Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 29082Post jazzik »

"Replika" nie "jechała" po Grodzkiej.
Po prostu nie uznała jej za pierwszą osobę LGBT kandydującą na urząd prezydenta RP, przy czym upierała się Trans-Fuzja.
Grodzka nie wystartowała, bo nie zebrała wymaganej liczby podpisów.
Gdybyś wczoraj czytał komentarze na fanpage'u "Repliki", to zobaczyłbyś jak chamsko prezeska Trans-Fuzji odnosiła się do dyskutantów, zarzuciła "Replice" transfobię, ignorowanie istnienia osób trans itp. a to nie jest prawdą, bo w każdym numerze jest jakiś materiał transowy. Wieczorem zaglądałam z powrotem na komentarze i widziałam, ze było ich mniej, co oznacza, że część jej wpisów została usunięta przez admina lub nią samą. Wpadło również jej wsparcie - tzw. trans separatyści - którzy zaczęli wulgarnie odnosić się do osób, z którymi się nie zgadzali.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 29084Post mike »

Och Aniu moje różowe usteczka się dziś z Tobą solidaryzują

Obrazek
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13949
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 29085Post Nathi »

Nie czytam 99% komentarzy na fb, ale jeśli nie zebrała wymaganej liczby podpisów no to nie kandydowała. Więc prawidłowo nie uznano jej za pierwszą osobę LGBT kandydująca na ten urząd.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 29088Post mike »

Przy czym nie tego się tyczą pretensje Trans-Fuzji do Repliki, a narzuconej narracji, dyskredytacji trans-kandydatki i lansowania tylko jednego z góry narzuconego "jedynie słusznego" Robercika....
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 29094Post jazzik »

Mike, Trans-Fuzja tak to nazwała, ja nie widziałam we wpisach "Repliki" żadnej dyskredytacji Grodzkiej. Widziałam natomiast chamskie wpisy ze strony Edyty Baker i "trans separatystów". Co więcej, jestem przekonana, że gdyby prezeską Trans-Fuzji nadal pozostawała Grodzka, zamiast atencyjnej Edytki, to tej całej gównoburzy by nie było.

Masz oczywiście prawo bojkotować co tylko uznasz za słuszne.
Dla mnie dyskusyjne jest, czy warto bojkotować jedyne polskie pismo LGBT z powodu awantury wywołanej przez w zasadzie jedną osobę z fundacji, która rzuca transfobią i cis czymś tam na prawo i lewo.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 29097Post Hebius »

Dyskredytowanie kandydatury Grodzkiej polegało na stwierdzeniu, że Grodzka jednak nie wystartowała, bo nie zebrała wymaganej liczby podpisów. Zaiste - za tak ciężkie przewinienie Replice należy się bojkot! Nie pogrążaj się Jazzik w obronie tego plugastwa!
Leo

Re: Replika

Post: # 29114Post Leo »

Jak mogli tak napisać?! Te wszystkie kalendarze na stos i podpalić!
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 29128Post Walpurg »

jazzik, nie męcz się, mike i tak ma to w nosie, po prostu nadarzyła się okazja dokopać Biedroniowi i to robi.
Fryku

Re: Replika

Post: # 29130Post Fryku »

Szkoda, że tak się stało, ale dramy są nieuniknione.
Gdzieś przeczytałem, że Trans-Fuzja płaciła 800 złotych Replice miesięcznie. Tam gdzieś w komentarzach wyczytałem, że płaciła w ten sposób za artykuły. Z tego wynika, że były tak jakby sponsorowane.

Nie i tak sobie myślę, że 800 złotych to niewiele i nic Replice się z tego powodu nie stanie.
Trans-Fuzja zaś straci nieco więcej (jeśli Replika przestanie o tych tematach pisać).

Konflikt jako taki mało mnie interesuje. Z tego co przeczytałem, TF niepotrzebnie zrobiła dramę.
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Replika

Post: # 29131Post mare »

Co za bezsensowna dyskusja. Oczywiście, że chodzi o pierwszą osobę, której nazwisko będzie na kartach do głosowania. Poza tym, skoro już się czepiamy, to skąd wiadomo, że Grodzka była "pierwszą kandydatką LGBT"?
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 29133Post Hebius »

Fryku pisze: 20-02-2020 23:49:56 Szkoda, że tak się stało, ale dramy są nieuniknione.
Gdzieś przeczytałem, że Trans-Fuzja płaciła 800 złotych Replice miesięcznie. Tam gdzieś w komentarzach wyczytałem, że płaciła w ten sposób za artykuły. Z tego wynika, że były tak jakby sponsorowane.

Nie i tak sobie myślę, że 800 złotych to niewiele i nic Replice się z tego powodu nie stanie.
Trans-Fuzja zaś straci nieco więcej (jeśli Replika przestanie o tych tematach pisać).

Konflikt jako taki mało mnie interesuje. Z tego co przeczytałem, TF niepotrzebnie zrobiła dramę.
Nie, to żaden sponsoring artykułów, to cegiełka mecenatu. I nie miesięcznego, tylko rocznego.
Na podobnej zasadzie kiedyś nasze stare forum było mecenasem "Repliki". Nie pamiętam, ile wtedy uzbieraliśmy, ale baner forum był na pewno więcej, niż w 6 numerach.
Fryku

Re: Replika

Post: # 29134Post Fryku »

No ale to żadne pieniądze.
Mam nadzieję, że się dogadają. Bezsensowny konflikt.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11888
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 29149Post marcin »

Dokladnie. Typowe bicie piany o nic.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13343
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 29163Post Hebius »

W środowisku LGBT+ to norma. Pedały nawet o zabawny rysunek Krauzego z kozą potrafiły się obrazić i polecieć do sądu :D
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 29171Post Walpurg »

Dotarła, listem poleconym. Ta wysłana normalnie wciąż nie dotarła.
Fryku

Re: Replika

Post: # 29177Post Fryku »

Dlatego boję się płacić majątek (bo koszty przesyłki są irracjonalne). Często nie dochodzą.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 29217Post Walpurg »

Czytam właśnie nowy numer. Kayden - super, nie sądziłem, że zrobi aż takie pozytywne wrażenie. A potem Joanna Scheuring-Wielgus - super babka. No i muszę: jaaaaaaaaaaaakiego ona ma męża! :D Wlazłem na Fejsa oblukać i szok. Super koleś. :D
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13949
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 29219Post Nathi »

Ha! to ja zacząłem Replikę od wywiadu z Bieleckim :P jej nie czytałem, bo nie lubię.
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Replika

Post: # 29220Post żmij »

No, moja psiapsiółka w końcu, a chłopcy z Torunia są najładniejsi. ;)
Obrazek

Ja też chcę swoją R w końcu. Niby wysłali, a ja nie mam. :samoboj:
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 29238Post jazzik »

Walpurg pisze: 21-02-2020 19:08:25 A potem Joanna Scheuring-Wielgus - super babka.
Świetna jest, na dodatek potwierdziła moje przypuszczenia co do Kaczyńskiego, ubawiłam się jej opisem jak to wyglądało, gdy udało jej się do niego podejść. :D
"Diagnozę" Platformy też miałam podobną.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
ODPOWIEDZ