWIEDZ