Filmy/Seriale LGBT

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 61801Post mare »

Dostępność to oczywiście też problem. Sprawdziłem ten filmik «Italian boys». 5 euraków za dostęp na 48 h... 10 za dostęp na stałe. No cóż. Ebooki są tańsze, nie wiem, skąd to 10 euro, bilet w kinie kosztuje poniżej 6 na ofercie, a poniżej 10 normalnie. Ściągnięcie takiego filmu to swojego rodzaju manifestacja, że ceny są za wysokie. Niech spuszczą do 5 za stały dostęp.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 64589Post Timothy1313 »

Obrazek
W tym roku obrodziło queerowymi filmami świątecznymi. :oklaski:
W razie jakby to były wasze klimaty:
https://www.youtube.com/watch?v=E478tV1AbRU
:pride:
Awatar użytkownika
Czarek90
Posty: 484
Rejestracja: 28-09-2020 16:34:43
Lokalizacja: na piętrze

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 67427Post Czarek90 »

Pytanie – wiecie gdzie jeszcze można zobaczyć "Paris Is Burning"
z polskimi napisami? Kiedyś było na Netflixie, ale zniknęło.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 67888Post mike »

Mówili, że And Then We Danced to gruzińska odpowiedź na Call Me By Your Name, jednak moim zdaniem to kolejny film o beznadziei gejowskiego życia w prawackim ciemnogrodzie.

Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 68239Post mike »

W internecie krąży biografia DADDY AND THE MUSCLE ACADEMY. Dokument dotyczy słynnego rysownika okrzykniętęgo mianem Picassa gejowskiej erotyki - Toma z Finlandii. Poprzez wywiady Tom opowiada o swoim życiu, a przede wszystkim poszczególnych dekadach przed wojną, w trakcie oraz okresie powojennym, którymi chronologicznie nacechowane są jego dzieła. Do wydania dołączona jest setka prac artysty,

Lepsze od wersji fabularyzowanej sprzed paru lat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 68470Post mike »

Chyba najdziwniejszy gay-themed jakiego w życiu widziałem OFF SHORE
Spoiler
Chłopak wyrusza na poszukiwanie ojca, którego nigdy nie widział. Na miejscu zauracza się w kolesiu, który okazuje się być jego bratem (to już po tym, jak się miziali i całowali). W międzyczasie ma seks z instruktorką surfingu. Ostatecznie wychodzi z tego absurdalna opowieść o facecie, który jednoczy swoich synów.
Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 68695Post mike »

Pierwsze dzieło LGBT w tym roku serial IT'S A SIN. Twórcą scenarzysta kultowego Queer As Folk, w obsadzie m.in Olly Alexander (wokalista Years&Years), Neil Patrick Harris (Seria Niefortunnych Zdarzeń, How I Met Your Mother).

do obejrzenia https://www.channel4.com/programmes/its ... /68719-001
(lub ściągnięcia z czeluści internetu)

IMDb: 8.9/10
Obrazek
żmij
Forumowe Ciacho
Posty: 2400
Rejestracja: 21-07-2018 19:54:52

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 68702Post żmij »

Queer as Folk + Pet Shop Boys? Chyba będzie oglądane. :serce: :serce: :serce: :pride:
"Uczucie pożądania to ogromna siła, która ma nad tobą całkowitą władzę"
Adam Georgiev, "Planeta samych chłopców"
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 68782Post mike »

Mam już za sobą dwa odcinki. Fajne, produkcyjnie poziom Netflixa. Najbardziej urzekł mnie zwyczajny, swojski Colin, natomiast trochę irytuje lansowanie na siłę wokalisty Years&Years, jednak trzeba przyznać, że gość ma talent aktorski, a to chyba jego filmowy debiut. No i jeszcze czasem muszę się posiłkować napisami bo to brytole i ich zjebany akcent. Mimo, że znam język momentami mam wrażenie, że mówią po chińsku :D

Można się jeszcze przeczepić do poprawności politycznej, gdzie oczywiście homofobiczna rodzinka religijna nie mogła być muzułmańska, tylko wymyślili jakieś afrykańskie niewiadomo co, żeby nie urazić żadnej grupy religijnej w UK :/

Poza tym, czy to naprawdę tak było w czasach wybuchu HIV/AIDS, że niemal każdy homik grzmocił się ze wszystkimi znajomymi niehetero orientacji? :D
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13936
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 68985Post Nathi »

Właśnie zacząłem oglądać Its a sin na HBO GO, bez nielegalnego ściągania.

Fajne przypomina mi trochę Opowieści z San Francisco.
No i geje grają gejow, mega fajne to.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 73279Post mike »

Bartosz Żurawiecki o filmie D'AGOSTINO

niestety nie podzielam tej opinii, film klasy C nakręcony smartfonem z aktorstwem na poziomie błota
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1258
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 73280Post Achim »

mike pisze: 13-01-2021 19:05:32 Mówili, że And Then We Danced to gruzińska odpowiedź na Call Me By Your Name, jednak moim zdaniem to kolejny film o beznadziei gejowskiego życia w prawackim ciemnogrodzie.

Obrazek
Mnie się podobał :oklaski:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 73748Post Timothy1313 »

Obrazek

Pierwszy raz zetknąłem się z tym serialem kiedy emitowało go TVP i to było chyba moje pierwsze zetknięcie się z gejami w telewizji. To był pierwszy sezon i chyba 2007 lub 2008 rok.
Bracia i Siostry zrobiły to z czym nawet dzisiejsze postępowe stacje telewizyjne mają problem - brat gej był pełnokrwistym bohaterem z angażującym wątkiem i mnóstwem czasu antenowego. :pride:
Co jakiś czas do niego wracam. Obok Chirurgów i Prywatnej Praktyki to taka moja strefa komfortu.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 73758Post mike »

O to już wiem skąd kojarzę Kapitana Stranda w 9-1-1 Lone Star :) Bardzo lubię aktorkę z chustą na szyi, świetnie zagrała również w serialu Revenge, gdzie też pamiętam były wątki homo.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 74332Post mike »

https://natemat.pl/344589,armie-hammer- ... ny-o-gwalt

R.I.P Call Me By Your Name 2

Śmierć na Nilu też prawdopodobnie uśmiercony, premiera miała być w pażdzierniku 2020... https://www.youtube.com/watch?v=JM1U-Whb-P0
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 74362Post Hebius »

Ale "Śmierć na Nilu" jest już chyba nakręcona, więc dlaczego film miałby się w kinach nie pojawić, jak już zostaną otwarte? Albo chociaż w sieci.
Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 74396Post mike »

Z tego samego powodu, dla którego nie pojawił się w kinach i na platformach VOD już w pażdzierniku 2020 - wybuchł skandal z Hammerem, a dziś jeszcze mu dorzucono do pieca kolejnymi oskarżeniami o gwałt. Kevina Spacey usunęli z gotowego filmu https://www.rp.pl/Film/171109136-Kevin- ... ukcji.html to i pewnie Hammera spotka podobny los. Tak, czy inaczej wytwórnie mają przez niego ciężki orzech do zgryzienia i ogromne straty.
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 75015Post Timothy1313 »

Obrazek
Ze strony Repliki:
https://www.facebook.com/magazynreplika
"Netflix ogłasza produkcję filmu-kryminału, dziejącego się w tle akcji „Hiacynt”!
🥀 Scenariusz, napisany przez Marcina Ciastonia, powstał już w 2016 roku i zdobył wiele nagród, ale przez długi czas żaden producent nie był nim zainteresowany. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że film w produkcji Netflixa obejrzymy już tej jesieni, a za reżyserię będzie odpowiadał Piotr Domalewski (reżyser „Cichej nocy” i „Jak najdalej stąd”). W filmie epizod gra też wyoutowany aktor Piotr Trojan (który niedawno zdobył szereg nagród za główną rolę w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”).
Oto oficjalny opis:
„Hiacynt” to thriller w reżyserii Piotra Domalewskiego, na podstawie scenariusza Marcina Ciastonia. To kryminalna historia osadzona w latach 80. Robert, młody milicjant „z zasadami”, wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także na życie osobiste. W roli Roberta zobaczymy Tomasza Ziętka, z kolei Arka zagra znany z serialu „W głębi lasu” Hubert Miłkowski. W filmie zobaczymy również Adę Chlebicką, Tomasza Schuchardta, Marka Kalitę i Agnieszkę Suchorę. Premiera jesienią 2021 roku."
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 75017Post Hebius »

Jesienią ruszą też może zdjęcia do ekranizacji Lubiewa Witkowskiego w reżyserii Pawła Maślona.
Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8278
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 77539Post mike »

dwie nowości gay-themed już dostępne do oglądania

Hochwald (WHY NOT YOU)
Obrazek


Beyto
Obrazek
ODPOWIEDZ