To się czyta

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11896
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 6405Post marcin »

Ponieważ Zysk wydał już całość Martina w twardych oprawach, a na kontynuację raczej nie ma co liczyć (Martin szybciej zejdzie niż to skończy), to zabrałem się za to co jest.
Zdecydowałem aby zacząć od przypomnienia sobie "Gry o tron", czytałem dawno temu, ale niewiele pamiętam. I dobrze zrobiłem - parę scen mi utkwiło w pamięci ale ogólnie jakbym czytał nową powieść ;)
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11896
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: To się czyta

Post: # 6719Post marcin »

No to jadę z kontynuacją - Starcie królów :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: To się czyta

Post: # 6756Post mare »

Ktoś korzystał? Udało się chłopaczkom zebrać 35 mln USD na rozwój projektu.
Blinkist to taka mała witrualna biblioteka. Zgodnie z wcześniej określonymi kategoriami wybieramy książki, których treść chcielibyśmy poznać. Jednak aplikacja od wypożyczalni różni się tym, że do dyspozycji mamy jedynie… streszczenia literatury. Tak, Blinkist oferuje nam poznanie książek poprzez ich skróconą wersję.

Zastanawia mnie jednak, jaki cel przyświecał twórcom aplikacji: próbowali pomóc tym, którzy niezbyt lubią czytać czy raczej chcieli zachęcić wielbicieli literatury naukowej do kupna poszczególnych książek? Jedno jest pewne: streszczenia są treściwe i wyczerpujące, pozwalające na dobre zapoznanie się z książką (mimo że tylko pobieżnie). Jest jednak pewne utrudnienie – aplilkacja nadaje się tylko dla osób, które bardzo dobrze mówią po angielsku, gdyż streszczenia napisane są właśnie w tym języku.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 6767Post Hebius »

Obrazek
W hołdzie Katalonii, George Orwell
Gdzie tylko pozycje znajdowały się jedna od drugiej w zasięgu głosu, tam zawsze z okopu do okopu hojnie obdzielano się okrzykami. U nas wrzeszczano: Fascjstas-maricones. Faszyści wołali: ViVa
Espańa! Viva Franco! – lub, gdy tylko zorientowali się, że naprzeciw mają Anglików, pokrzykiwali:
Go horne, you English! English! We don't want foreigners here!.
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: To się czyta

Post: # 6867Post Renly Baratheon »

Kompletni idioci i buntownicy. Zamiast walczyć o powrót Króla, czcili tego uzurpatora franco. Powinno się zatrzeć pamięć o nim. Zrównać z ziemią wszystko co może przywodzić pamięć o tych czarnych dniach. Żaden człowiek, który szanuje go nie może uważać się za konserwatystę ani tradycjonalistę.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 7564Post Czartogromski »

Z badań Biblioteki Narodowej wynika, że w 2018 r. 28 % Polaków nie miało w domu książeczki do nabożeństwa, a ponad 60 % nawet jeśli miało, to jej nie czytało. :geek: :ugeek: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kawa
Posty: 1138
Rejestracja: 18-07-2018 20:44:36
Lokalizacja: Słupsk na Północy

Re: To się czyta

Post: # 7568Post Kawa »

Przy okazji któregoś remontu w moim rodzinnym domu wszystkie moje dewocjonalia (święty obrazek, książeczka do nabożeństwa, różaniec - mało tego było) trafiły do skrzyni z najmniej potrzebnymi szpargałami, a wraz z nią - do piwnicy i już nie wróciły na pierwotne miejsce. Gdy przeprowadzałem się na Północ, oczywiście nawet ich nie szukałem.
Kilka lat temu będąc u rodziców szukałem czegoś w piwnicy - i zauważyłem, że takie szpargały miały cudowną zdolność dematerializacji. :D

Nawiasem mówiąc - moje zeszyty z reli leciały do kubła natychmiast po zakończeniu każdego roku szkolnego.
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: To się czyta

Post: # 7581Post Renly Baratheon »

Na śmietnikach książeczki do nabożeństwa leżą. Znam osobę, która je stamtąd zbiera.
Leo

Re: To się czyta

Post: # 7593Post Leo »

Chleb też? :D
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: To się czyta

Post: # 7602Post Renly Baratheon »

Nie, to nie jest bezdomna. Raczej gorliwa galilejka!
Awatar użytkownika
Shane82
Posty: 4948
Rejestracja: 31-03-2016 13:57:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: To się czyta

Post: # 7617Post Shane82 »

@Renly Baratheon polecam Ci Oskara Wilda "Teleny" o ile nie czytałeś.
Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego - Benjamin Franklin
Ci którzy rezygnują z wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich - Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13353
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: To się czyta

Post: # 7627Post Hebius »

Jedna z niewielu książek, których nie dałem rady przeczytać.
Ale kiedyś jeszcze spróbuję. Przebrnąłem przez Małe życie to i Telenemu nie dam się pokonać!
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: To się czyta

Post: # 7633Post bolevitch »

ściągnąłem z wolnychlektur.pl wszystko co tam mają Witkacego... myślę że dziś dokończę W małym dworku.
Awatar użytkownika
Shane82
Posty: 4948
Rejestracja: 31-03-2016 13:57:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: To się czyta

Post: # 7686Post Shane82 »

Hebius pisze: 28-03-2019 19:03:16 Jedna z niewielu książek, których nie dałem rady przeczytać.
Ale kiedyś jeszcze spróbuję. Przebrnąłem przez Małe życie to i Telenemu nie dam się pokonać!
Też myślałem że się poddam.
Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego - Benjamin Franklin
Ci którzy rezygnują z wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich - Thomas Jefferson
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: To się czyta

Post: # 7687Post Renly Baratheon »

Teleny'ego Wilde'a znam już prawie na pamięć.

Co Wam sprawiło szczególną trudność w tym dziele? W porównaniu do współczesnych romansów erotycznych wiktoriańskie (czy też wcześniejsze) erotyki to prawdziwa sztuka.
Awatar użytkownika
Shane82
Posty: 4948
Rejestracja: 31-03-2016 13:57:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: To się czyta

Post: # 7695Post Shane82 »

Nie no te opisy są piękne tylko jako człowiek XXI wieku niestety jestem od tego odzwyczajony poza tym pół książki to opisy sexu z płcią przeciwną.
Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego - Benjamin Franklin
Ci którzy rezygnują z wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich - Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8913
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: To się czyta

Post: # 7696Post jazzik »

Mnie największy problem sprawiła nuda.
Czytanie erotyków, pod względem atrakcji, nie różni się dla mnie od czytania typowej wiktoriańskiej powieści. ;)
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Prussian blue
Posty: 252
Rejestracja: 29-07-2018 10:53:51
Lokalizacja: :*

Re: To się czyta

Post: # 8168Post Prussian blue »

Czytało się jeszcze przed dwiema chwilami Służące do wszystkiego, Joanny Kuciel Frydryszak. Lektura spóźniona, książka jest już kilka miesięcy na rynku, ale warto było. Książka o trudnym losie kobiet z niskich klas społecznych i kompletnej transparentności tych osób dla społeczeństwa, wtedy i dzisiaj.
Nie każ mu czekać. Wyślij wiadomość! :serce:
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5831
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: To się czyta

Post: # 8170Post Czartogromski »

To jest książka szokująca. Jeśli komuś się wydaje, że u nas nie było niewolnictwa, powinien ją przeczytać.
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: To się czyta

Post: # 8752Post mare »

Przeglądałem sobie listę nagrodzonych Nike, no i wpadł mi w oko "Paw królowej", dotąd nie przeczytany. Kapitalna lektura, pękam ze śmiechu.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
ODPOWIEDZ