Anime/Manga

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Szafir

Anime/Manga

Post: # 19546Post Szafir »

Mamy tu jakichś fanów mangi i anime? ;)
Co prawda istnieje już temat o mangach gejowskich, ale to co innego.
Otaku! Do ataku! Czy jest tu ktoś z Was otaku? :)
W założeniu otaku to osoba która ma fioła na punkcie m&a, czyta/ogląda byle co, co choćby trochę podpada pod mangę bądź anime.
Ja siebie nie uważam za otaku. Nie interesuje się tym jakoś aż tak bardzo. Nie latam z konwentu na konwent, a moje życie nie kreci się wokół mangi i anime, mimo, że temat Japonii był mi bliski już od podstawówki. Nie orientuję się w nowościach, i ciężko byłoby mi to ogarnąć. Póki co bardziej się skupiam na Chinach, na chińskich manhuach i donghuach (漫画 manhua - chiński odpowiednik mangi, 动画 - donghua (czyt. dąhła) - ~ anime).

Teraz skupiam się na Pokemonach (właśnie ogłosili nową serię). Porzuciłem póki co oglądanie Boruto, bo w sumie zaczęło mnie to już nudzić (Shippuuden też mnie nudził).
Pokemony 4 ever i basta. ;)
Ostatnio bardzo mnie zainteresował Hikaru no Go (ma cudowne czołówki), i chyba się wreszcie skuszę, by w końcu obejrzeć. Tym bardziej jak te czołówki śnią mi się po nocach. ;)
Zastanawiałem się czy nie zacząć też 11Eyes (też skusiła mnie czołówka), ale słyszałem, że ponoć seria jest kiepska sama w sobie, więc nie wiem czy warto.
Oglądał ktoś?
Chciałem jeszcze wrócić do To Aru Majutsu no (tym bardziej, że zasluchiwałem się w piosenkach z tej serii w licbazie), ale jakoś straciłem ochotę. Może kiedyś wrócę.


Z chińskich wersji to póki co nie widzę nic co mogłoby mnie naprawdę zainteresować. Okej, Fox Spirit Matchmaker ma niesamowitą popularność, i piosenki i kreska, i storyline bardzo mi się podobają. Przyznaję, jest bardzo dobrze.
Próbowałem z King's Avatar, ale klimaty w stylu SAO to jednak nie dla mnie (mimo, że w obu animcach również podobają mi się czołówki). Natknąłem się ostatnio na Psychic Princess które ma przekomiczną czołówkę (polecam sprawdzić na yt), ale jakoś nie miałem czasu, by to obejrzeć, a seria wyglądała imo na bardzo dobrą.
Cupid's chocolate znam, ale szkoda, że ta seria jest robiona ,,na szybciora", bez rozwiniętej akcji. Główna bohaterka wygląda trochę jak Index z To Aru, i to mnie skusiło do obejrzenia. ;) Technicznie bardzo dobra kreska, piękne kolory, ale storyline mógłby być lepszy.
Rakshę zacząłem oglądać i w sumie ta seria była zrobiona dobrze i jednocześnie była tak mdła, że już nie pamiętam o co w tym chodziło. Oglądał ktoś?
A jak to jest z Wami?
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Anime/Manga

Post: # 23722Post Timothy1313 »

Trochę tego się widziało, więc może wymienię te anime, które uważam za godne polecenia: Attack on titan, Cowboy Bebop, Psycho-Pass, JoJo's Bizarre Adventure, Fullmetal Alchemist, Hellsing, Fate/zero. Z mang śledzę tylko Attack on titan.
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Anime/Manga

Post: # 29080Post Timothy1313 »

Czytam swoją drugą mangę w życiu, Berserka. Nie mogę się oderwać, choć bywa obrzydliwie.
Awatar użytkownika
Timothy1313
Posty: 161
Rejestracja: 17-10-2019 13:13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Anime/Manga

Post: # 119650Post Timothy1313 »

Polecam Made in Abyss. Właśnie wychodzi drugi sezon. Szalenie dobry animiec z tajemnicą i motywem przygody. Bohaterowie są dzieciakami, ale nie dajcie się zwieść kolorową i wesołą kolorystyką - bywa bardzo mrocznie i brutalnie.
ODPOWIEDZ