Gejowszczyzna książkowa.

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113059Post Czartogromski »

Tymczasem w EMPiKu...:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113119Post Hebius »

Wpływ Netflixu.

Małgorzata Buthner-Zawadzka, Kobiety i LGBT-y razem za równością

Obrazek
wydawca pisze:Najsłynniejsza polska opozycjonistka uliczna, Babcia Kasia, wyznaje, czy naprawdę „uszczypła” policjanta, i czy ma na sumieniu zamach tęczową torbą. Lider Homokomanda, Linus Lewandowski, radzi, jak spędzić noc na dołku i nie zwariować. Sylwia Chutnik rozbiera na części pierwsze hasło „Rewolucja jest kobietą”, a Grzegorz Piątek zastanawia się, czy Warszawa to miasto, w którym łatwo protestować. 21 wyjątkowych rozmówców i rozmówczyń wspomina społeczny bunt, który wybuchł 22 października 2020 roku w związku z ograniczaniem dostępu do aborcji, mówi o demonstracjach brutalnie tłumionych przez policję, a także o swoim zaangażowaniu na rzecz równości w najróżniejszych dziedzinach życia.

Pomysł na książkę z wywiadami narodził się na gorąco, podczas protestów, w których autorka uczestniczyła. Za tytuł Kobiety i LGBT-y razem za równością posłużyło hasło z baneru, który z dumą nosili na manifestacjach aktywiści i aktywistki Homokomanda – jako wezwanie do solidarności dyskryminowanych w obliczu antyfeminizmu i homofobii.

Każda z 21 osób ma fascynujące doświadczenia i przemyślenia. Opowiadają o ulicznym aktywizmie, ale też o działaniach na wielu innych polach, takich jak nauka, sztuka, język, moda, medycyna i prawo. Przestrzegają przed zagrożeniami, które niosą transfobia, nacjonalizm i hegemonia Kościoła katolickiego. Książka Kobiety i LGBT-y razem za równością to mocny głos w debacie publicznej. Wyraźny przekaz, że dziś nie można już myśleć o demokracji, pomijając prawo do aborcji i małżeńską równość.

To nie jest zwykła książka z wywiadami. To mikstura, dzięki której mieszkanki i mieszkańcy tutejszych szerokości geograficznych utrzymają właściwy poziom wkurwu w organizmie. To książka o strachu i odwadze, o bezradności i działaniu, o zaangażowaniu i wspólnocie mimo wszystko. To książka dla ciebie, dla mnie i dla nich.
Justyna Czechowska
Wydawnictwo Książka i Prasa
Data premiery 2022-04-01
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113129Post Czarek90 »

Czartogromski pisze: 08-05-2022 13:36:23 Tymczasem w EMPiKu...:
Obrazek

To już masz 4 tomy ?!
(Widziałem tylko 3 odcinki na Netflixie. Chyba muszę zacząć oglądać na nowo, ale tym razem bez dubbingu).
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113131Post Czartogromski »

A nie, nie mam, a czytałem tylko pierwszy. To informacja, że książka okupuje top sprzedaży w Empiku :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113152Post Czarek90 »

Nie sądziłem, że ZNAK pójdzie w takie książki (mimo wielkiej sympatii do Grabariego i słuchania jego podcastów) – zaskoczyła mnie ta zapowiedź ;)

TYTUŁ: Dyskoteki, chłopaki i ogólnie takie takie. Historie z życia wzięte o (nie)udanych randkach, seksie i związkach
AUTORZY: Piotr Grabarczyk, Irene Salamon
Liczba stron: 416

Przedsprzedaż: https://www.znak.com.pl/ksiazka/dyskote ... mon-226367

Obrazek
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1260
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113275Post Achim »

Już sam tytuł mnie odrzuca
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11899
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113276Post marcin »

No Achimie, z całym szacunkiem, ale to jest zapewne dla nastolatków, a nie dla dziadków :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1260
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113280Post Achim »

Dzięki za pokrzepienie serca
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113282Post Hebius »

Z opisu wynika coś wręcz innego, że to pozycja dla nestorów, jak ja, czy Czartogromski.
Który współczesny nastolatek wie, kim była Charlotte York z "Seksu w wielkim mieście?
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11899
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113285Post marcin »

Achim pisze: 10-05-2022 15:42:56 Dzięki za pokrzepienie serca
Spoko, ja też juz jestem dziadkiem.
A Hebius już nawet pradziadkiem :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113306Post bolevitch »

Czarek90 pisze: 09-05-2022 10:58:03 Nie sądziłem, że ZNAK pójdzie w takie książki
przecież oni już 10 lat temu takie wydawali: "Chłopak czy dziewczyna", "Koniec gry"
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113307Post Czarek90 »

bolevitch pisze: 10-05-2022 17:59:02
Czarek90 pisze: 09-05-2022 10:58:03 Nie sądziłem, że ZNAK pójdzie w takie książki
przecież oni już 10 lat temu takie wydawali: "Chłopak czy dziewczyna", "Koniec gry"
Mi nie chodzi, że LGBT czy QUEER, bo takie wydają, ostatnio szczególnie nawet sporo.
Bardziej mi chodziło o mainstreamowość, książka na podstawie pomysłu podcastu,
coś co jest bardziej jednostkowym doświadczeniem, niż poradnikiem sensu stricte,
mimo że w kategorii poradnikowej zamieszczone.
Ogólnie – podkreślę – trochę tych odcinków w wolnych chwilach, gotując obiad,
przesłuchałem. :P I obserwując Grabariego na IG, znając jego wersję rzeczywistości
w social mediach, to mnie i ciekawiło, i bawiło, i też tworzyło jakąś sympatię do autora.
Wyraziłem jednak zdziwienie / zaskoczenie, że to można dziś spieniężyć w Znaku,
przy czym zaskoczenie jest tu i teraz, i jest chwilowe, ulotne, więc już mi w sumie
przeszło. I nic mnie już nie dziwi ;))
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113782Post Hebius »

As pik (Ace of Spades, 2021), Faridah Àbíké-Íyímídé (born 1998) is a British Nigerian writer, living in London.
Przekład: Miłosz Urban

Obrazek
wydawca pisze:As pik to głośny debiut Faridah Àbíké-Íyímídé, w którym dwoje bohaterów, Devon i Chiamaka, walczy z anonimowym hejterem. Ekscytująca rozgrywka, zaskakujące zwroty akcji i społecznie ważkie tematy tworzą w tej książce wybuchową mieszankę. Mówi się, że As pik to połączenie Uciekaj! i serialu Plotkara.

AS PIK

Kiedy dwoje uczniów Prywatnej Akademii Niveus, Devon Richards i Chiamaka Adebayo, zostaje wybranych do elitarnego grona prefektów, wydaje się, że to wspaniały początek jeszcze lepszego roku. Taka funkcja nie tylko świetnie wygląda w podaniu o przyjęcie na studia. Daje też szansę na wystąpienie przed rekruterami i zapewnia wysoką pozycję w szkolnej hierarchii.

Krótko po nominacji ktoś zaczyna rozsyłać anonimowe wiadomości i ujawnia sekrety głównych bohaterów, podpisując się „As”. Życie Devona i Chiamaki wywraca się do góry nogami. Sytuacja w szkole staje się groźna dla nich samych i dla ich starannie zaplanowanej przyszłości.

To, co z początku wydawało się chorym dowcipem, szybko zmienia się w niebezpieczną grę, w której Devon i Chiamaka nie mają dobrych kart. Czy uda im się powstrzymać hejtera, zanim stawką stanie się ich życie?

FARIDAH ÀBÍKÉ-ÍYÍMÍDÉ

Faridah Àbíké-Íyímídé to autorka książki „As pik”. Jej powieść błyskawicznie stała się bestsellerem The New York Times, a autorka zyskała dzięki niej międzynarodowy rozgłos. Sama Faridah niedawno ukończyła uniwersytet (studiowała literaturę angielską). Kiedy nie snuje mrocznych opowieści, można ją przyłapać na badaniu głębszych znaczeń oryginalnych filmów Disney Channel. Namiętnie pije herbatę i zbiera dziwne kubki.
Must Read (wydawnictwo młodzieżowe wchodzące w skład grupy wydawniczej Media Rodzina)
Data premiery: 2022-05-18
stron 480

Jak widać z opisu wydawca nie eksponuje fakt, że jeden z głównych bohaterów (Devon) jest gejem - ale można się tego dowiedzieć już z lektury pierwszego rozdziału powieści, dostępnego na stronie wydawnictwa.

Że to gejowszczyzna, jest sygnowane dość delikatnie w netowej reklamie:
Obrazek

Na en.wikipedii powieść zakwalifikowano do dwóch tęczowych kategorii LGBT-related young adult novels oraz Nigerian LGBT novels
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113822Post Czarek90 »

Nowe poszerzone wydanie.
BTW Ktoś czytał poprzednie?

"Jak facet z facetem. Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich"
Autorzy: Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski

Obrazek
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113825Post Czartogromski »

"Pierwsze pojawienie się mężczyzno-kobiet, potomków tych mieszkańców Sodomy, których oszczędził ogień niebieski."
Tak rozpoczyna się to u Boya, jak będzie teraz, zobaczymy:
Obrazek
Nowego tłumaczenia "Sodomy i Gomory" dokonał Tomasz Swoboda.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11899
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113830Post marcin »

Czarek90 pisze: 17-05-2022 15:07:07 Nowe poszerzone wydanie.
BTW Ktoś czytał poprzednie?

"Jak facet z facetem. Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich"
Autorzy: Andrzej Gryżewski, Przemysław Pilarski
Czytałem poprzednie, dostałem je kiedyś w prezencie, bo sam nie sądzę, abym coś takiego kupił.
Powiem szczerze, że nic z lektury nie pamiętam. To chyba najlepiej dowodzi tego, że nic specjalnie nowego się tam nie dowiedziałem.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113832Post Hebius »

Ooo... Czyli przegapiłem publikację "Strony Guermantów" :(
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113833Post Czartogromski »

Ale wygląda na to, że nie wykupili :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113843Post Hebius »

Shaun David Hutchinson, Stany Zjednoczone Miłości
przekład Alicja Halik

Obrazek
wydawca pisze:Wystarczy jeden alarm bombowy i dwaj synowie politycznych rywali trafiają do tego samego schronu. To spotkanie wyborcze skończy się albo katastrofą, albo czymś nieoczekiwanie wspaniałym.

Dre jest przyzwyczajony do sławy… no dobrze, rozpoznawalności. Kręci filmiki, przebiera ludzi za kosmitów, a na konwentach ustawiają się do niego kolejki fanów! Głośny, fantazyjnie ubrany, a przede wszystkim wyoutowany i z tego dumny – zwraca uwagę i budzi emocje. Emocje, które mogą odebrać jego ojcu szanse na zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Dean nie ma takich problemów. Od zawsze wiedział, że jego mama mierzy wysoko, a on musi uważać na każdy swój krok. Jako idealny syn zrobi wszystko, żeby republikanie zwyciężyli. Pokaże się nawet z dziewczyną wybraną dla niego przez sztab wyborczy. To w końcu żaden kłopot. Przynajmniej nie musi się zastanawiać, czy jego mama faktycznie akceptuje go takiego, jakim jest.

Rozmowa w schronie pokazuje obu chłopakom, że przeciwieństwa się przyciągają, a miłość ponad podziałami politycznymi jest możliwa. O ile nikt nikogo nie śledzi ani nie próbuje szantażować. A przecież nie wszyscy kandydaci grają równie uczciwie, prawda?
Znak Horyzont
str. 352
Data premiery: 2022-07-13
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13367
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 113844Post Hebius »

I kolejny tytuł dla tęczowej młodzieży w zapowiedziach:

Sonora Reyes, Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole
przekład Dominik Górka

Obrazek
wydawca pisze:Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?

Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego eyelinera niż z tego, że jest jedną z niewielu meksykańskich dzieciaków w nowej, w większości białej, bardzo majętnej katolickiej szkole. Na szczęście nikt nie wie, że jest lesbijką i Yami woli, żeby tak pozostało.

Po tym, jak została odrzucona przez najlepszą przyjaciółkę, Yami ma nowe priorytety przed przejściem do Slayton Catholic: uchronić swojego brata od kłopotów, sprawić, by jej mama była dumna i, co najważniejsze, nie zakochiwać się. To prawda, że nigdy nie była świetna w żadnej z tych rzeczy, ale to już jest problem dla Przyszłej Yami, prawda?

Rzecz w tym, że trudno udawać, że jest się hetero, kiedy Bo, jedyna otwarcie queerowa osoba w całej szkole, jest tak denerwująco perfekcyjna! I mądra. I utalentowana. I słodka. Tak czy inaczej, Yami nie popełni ponownie tego samego błędu, oj nie. Jeśli wiadomość o jej orientacji dotrze do jej mamy, Yami może stawić czoła czemuś o wiele gorszemu niż odrzucenie. Zatem często będzie musiała pytać: CBZHD? Co By Zrobiła Heteroseksualna Dziewczyna?
Wydawnictwo We need YA
Data premiery 2022-06-15
ODPOWIEDZ