Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13946
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 39546Post Nathi »

Już 6 odcinek Domku!
Kocham :serce:
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11886
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 39573Post marcin »

Zobaczyłem AMERYKAŃSKĄ SIELANKĘ

Dobry film!
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13946
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 39643Post Nathi »

Skończyłem oglądać domek. Lepszy sezon jak poprzedni, że dużo lepszy. Muza zajebista, może trochę ten ochroniarz był nieśmiertelny jak John Rabno albo John McClane ze Szklanej Pułapki ale też było zajebiście.

Zakończenie daje dużo możliwości w kolejnym sezonie na rozwinięcie fabuły. Szkoda tylko, że dało się przewidzieć, że tak się skończy.
Na pewno nie przyłączy się do nich, bo to by było powielanie schematu. Już nie mogę się doczekać co się stanie między Profesorem a Alicją :mrgreen:
Zdecydowanie najlepszy serial na Netflix.

Dziś sobie zobaczę dokumentalny o domku. Oglądałem pierwsze minuty i w Hiszpanii serial był klapą. Dopiero jak go kupił Netflix wystrzeliło w kosmos.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 39883Post mike »

A ja wreszcie skończyłem 2 sezon The Rain. Jestem rozczarowany jest o wiele gorzej niż w 1, w dodatku zamiast domknąć już tę historię zostawili sobie furtkę na kontynuację.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11886
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 40082Post marcin »

Zobaczyłem BALLADĘ O BUSTERZE SCRUGGSIE

Western w reż. braci Coen - bardzo nietypowy (to bardziej parodia gatunku), absurdalny (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), w stylu Tarantino :P
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
husky

Re: Netflix

Post: # 40147Post husky »

To mój jeden z ulubionych filmów :hurra:
Z westernów to jescze django uwielbiam.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11886
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 40160Post marcin »

No, to jest trochę w stylu Django.
Jeśli komuś Django się podobało, to i to sądzę też mu przypadnie do gustu.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 40559Post Senso »

Polecam wszystkim z forum, dla zrozumienia zawiłości argumentacji i sposobów myślenia części osób, które nie dają się zmanipulować przez system. Serio, obejrzyjcie, choc nie jest to wybitny dokument, ale i tak warto, nawet uznając go tylko za ciekawostkę socjologiczną:
Płaskoziemcy:
https://www.netflix.com/pl/title/81015076
Awatar użytkownika
jazzik
Posty: 8909
Rejestracja: 18-07-2018 22:26:03

Re: Netflix

Post: # 40592Post jazzik »

Jest tam może o Michaelu Hughesie? :mrgreen:
Gość sympatyzował z płaskoziemcami, budował własną rakietę a kiedy zabił się podczas testu, jego gość od PR stwierdził, że to była ściema dla pieniędzy a płaskoziemcy - że zabiła go NASA.
"Nie bój się doskonałości. – Nigdy jej nie osiągniesz." Salvador Dali
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11886
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 40611Post marcin »

Wczoraj zobaczylem gejowszczyzne pt 4TH MAN OUT
Nathi zdaje mi sie o nim wspominal
Fajna lekka komedyjka, za wiele tresci to tu nie ma, ale spokojnie mozna zobaczyc ;)
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
husky

Re: Netflix

Post: # 40676Post husky »

Kolejny western braci Coen "Prawdziwe męstwo". Super ale inny klimat niz ballada. Obejrzałem też Unorthodox serial, mocne. Zacząłem Toy boya i nie zmogłem, straszne gówno a jest jako top ileś na netflix.
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 40680Post Senso »

Tego typu dokumenty oglądam w częściach - przy okazji śniadania itp. - jeszcze trochę przede mną zostało, więc może sie pojawi, natomiast ciekawe są mechanizmy mówiące o tym, jak takie teorie się rozpowszechniają i bardzo ciekawe są wypowiedzi zwolenników teori o płaskiej Ziemi. Można sie dowiedzieć mnóstwa rzeczy przedstawionych z ich perspektywy z uniknięciem pójścia na skróty i wyśmiewania się z nich. Jest wiele smaczków, choć gdzieś tam wzmianki o reptilianach, masonach, Żydach się przewijają w wypowiedziach zwoleników poglądu o płaskiej Ziemi. W jest też międzynarodowy kongres płaskoziemców, który zorganizował główny bohater tego dokumentu
https://youtu.be/4ylYvNnP1rg

Proponuję tym, którzy nie obejrzą, poczytać czym jest efekt Dunninga-Krugera.
To zjawisko to odpowiedź na wiele zaskakujących wypowiedzi pojawiających się w przestrzeni publicznej, które niewtajemniczonym wydają się nieracjonalne.
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13946
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 40685Post Nathi »

marcin pisze: 18-04-2020 18:26:00 Wczoraj zobaczylem gejowszczyzne pt 4TH MAN OUT
Nathi zdaje mi sie o nim wspominal
Fajna lekka komedyjka, za wiele tresci to tu nie ma, ale spokojnie mozna zobaczyc ;)
Jop, chyba nawet podobnie to opisałem. Bardzo przyjemny film.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Netflix

Post: # 40903Post Walpurg »

Zacząłem oglądać Szkołę dla elity. Jestem w 20 minucie 2 odcinka i już mam dosyć. Wcześniej oglądałem Sex education, czyli taki luzik a tu coraz mroczniej. Nie dość że obrzydliwe klimaty snobizmu, bogactwa, klasowości, to jeszcze chyba dość trafnie odczytuję o co tu będzie chodzić.

Chyba odpuszczę, bo nie chcę się dołować. No chyba, że ktoś zdoła mnie przekonać, że jednak bardzo warto z jakiegoś względu. :P
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 40906Post mike »

Przecież masz tam bohaterów niebogackich np. Omar później też dojdą inni. Zresztą nie po to się ogląda ten serial, chodzi o sam klimat, fajnych aktorów, gejowskie motywy.
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Netflix

Post: # 40915Post mare »

To polecam Samuray gourmet, lekka rozrywka, odcinki krótkie, taki japoński Allen.
A potem Midnight Diner: Tokyo Stories, o którym już chyba pisałem. Oba seriale bardzo godne.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 40917Post Senso »

Walp, obejrzyj Mindhunter - bardzo dobrze zrobiony serial oraz The Spy - doskonale kino oparte na faktach.
Awatar użytkownika
bolevitch
Posty: 4862
Rejestracja: 22-07-2018 14:45:00

Re: Netflix

Post: # 40919Post bolevitch »

też porzuciłem Elitę po 4 czy 5 odcinku...
z ciekawostek o tematyce gejowskiej jest mini serial "Special" o niepełnosprawnym chłopaku.
(dla mnie) ciekawy był też serial dokumentalny o ludziach zajmujących się designem "Abstract"
Awatar użytkownika
Nathi
Posty: 13946
Rejestracja: 14-04-2019 19:03:47
Lokalizacja: PL/FR

Re: Netflix

Post: # 40922Post Nathi »

Walp jaki lewak :lol:
Szkoła dla elity jest spoko. Bardzo fajnie wątki miłosne. Szczególnie geja muzułmanina. W sumie jego siostra też nie ma lekkiej miłości przez religię i uprzedzenia do bogatych. Zresztą później pojawia się kolejny homoseksualny muzułmanin, który udaję hetero.
Jest też dobry wątek gejowski w tle z chorobą.
Awatar użytkownika
Senso
Posty: 1712
Rejestracja: 20-10-2019 11:02:55
Lokalizacja: Szypułkowe wzgórze

Re: Netflix

Post: # 40924Post Senso »

Pytanie za 1000 punktów, czy Walp widział Pose :pride: , bo jeśli nie, to śmiało wszystko inne może zostawić na później.
ODPOWIEDZ