Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
husky

Re: Replika

Post: # 86509Post husky »

No ale tam pisze że to kwestia przyzwoitości to może wziął sobie do serca. Co to wgl znaczy że kwestia przyzwoitości ?
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Replika

Post: # 86511Post mare »

Piasek, Piasek, kochany przez gejów, po C-O stał się wrogiem.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5621
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86512Post chafre »

Achim pisze: 30-07-2021 13:06:38
Walpurg pisze: 30-07-2021 02:44:03 Ale nie z Piaskiem? Błagam!
Niestety z Piaskiem , już się boję otworzyć lodówkę,żeby Piasek stamtąd nie wyszedł :nienie:
Czy tylko ja mam nieodparte wrażenie,że po tym, jak po ćwierć wieku wreszcie wyszedł z szafy, ma ogromne parcie polansować się na swoim coming oucie :gay:
Achim : płyty się nie sprzedają, a to pseudoliryczne zawodzenie przejadło się 15 lat temu. Chłop ma 50 lat a grupa odbiorców jego muzyki to emerytki, bywalcy benefisów, rocznic. Po zarobieniu odpowiedniej kasy w TVP i udawaniu heteryka 20 lat ( przecież wszyscy wiedzieli o jego gejostwie od lat 90tych) teraz, odcinając kupony będzie zdobywał nowych odbiorców ze strony LGBT. Ten udawany coming out jest tak odkrywczy jak zdziwienie, że Mandaryna nie umie śpiewać.

A tymczasem np. taka Kayah śmiga z tęczową flagą od lat również wspierając LGBT , to i Piaskowi coś tam zaświtało, ale różnica jest taka , że jego kariera to ..... już nic ?

Ja mam awersję do jego wypowiedzi, które nagle się zrobiły takie światłe. No no.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 86516Post jazzik »

Nie powiedziałabym, że światły. Piasek raczył nazwać działaczy LGBT oraz uczestników Strajku Kobiet - rewolucjonistami - którzy są dla niego zbyt radykalni.
Jeśli chce dotrzeć do nowego pokolenia słuchaczy, to nie był dobry ruch i wreszcie coming out nie wymazuje jego hipokryzji, kiedy pracował dla TVPiS a prywatnie krzyczał "jebać PiS".
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5621
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86523Post chafre »

Z tą światłością to było ironiczne. Kariera mu się dawno skończyła, wiec teraz marketingowo ją odświeża.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 86528Post Hebius »

Gul wam skacze z zazdrości, że stary, a ładny, sławny, utalentowany i bogaty, więc ma nadal branie.

Obrazek
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5621
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86531Post chafre »

On o nagonce na LGBT , drodze do wyjścia z szafy.....Gul mi nawet nie drgnął, zwykły oportunista. Piotrowicz w TK też poucza o praworządności :D
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 86542Post żmij »

Hebius pisze: 30-07-2021 17:04:10 Gul wam skacze z zazdrości, że stary, a ładny, sławny, utalentowany i bogaty, więc ma nadal branie.

Obrazek
Taka prawda, a poucza go koleś, który nie chodzi na marsze równości, bo nie.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5621
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86546Post chafre »

A co mają do tego parady równości ? Znam osoby, które w Berlinie biegają w harnessach a w domu, jak przyjeżdża mamunia, chowają flagi i udają heteryków „bo nie ma odpowiednich kobiet” a na nowe auto by się trochę przydało. Równie dobrze mógłbym stwierdzić , że np będąc na większości marszy Strajku Kobiet legitymizuje sobie prawo do ich oceny. Otóż nie.

Ja nie mam z niczym problemu, bo dwie dekady żyje otwarcie wszędzie i jestem zadowolony.

Jedynie osobiście uważam, że mówienie po fakcie o tym, ze przelała się czara goryczy, to spijanie teraz śmietanki z tego, co robili ludzie na marszach, gdy ten siedział w TVPiS. Dobry marketing przed jurorowaniem w 50 tej edycji Tańca z Gwiazdami :D
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86548Post Achim »

W poniedziałkowym " Dużym formacie " Wyborczej, znowu będzie Piasek/ okładka i wywiad/ . Ciekawe jakie tym razem da popisy elokwencji ??
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5621
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86553Post chafre »

No jak , że siedział w TVPiS , kiedy innych rozpędzała policja i aż mu się miarka przebrała, dlatego poszedł do Tańca z Gwiazdami :D
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86759Post Achim »

" Replika " przyszła wczoraj.
Najbardziej ucieszyłem się na magnesik z Białoszewskim. Artykuł Tomasika o autorze " Chamowa" przypomina Autora. W przyszłym roku obchodzimy setną rocznicę Jego urodzin, może to będzie " rok Białoszewskiego " ??. Interesujący jest też artykuł Marka Tellera o Aleksandrze Szymielewiczu, jednej z fascynacji Szymanowskiego. Autor przypomina też, że przecież wśród powstańców warszawskich czy ludności cywilnej stolicy były też osoby nieheteronormatywne.
Recenzja zachęciła mnie też do kupna " Pulverkopfu " Pasewicza. Na " Tęsknię za Tobą na " outfilmie " czekam już i tak.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86857Post Achim »

Wczoraj odkryłem w " Replice " przypomnienie filmu Domalika " Zygfryd" według opowiadania Iwaszkiewicza . Autor Rafał Dajbor pokazuje pionierski charakter tej adaptacji, a także prezentuje garść dygresji i anegdot, związanych z tym filmem. Myślę, że związki prozy Iwaszkiewicza z kinem i teatrem byłyby interesującym tematem dla " Repliki " i chętnie bym o tym przeczytał.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86864Post Achim »

chafre pisze: 30-07-2021 16:30:23 Z tą światłością to było ironiczne. Kariera mu się dawno skończyła, wiec teraz marketingowo ją odświeża.
Właśnie media donoszą, że koncert Piaska w Poznaniu się nie sprzedał i trzeba go odwołać :tak:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5621
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86868Post chafre »

Onet opublikował zrzuty ekranu. Ponoć organizator wskazuje, że tylko 30% biletów kupiono i nie opłaca się robić koncertu. No trzeba pogodzić się ze zmierzchem, albo zrobić coś innowacyjnego muzycznie. Młodzi , całkiem zdolni językowo raperzy na przykład wyprzedają się na pniu, nowe dźwięki , dobra produkcja muzyczna.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Replika

Post: # 86871Post mare »

Dobrze mu tak, trzeba było się nie ujawniać.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86872Post Achim »

No Piasek ma teraz trochę nieokreślony target, bo do młodych raczej nie trafia , a występy w " Voice " dla seniorów czy Tańcu z gwiazdami kierują go w zupełnie inne rejony. :tak:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5621
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86873Post chafre »

Głupiś Mare.

Achim- czas się zmienia. Artyści starszego pokolenia albo eksperymentują, albo trzymają pewną markę. Też 30 lat nie da się nagrywać tego samego a tak po prawdzie, to od zgoła 15 lat Pan się buja po festiwalach i nagrywa mało ciekawe płyty, tylko to nie George Michael muzycznie, żeby to było ciekawe. A trochę chyba pomylił chłop rynki muzyczne oraz renomę. Telewizja ma też to do siebie, że pokazuje i osobowość i w ogóle artystę w nadmiarze. I tu wychodzi to, czy ktoś chce jeszcze kupić bilet , czy odtworzyć na youtube. Chylińska jest jurorką od lat, ale inaczej kieruje karierą.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86875Post Achim »

Bo kierowanie własną karierą to wielka sztuka, patrz Nosowska
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
chafre
Posty: 5621
Rejestracja: 08-04-2020 09:35:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 86876Post chafre »

Ale ona na coś do przekazania zawsze, inteligentnego, jest kreatywna artystycznie po prostu z natury ;) nie ma w tym ściemy.
J'ai comme une envie de voir ma vie au lit
Comme une idée fixe chaque fois que l'on me dit
ODPOWIEDZ