Co oglądam

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8943
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Co oglądam

Post: # 166643Post jazzik »

O wampirach, tragizmie wampirzego istnienia, dekadencji, trochę filozofii.
To nie jest "Zmierzch".
Nawet o tym artykuły piszą :D :
Anne Rice and her homoerotic vampires left an immortal mark on gay culture
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4556
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 166647Post uzytkownik_konta »

Tytuł mi od razu przywiódł na myśl to: https://www.youtube.com/watch?v=iXpxnxAL62A :P
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 166655Post gaynau »

Nathi pisze: 24-11-2023 23:25:40 babskie
Mógłbyś zdefiniować "babskie" - a przy okazji przestać hejtować ze względu na płeć?

Kiedyś matka mówiła, a że to babska koszulka, bluza czy jeszcze coś innego. Trzeba było sprowadzić do pionu.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 14043
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Co oglądam

Post: # 166673Post Nathi »

Śmieszny jesteś.
To, że twoja matka używała tego słowa obraźliwe nie znaczy, że ja.

Nawet sprawdziłem w słowniku nie jest traktowane jako słowo obraźliwe.

Zapytaj więc matki jaki ma z tym problem.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 166675Post gaynau »

Używasz go dokładnie w tym samym, pejoratywnym znaczeniu.
Tak, jakby coś kobiecego (babskiego) było czymś złym.

Bo przecież nie godzi się, by prawdziwy mężczyzna oglądał "babskie" romansidło.

Słowo w tym zdaniu zupełnie zbędne.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 14043
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Co oglądam

Post: # 166693Post Nathi »

To już ty sobie dopisujesz. Więc pisz za siebie, że babskie książki są gorsze, a nie mi wmawiasz, to co wyniosłeś z domu.

Ja nie lubię literatury kobiecej i młodzieżowej nie ma to nic wspólnego z tym, że jest gorsza.

Idź się czepiaj gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 14043
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Co oglądam

Post: # 166696Post Nathi »

Ciąg dalszy starych filmów.
Dzisiaj Frankenstein z 1931. Właśnie go chcą spalić w tym młynie :mrgreen:
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4556
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 166708Post uzytkownik_konta »

Kiedyś miałem okres fascynacji kinem z tego okresu. Akurat "Frankensteina" wspominam bardzo dobrze. Scena ze wściekłym tłumem była potem niezliczoną ilość razy parodiowana i pastiszowana. I rzeczywiście, trzeba przyznać, że świetnie oddaje coś, co w skrócie można określić "polowaniem na czarownice".
Awatar użytkownika
Ballordo
Posty: 629
Rejestracja: 15-02-2021 17:45:20
Lokalizacja: kraina lodu

Re: Co oglądam

Post: # 166718Post Ballordo »

Jak kiedyś miałem fazę na przedwojenne kino polskie, to obejrzałem prawie wszystko, co wówczas wyprodukowali. I co z tego - dziś już większości z tych filmów nawet nie pamiętam :P
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 166861Post gaynau »

Nathi pisze: 25-11-2023 22:32:57 To już ty sobie dopisujesz. Więc pisz za siebie, że babskie książki są gorsze, a nie mi wmawiasz, to co wyniosłeś z domu.

Ja nie lubię literatury kobiecej i młodzieżowej nie ma to nic wspólnego z tym, że jest gorsza.

Idź się czepiaj gdzie indziej.
Ale to ty używasz tego słowa w taki, a nie inny sposób.
Tak, jakby czytanie "babskich" książek było niemęskie, jakby oglądanie romansów uderzało w męskość.

Nie ma w ogóle czegoś takiego, jak literatura kobieca. Może być co najwyżej nakierowana na kobiety. Ale żaden facet nie spłonie, jak to przeczyta.

Z moją matką jest o tyle dobrze, że w tym kontekście przestała używać tego słowa, bez zbędnej dyskusji.
"Żydka", po moim oburzeniu też się pozbyła.

A ty będziesz brzęczeć jak taka mucha. Daj mi ktoś łapkę.


Wracając do tematu. Obejrzałem duńską Zupełnie normalną rodzinę.
Wydawałoby się, że to dramat sądowy. Nic bardziej mylnego.

Ogląda się dobrze, Chris całkiem apetyczny 😉
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 14043
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Co oglądam

Post: # 166862Post Nathi »

gaynau pisze: 27-11-2023 15:30:33 Ale to ty używasz tego słowa w taki, a nie inny sposób.
Tak, jakby czytanie "babskich" książek było niemęskie, jakby oglądanie romansów uderzało w męskość.
Znajdź gdzie ja tak pisałem, bo na razie to twój problem
jest, jakiś nie męskich książek.

Nigdzie nie napisałem, że romansidła są nie męskie, na razie to ty któryś post podązasz tymi śladami.
Wmawiając mi słowa których nie napisałem.

Na szczęście jazzik wiedziała o co chodzi, a ty masz jakąś sraczkę.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 166864Post gaynau »

Jazzik to zignorowała, bo do mnie żywi większą niechęć niż do ciebie 😬
Powtórzę się, po raz ostatni.
Użyłeś tego słowa w pejoratywnym kontekście.

A przynajmniej ja to tak odbieram.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 14043
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Co oglądam

Post: # 166868Post Nathi »

O i ostatnie zdjęcie tu gra główne skrzypce.

A ona mnie nie zignorowała tylko odpisała, że to nie Zmierzch.
Awatar użytkownika
Onzniszczylmizycie
Posty: 272
Rejestracja: 06-11-2023 13:40:07
Lokalizacja: Miasto

Re: Co oglądam

Post: # 166873Post Onzniszczylmizycie »

Romansidła są uważane za babskie, bo więcej kobiet je czyta, ale mężczyźni też. Bardzo lubię filmy o miłości i książki. Partner się ze mnie zbijał, że oglądam Wichrowe wzgórza i Kochanka Lady Chaterrly, a później sam kupił na urodziny „Dziwne losy Jane Eyre"🐷🐸.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8943
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Co oglądam

Post: # 166882Post jazzik »

gaynau pisze: 27-11-2023 16:30:47 Jazzik to zignorowała, bo do mnie żywi większą niechęć niż do ciebie 😬
Powtórzę się, po raz ostatni.
Użyłeś tego słowa w pejoratywnym kontekście.

A przynajmniej ja to tak odbieram.
Przecież ja też używam słowa baba, jak którejś baby nie lubię lub mnie wkurzyła albo przymiotnika babski na określenie tandetnych czytadeł albo komedii romantycznych.
Zmierzch jest babski, Grey, Grochola itp. cudaki wrzucane przez instagramerki pomiędzy nowymi paletkami cieni, żeby nie było, że one nic nie czytają.

Btw, taka ciekawostka:
Kobietę niekoniecznie zamężną i raczej nie pierwszej młodości nazywano babą. Słowo to kojarzy się z reguły negatywnie: stara baba, wredna, tłusta, nie mówiąc już o babsku i babsztylu. A mężczyzna, który płacze lub zachowuje się jak baba?
Źródło: Culture.pl
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 166908Post gaynau »

No cóż. Ty jesteś babą. Także możesz sobie używać do woli.
Poza tym, ja pisałem o określeniu babski / babska lub baba w kontekście, zwłaszcza mężczyzn.

"nie rycz jak baba" chociażby.

Przecież nie robiłbym afery o babską sukienkę.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4556
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 166940Post uzytkownik_konta »

Okej, włożę kij w mrowisko: "literatura kobieca", tzn. oczywiście "nakierowana na kobiety", jest słaba - bo jest adresowana do konkretnej grupy. Porządna literatura jest uniwersalna :nienie: Oczywiście zakładam, że mowa jest o pozycjach, które od samego początku powstawały pod kątem kobiet. Bo może się też zdarzyć, że jakaś książka jest przez media postrzegana jako "dla kobiet", ale ani twórcy nie mieli takiego zamysłu, ani nie jest tak w istocie, bo mężczyźni też chętnie ją czytają. Albo dzieło bez określonego z góry targetu dopiero po premierze staje się szczególnie popularne w jednej grupie, bo szczególnie dobrze wpisuje się w jej doświadczenia, oczekiwania, aspiracje itp. ALE jeśli ktoś tworzy tekst od początku z myślą o tym, że trafi on w oczekiwania typowej / stereotypowej kobiety, to z założenia tworzy słabą literaturę, bo dosłownie pisze pod publikę.
Awatar użytkownika
gaynau
Posty: 10838
Rejestracja: 10-07-2019 20:49:00
Lokalizacja: Berlin

Re: Co oglądam

Post: # 166947Post gaynau »

Ja bym nic nie napisał, gdyby Natasza napisał o romansidle lub kobiecym romansidle. Przecież wiem, że to chętniej kobiety oglądają.

Czyli ta cała gejowszczyzna książkowa to jeden wielki ściek, bo albo nakierowana na pedalstwo albo tylko (no dobra, głównie!) przez pedalstwo wybierana?

Ponoć YMCA, w sensie piosenka nie miała być pedalskim hymnem. Samo się stało, zrobiło się.
Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
Posty: 4556
Rejestracja: 18-07-2018 15:54:11

Re: Co oglądam

Post: # 166954Post uzytkownik_konta »

To nie jest problemem...
gaynau pisze: 28-11-2023 15:56:42Ponoć YMCA, w sensie piosenka nie miała być pedalskim hymnem. Samo się stało, zrobiło się.
...bo:
uzytkownik_konta pisze: 28-11-2023 15:41:09Oczywiście zakładam, że mowa jest o pozycjach, które od samego początku powstawały pod kątem kobiet. Bo może się też zdarzyć, że jakaś książka jest przez media postrzegana jako "dla kobiet", ale ani twórcy nie mieli takiego zamysłu, ani nie jest tak w istocie, bo mężczyźni też chętnie ją czytają. Albo dzieło bez określonego z góry targetu dopiero po premierze staje się szczególnie popularne w jednej grupie, bo szczególnie dobrze wpisuje się w jej doświadczenia, oczekiwania, aspiracje itp.
Natomiast co do tego:
gaynau pisze: 28-11-2023 15:56:42Czyli ta cała gejowszczyzna książkowa to jeden wielki ściek, bo albo nakierowana na pedalstwo albo tylko (no dobra, głównie!) przez pedalstwo wybierana?
...otóż poniekąd owszem. Ja np. nie mogę czytać tych typowo pedalskich, bo - jak gdzieś tutaj kiedyś wspominałem - jest to dla mnie strasznie monotematyczne. Najczęściej są to zwykłe tzw. romansidła z dodatkowym motywem prześladowania, braku akceptacji itd. Że tego rodzina nie akceptuje, a tamtego się znajomi wyrzekają. Ile można. A niestety jest to ogromna większość współczesnej literatury tego typu.
Awatar użytkownika
radek
Posty: 4934
Rejestracja: 13-01-2019 10:52:08
Lokalizacja: Horley, UK

Re: Co oglądam

Post: # 167037Post radek »

Ty na serio Wojtuś :?: Przedzierasz się z Natalią :?: Ile razy Ty porównałeś kogoś do kobiecych okolic intymnych w znaczeniu pejoratywnym, a czepiłeś się o "babskie" :?: :lol:
gaynau pisze: 16-11-2022 19:19:24 sugerujesz, ze mareczek albo jego malz jest pizda?
gaynau pisze: 14-12-2022 09:01:42 Białej flagi w konflikcie z majkim się nie spodziewałem.
Jednak pusia jesteś 😬
gaynau pisze: 17-03-2023 19:33:41 Nie bądź cipka, doprowadź to do końca.
gaynau pisze: 25-09-2023 18:03:09 Piskliwy jak baba 😅
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do." - Steve Jobs
ODPOWIEDZ