Właśnie byłem w teatrze

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 63285Post Walpurg »

Fedra Racine`a z Teatru Wybrzeże ze znakomitą i poruszającą rolą główną Katarzyny Figury.
Spektakl online w ramach 40. Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Teatry zmieniły strategię po doświadczeniach wiosennych - teraz można sporo zobaczyć, ale to już wersje dużo lepsze technicznie, za to płatne (tu: 20 zł) i do zobaczenia tylko na żywo.

Figura, kojarzona z komediową seksbombą, tu stworzyła bardzo dobrą rolę. No i Hipolit, zagrany przez Jakuba Nosiadka o budowie greckiego boga. :D

Spotkania trwają przez cały tydzień, więc będzie jeszcze kilka ciekawych spektakli do zobaczenia.
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 64140Post Senso »

Powrót do Reims
https://playkrakow.com/vods/vod.461

Książka, choć to inny dział, jest świetna: dobrze napisana, wciągająca, ważna ze względu na tematykę podwójnego wykluczenia, nie tylko ze względu na orientację.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 64142Post Walpurg »

Ja wczoraj Panny z Wilka w reż. A. Glińskiej ze Starego Teatru.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1258
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 64207Post Achim »

Widziałem na "żywo" . Cudny spektakl . Ja już nie oglądam żadnych spektakli online, to jakaś namiastka, substytut. Teatru i kina chyba brakuje mi najbardziej . Mamy bilety na 30. grudnia do Starego na " Kochaną Wisełkę " na podstawie korespondencji Szymborskiej i Herberta i mamy nadzieję,że dojdzie do skutku, bo spektakle w Słowackim na odwołali.... :cry:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 64230Post Hebius »

On żyje! :hurra:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1258
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 64318Post Achim »

Dziękuję za miłe powitanie, tak jestem znowu po wiadomych perturbacjach zdrowotnych i mam nadzieję, że niedługo będę mógł o sobie napisać, że byłem w teatrze. :tak:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 66213Post Walpurg »

Duża gratka w Sylwestra!

"Powrót Tamary" w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego na huczne zakończenie roku!
👉 31 grudnia o godz. 19.00
dostępne 31.12.2020–03.01.2021
20 zł
👉 www.vod.teatrstudio.pl
"Powrót Tamary” to wspaniały popis aktorskich umiejętności. Cudownie rozhisteryzowana 🔥Dominika Biernat, zdecydowana 🔥Monika Obara, urzekająca 🔥Marta Zięba, wspaniała 🔥Monika Świtaj oraz magnetyczna 🔥Sonia Roszczuk, która m.in. gra tytułową Tamarę. Namiętna, seksowna, silna, władcza i zdecydowana. Stanowczy 🔥Filip Perkowski, znakomity, pełen wigoru, z dezynwolturą w graniu 🔥Marcin Pempuś
, doskonały, punktujący, majestatycznie obecny Mateusz Smoliński, pełniący rolę narratora opowieści oraz niezastąpiony 🔥Bartosz Porczyk
– wielka, teatralna gwiazda, którą Warszawa skradła Wrocławiowi. (...) No i jest i On. Jan Wielki. 🔥Jan Peszek. Mistrz."
Tomasz Sobierajski, ElleMan
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 67425Post Walpurg »

Wywiad z Bogiem!
https://www.anywhere.pl/68119/patrze-na ... &videoId=0
Tomasz Sobierajski rozmawia z Bartoszem Porczykiem: Patrzę na Ciebie, bo chcę się dowiedzieć czegoś o sobie
:serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4861
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 67446Post bolevitch »

widziałem już afisze spektakli granych w salach widowiskowych zapowiadanych na koniec lutego i na marzec...
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 67454Post Walpurg »

Zamknięcie hoteli czy gastronomii w drodze rozporządzenia jest nielegalne - wynika z wyroku sądu administracyjnego. Kolejne sądy podważają zgodność koronawirusowych rozporządzeń z konstytucją.
Sądy dały wiatr w żagle przedsiębiorcom, którzy zamierzają się otworzyć, więc i teatry pewnie chcą. Zwłaszcza że najbardziej dostały w dupę właśnie komercyjne instytucje kultury.
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4861
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 67460Post bolevitch »

tak, to agencja obsługująca wyjazdowe spektakle, te wszystkie farsy itp...
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4861
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 67748Post bolevitch »

Teatr Narodowy - Kordian mikroportowy....
...o matko... pamiętam jakieś strzępki Kordiana na VHS-ie... pani od polskiego nam puszczała
https://www.youtube.com/watch?v=0iyFyEooR1A
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4861
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 67800Post bolevitch »

...scena niby narodowa, ale (prawie)goły facet jest :-) i tańczący kardynałowie zdaje się w szpilkach
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8869
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 69399Post Walpurg »

Od 29 stycznia do 12 lutego na VOD Teatru Wybrzeże:

ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA
Reżyseria: Kuba Kowalski
Historia nieokiełznanej erotycznej relacji jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy z młodszym o 40 lat mężczyzną. Od obsesyjnej namiętności, burzliwych rozstań, poprzez piekło zazdrości, odrzucenie aż po wzniosłe uczucie, najszczerszą empatię i pielęgnowanie w chorobie. W ich miłość wpisana była śmierć – Jerzy chorował na gruźlicę. Tym samym literatura Iwaszkiewicza połączyła się z życiem osobistym – literacki motyw młodego, śmiertelnie chorego mężczyzny był obecny w jego twórczości od samego początku. INTYMNE ŻYCIE JAROSŁAWA to także opowieść o żonie pisarza, Annie, która z czułością i wyrozumiałością dopełniała miłosny trójkąt i w pewnym sensie stanowiła jego fundament. Związek z Jerzym bezpośrednio zainspirował Iwaszkiewicza do napisania kilku znakomitych opowiadań m.in. TATARAKU i KOCHANKÓW Z MARONY. Spektakl jest przede wszystkim oparty na listach Jarosława Iwaszkiewicza do Jerzego Błeszyńskiego i na jego Dzienniku. Dokumenty te nie mają sobie w Polskiej literaturze równych i dają wnikliwy obraz życia prywatnego pisarza i jego homoerotycznych związków.

„Niezwykły spektakl – przepełniony głęboką humanistyczną miłością do człowieka i akceptacją jego ukrytych pragnień.”
Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

W spektaklu występują: Anna Kociarz – Anna, Piotr Biedroń – Jurek, Korab, Robert Ciszewski – Karol, Dziad Szpitalny, Lekarz, Krzysztof Matuszewski – Jarosław, De Villiers, Marcin Miodek – Jurek, Julia, Charles, Jan Napieralski – Jurek, Romeo, Rellov, Rafał Ryterski – muzyka na żywo.

https://vod.teatrwybrzeze.pl/spektakl/z ... jaroslawa/
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 71020Post Hebius »

Ciekawe, który z naszych teatromanów zrecenzuje występ Zenka Martynika w Teatrze Wielkim w Łodzi :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1258
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 71021Post Achim »

:evil: nikt
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Czartogromski
Posty: 5825
Rejestracja: 22-07-2018 10:10:25
Lokalizacja: Kufszynek
Kontakt:

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 71022Post Czartogromski »

Poczekamy na benefis Żenka w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
Awatar użytkownika
Hebius
Posty: 13339
Rejestracja: 18-07-2018 12:20:10
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 71023Post Hebius »

Tam to na pewno z publicznością już będzie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1258
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 71024Post Achim »

Artysta Narodowy :hurra:
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
Awatar użytkownika
Achim
Posty: 1258
Rejestracja: 13-07-2019 19:29:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie byłem w teatrze

Post: # 71428Post Achim »

„ Lazarus” Teatr Capitol we Wrocławiu
Bilety na „ Lazarusa „ mieliśmy kupione na 15. listopada, spektakl oczywiście nie odbył się . Teraz wreszcie nastąpił powrót do sal teatralnych z wszystkimi, towarzyszącymi temu emocjami .
Musical Dawida Bowiego to opowieść o Nawtonie / fantastyczny aktorsko i wokalnie Marcin Czarnik/bohaterze, celebrycie, przybyszu z innej planety . W „ Lazarusie „ to nie rachityczna fabuła jest jednakże najważniejsza , w spektaklu brzmią bowiem najważniejsze przeboje Bowiego w nowoczesnych aranżacjach, świetnych wykonaniach aktorów Capitolu , funkcjonalnej i wieloznacznej scenografii Mirka Kaczmarka i wizualizacjach Natana Berkowicza . Spektakl Jana Klaty przypomina, jak genialnym Bowie był muzykiem i jak uniwersalne i wieloznaczne mogą być Jego utwory.
Es gibt ein Leben und ich lebe es . Romy Schneider.
ODPOWIEDZ