Co oglądam

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kawa
Posty: 1138
Rejestracja: 18-07-2018 20:44:36
Lokalizacja: Słupsk na Północy

Re: Co oglądam

Post: # 10145Post Kawa »

cryboy pisze: 12-05-2019 10:07:50No cóż. Po prostu "dobro" powraca. Zazwyczaj dopiero po wielu latach, kiedy biologia zrobiła już swoje. :?
I kiedy ofiara usamodzielniła się, poradziła sobie (przynajmniej częściowo) z traumą i dojrzała do opowiedzenia o swoich przeżyciach. Do tego czasu sporo lat musi minąć.

W filmie padają nazwiska konkretnych biskupów winnych tuszowania konkretnych przypadków i odpowiedzialnych za dopuszczenie do kolejnych krzywd. Test wiarygodności dla polskiej hierarchii i dla Watykanu: wyciągnięcie konsekwencji wobec winnych biskupów.
Leo

Re: Co oglądam

Post: # 10149Post Leo »

Dlatego polscy biskupi się boją, że czeka ich los kardynała z Australii. Metropolita krakowski jest mistrzem mistyfikacji.

Mare, mówisz bezbronni staruszkowie, ale panu księdzu Cybulskiemu zrobili pogrzeb z "fajerwerkami", a wiedza już była, a potem ulga, że zmarł, bo temat jakby sam się zamknął. Obłuda do potęgi.

W filmie była konfrontacja z młodszym księdzem, jednak był na tyle sprawny żeby uciec. To był ten,
Spoiler
co ma dożywotni zakaz nauki i kontaktu z małoletnimi
.
Leo

Re: Co oglądam

Post: # 10158Post Leo »

Myślę, że film zasługuje na swój indywidualny temat, który można znaleźć w dziale Świat LGBT. >>>
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Co oglądam

Post: # 10244Post mare »

Leo pisze:W filmie była konfrontacja z młodszym księdzem, jednak był na tyle sprawny żeby uciec
I o to chodzi, zostali więc ci, którzy uciec nie mogli. Oczywiście łatwiej się poluje na chorą zwierzynę, co nie może uciec.

To jest ciekawa sytuacja, trochę jak z procesami dziewięćdziesięcioletnich hiterowców, bo z jednej strony to czarne charaktery, ale przy tym osoby same wymagające opieki i nie będące w stanie się obronić przed dziennikarzem. Rodzi to pewnego rodzaju dysonans.
Leo pisze:a potem ulga
Ulga w pałacu biskupim, u dziennikarza raczej (okrutne) rozczarowanie, że więcej się już tu nie wyciśnie.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13949
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Co oglądam

Post: # 11743Post Nathi »

Charnobyl
Renly Baratheon
Posty: 1235
Rejestracja: 18-07-2018 22:21:11
Lokalizacja: ..

Re: Co oglądam

Post: # 12587Post Renly Baratheon »

Skończyłem oglądać serialową ekranizację Imienia Róży Umberto Eco. Uroniłem kilka łez nad palącymi się księgami z kolei Everett w roli Bernarda Gui był dla mnie zbyt mało przekonujący a co najgorsze Adso nie pokazał pośladków. :evil: O ile dobrze pamiętam w filmie nie było żadnego nawiązania do konfliktu papiestwa z Imperium w serialu jest wzmianka o tym co dla mnie stanowi plus. Gibelini nigdy nie mieli szczęścia do popkultury.
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Co oglądam

Post: # 12719Post bolevitch »

https://www.youtube.com/watch?v=P9L6xerMXUw
Nagranie Tomasza Raczka z ...facebookowego występu(?) na żywo typu "Q&A" (pytania i odpowiedzi)
Jak on pięknie mówi po polsku!
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Co oglądam

Post: # 12903Post bolevitch »

nadrobiłem 30-letnią zaległość i obejrzałem "Wybór Zofii" z Meryl Streep. Najlepsza w tym filmie nie jest moim zdaniem Streep, ale aktorzy tworzący role SS-manów.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co oglądam

Post: # 13381Post Walpurg »

Ja sobie właśnie przypomniałem, że nakręcono przecież 5 sezon Prison break. No i zacząłem oglądać. :D Uwielbiam ten film.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Co oglądam

Post: # 13642Post mike »

Trzeci sezon Stranger Things. Jakoś ledwo przebrnąłem..chyba jestem na to już za stary. Fajny odcinek pierwszy oraz finałowy reszta niestety nic specjalnego.
Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Posty: 1811
Rejestracja: 18-07-2018 20:38:15
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Co oglądam

Post: # 15071Post Dorian_Gray »

Nathi pisze: 05-06-2019 17:30:14Charnobyl
obejrzałem w dwa dni, najpierw odc.1-3, potem 4 i 5
mocny i dobry serial ... nie można po tym zasnąć ...
napięcie od piwerwszej do ostatniej minuty ...
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Co oglądam

Post: # 15227Post Hebius »

Kto oglądał Zniewoloną?
Bo się własnie dowiedziałem, że znów jaki fenomenalnie popularny serial przegapiłem. Ale zaraz ma być drugi sezon, to może warto dołączyć do zachwyconych polskich widzów?
Leo

Re: Co oglądam

Post: # 15229Post Leo »

Właśnie dzisiaj pod koniec pracy 'koledzy' dyskutowali o tymże. :roll:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Co oglądam

Post: # 15230Post Hebius »

Bo tam podobno dużo seksu było.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Co oglądam

Post: # 15232Post jazzik »

Babcia ogląda, w ten sposób widziałam ze dwa odcinki, jak dla mnie ruski szajs.
Nie wiem, czy to dla kogoś będzie wskazówką, ale babcia porównuje to do "Niewolnicy Izaury". o ile dobrze zapamiętałam tytuł.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Szafir

Re: Co oglądam

Post: # 15235Post Szafir »

Oglądałem wyrywkowo. Ładne kostiumy, porównałbym to do GoT trochę, ale i tak nie wiem o co chodzi. Rosyjska wersja Korony Królów? Dobrze kojarzę?

Co do seriali to znowu oglądam Rodzinę Zastępczą która jest emitowana codziennie na Polsacie Rodzina, stare odcinki Kiepskich na Polsacie2 no i codziennie z mamą Więzień Miłości na dwójce.
A tak to bardziej się skupiam na swoim jutubie bo generalnie nie oglądam TV. :)
Leo

Re: Co oglądam

Post: # 15241Post Leo »

Nie oszukuj się, regularne oglądanie trzech tytułów w telewizorze to nie jest "generalnie nie oglądam TV". :D

Poza tym nie bojkotujesz TVPizdowskiej... :pride:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Co oglądam

Post: # 15245Post Hebius »

Wiadomości warto oglądać.
Przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.
Wczoraj się dowiedziałem, że ludzie są już u nas tak zastraszeni przez agresywna tęczową zarazę, że w lęku o zachowanie pracy mało kto ma odwagę przyznać się do braku poparcia dla ideologii LGBT.
Szafir

Re: Co oglądam

Post: # 15247Post Szafir »

Leo, oglądanie powtórek trudno raczej nazwać oglądaniem telewizji, bo te same mogę też obejrzeć w necie. Przez oglądanie telewizji mam na myśli regularne oglądanie nowości i poza jednym serialem na dwójce nie ma to zastosowania. ;)
Nie widzę powodu do bojkotowania TVP bo nie oglądam TV jak już wspomniałem. Jak rodzice oglądają to nie zwracam zbytnio na to uwagi (poza codziennym newsem o matce tęczowej ;)). Równie dobrze mógłbym nie mieć TV, ale wtedy oglądanie jutuba byłoby nieco trudniejsze. ;) Częściej właśnie oglądam jutuba na telewizorze.
Hebiuś, chociaż tyle. 👍
Jednakże szkoda, że jakoś się to nie sprawdziło w moim przypadku.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Co oglądam

Post: # 15249Post Hebius »

Widać nadal boisz się nas niedostatecznie. Podaj adres, to wpadniemy z forumową ekipą sprawić ci manto.
ODPOWIEDZ