Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 90443Post Walpurg »

Tak, poleconym, ale leży w skrzynce.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 90476Post Hebius »

Też już mam, przesłany normalną pocztą.

Zabawna reklama zachęcająca do prenumeraty.
OSZCZĘDZASZ PONAD 15%
Zapomnieli dopisać, że tylko przy prenumeracie elektronicznej.
Obrazek
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 90484Post jazzik »

Bo to jest żart, że plik pdf bez dodatków, kosztuje tyle samo co wydanie papierowe z np. magnesem.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 90488Post Hebius »

Wydanie papierowe w prenumeracie to najmniej
60,00 zł / rok + dostawa 24,00 zł = 84,00 zł
Czyli jednak na pdfach te 24 zł oszczędzasz :P

A okładka nowego numeru (nr 93 09/10 2021) wygląda tak:
Obrazek
(wizualne wrażenia z pobieżnego przejrzenia -numer dla lesbijek)
Obrazek
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 90530Post Czarek90 »

jazzik pisze: 30-09-2021 19:55:06 (..) A wysyłka kosztuje już drugie tyle co R. Gdy mi się skończy prenumerata, to nie przedłużam. Jeśli mnie zaciekawi, to kupię w Empiku.
Tak też w tym roku zrobiłem. I z ostatnich trzech numerów, które pojawiły się już poza moją prenumeratą, ostatecznie kupiłem w Empiku tylko jeden, ten, którego zawartość faktycznie mnie interesowała :) I którą z ciekawością przeczytałem.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 90560Post Hebius »

:nienie: Bo wy podchodzicie do tego od niewłaściwej strony. Prenumerata to teraz żadna korzyść dla prenumeratora, ale forma wsparcia dla redakcji. Jako zamożne gejostwo powinniście się choć trochę poczuwać do pedalskich obowiązków i współfinansować istnienie na polskim rynku jedynego papierowego czasopisma społeczno-kulturalnego LGBTQiA.
Obrazek
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 90573Post jazzik »

Wsparcie redakcji, która, gdy dostała od Netflixa tęczową klawiaturę, to była oburzona, bo nie dali im do niej komputera (wiadomo, "Replika" powstaje pisana gęsim piórem przy lampie naftowej) a najlepiej jakby ich zasponsorowali solidną kasą? :D
Płaciłam przez lata za prenumeratę "Repliki", nawet wówczas gdy oficjalnie była darmowa i do znalezienia w klubach. Teraz kojarzy mi się to z "misją Gazety Wyborczej", która, jako czołowe czasopismo tej swiatlejszej Polski, tak pragnie edukować ciemnego luda, że 90% tekstów ma za paywallem dla prenumeratorów. ;)
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
homosexuel
Posty: 45
Rejestracja: 23-09-2021 00:34:33
Lokalizacja: ~Brzesko

Re: Replika

Post: # 90580Post homosexuel »

Ta katarzyna jakby nie miała cycków to wyglądałaby jak taki młody chłopiec, twink. ;)
zakaz zawracania - dupy.
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4861
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Replika

Post: # 90581Post bolevitch »

u młodych lesbijek to nic nadzwyczajnego
Awatar użytkownika
homosexuel
Posty: 45
Rejestracja: 23-09-2021 00:34:33
Lokalizacja: ~Brzesko

Re: Replika

Post: # 90582Post homosexuel »

to przez to że nosi krótkie włosy a jednocześnie ma męską twarz, nie wiem jak wygląda przekrój młodych lesbijek i czy faktycznie wszystkie tak wyglądają (mają męską twarz + obcięcie na chłopaka),dlatego takie najczęściej są później transami i im to wychodzi
zakaz zawracania - dupy.
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 90605Post żmij »

Hebius pisze: 02-10-2021 14:08:27 :nienie: Bo wy podchodzicie do tego od niewłaściwej strony. Prenumerata to teraz żadna korzyść dla prenumeratora, ale forma wsparcia dla redakcji. Jako zamożne gejostwo powinniście się choć trochę poczuwać do pedalskich obowiązków i współfinansować istnienie na polskim rynku jedynego papierowego czasopisma społeczno-kulturalnego LGBTQiA.
No szczerze ja mam takie podejście. Ale że enty raz nie dostaję Repliki, to mnie wkurwia.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 90613Post Hebius »

Tutaj też powinieneś zmienić nastawienie. Traktuj to nie jako prenumeratę, ale zwykły datek. Wtedy każdy numer, który dostaniesz, będzie jak nieoczekiwany podarek :D
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 90678Post marcin »

Hebius pisze: 02-10-2021 14:08:27 :nienie: Bo wy podchodzicie do tego od niewłaściwej strony. Prenumerata to teraz żadna korzyść dla prenumeratora, ale forma wsparcia dla redakcji. Jako zamożne gejostwo powinniście się choć trochę poczuwać do pedalskich obowiązków i współfinansować istnienie na polskim rynku jedynego papierowego czasopisma społeczno-kulturalnego LGBTQiA.
A jesli mnie w ogole Replika niespecjalnie interesuje? Tez mam wspierac?
Mowie zupelnie serio. W ogole jej juz nie czytam, przegladam jedynie recenzje ksiazek.
Ten czas na czytanie dla przyjemnosci to sto razy bardziej wole spozytkowac na fajna ksiazke niz czytanie wywiadu z jakims politykiem co mnie ani ziebi ani grzeje. W dodatku te wywiady to zwykle takie banaly z ktorych wiele nie wynika.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 90706Post Hebius »

Tak, masz wspierać. Jesteś na tyle zamożnym gejem, że spokojnie mógłbyś nawet wydać 200 zł na najniższy stopień mecenatu.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 90910Post marcin »

Tez juz dostalem. Glowny plus Repliki jest dla mnie taki, ze jestem w miare na biezaco co tam nowego wydano w literaturze gejowskiej.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 92737Post Walpurg »

BREAKING NEWS

Ukazały się nowe KALENDARZE REPLIKI 2022:

Wersja kobieca:
W kalendarzu „Moje ciało queer” pozują:

pisarka Dorota Kotas, autorka powieści „Pustostany” i „Cukry”
aktywistka LGBT Yga Kostrzewa, rzeczniczka Lambdy Warszawa
nominowana do „Paszportu Polityki” poetka Patrycja Sikora
aktywistka Homokomando, Zuzia Nikołajuk;
artystki: duet muzyczny Cudowne lata (Amina Dargham, Anna Włodarczyk), dj-ka „Praktyczna Pani” Marta Kondej, artaktywistka Karolina Micuła, graficzka Sara „Samsara” Małecka;

performerka, trenerka WenDo, Katarzyna Żeglicka, osoba z niepełnosprawnością;
pochodząca z Libanu, działająca na rzecz ciałopozytywności, Rawan Boustany;
twórczynie queerowych inicjatyw: zina Girls* to the front – Ola Kamińska i Agata Wnuk, podcastu Lesbijski SOR – Jagoda Jobda, Helena Urbańska.

Autorką fotografii jest Weronika Kann.
Zdjęcia w wersji ocenzurowanej: https://replika-online.pl/moje-cialo-queer-foto/

Wersja męska:
W kalendarzu „Strefa wolna od wstydu” nago pozują:

trzy męsko-męskie pary, w tym dwie małżeńskie – polsko-brazylijska (Mateusz i Fabio Da Costa) oraz polsko-polska (Darek Radomski i Michał Dudziński), a także Adam Kozieł i Paweł Markowicz;
Łukasz Sabat, zdobywca tytułu Mister Gay Poland, popularyzator terapii PrEP zapobiegającej zakązeniu HIV;
88-letni aktor, pisarz, youtuber i radiowiec Jerzy Nasierowski, najstarszy bohater kalendarza;
tancerze: pochodzący z Kazachstanu emigrant Yevgenyi Jake, Marek Bratkowski oraz Tomasz Jakowienko;
dwóch transpłciowych mężczyzn – Maksym Czajkowski i Gabriel Kawa, którzy udowadniają, że osoby transpłciowe nie muszą wstydzić się swojego ciała, przeciwnie – mogą czuć się tak samo atrakcyjnie, jak transpłciowi modele
transpłciowa drag queen Ka Katharsis, która pokazuje, na czym polega znany z „RuPaul’s Drag Race”, ale nigdy wcześniej w Polsce niefotografowany – tucking
pracownicy korporacji Dawid Plebanek, Dominik Zwierzchowski, Damian Kot;
trener personalny Jarek Jamiński;
wyjątkowa „grupówka” – na jednym zdjęciu dziewięciu spośród bohaterów poprzednich kalendarzy „Repliki”: Linus Lewandowski, Adrian Sapała, Daniel Mękarski, Kaleem Uddin, Łukasz Sabat, Tymon Radwański, Paweł Mężyński, Maciej „Gąsiu” Gośniowski i Dawid Brzozowski.

Autorami fotografii są FotoMan, Paweł Spychalski, Michał Sosna oraz Ilya Karvat.
Zdjęcia w wersji ocenzurowanej: https://replika-online.pl/strefa-wolna-od-wstydu-foto/

Dla osób prenumerujących „Replikę” promocja – 50% zniżki na wybrany kalendarz (39 zł zamiast 79 zł - prenumeratorzy dostają na maila jednorazowy kod na rabat). Cały dochód z kalendarza zostanie przeznaczony na rozwój „Repliki”, zwiększenie nakładu i kanałów dystrybucji czasopisma, a przez to na dalszą walkę o równość dla ludzi LGBTIA.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 92747Post Hebius »

Kupujcie na zdrowie i tęczową chwałę. Ja tradycyjnie pasuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Replika

Post: # 92748Post mare »

Ew. kupiłbym wersję damską, męska jest wulgarna.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 92752Post Nathi »

Nikogo nie znam z tych nazwisk poza Linusem :mrgreen:
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 92753Post jazzik »

Czy ja dobrze widzę, że Patrycja Sikora ma tatuaż z Buką? :D

Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tymi szpilkami? Bo co kobiety hetero w nich widzą, to jest dla mnie jedna z zagadek Wszechświata i żadna z nich, nigdy nie chciała mi tego wyjaśnić. ;( A tutaj dodatkowo dowiedziałam się, że jest sobie pan uczący w nich tańca.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
ODPOWIEDZ