Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 14431Post Hebius »

Redakcja pochwaliła się na FB okładką nowego, 80 numeru pisma:

Obrazek
Prezentujemy okładkę najnowszego numeru „Repliki” (nr 80, lipiec/sierpień 2019). Spogląda z niej małżeńska para literatów – Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński.

Są razem prawie 16 lat. W zeszłym roku wzięli ślub w Wielkiej Brytanii.

W sobotę relacja Jacka z Marszu Równości w Białymstoku odbiła się szerokim echem (opublikowana m.in. w „Gazecie Wyborczej”).

Podczas sesji foto dla „Repliki” próbowaliśmy zachęcić obu Panów do uśmiechu, ale jak widzicie – nic z tego.

Najlepiej wyjaśnia to Piotr Tarczyński w naszym wywiadzie:

„Po tym, jak wystąpiliśmy w TVN, też miałem takie komentarze: <Tylko dlaczego poskąpiłeś uśmiechu?>, <Czy taki ponurak jest dobrym ambasadorem sprawy LGBTI?> Ja pier…, przecież poszedłem tam mówić o tym, że wzięliśmy ślub, który moje państwo ignoruje. (Piotr robi przesadny, sztuczny uśmiech od ucha do ucha) <Nie uznają mojego małżeństwa, hi hi hi>? Tak miałem się zachowywać? To byłaby dobra reklama naszej społeczności? <Jestem w Polsce obywatelem drugiej kategorii, hi hi hi>? <Co rusz spotykam się z homofobią, hi hi hi>?

Tak mocnego wywiadu w „Replice” chyba jeszcze nie było. Dehnel i Tarczyński mówią o seksie, o swym związku małżeńskim i o innych związkach gejowskich, o homofobii, o nacjonalizmie, o Kościele katolickim, a także o najnowszej powieści Jacka „Ale z naszymi umarłymi”, w której głównymi bohaterami – po raz pierwszy w jego twórczości – jest para gejów.

Cały, sześciostronicowy wywiad oraz moc innych ciekawych tekstów – w najnowszej „Replice”, dostępnej już na allegro:
- wersja papierowa (wysyłka od 30 lipca):
Imbryk

Re: Replika

Post: # 14435Post Imbryk »

Nie wiem jaka polszczyzna jest używana w papierowej wersji Repliki, ale w miejscach gdzie redakcja wypowiada się w Internecie, takie kwiatki jak "robić uśmiech" pojawiają się regularnie :? Nawet nie da się tego podciągnąć pod kalkę językową z angielskiego.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 14438Post Hebius »

Zwróć im uwagę na FB, może się poprawią. Bo na profilu mają raczej taką samą polszczyznę, jak na papierze.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 14441Post jazzik »

Zapowiada się ciekawy numer... :)
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Imbryk

Re: Replika

Post: # 14442Post Imbryk »

Zwracanie uwagi na Fb jest pozbawione sensu - inni, którzy czynili to wcześniej dowiadywali się bardzo zaskakujących rzeczy na swój temat. Mam wrażenie, że w okolicach wyborów do Europarlamentu zmieniła się osoba administrująca profilem Repliki, na kogoś niezdolnego do przyjęcia konstruktywnej krytyki.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 14454Post Hebius »

Napisz/zredaguj tekst protestu (My, czytelnicy Repliki skoszarowani na Forum Homogenizowanym, spadkobiercy - może jakiś inny termin użyć? - intelektualnych tradycji śp forum Gejowa, składamy .... coś tam coś tam.... protest. Jak długo jeszcze Redakcja zamierza kaleczyć nasz piękny i szlachetny język ojczyzny polszczyznę sformułowaniami typu "robić uśmiech"? .... bla bla bla coś tam coś tam, że zwłaszcza przy wywiadzie z Dehnelem, który się posługuje ładną polszczyzną, jest to szczególnie rażące .... ) a ja to wkleję jako Forum Homogenizowane. Przyda się nam trochę reklamy na FB :D
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 14459Post jazzik »

Chytry plan. :D
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Imbryk

Re: Replika

Post: # 14477Post Imbryk »

Piszesz serio, czy ironizujesz? Mogę coś takiego zredagować, ale będę miał czas dopiero wieczorem, albo, co bardziej prawdopodobne, jutro.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 14478Post Hebius »

Serio.
Wkleję, co napiszesz.
Nie musi być taki apel, może być jakiś normalny tekst.
Imbryk

Re: Replika

Post: # 14524Post Imbryk »

Wśród forumowiczów Forum Homogenizowanego jest wielu czytelników i kilku prenumeratorów Repliki. Ze smutkiem stwierdzamy, że artykuły w niej drukowane, coraz częściej zawierają błędy językowe, jak przytoczone powyżej "robić uśmiech". Jest to szczególnie rażące w zestawieniu z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim, którzy we własnych utworach posługują się nienaganną polszczyzną. Ponadto tego rodzaju sformułowania, paradoksalnie potwierdzają kłamstwa członków skrajnej prawicy o niszczeniu przez tzw. homolobby polskiej kultury, której integralną częścią jest przecież język. Apelujemy o większą staranność, aby niedociągnięcia formy nie odwracały uwagi od treści znakomitych artykułów.

Postanowiłem im na koniec trochę posłodzić, żeby łatwiej przełknęli całość. Może tak być? Nie brakuje gdzieś przecinków? (stosując obronę przez atak mogą się do nich przyczepić)
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5829
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Replika

Post: # 14526Post Czartogromski »

Nawet za dużo tych przecinków (po słowach "drukowane" i po "sformułowania").
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 14535Post Hebius »

Załatwione.
A teraz szukaj Imbryku po starych numerach Repliki błędów, które w razie potrzeby można będzie przytoczyć na poparcie naszego apelu :D
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 18497Post Hebius »

Na okładce nowego numeru (#81) dostaniemy Przemka Staronia:
Obrazek
A w środku wywiad z w/w.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13945
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 18498Post Nathi »

Trochę byłem zaskoczony, że tak mądry gościu dał się nabrać na leczenie.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 18499Post jazzik »

Pamiętam, gdy w księgarniach były książki o leczeniu homoseksualizmu, leżały zwyczajnie w dziale "Psychologia", jakby to była zatwierdzona wiedza, nie szarlataneria. Obiecywały "podróż do pełni męskości", bo głównie gejami się zajmowały, jakby niehetero czegokolwiek brakowało.
Taka atmosfera, dodatkowo zbierane sygnałów otoczenia, mówiących że coś z tobą nie tak, może namieszać w głowie.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 18551Post Walpurg »

Przemuś <3
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 21215Post Hebius »

Replika ma dla prenumeratorów kalendarz z nagimi panami. Jeśli ktoś chce mieć na ścianie Piroga albo Arka Kluka bez majtek powinien się pospieszyć i przedłużyć prenumeratę.
Obrazek
https://replika-online.pl/nie-wstydz-si ... darz-2020/
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 21246Post żmij »

Pana Sapałę ostatnio na datezone znalazłem, tam zdecydowanie więcej pokazuje. xD
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 21260Post Walpurg »

Jest 16 zdjęć, czyli 16 powodów do kupienia. Gdyby tak zrobić sondaż, zdjęcie którego pana było powodem do kupienia prenumeraty z kalendarzem, sądzę, że 95% zebrałoby zdjęcie jednego gościa. :P

Znowu gównoburza pod postem Repliki. Świetny pomysł z tym kalendarzem, najpierw sami musimy się oswoić z nagością, innością, z brakiem pruderii.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13945
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 21265Post Nathi »

Arka widziałem kilka razy latem w Hahu w Sopocie. W cale nie jest jakiś wibitnie sexy. Naprawdę dużo chłopaków ma lepsze sylwetki. Mnie on akurat nie skusi :mrgreen: W sumie to byłem zawiedziony, wibitnie też nie tańczy :P
ODPOWIEDZ