Gejowszczyzna książkowa.

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11732
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 116027Post marcin »

O, nie ma grafiki :P

Hebius będzie mógł pozrzedzic sobie 😛
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 116033Post Hebius »

Nie, bo:
1. grafika zastępcza jest całkiem estetyczna.
2. Czarek jest młody i zapewne bardzo ładny, więc mam dla niego sporo wyrozumiałości, zwłaszcza że
3. i tak już prawie nic nie archiwizuje, i nie widzę przyszłości dla forum, więc bez różnicy - są zdjęcia, czy dziury po zdjęciach
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 116413Post Hebius »

Gdyby ktoś chciał uzupełnić swój tęczowy księgozbiór w czerwcu można to zrobić mniejszym kosztem - przynajmniej w przypadku publikacji Grupy Wydawniczej Foksal (tu między innymi W.A.B.) i Wydawnictwa Poznańskiego:

Obrazek
https://www.gwfoksal.pl

Obrazek
Księgarnia Wydaje Nam Się
https://wydajenamsie.pl
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 116881Post Hebius »

Lily Lindon, Gra na dwa fronty
przekład Robert Waliś

Obrazek
wydawca pisze:Świeża, niezwykle aktualna i dowcipna komedia romantyczna o wrażliwej młodej kobiecie w stabilnym heteroseksualnym związku, która zdaje sobie sprawę, że… podobają jej się kobiety.

Gina planuje wkrótce wyjść za mąż.
George zamierza grać w kultowej lesbijskiej grupie popowej.
George i Gina to ta sama osoba.
Bez wątpienia Georgina ma więcej niż jedno oblicze.

Georgina jest wrażliwą dwudziestosześciolatką przywiązaną do stałego harmonogramu: starannie zaplanowanych randek ze swoim chłopakiem, którego wkrótce poślubi, i prywatnych lekcji muzyki, których regularnie udziela niezbyt utalentowanym dzieciom. Codzienne funkcjonowanie według precyzyjnego rytmu sprawdza się doskonale, czemu więc miałaby z niego rezygnować?

Kiedy jednak raz w życiu postępuje wbrew rutynie i trafia na koncert lesbijskiego pop bandu, nagle nachodzą ją wątpliwości… Zaskoczona zdaje sobie sprawę, że chciałaby znów sama grać, może nawet być gwiazdą muzyki i rozpalać tłumy jak dziewczyny z Phase − dlaczego nie? Poza tym perkusistka występującej na scenie grupy jest naprawdę bardzo, bardzo… pociągająca.

Rozdarta pomiędzy obawą, że straci poukładane życie w bezpiecznym związku z mężczyzną, a ekscytacją płynącą z bycia o krok od nowej muzycznej − i miłosnej − przygody, Georgina robi to, co zrobiłby każdy rozsądny człowiek: podwaja swoją osobowość. Za dnia jest nudną starą Giną; w nocy nowym talentem na queerowej scenie muzycznej, znanym jako George.

Czy Georginie uda się pogodzić te z pozoru wykluczające się światy?

Ciepła i zabawna opowieść o poszukiwaniu siebie i o tym, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń.

Świetnie napisane dialogi i najlepszy angielski humor to przepis na idealną lekturę, która spodoba się fanom „Współlokatorów” Beth O’Leary oraz „Red, White & Royal Blue” Casey McQuiston.

Rzadko zdarza się znaleźć komedię romantyczną, która nie tylko jest niezwykle zabawna, lecz także przesuwa granice gatunku na zupełnie nowe terytoria. Przeczytałam „Grę na dwa fronty” za jednym posiedzeniem, co chwila wybuchając śmiechem.
Laura Palmer, dyrektorka wydawnicza Head of Zeus
Wydawnictwo Albatros
str. 384, okładka miękka
cena detaliczna 41,90 zł

Data premiery: 2022-06-15
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 116985Post Hebius »

Księgarnia Tania książka też kusi tęczową ofertą:
Obrazek

https://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-z ... utm_source
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 117051Post Hebius »

Marcel Moss, Mój ostatni miesiąc

Obrazek

Po okładce myślałem, że to coś amerykańskiego, ale nie - amerykańska rzecz co najwyżej z ducha
Wzruszająca powieść YA o wielkiej przyjaźni i prawdziwej miłości autora bestsellerów o liceum Freuda.

Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek omal nie doprowadza do tragedii, zmartwiony ojciec podejmuje wobec niego stanowcze kroki. Mężczyzna nakłania syna do odbycia wakacyjnego wolontariatu w podwarszawskim hospicjum. Wierzy, że opieka nad ludźmi nieuleczalnie chorymi pomoże zbuntowanemu Sebastianowi na nowo docenić życie.

Wkrótce chłopak poznaje chorego na raka Mateusza. Ten wyjawia Sebastianowi, że zdaniem lekarzy został mu miesiąc życia. Zamierza jednak oszukać śmierć, a nowy znajomy ma mu w tym pomóc. Rozpoczyna się pełen humoru, wzruszeń i cennych życiowych lekcji wyścig, w którym stawką jest każdy dodatkowy dzień. W jego trakcie Sebastian i Mateusz nie tylko odkrywają prawdę o sobie, ale i przekonują się, że miłość i pamięć mają dużo większą moc niż śmierć.

Miłość jest najważniejsza, czyż nie?
Wydawnictwo Filia
Data premiery: 2022-06-01
cena detaliczna 44,90 zł
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 117055Post Achim »

To chyba zdecydowanie dla młodzieży ? ;)
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 117073Post Hebius »

Tak, "powieść YA" = Young adult.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11732
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 117104Post marcin »

Ja już wiem że nie jestem targetem dla takich książek po ekstremalnie infantylnym Red White Royal Blue
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 117393Post Hebius »

Sylwia Chutnik, Tyłem do kierunku jazdy

Obrazek

Znak Literanova
str. 288, twarda okładka
Data wydania: 2022-08-10

Cena detaliczna 44,99 zł
wydawca pisze:Staśka zawsze była krewka. Spryciula, cwaniara, fryga. W PRL-u była jak kolorowy ptak. Biegła ulicami Warszawy w ufarbowanych pepegach. Zawsze dwa kroki do przodu. Tu biznes, tam flirt, na boku wódeczka.

Magda właśnie to kocha w swojej babci najbardziej. Sama też nie mieści się w szablonie i walczy o siebie – również przy wsparciu queerowej grupy znajomych. Ale czasem nawet przyjaciele nie są w stanie pomóc i wtedy Magda próbuje po prostu utrzymać się na powierzchni. Mimo zrzędzenia matki i kolejnej nieudanej randki. Ma w końcu mieszkanie do spłacenia, no i ciągle wierzy, że może być szczęśliwa.

Przewrotna, zabawna i dająca nadzieję opowieść o przebojowej Staśce, która pokochała pięknego Rumuna, i o Magdzie, dziewczynie po przejściach. O babci i wnuczce, które łączy to, co najważniejsze – potrzeba wolności i życia pełną piersią. Zawsze tyłem do kierunku jazdy.
Sama autorka zdradza ciut więcej:
Sylwia Chutnik na FB pisze:Co znajdziecie w książce?
- babcię Stasię i jej erotyczne podboje,
- wnuczkę Magdę, która jest po tranzycji i szuka szczęścia w queerowym świecie,
- drag queeny z odzysku,
- kibel z zepsutym zamkiem,
- brokat,
- podróż na drugą stronę lustra,
- Romów, Rumunię, Ciechocinek i Papuszę,
- odpowiedź na pytanie, jak być bogatą i jak umierać z godnością,
- oraz czemu należy siadać tyłem do kierunku jazdy.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 117987Post Hebius »

Wydawnictwo Jaguar na FB pisze: 💛 Wszystkim, którym historia uczucia Nicka i Charliego opisana w cyklu komiksów HEARTSTOPPER skradła serca, polecamy nowelę Alice Oseman „Nick i Charlie".

🖤 Forma prozatorska pozwala jeszcze lepiej poznać bohaterów – dojrzalszych, bogatszych o wiele doświadczeń, ale wciąż w sobie zakochanych. Z końcem roku szkolnego drogi chłopaków muszą się rozejść: Nick kończy szkołę i wyjeżdża na uniwersytet. Czy ich miłość przetrwa rozłąkę?

💛 Premiera 24 sierpnia. Tłumaczenie Natalia Mętrak-Ruda.
Możecie już zamawiać - bit.ly/E_NickiCharlie
Jak bardzo wzrusza?
"No dobra, popłakałem się, kiedy zadzwonił ostatni dzwonek. Tylko troszeczkę. Nie wypadłem tak źle jak Harry, który wypłakiwał oczy i przytulał wszystkich, których spotkał, w tym przestraszonych siódmoklasistów, którzy po prostu szli na przystanek. Było mi smutno, choć przecież to nie ostatni raz, kiedy widzę moich przyjaciół. Smutno mi, że nigdy więcej nie włożymy naszych mundurków, nie zagramy rundki w porze lunchu, nie pójdziemy w środę po lekcjach do świetlicy na ciasteczka. Nie będę już spędzał w szkole czasu z Charliem".
Obrazek

Alice Oseman, Nick i Charlie
Seria: Heartstopper
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1246
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 118362Post Achim »

Chutnik zamówiona.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 469
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 118495Post Czarek90 »

Wpadłem dziś na taką, niestety (?) nie polską, ale łotewską – perełkę:

"Slēptā dzīve. Homoseksuāļa dienasgrāmata 1927–1949"
Tłum.: Stowarzyszenie „Ascendum” we współpracy z LGBT+ i stowarzyszeniem ich przyjaciół „Mozaika” opublikowało pierwszy tom dziennika marynarza Kasparsa Aleksandrsa Irbesa. W pamiętnikach Irbe'a można prześledzić jego życie przez prawie 70 lat, czyniąc z niego unikalny na skalę światową materiał historyczny, o którego istnieniu opinia publiczna dowiedziała się dopiero po jego śmierci - jako homoseksualista Irbe pisał i trzymał w tajemnicy swoje pamiętniki.
Tłum.: Wspomnienia Kasparsa Aleksandrsa Irbe pozwalają spojrzeć na słabo udokumentowane życie łotewskiej społeczności LGBT+ w latach sowieckich, ale nie tylko. Jego pamiętniki zawierają świadectwa procesów kulturowych i społecznych oraz codziennych i historycznych wydarzeń tamtych czasów - powstania państwa łotewskiego, okupacji niemieckiej i sowieckiej, deportacji i przywrócenia niepodległości kraju. Dzienniki Irbe dokumentują domyślną stronę sowieckiego życia i dają wyobrażenie o żywej historii Łotwy zawartej w osobistym doświadczeniu.
Obrazek

Tu: https://www.fold.lv/2021/09/slepta-dziv ... 1927-1949/
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 118501Post Hebius »

Czarek90@
Znasz łotewski?
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 469
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 118508Post Czarek90 »

Ojej, nie! :P Ale translator Googla zna ;)
I jak widać nawet dość gramatycznie :P

(A jak się obserwuje w social mediach
chłopaków z różnych krajów, no to czasami
takie perełki wyskakują :P).
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 119267Post Hebius »

Kultura Gniewu pisze:SIERPNIOWA ZAPOWIEDŹ!

„Moje rozstania z Laurą Dean” to słodko-gorzka opowieść o nastoletniej miłości napisana przez Mariko Tamaki („Pewnego lata”) i narysowana przez niezwykle utalentowaną Rosemary Valero-O'Connell.
Najpopularniejsza dziewczyna w liceum, czarująca i pewna siebie Laura Dean to wymarzona sympatia Freddy Riley. Nastolatki tworzą burzliwy związek, dla którego Freddy potrafi wiele poświęcić, a jednak nigdy nie czuje się w nim do końca szczęśliwa i bezpieczna.

Gdy ich relacja wymyka się coraz bardziej spod kontroli, Freddy musi się zastanowić, czy rola porzuconej dziewczyny, która zawsze wybacza, na pewno jej odpowiada. I czy przy okazji nie traci czegoś o wiele ważniejszego.

Przerwanie błędnego kręgu rozstań to zadanie, z którym Freddy postanowi się w końcu zmierzyć. Jednak nie okażą się w tym zbyt pomocni ani zachwyceni Laurą dorośli, ani zniecierpliwieni nią szkolni przyjaciele. Freddy będzie musiała zrozumieć sama, dlaczego Laura Dean wciąż do niej wraca.
W swojej powieści graficznej Tamaki i Valero-O'Connell stawiają pytanie: co się stanie, gdy postanowimy porzucić toksyczne związki, których pożądamy, i wejść w te zdrowe, których potrzebujemy.

One of FORBES Best Graphic Novels of 2019
On BCCB 2019 Blue Ribbons List
One of NPR's Best Books of 2019
Booklist 2019 Editors' Choice
One of Bitch Media’s Best Queer YA Novels of 2019

„Pełna czułości opowieść Tamaki i Valero-O'Connell buzuje prawdziwymi, szczerymi emocjami, które przemówią do każdego, kto próbuje zrozumieć, czym jest miłość” – The New York Times
„Tamaki jest najlepsza, gdy pisze historie o młodych kobietach odkrywających swoją siłę w czasach kryzysu” – A.V. Club

„Idealna lektura dla fanów i fanek historii o nastoletniej miłości i zmaganiach z ustaleniem jej znaczenia. Jest to dokładnie taki rodzaj opowieści, jakiego wiele nastolatek i nastolatków potrzebuje, by poczuć się trochę mniej samotnie” – Paste

„Znakomita powieść graficzna, która w delikatny, ale i bardzo przekonujący, sposób dotyka tematów znęcania się, homofobii i toksycznych związków” – Booklist

„Ta eksploracja toksycznych związków i relacji wśród będących u progu dorosłości nastolatków jest ostra i olśniewająca” – Publisher's Weekly

„Tamaki bada niuanse zarówno romantycznych, jak i platonicznych związków z czułością i szczerością. Inicjacyjna opowieść, która sprawi, że twoje serce będzie bolało i wznosiło się jednocześnie” – Kirkus
„Chwytająca za serce i jednocześnie bardzo zabawna!” – Horn Book

„Tamaki i Valero-O'Connell opowiadają o związkach – starych, nowych, szkodliwych i uzdrawiających – i o tym, co się dzieje, kiedy uczysz się przez nie przechodzić” – School Library Journal

„Dzięki połączeniu prawdziwego, gorącego romansu z historią o poszukiwaniu tożsamości i przyjaźni ta oszałamiająca wizualnie powieść graficzna trafi do bardzo różnych czytelników” – VOYA
Obrazek
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 119414Post Hebius »

Obrazek
Państwowy Instytut Wydawniczy pisze:ZAPOWIEDŹ

Szykujemy prawdziwą gratkę dla fanów Yukio Mishimy!

Pod koniec wakacji, nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego, ukaże się biografia autora „Wyznania maski” i „Złotej pagody” napisana przez Johna Nathana. Jest ona pierwszą zagraniczną biografią Mishimy i pod wieloma względami dotąd niedościgłą.

John Nathan, amerykański profesor literatury japońskiej, ceniony krytyk literacki i tłumacz, opublikował tę błyskotliwie napisaną, a przy tym rzetelnie udokumentowaną biografię zaledwie cztery lata po śmierci pisarza, rytualnym samobójstwie, seppuku, dokonanym po nieudanej próbie zamachu stanu. Nathan, który przebywał w najbliższym kręgu Mishimy, zdołał stworzyć niezwykle wiarygodny i osobisty portret pisarza – geniusza słowa i Japończyka przejętego losem swojego kraju, odpowiedzialnego męża i ojca, a zarazem celebryty.

Premiera 24 sierpnia.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8755
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 119415Post Walpurg »

O, fajnie!
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13160
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 119417Post Hebius »

Jeśli YM to tylko odpowiedzialny mąż i ojciec, to nie jestem pewny, czy biografia będzie fajna :D
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
rainbow
Posty: 338
Rejestracja: 05-07-2022 20:33:50
Lokalizacja: NL

Re: Gejowszczyzna książkowa.

Post: # 119635Post rainbow »

@Hebius fajne i ciekawe książki udostępniasz.
Zaciekawiła mnie "Gra na dwa fronty ". Na pewno sobie kupię.
Dzięki
"I'm just a natural flirt, but I don't see it in a sexual way. A lot of the time I'm like an overexcited puppy." (KAM) :lol:
ODPOWIEDZ