Replika

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 98241Post Czarek90 »

Walpurg pisze: 27-12-2021 16:41:43 Jakie do cholery problemy ma człowiek aseksualny? Albo jakiś aromantyczny?
Bo gej, jak powie że jest gejem, dostanie po ryju. Lesba też. Trans także.
Replika powinna wziąć to pod uwagę. Niech zmienią nazwę na:
Replika. Dwumiesięcznik tych, co mogą dostać po ryju

;)
jazzik pisze: 27-12-2021 16:59:25 Racja Walp, mnie dziwi znajdywanie skomplikowanych nazw na stare zjawiska, no bo to, że ktoś się nie zakochuje (aromantyzm) to nie jest zjawisko powstałe wczoraj a i niewiadomo ile takich osób w ogóle jest. Już nie mówię o różnych tożsamościach genderowych, jakichś demiboy, demigirl itp. bo to nie ma opcji żeby to powiedziało coś komuś spoza bańki queer. Chętnie poczytałabym czasopismo LGB a T niech sobie wydaje swoje inkluzywne czasopismo z uwzględnieniem każdej micro tożsamości rodem z Tumblra.

Bo nie wiem, czy zauważyliście, ale to T wywołuje
praktycznie wszystkie gównoburze, jakie mają miejsce wokół "Repliki".
Problemem redakcji Repliki jest (chyba) głównie to, że nie nadążają (ale czy muszą?) za tymi wszystkimi nowymi elementami dot. tożsamości i że patrzą na rzeczywistość przez pryzmat bańki G i L, i też bańki szczególnej, chwilami mam wrażenie agresywnej i roszczeniowej (no nie mogę zapomnieć ich reakcji na prezent od Netflixa). Z jednej strony ci, co sobie tę Replikę tworzą, mają prawo robić ją sobie tak, jak chcą i jest to fakt. Trywialne, ale jednak. Z drugiej strony współcześnie przetrwa na rynku ten, kto bierze pod uwagę potrzeby i możliwości swoich odbiorców, i ten rynek też obserwuje, zmiany na nim, i tak dalej. Jak widać z wielu długich dyskusji choćby na tym forum – Replika od lat nie brała pod uwagę tego, co mówią jej odbiorcy, bawiąc się w medium jednokierunkowe, a nie faktycznie społecznościowe – czyli redakcja ma rację, a jak ktoś w komentarzach na FB wskazywał problem, to w najlepszym wypadku został zignorowany. :) Z trzeciej strony jak już chcą być jednokierunkowi i wyrażać tylko to, co oni chcą wyrazić (a jak pisałem w po pierwsze – w sumie mają prawo) – to mogliby zmienić ten mylący podtytuł i ograniczyć się do LGB. Albo nawet LG. GL. LG+. Jakkolwiek. Ba – myślę, że nawet z ciekawością kupowałbym magazyn stricte dla LG+, bo w końcu jak coś jest dla wszystkich, to jest dla nikogo. A Repliki po kilku latach prenumeraty rok temu już nie przedłużyłem, jak co najmniej kilka osób tutaj – wnioskując po Waszych komentarzach :)

husky pisze: 27-12-2021 16:56:23
Walpurg pisze: 27-12-2021 16:41:43 Jakie do cholery problemy ma człowiek aseksualny? Albo jakiś aromantyczny?
Ludziom sie w dupach poprzewracało.
Ludziom trzeba w końcu jakoś wytłumaczyć, że mogą robić co chcą i nie muszą szukać na to nazwy. Właśnie przeczytałem, co to znaczy być aromantycznym. Że szukasz przyjemności, ale nie stałych relacji. Nie jestem psychologiem, psychiatrą etc. – ale myślałem, że to się bardziej wpisuje w styl życia i potrzeby codzienności, a nie kolejną tożsamość... Przy czym wszystkie aromantyczne osoby na tym forum przepraszam, jeśli ten komentarz nie jest na miejscu, bo faktycznie zatrzymałem się kilka lat temu na LGBTQIA, a potem już zacząłem się gubić.


W końcu uważam (pozwalając sobie zwerbalizować to, co uważam), że wszystko to można by było zamknąć w szeroko pojętym QUEER. I przestać już tworzyć kolejne gatunki i podgatunki ludzi, które wzajemnie zaczynają się deprecjonować i napędzać karuzelę niezrozumienia, pogardy i wykluczenia. Bo o to właśnie chodziło, gdy części facetów w XIX wieku naklejono etykietkę HOMOSEKSUALISTA :) Dziś, zamiast się tych etykietek pozbyć albo wybrać jedną wspólną (ewentualnie z gwiazdką: cis i/lub trans, bo tak jak osoby cis są LGB, tak i osoby trans są też LGB), to sami nalepiamy sobie tych etykietek w chu* tyle, że nie unosimy. TYLE ;)
:pride:
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 98287Post Walpurg »

O, widzisz!
Ja po prostu jestem aromantyczny!
Przyjemność a nie relacja.
To niech Replika robi ze mną wywiad! Zgłaszam się jako pierwszy publicznie znany aromantyk :P
Czarek90 pisze: 28-12-2021 09:05:20wszystko to można by było zamknąć w szeroko pojętym QUEER. I przestać już tworzyć kolejne gatunki i podgatunki ludzi, które wzajemnie zaczynają się deprecjonować i napędzać karuzelę niezrozumienia, pogardy i wykluczenia.
No właśnie, tak miało być, tylu ludzi doktoryzowało się i habilitowały z tych queerów, tyle książek i wszystko na nic. Może więc te kłótnie o Replikę są dowodem na fiasko teorii queer? Może jednak potrzebujemy tożsamości jakoś nazwanych?
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 98351Post Czarek90 »

Walpurg pisze: 28-12-2021 19:55:06 O, widzisz!
Ja po prostu jestem aromantyczny!
Przyjemność a nie relacja.
To niech Replika robi ze mną wywiad! Zgłaszam się jako pierwszy publicznie znany aromantyk :P
KONIECZNIE! I ja wtedy ten numer kupię.
A jak się rozgadasz na dwa numery, to nawet prenumeratę odnowię :D
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 98353Post Walpurg »

I założę stowarzyszenie. Albo fundację, bo do stowarzyszenia trzeba za dużo ludzi. :P
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 98375Post Hebius »

A kto z prenumeratorów obejrzał już „Olivię"?
Obrazek
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 101383Post Czarek90 »

Wrzucam to w wątku Repliki, bo zapamiętałem,
że tu właśnie poruszyliśmy kwestie kolejnych, nowych tożsamości...
Ale jeśli potrzebny inny wątek – proszę o przeniesienie ;)

Mianowicie – wyskoczyło mi dziś na FB na grupie LGBT Polska
BOYFLUX
więc czytam:

Boyflux to tożsamość płciowa, w której dana osoba może przez większość czasu czuć się głównie lub całkowicie męsko, ale doświadcza różnych stopni męskiej tożsamości. Na przykład można poczuć 0% (płeć/gender), 50% (demiboy), 100% (mężczyzna) lub cokolwiek pomiędzy, jak np. paraboy lub libramasculine. Intensywność może się zmieniać w dowolnym czasie.

Oryginalna definicja tu: https://gender.fandom.com/wiki/Boyflux

A ja się poddałem. I czekam, kiedy to wszystko wybuchnie.
Przy czym pisząc "wszystko", mam na myśli dosłownie wszystko,
a nie tylko społeczność LGBT+++ :)

Taka refleksja z rana przy kawie :P
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 101385Post mike »

Kalendarz repliki zaczął fruwać po necie, więc jako nie-prenumerator sobie zerknąłem co nieco. Też was zaskoczyły nadmiarowo grube kutasy większości kolesi? To był litemotiv tego kalendarza?
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 101411Post Hebius »

Trzeba było podać namiary na zdjęcia - nie szukałem, więc niczego nie widziałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Replika

Post: # 101419Post mike »

Cooo? Jako wielki fan repliki miałbyś jeszcze nie widzieć tego kalendarza? Szok! Podeślę na priva.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 101431Post Nathi »

Też się kiedyś śmiałem, że ile tego LGBT XYZ, dopóki któryś z XYZ nie zaczął pasować do mnie.
Ale to nie jest takie złe jeśli ktoś szuka wyjaśnienia siebie, dla świętego spokoju. Jako ciekawostka psychologiczna czy taki dodatek bardzo fajna rzecz.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Replika

Post: # 101440Post jazzik »

Dla mnie to zalatuje absurdem, że ludzie mają coraz więcej wolności do samoekspresji i jednocześnie szukają coraz więcej szufladek i etykietek dla siebie.
Co to znaczy "stopnie męskiej tożsamości"? Jeśli facet lubi malować paznokcie, to który to stopień?
Przecież to tylko utrwala szkodliwe stereotypy, że czegoś nie wolno mężczyznom lub kobietom, bo wtedy będą para coś tam. :P
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Replika

Post: # 101441Post Nathi »

Jeśli ktoś się z jakoś literką indetyfikuje to widać jemu są potrzebne. Jak dla kogoś są absurdem to są, nikomu krzywdy nie robią, a może ktoś poczuje się lepiej i nie będzie miał się za freaka.
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Replika

Post: # 101482Post Czarek90 »

mike pisze: 15-01-2022 10:34:40 Kalendarz repliki zaczął fruwać po necie, więc jako nie-prenumerator sobie zerknąłem co nieco.
Po necie, czyli gdzie?
Nathi pisze: 15-01-2022 15:24:03 Też się kiedyś śmiałem, że ile tego LGBT XYZ, dopóki któryś z XYZ nie zaczął pasować do mnie.
Ale to nie jest takie złe jeśli ktoś szuka wyjaśnienia siebie, dla świętego spokoju. Jako ciekawostka psychologiczna czy taki dodatek bardzo fajna rzecz.
Dlatego tego nie wartościuję, nie krytykuję,
chociaż nie zawsze to rozumiem i obawiam,
że w końcu – mnogość tego – skończy się źle.
Oby nie.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1258
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 103631Post Achim »

Mamy problemy z dostawą "Repliki" , mój Partner pisał tam już maile, ale gazety jak nie ma , tak nie ma .
Marzę o wydaniu i rozkładówce z Walpurgiem .
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11881
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Replika

Post: # 103632Post marcin »

Rozkładówkę to chyba Walp mógłby ci załatwić bez Repliki? :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1258
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 103635Post Achim »

Tak, ale chodzi o prestiż, dumę, że znasz tego faceta z rozkładówki
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 103636Post Walpurg »

Udało mi się namówić Replikę, żeby zrobiła wywiad z Rubensem/Roobens był z Bytomia, ale rozkładówki ze mną to im chyba nie wcisnę. :P

P.S. Achimku, uwielbiam cię :serce:
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1258
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika

Post: # 103642Post Achim »

Już widzę tytuł rozkładówki z Walpem " Ciało i intelekt"
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Replika

Post: # 105307Post Walpurg »

Dostałem Replikę, magnes i pismo, ze to ostatni numer prenumeraty. Wszedłem na stronę przedłużyć, ostatnio widziałem promocję z darmową książką ChemSex, ale już nie ma, wyczerpana. A tydzień temu nie wiedziałem, że to już koniec prenumeraty. No to muszę poczekać na coś nowego w promocji.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Replika

Post: # 105308Post Hebius »

Ciekawe, czy mój numer też już przyszedł. Będę wychodził przed siedemnastą, to sprawdzę skrzynkę pocztową.
Obrazek
ODPOWIEDZ