Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11891
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 56813Post marcin »

Dostalem Replike ale... bez magnesu. Po raz drugi.
Mam tego dosc. Czy tam pracuja jacys ludzie specjalnej troski ktorych przerasta zapakowanie przesylek? :evil:

Inaczej teraz patrze na to ze do Zmija czy Walpa nie dochodzi. Calkiem mozliwe ze to nie wina poczty tylko w redakcji panuje burdel. Skoro u mnie drugi raz zapomnieli dorzucic magnesu to do innych rownie dobrze mogli zapomniec wyslac.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Leo

Re: Replika

Post: # 56816Post Leo »

A nie mówiłem? Zniechęcają. ;)
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 56819Post jazzik »

Hebius pisze: 05-10-2020 14:54:35 Na razie powiesiłem nowy magnes obok czterech poprzednich. Obejrzałem obrazki w magazynie. "Fajne cycki" - pomyślałem przy stronie 64 (ciekawe, czy Jazzik się zgodzi z moją oceną).
Nie wiem, bo jeszcze nie dostałam a obrazków z poprzedniej R. nawet nie pamiętam. :D
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 56821Post Walpurg »

Dostałem dzisiaj.

MArcinie, reklamuj.
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 56823Post żmij »

Dostałem. I magnes też mam. I jeszcze naklejkę z Chrystusem z tęczową flagą. :roll:
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 56829Post Hebius »

marcin pisze: 05-10-2020 19:37:19 Dostalem Replike ale... bez magnesu. Po raz drugi.
Mam tego dosc. Czy tam pracuja jacys ludzie specjalnej troski ktorych przerasta zapakowanie przesylek? :evil:

Inaczej teraz patrze na to ze do Zmija czy Walpa nie dochodzi. Calkiem mozliwe ze to nie wina poczty tylko w redakcji panuje burdel. Skoro u mnie drugi raz zapomnieli dorzucic magnesu to do innych rownie dobrze mogli zapomniec wyslac.
Może problemy zaczęły się przez to, że teraz (od poprzedniego numeru zdaje się) Repliki nie rozsyła już sama redakcja, z pakowaniem kopert siłami wolontariuszy, tylko wyspecjalizowana firma Artfol (ul. Oddzielna 14 97-300 Piotrków Tryb).
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 56831Post jazzik »

Już mam, nie zauważyłam koperty pod wycieraczką. :shock:
Fajna fota z dziewczynami a dla panów ilustracja majaktualniejszych zaleceń dotyczących bezpiecznego seksu. :D
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 56875Post Walpurg »

Na razie przeczytałem tylko jeden wywiad, ale super, z tym ginekologiem. Teraz już wiem, dlaczego lesbijki powinni przyjmować tabletki antykoncepcyjne :D
Awatar użytkownika
kaylan
Posty: 172
Rejestracja: 27-01-2019 14:05:04
Lokalizacja: z zaswiatow

Re: Replika

Post: # 56897Post kaylan »

Hebius pisze: 05-10-2020 14:54:35 Obejrzałem obrazki w magazynie. "Fajne cycki" - pomyślałem przy stronie 64
Ja bym powiedział że mocno przeciętne, łatwo poznać żeś pedał 8-)
jazzik pisze: 06-10-2020 02:10:10 a dla panów ilustracja majaktualniejszych zaleceń dotyczących bezpiecznego seksu. :D
A lesbijki bezpiecznego nie uprawiają? :nienie:

Tak przekartkowałem(opinie redakcji jak zwykle często żenujące)
Choć przyznam że smutna perspektywę oddaje kalendarium. Tyle lat starań i wszystko jak krew w piach. Nawet jakiś marnych związków albo ochrony prawnej jak maja tożsamości rasowe, etniczne albo religie. Sam tak pamiętam osobiście ostatnia dekadę, głośniejsze sprawy jak np wejście do sejmu w ramach ruchu Palikota, a to było prawie 10 lat temu. :evil:
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 56915Post jazzik »

Kaylan, nie. :P Serio znam trochę innych les, pisałam również na seks tematy w lesbijskich grupach dyskusyjnych i nigdy nie poznałam ani jednej pary, która by stosowała te lateksowe rękawiczki i chusteczki.
Walpurg pisze: 06-10-2020 19:52:33 Na razie przeczytałem tylko jeden wywiad, ale super, z tym ginekologiem. Teraz już wiem, dlaczego lesbijki powinni przyjmować tabletki antykoncepcyjne :D
Nie ma tak różowo jak mówi pan doktor. :? Hormonalna terapia antykoncepcyjna zmniejsza ryzyko raka jajnika, ale za to znacznie zwiększa ryzyko raka piersi i to jest taka skala, że jak wynika z badań, po 10 latach stosowania ryzyko wzrasta o 38 procent i wystarczy kilka lat, aby to ryzyko nie zmniejszyło się nawet po odstawieniu tych środków.
Ale to jeszcze nie wszystko, bo estrogen, nawet ten naturalnie wytwarzany przez organizm, powoduje zwiększone ryzyko chorób zakrzepowych. Dodanie do tego syntetyka to ryzyko podbija, dlatego częstotliwość powikłań zakrzepowych jest jeszcze większa u transkobiet (hormonalna terapia zastępcza dla trans M/K to są dosłownie te same leki!) i tą drogą w ogóle dotarto do wniosku, że te cudowne tableteczki wcale takie cudowne nie są. Pan ginekolog zapomniał też powiedzieć, że kobiety palące w ogóle na dobrą sprawę nie powinny stosować antykoncepcji hormonalnej, bo to jest ryzyko zgonu nie na raka za lat kilkadziesiąt tylko w stosunkowo bliskiej przyszłości i to zwiększone nie tylko w stosunku do niepalących kobiet, ale także w stosunku do palaczek niestosujących antykoncepcji hormonalnej.
Interesuję się tematem, moja ciotka przeżyła raka piersi z obustronną mastektomią, moja matka ma w jednej z piersi niezłośliwego guza, którego musi regularnie badać.
To nie jest tak, że lesbijki nie biorą tableteczek od swoich lekarzy, bo to heteryckie. Nie, mnóstwo kobiet, w tym ja, poszłyby po te tabletki żeby pozbyć się miesiączki i "atrakcji" z nią związanych gdyby to nie miało tak wiele skutków ubocznych poza tym słynnym spadkiem libido (tak!) i przybraniem na wadze. :?
Generalnie zajrzałam do tego wywiadu, gdy o nim napisałeś, mam poczucie, że ktoś się nie przygotował przeprowadzając go /nie dopytał/ a pan ginekolog pochwalił farmaceutyki ze swojej działki. :?


Przepraszam za ten przydługi wywód, ale po prostu musiałam. :P
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 56923Post Walpurg »

O, widzisz. :) Tego nie wiedziałem, choć coś tam słyszałem o skutkach ubocznych tabletek.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 57161Post Achim »

Ja lekturę Repliki rozpocząłem i zakończyłem na omówieniu wydarzeń kulturalnych i wywiadach z dwiema osobowościami, które cenię Bożeną Keff i Ferzanem Ozpetekiem . O ile recenzja ze spektaklu o Iwaszkiewiczu jest ciekawa, to pan Daniel Oklesiński, omawiający filmy musi się jeszcze dużo nauczyć . Po pierwsze omawiając film " My dwie " stara się przybliżyć czytelnikowi postać wybitnej niemieckiej aktorki Barbary Sukowej. Wystarczyło napisać ,że jest to legenda niemieckiego kina, aktorka reżyserów tej miary co von Trotta, Fassbinder, Schlondorff czy produkcji hollywoodzkich. Niestety pan redaktor, wzorami z Pudelka czy innego żenującego portalu, uraczyć nas musiał informacją,że Aktorka jest byłą partnerką Olbrychskiego. A jaki to ma związek z omawianym filmem i co wnosi do recenzji ? Może pan redaktor zamiast działu kulturalnego w " Replice " czułby się lepiej w jakimś portalu towarzyskim ?
W drugiej recenzji pojawia się już poważny błąd rzeczowy. Omawiając " Szarlatana " Agnieszki Holland, pisze ,że jeden z bohaterów filmu, Frantisek pracuje, aby utrzymać matkę i córkę . Oczywiście matkę i żonę. Przecież wątek dziecka Frantiska jest bardzo ważny dla jego relacji z Mikolaskiem.
Od teraz czytając " Replikę " będę konsekwentnie pomijał omówienia pana Oklesińskiego.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 57165Post Czarek90 »

A ja dziś przy śniadaniu w końcu przeczytałem pierwszy tekst. Bo akurat rozmawialiśmy z mężem o tym, że by się tak nam chciało gdzieś w niespieszność, poza to miasto. I przypomniałem sobie, że w nowej Replice jest coś o gejach mieszających na wsi. No to wziąłem. Czytam. Przyznam – bardzo przyjemny tekst! ;) Polecam. (I to w sumie póki co by było na tyle z nowej Repliki... Prócz klasycznie rzutu okiem na to, jakie książki wzięli w tym numerze na tapet). ;)
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 57170Post Walpurg »

Przeczytałem wywiad z Margot oraz towarzyszącymi jej przyległościami osobowymi i muszę przyznać, że chyba się zgadzam z nimi. My już naprawdę nie mamy na co liczyć, jeśli nadal będziemy grzecznie siedzieć i się uśmiechać.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 57178Post Czarek90 »

Walpurg pisze: 11-10-2020 11:09:08 Przeczytałem wywiad z Margot oraz towarzyszącymi jej przyległościami osobowymi i muszę przyznać, że chyba się zgadzam z nimi. My już naprawdę nie mamy na co liczyć, jeśli nadal będziemy grzecznie siedzieć i się uśmiechać.
Czytałem właśnie obszerniejsze fragmenty.
I chyba tak. Chyba jest w tym wiele racji.
(Wolność. Równość. Magda Gessler).

:pride:
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1259
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 57779Post Achim »

Czarek90 pisze: 11-10-2020 12:29:56
Walpurg pisze: 11-10-2020 11:09:08 Przeczytałem wywiad z Margot oraz towarzyszącymi jej przyległościami osobowymi i muszę przyznać, że chyba się zgadzam z nimi. My już naprawdę nie mamy na co liczyć, jeśli nadal będziemy grzecznie siedzieć i się uśmiechać.
Czytałem właśnie obszerniejsze fragmenty.
I chyba tak. Chyba jest w tym wiele racji.
(Wolność. Równość. Magda Gessler).

:pride:
Walpurg ma rację, podobnie o Margot mówi w wywiadach Agnieszka Holland, to zupełnie zmienia perspektywę, otwiera jakiś nowy dyskurs walki, radykalizmu, na który niestety nie wszyscy są gotowi mentalnie :pride:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 58676Post żmij »

Świetne słowa Bożeny Keff:
To nie tęcza jest agresywnym atakiem moralnym, w istocie chodzi o ludzi, których symbolizuje. I gdyby udało się nawet zmusić wszystkich, by "robili to w domu po kryjomu", to po pewnym czasie ta kryjomość też stanie agresywnym atakiem moralnym.
Margot mnie nie zachwyca. Mam wrażenie, że to chyba najbardziej nierówny nr Repliki, jaki czytałem. Jeszcze bardzo mi się spodobali geje-pszczelarze. Kilka tekstów mi jeszcze zostało do przeczytania.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 58762Post żmij »

Są rozbierane kalendarze Repliki na nowy rok:
- męski https://replika-online.pl/produkt/rozow ... darz-2021/
- i kobieco-niebinarny https://replika-online.pl/produkt/bleki ... darz-2021/

Ten męski chyba lepszy niż poprzedni moim zdaniem. Aż się zastanawiam czy nie zamówić (poprzedniego nie kupiłem). Zwłaszcza ze względu na dra Macieja Sochę, ma to coś. :D
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 58769Post jazzik »

Kobieco-niebinarny to żart. Albo kobiecy albo niebinarny. Wybierz jeden. :diablo:
Jeśli redaktorzy "Repliki" uważają, że chodzi o kobiece ciała, to wpadają we własną pułapkę i unieważniają niebinarną tożsamość.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 58774Post żmij »

No pewnie się znalazła jakaś osoba niebinarna i ją wcielili do kalendarza kobiecego, do którego zapewne było mniej chętnych modelek.
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
ODPOWIEDZ