Gejowszczyzna książkowa.

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137337Post Hebius »

Czarek90 pisze: 16-01-2023 15:55:41 "Tęczowy słownik. Mały zbiór homoerotyzmów polskich"
Justyna Kociemba-Żulicka
WYD. Agent PR
Cena sugerowana: 60,00 zł
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137373Post Czarek90 »

Na ZNAKu już 37,88 zł:
https://www.znak.com.pl/ksiazka/teczowy ... cka-243459

Wstęp słownika dostępny na IBUK LIBRA, więc wiadomo już, że:

Słownik recenzowany jest przez prof. Annę Dąbrowską.
Źródła wg wstępu to:
A) 100 wybranych powieści, w których pojawił się temat relacji homoseksualnej;
B) 100 bezpłatnych artykułów publicystycznych (wp.pl. fronda.pl, gazeta.pl natemat.pl;
C) 100 komentarzy do artykułów
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137375Post marcin »

Wydawnictwo to jedno a drugie to proces recenzji. Jeżeli książka nie jest przed wydaniem recenzowana, to z definicji nie jest publikacja naukowa. A jeśli nie jest, no to autor może pisać co mu się żywnie podoba i wydać to też gdzie chce.
Na publikację naukowa to mi ten słownik nie wygląda ale mogę się oczywiście mylić.

Edit ubiegles mnie z informacją o recenzji, w ogóle widzę że całkowicie zmieniłeś post, a ja odnosiłem się do tego co napisałeś tu wczesniej
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137376Post Czarek90 »

Tak, bo po tym, jak już znalazłem wstęp i okazało się, że jeszcze jest dostępny, to wtedy to, co napisałem, już nie było aktualne. A nie wiedziałem, że ktoś w 5 minut zdążył to przeczytać xD PRZEPRASZAM!

Dodam więc, dla jasności, że marcin odniósł się do moich refleksji dot. wydawnictwa nie-naukowego. I tego, że brak jakichkolwiek szczegółów, które motywowałyby mnie do zakupu. Ale informacje te znalazłem już na LIBRA IBUK.

BTW Autorka odnosi się nawet do ... "MOSTU IKARA" Pawła Nowaka ;)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137381Post marcin »

Przyjmuję przeprosiny, ale na przyszłość nie grzesz więcej całkowitym zmienianiem treści posta :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8874
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137382Post Walpurg »

Jeśli P.T. Autorka nie uwzględniła naszego forum, o intelektualnym przecież charakterze, praca nie jest pełna i wartościowa. :P
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137384Post marcin »

Swoją drogą, tworząc słownik homoerotyzmów, autorka sięgała do frondy? :shock: :o
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137410Post Hebius »

Walpurg pisze: 17-01-2023 11:07:24 Jeśli P.T. Autorka nie uwzględniła naszego forum, o intelektualnym przecież charakterze, praca nie jest pełna i wartościowa. :P
:oklaski: :oklaski: :oklaski:
żeś mnie ubiegł :D
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137414Post Hebius »

Zabawny ten słownik :D

Żurawiecki raz napisał o absztyfikantach w powieści i już mamy hasło. No serio badaczka uważa, że ktoś tym terminem się posługuje na żywo w środowisku LGBTQ? :D
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13966
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137418Post Nathi »

Moja nieżyjąca babcia to używała i pewnie nikt po za nią.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8914
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137419Post jazzik »

Nie no, to słowo było zwyczajnie w użyciu w pokoleniu naszych dziadków, nie było jakimś wyjątkiem, dziwactwem czy archaizmem.
Inna sprawa, że język niesamowicie się uprościł (sprymitywniał?) i Kaczyński może dzisiaj pozować na wielkiego inteligenta, dzięki używaniu takich słów jak "tromtadracja". :mrgreen:
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137433Post Czarek90 »

Hebius pisze: 17-01-2023 14:58:45 Zabawny ten słownik :D

Żurawiecki raz napisał o absztyfikantach w powieści i już mamy hasło. No serio badaczka uważa, że ktoś tym terminem się posługuje na żywo w środowisku LGBTQ? :D
Na IG jeden koleś ma taki profil, absztyfikant właśnie.
I to w sumie jedyny raz, kiedy się z tym słowem spotykam xP
Kiedy wyświetla mi się w aplikacji ;) ...


Co do wyboru publikacji, w tym np. frondy, ale tak samo innych – rozumiem, że homoerotyzmy mają dotyczyć społeczności osób homoseksualnych (L + G), a nie być przez tę społeczność wytwarzane. Bo w pierwszej chwili i w pierwszym wrażeniu dla mnie homoerotyzm dotyczy stricte osób homo, które te erotyzmy wytwarzają / powielają w sensie używają ich. ... Rozumiem więc, że moje wrażenie jest mylne. I że każdy autor, który napisze książkę z relacją homoerotyczną i wymyśli sobie, że geje będą się za drzewem kiełbasić – to to "kiełbaszenie" trafi do słownika homoerotyzmów?


EDIT Już sobie znalazłem w innej części wstępu :D
CYT.
Taki dobór materiałów źródłowych pozwala na dokonanie niezbędnych uogólnień dotyczących języka środowisk (sic!) LGBTQ, a także ukazanie, w jaki sposób użytkownicy polszczyzny ogólnej wypowiadają się na tematy dotyczące homorelacji.
Czyli nie chodzi o to, jak mówi grupa (tu: społeczności LGBTQ), ale o to wszystko, co się mówi w tym temacie (tu: o społecznościach LGBTQ).
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8874
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137813Post Walpurg »

Na Tęczowych ogłoszeniach ukazał się taki anons:
Rafał Artymicz ·
11 stycznia o 13:34

Dzień dobry 🙋‍♂️
Nazywam się Rafał i jestem anestezjologiem 👨‍⚕ . W lutym ukazał się mój debiut pisarski. „Narkoza” to kryminał medyczny🩺 z wątkiem LGBT🏳‍🌈
Obecnie mieszkam i pracuję w Dreźnie. Pasjonuję się czarno-białą fotografią. Szerszej publiczności miałem okazję pokazać się podczas 25 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.
📖 Bohaterem Narkozy jest Artur Korczyński, anestezjolog, który po paru latach życia zagranicą postanawia wrócić do Wrocławia. Rozpoczyna pracę w szpitalu wojskowym, w tym samym, w którym pracuje jego były partner… Korczyński postanawia odkryć tajemnicę, kto stoi za handlem ludzkimi organami w szpitalu i namierzyć osoby za to odpowiedzialne. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego bohater wraca do rodzinnego miasta.
motyw związany z życiowymi perypetiami Artura Korczyńskiego i jego wewnętrzną konfrontacją z samym sobą sprawia, że czytając tę powieść wiele emocji wypełniać będzie nasze serca. Ale również nasz umysł, który analizować będzie to wszystko z czym przyszło zmierzyć się głównemu bohaterowi tej książki
🔜Obecnie kończę pisać drugą część, która jest kontynuacją losów Korczyńskiego.
Zachęcam Was do obserwowania moich social mediów

Instagram: @rafal_artymicz ( https://www.instagram.com/artymicz_pisze_kryminaly/ )
mail: rafal.arty@gmail.com
www: www.artymiczrafal.pl
Chyba otworzę sobie fanpejdż: Książki, po które nie sięgnę
Już te kilka słów autora dostatecznie mnie zniechęciło.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137816Post marcin »

No rzeczywiście
Jeśli autor książki (!) pisze "zagranicą", to dla mnie wystarczająca antyrekomendacja.

Ostatnimi czasy jest niestety zalew bardzo słabej gejowszczyzny.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137818Post Hebius »

Hebius pisze: 05-08-2022 23:36:00 Rafał Artymicz, Narkoza

Obrazek
wydawca pisze:Trudno kochać, gdy przeszłość robi ci operację na otwartym sercu…

Artur Korczyński, anestezjolog, po kilku latach powraca do Wrocławia. Rozpoczyna pracę w szpitalu wojskowym – tym samym, w którym pracuje jego były partner. Korczyński chce przyjrzeć się bliżej procederowi handlu organami i namierzyć jego inicjatora, ale nie jest to jedyny powód, dla którego zdecydował się na przeprowadzkę. Zamierza również skonfrontować się ze swoją przeszłością i znaleźć antidotum na tlące się w nim uczucie. Dzięki pomocy przyjaciół na nowo próbuje budować swoje życie w miejscu, które kiedyś było obietnicą szczęścia. Ale zanim po nie sięgnie, będzie musiał stanąć twarzą w twarz z prawdą o sobie i wyplątać się z sieci bolesnych wspomnień…

Mężczyzna rzucił okiem na tablicę i od razu wiedział, dokąd ma się kierować. Skrzydło administracyjne. Właściwie to nie musiał patrzeć na tablicę. Był już tutaj kilka razy. Idąc korytarzem, udawał, że pisze coś na telefonie, ale kątem oka obserwował, jak obracają się za nim kobiety. W myślach uśmiechał się do siebie. Lubił zwracać uwagę i być wręcz adorowanym. Nikt natomiast nie zauważył, że w jego uchu znajdowała się słuchawka od zestawu bezprzewodowego. Dzięki temu dokładnie wiedział, o czym mówiono w sali konferencyjnej. A aktualnie opowiadano tam o złej kondycji oddziałów zabiegowych.

Rafał Artymicz
Urodził się w 1986 roku we Wrocławiu. Z zawodu jest lekarzem. Obecnie mieszka i pracuje w Dreźnie. Zaczytuje się w kryminałach i powieściach szpiegowskich. Pasjonuje się czarno-białą fotografią. Uwielbia włoską kuchnię, sushi i białe wino. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, pływa, a także uczy się języków obcych. Motto życiowe „walczę o siebie, nie zgadzam się na kompromisy, nie daję się ranić” zaczerpnął z serialu Magda M.

Przygodę z pisarstwem zaczął w trakcie studiów. Pod pseudonimem Erjota założył blog Z życia anestezjologa in spe – wówczas pod nazwą Z życia studenta medycyny. Kilka lat później uruchomił blog Lekarz na emigracji. Decyzję o napisaniu powieści podjął w niemieckim mieście słynącym z doskonałych pierników.

Narkoza to zwieńczenie jego kilkuletniej pracy i owoc realizacji tego, co początkowo wydawało się niemożliwe.

Instagram: @lekarz.emigrant
Wydawnictwo: Novae Res
Data premiery: 2022-02-24
Liczba stron: 634
Cena detaliczna 49,99 zł

Autor bloguje pod adresem:
https://lekarz-emigrant.blogspot.com
Ale OK, widzę że w sierpniu anonsowałem pojawienie się tego tytułu, to mogliście przegapić/zapomnieć.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8874
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137820Post Walpurg »

Nie, na pewno nie. Po przeczytaniu tego, co wkleił Hebius, tym bardziej nie.

A to już naprawdę cios w moje podbrzusze
Decyzję o napisaniu powieści podjął w niemieckim mieście słynącym z doskonałych pierników.
:samoboj:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137821Post Hebius »

Ale z tym miastem chodziło pewnie o Akwizgran :D
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8874
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137825Post Walpurg »

Gdyby chodziło o Toruń, byłoby równie źle.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137827Post Achim »

Motto życiowe z serialu Magda M !?
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11898
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 137829Post marcin »

To samo wydawnictwo co przy Moście Ikara, więc pewnie i poziom redakcji językowej podobny.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
ODPOWIEDZ