Książki, ostatnie zakupy

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4794
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126061Post bolevitch »

w księgarni stacjonarnej, przeceniona o 30%. Lubiłem czytać teksty Podsiadły w Respublice i TP, stąd pomysł zakupu tejże pozycji.
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4794
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126209Post bolevitch »

Dziennik wojenny, J. Czapski. Obie pozycje kupione jedynie z powodu wyjątkowych umiejętności posługiwania się polszczyzną posiadanych przez obu autorów.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11728
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126533Post marcin »

Zakupiłem i czytam kolejną Tokarczuk
"Dom dzienny, dom nocny"

Trzecia jej powieść która czytam i pierwsze rozczarowanie. Jest to oda do pogranicza, literacko świetne, ale wolę jednak powieści z tradycyjną fabułą, a nie taki "strumień świadomości" jak tutaj.

Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126747Post Czartogromski »

Virginia Woolf: Pani Dalloway
Obrazek
(to za egzemplarz zagubiony w trakcie przeprowadzki)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13148
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126757Post Hebius »

Obrazek
Agnieszka Osikowicz-Chwaja, Popioły na rozstajach
Opowieści starych drzew, tom 3, zamykający cykl
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11728
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126760Post marcin »

Zakupiłem nowość z Wydawnictwa Literackiego: M. L. Rijneveld "Mój mały zwierzaku"

I zacząłem od razu czytać. Powieść to historia "miłości" dorosłego faceta, weterynarza, do 14-latki (tytuł to cytat z książki - tak się do niej zwraca). Skojarzenia z "Lolitą" nasuwają się same, ale ta książka jest moim zdaniem literacko dużo lepsza, a przynajmniej mi się bardziej podoba. W sumie może tez być w szeroko rozumianej gejowszczyźnie, bo autor(ka) jest osobą niebinarną.

Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126763Post Czartogromski »

Fajna okładka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8755
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126793Post Walpurg »

Chcę kupić Naku*wiam zen - rozmowę Marii Peszek z Janem Peszkiem.

W Empiku wielkie plakaty z tą książką - cena: 59,90 zł
Wirtualne targi książki w Empiku - cena: 44,93 zł

Bonito i Aros, bez promocji, targów - cena: 34,04 zł

Empik ma jednak ceny z kosmosu. Albo już niczego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13148
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126809Post Hebius »

Empik to nie tylko goła sprzedaż, ale też reklama, promocja wartościowej literatury i fachowe doradztwo personelu. To kosztuje.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4730
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126812Post jordi »

Doradztwo personelu? Nie spotkałem się ale może ktoś widział.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13148
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126818Post Hebius »

A podszedłeś kiedyś do empikowego księgarza_ki i poprosiłeś o fachową poradę?
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
jordi
Posty: 4730
Rejestracja: 20-07-2018 18:39:20
Lokalizacja: gdzieś

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126820Post jordi »

Nie ale też nie widziałem żadnej innej aktywności niż pilnowanie.
Moje credo dyskusyjne:
1. Należy dyskutować poprzez merytoryczne argumenty, a nie odniesienia do osoby rozmówcy.
2. Ten powinien szukać argumentów na poparcie swych racji, kto coś twierdzi, a nie ten kto temu zaprzecza.
3. Należy domniemywać dobrą wolę.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11728
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126844Post marcin »

jordi pisze: 20-10-2022 13:57:06 Doradztwo personelu? Nie spotkałem się ale może ktoś widział.
Tak, widziałem. Nie ja prosiłem ale nieraz byłem świadkiem typu "szukam czegoś dla dziecka" itp. Pracownik empiku zawsze szedł z taką osobą na półki i coś tam proponował. Nie wiem czy było to fachowe doradztwo ale jakieś doradztwo oczywiście było.

Co do cen, no empik ma wyższe koszty (utrzymanie sieci salonów i pracowników kosztuje), więc i ceny nieco wyższe, dla mnie to zrozumiałe.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13148
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126853Post Hebius »

Zadziwiające, że Walpurg, który ma za sobą epizod handlu książkami, takich prostych zależności nie rozumie :D
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8769
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126897Post jazzik »

Walpurg pisze: 20-10-2022 11:10:19 Chcę kupić Naku*wiam zen - rozmowę Marii Peszek z Janem Peszkiem.

W Empiku wielkie plakaty z tą książką - cena: 59,90 zł
Wirtualne targi książki w Empiku - cena: 44,93 zł

Bonito i Aros, bez promocji, targów - cena: 34,04 zł

Empik ma jednak ceny z kosmosu. Albo już niczego nie rozumiem.
Zamówiłam w Świecie Książki za 34,50 z odbiorem na miejscu. Lubię tą sieć, bo łączy internetowe ceny z księgarnią stacjonarną, gdzie można porozmawiać z obsługą.
Przy okazji dowiem się, co takiego się stało z nowym Houellebecqiem, że WAB wycofało cały nakład. :mrgreen:
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13148
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126911Post Hebius »

O Houellebecqu pisali na FB:
Wydawnictwo W.A.B. pisze:❗️Drogie Czytelniczki, Czytelnicy, Osoby czytające. Ostatni weekend nie należał do tych najłatwiejszych, bowiem...
Stało się. „Unicestwianie” Houellebecqa się… unicestwiło. Wielotysięczny nakład książki ruszył z drukarni wprost do księgarń i salonów, tak abyście dostali nową powieść francuskiego autora jak najszybciej i… zaczął się psuć. Niektóre egzemplarze mają pofalowane strony, inne – rozmazującą się farbę na okładce lub w środku. Słowem: prawdziwe unicestwienie.
Naszą pierwszą reakcją było zareklamowanie książek w drukarni – obiecano nam, że książki zostaną naprawione. Niestety, po wymianie części nakładu egzemplarze nadal są w nieakceptowalnym stanie.
W związku z tym podjęliśmy trudną, ale konieczną decyzję: wstrzymujemy dystrybucję obecnego nakładu i zlecamy nowy druk książki w innej drukarni – obecnej niestety nie możemy już zaufać. Książka może, a na nawet na pewno będzie tymczasowo niedostępna. O terminie nowego druku niezwłocznie Was poinformujemy.
Przepraszamy wszystkie osoby, które kupiły „Unicestwianie” i musiały się rozczarować. Jak najbardziej Was rozumiemy, jesteśmy równie rozczarowani.
📍 Wszystkie egzemplarze z zepsutego nakładu podlegają reklamacji. Jeśli kupiłyście/kupiliście wadliwy egzemplarz „Unicestwiania” i chcecie otrzymać egzemplarz z nowego druku, napiszcie na specjalnie utworzony w tym celu adres mailowy: unicestwianie@gwfoksal.pl Prosimy o dołączenie zdjęcia egzemplarza oraz zdjęcia paragonu / dowodu zakupu online / dowodu transakcji. Na wszystkie pytania dotyczące reklamacji będziemy odpowiadać mailowo, tak aby nic nam nie umknęło – prosimy Więc, pytania zadawajcie mailowo, na te zadane pod postem nie będziemy odpowiadać by uniknąć zamieszania, będziemy Was odsyłać do maila.
Jeszcze raz przepraszamy. O terminie nowego druku poinformujemy jak najszybciej to możliwe.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5785
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 126913Post Czartogromski »

Egzemplarze z tego złego nakładu będą teraz białymi krukami :mrgreen:
Ostatnia podobna afera miała miejsce w 2009 r., kiedy Iskry opublikowały "Pegaz dęba" Tuwima bez korekty i wyliczenie błędów zajęło Janowi Gondowiczowi 2 strony formatu A4 (drobnym drukiem) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13148
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 127111Post Hebius »

Sigríður Hagalín Björnsdóttir, Święte słowo
przekład Jacek Godek

Obrazek

Biedronka ma Jesienny kiermasz książki i tak trochę przejrzałem, co tam mają w pudłach po 9,99 zł/egz.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11728
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 128541Post marcin »

Zakupiłem i czytam "Zapaść"

Bardzo dobre literacko, choć sama treść - jak łatwo się można domyślić - dość przygnębiająca. Jest sporo o Kętrzynie, ale to pewno Hebius już wie.

Obrazek
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13148
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Książki, ostatnie zakupy

Post: # 128586Post Hebius »

Wiem i nawet miałem przeczytać, ale jeszcze nie zdążyłem wypożyczyć z biblioteki.
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie, panie profesorze. A zawsze, ile razy bieda przycisnęła pana Gwidona, okazywał mi głębokie przywiązanie. Im większa była bieda pana Gwidona, tym większe były oznaki jego przywiązania.
ODPOWIEDZ