Filmy/Seriale LGBT

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 56501Post Hebius »

Czarek90 pisze: 02-10-2020 21:14:07.
BTW // A w ogóle to, co tam pisaliście, to się zachowało,
czy wszystko przepadło?
Nie ma w sieci (pomijając jakieś nieistotne resztki w The Wayback Machine), czyli przepadło.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 56533Post mike »

Czarek90 pisze: 02-10-2020 21:14:07 Jako nowy zapytam, choć chyba trochę się domyślam
– biczfajty? Gejowo rozumiem, że poprzednie forum.
BTW // A w ogóle to, co tam pisaliście, to się zachowało,
czy wszystko przepadło?
Tak poprzednie tutaj też trochę było biczfajtów ale nie na taką skalę i mniej kozackie. Rzeczony film bardzo przypomina mi forumowe sprzeczki, choć sam w sobie nie jest powalający to filmowa adaptacja sztuki teatralnej cała akcja rozgrywa się w jednym mieszkaniu i polega głównie na dialogach.

Pewnie tylko sam właściciel ma kopie, o ile chciało mu się ją robić...
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13351
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 56542Post Hebius »

Właściciel jest ostatnią osobą, po której można się podobnej rzeczy spodziewać.

A film, skoro to na podstawie sztuki, miał już wcześniejszą wersje. Nie skojarzyłem po angielskim tytule, ale teraz sprawdziłem, żeby się upewnić. I nawet w TVP, w co ciężko teraz uwierzyć, film był emitowany przynajmniej raz. W piątek 28 stycznia 1994 r (TVP1) o godz. 23:30
"CHŁOPCY Z PACZKI." USA 1970
Ekranizacja popularnej sztuki wystawianej na Broadwayu. W pewnym nowojorskim mieszkaniu odbywa się przyjęci urodzinowe. Sześciu zaprzyjaźnionych gejów czeka jeszcze na solenizanta. Jest też z nimi młody chłopak ("nocny kowboj"za 20$), który ma być w prezentem urodzinowym. Zgromadzeni prezentują sobą przekrój homoseksualnego środowiska. Pochodzą z różnych grup społecznych (murzyn, żyd, katolik), mają odmienny stosunek do swojej orientacji seksualnej (typowa ciota, "Don Juan", gość chodzący do psychoanalityka). Niespodziewanie w mieszkaniu zjawia się przyjaciel ze studiów gospodarza lokalu, mężczyzna jak najbardziej heteroseksualny, który nie ma pojęcia (do czasu) o homoseksualnych preferencjach swego kumpla.
Pamiętam, że byłem zachwycony.

Przy okazji ponawiam apel o korzystanie z jakiegoś rozsądnego hostingu plików. Obrazek wrzucany dwa dni temu przez Timothy'ego już się nie wyświetla.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 56544Post mike »

Tu wrzucajcie to nigdy nie zniknie https://imgur.com/upload

Wracając do filmu cały czas czekałem aż akcja wyjdzie z mieszkania no i nie doczekałem się, a można było to poprowadzić o wiele dalej. Cóż widocznie twardo się trzymali pierwowzoru i tak miało być, ale dla mnie to trochę zmarnowany potencjał. Tym niemniej diaologi kozackie.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 56619Post mike »

WASP to takie Call Me By Your Name, tylko jak dla mnie lepsze, bo z bardziej autentycznymi aktorami między którymi czuć chemię (w przeciwieństwie do Elio i Olivera z CMBYN). Wasp ma mniejszy budżet, natomiast nie przeszkodziło to w stworzeniu klimatycznej atmosfery upalnego lata tutaj na francuskiej Prowansji. Polecam.

Obrazek
Awatar użytkownika
kaylan
Posty: 172
Rejestracja: 27-01-2019 14:05:04
Lokalizacja: z zaswiatow

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 56780Post kaylan »

Tez oglądałem chłopcy z paczki, nawet zabawny, zdziwiło mnie że taka sztuka powstała w mainstreamie tak dawno, rok przed stonewall. Utwierdziłem się też w przekonaniu że jeżeli chodzi o gust i stylizacje w tamtym okresie to ludzkość upadła na głowę :lol: choć Matt Bomer nawet tam się dobrze prezentował. 8-)
husky

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 56851Post husky »

Obejrzałem wczoraj. Nie wiem gdzie to zabawne. Cholernie smutne przecież.
Awatar użytkownika
kaylan
Posty: 172
Rejestracja: 27-01-2019 14:05:04
Lokalizacja: z zaswiatow

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 56889Post kaylan »

Nie każdego musi śmieszyć to samo. Czasem takie sztuki teatralne/ filmy są bardzo udane gdzie w niektórych aspektach (w tym przypadku postaci) występuje przerost formy/ celność treści. Motywy miłości romantycznej kontra promiskulizm w związku Hank/Larry, pretensjonalna filozofia Harolda kobtrowana przez Michaela w oparach ćpania i źle znoszonego alkoholu podszyta z innej strony katolickim poczuciem winy projekcja swoich problemów na współlokatora z dawnych lat, a z drugiej konfrontowana hedonistyczno przyziemnym motywem tępego kowboja . Kompensacja przegietoscia emoregi dodatkowo w fragmencie ich relacji niby najbluzszych obnażona bezlitośnie przez Bernarda, i wiele innych podobnych motywów dość eksploatowanych w kulturze a tu przystępnie i z humorem podanych. Dla mnie efekt jest zabawny i przyjemny do oglądania. Co Ciebie w nim zasmuciło?
husky

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 56943Post husky »

Dużo. Nie umiem tego zawrzeć w 2 zdaniach.
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 57262Post Timothy1313 »

Obrazek

Zielona Latarnia będzie ujawnionym gejem w nowym serialu HBO. Nic nie wiadomo o aktorach, a premiera odbędzie się też zapewne nieprędko.

http://www.back2stonewall.com/2020/10/h ... y-gay.html
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 59309Post mike »

Klasyczne francuskie kino z niebanalną fabułą Summer of 85 (Été '85) Wciąga na maksa, targały mną wszystkie emocje jak oglądałem i jeszcze na długo zostanie w pamięci. Do tego klimat miasteczka, żaglówki i muzyka z lat 80. Jak dla mnie najlepsza gejowa produkcja kilku ostatnich lat.

Obrazek
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 59366Post mike »

edit
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 61214Post Senso »

Widziałem sporo westchnień nad Mine Vaganti, to dla wielbicieli Ferzana Özpetka i typowej dla niego stylistyki być może gratką będzie jego ostatni film - La dea fortuna. W kinach w PL był już pod koniec 2019 r. i potem w covidowej przerwie - możliwe więc, że oglądaliście - a dla tych co nie widzieli lub chcą zobaczyć ponownie 24 listopada na mojeekino.pl o 20:00 będzie taka okazja na biletowanym seansie.

Zwiastun: https://youtu.be/NEQFwVkrBz4

Obrazek
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 61215Post jazzik »

Senso pisze: 18-11-2020 01:04:33 [...] na mojeekino.pl o 20:00 będzie taka okazja na biletowanym seansie.
Nie znałam tego serwisu, ale to świetny pomysł, że część pieniędzy ze sprzedaży biletu, trafia na konto wybranego kina. :)
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 61216Post Senso »

Też tak myślę. Niestety te kina skrzyknęły się tak, że nie w każdym mieście jest jakieś (to wskazuję takie które w jakiś sposób lubię w innym mieście).
I serwis bez reklamy - gdyby kilka miesięcy temu nie wpadł na nich przypadkiem chcąc obejrzeć pewien film, pewnie bym o nim nawet nie wiedział.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 61217Post jazzik »

Mojego ulubionego nie ma wymienionego imiennie, ale jest Sieć Kin Studyjnych, do którego ono należy.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 61280Post mike »

Ktoś już może obejrzał THE ITALIAN BOYS ? Nie mogę nigdzie znaleźć...

Obrazek
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 61311Post Senso »

A co tutaj szukać, jak producent na swojej stronie podaje linki do tego filmu? Płacisz - oglądasz.
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 61312Post jazzik »

Rzecz w tym, że Mike nie lubi płacić. :D
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Filmy/Seriale LGBT

Post: # 61313Post Senso »

Ziemkiewicz też nie lubił ;-)
ODPOWIEDZ