Netflix

Książka, kino, teatr, muzyka, telewizja...
Regulamin forum
Info: tematy możliwe do przeglądania przez gości forum, dostępne indeksowanie dla bootów typu Google.
ODPOWIEDZ
Leo

Re: Netflix

Post: # 73880Post Leo »

Podobnie. Płacę 34 zl/mc, jakoś zawsze było coś nie tak przy propozycjach współdzielenia. W styczniu mieliśmy już dzielić nawet na czterech, ale ostatecznie do współdzielenia nigdy nie doszło.

Wbrew pozorom ciężko będzie kontrolować współdzielone konto nawet po IP. Do tej pory zaletą Netflixa było, że można było oglądać na TV, laptopie czy smartfonie. Ale uwaga, zazwyczaj każde urządzenie może mieć innego operatora, bo np TV internet domowy z kablówki, mąż np Plus a dzieci np Play. Różne IP i to w jednym gospodarstwie domowym.
Fryku

Re: Netflix

Post: # 73883Post Fryku »

No to nie jest tak źle. Ja póki co lubię Netflix.
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 73885Post mike »

Znajdą sposób jak nie po IP to po geolokalizacji. Będą obserwować jakimi metodami ludzie będą próbowali omijać regulamin i zaczną wdrażać rozwiązania to uniemożliwiające dokładnie jak to ukrócili kroczek po kroczku w przypadku zakładania darmowego okresu próbnego. Sam fakt, że zapowiedzieli walkę ze współdzieleniem kont świadczy o tym, że chcą postawić szlaban, więc to tylko kwestia czasu.

No i warto dodać, Netflix nie chce całkowicie zabronić współdzielenia, zostanie taka opcja, ale tylko "w obrębie gospodarstwa domowego". W Polsce większośc osób chyba korzysta z tego nie mieszkając ze sobą i tylko po to, żeby abo w najlepszej jakości obrazu wyszło 13zł na łebka. Sam z tego kiedyś korzystałem, lecz przestałem, bo stwierdziłem, że Netflix nie jest wart nawet tej kwoty. Zwłaszcza polski Netflix z bardzo mizerną biblioteką produkcji na tle innych Netflixów oferta brytyjska bez porównania lepsza, nie wspominając o zasobie produkcji na netflixie amerykańskim.
Fryku pisze: 15-03-2021 21:52:55 Ja nie umiem szukać. Może blokują w UK. Czasami, jak nie mogę czegoś kupić, szukam online, ale z mizernym skutkiem.
Jest kilka sprawdzonych stron, na których jest wszystko. Większość rzeczy można ściągnąć w kilka minut. Jeśli blokują to wystarczy maskować IP choćby darmowo w przeglądarce, albo jakimś VPN też są darmowe. W Polsce chyba niczego nie blokują.
Szach pisze: 15-03-2021 22:06:42 Szybko licząc, to na samego najtańszego Netflixa chyba półtorej godziny musiałbym pracować :roll:
Cena abo za Netflixa powinna być w Polsce na poziomie podobnym do Rosji czy Turcji, nie Wielkiej Brytani, bo warto wiedzieć, że Netflix ma inne ceny na różnych rynkach, nieraz jest to przebitka kilkukrotna. No, ale należymy do EU to można nas dymać z cennika zachodniej Europy mając w pupie, że u nas się tyle nie zarabia. To samo z cenami gier w Rosji na steamie średnio 80-100zł za nowości, a u nas oczywiście 200-250zł.
husky

Re: Netflix

Post: # 73894Post husky »

O nie. To teraz musze szybko oglądać :///
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Netflix

Post: # 73899Post mare »

«Kara Para» dziwna mieszanka kryminału i hipermelodramatycznego tureckiego serialu miłosnego. Oglądam i się śmieję.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
Walpurg
Posty: 8872
Rejestracja: 22-07-2018 17:59:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Netflix

Post: # 73900Post Walpurg »

Najważniejsze to umieć samemu sobie uzasadnić kradzież. Nie kasuję biletu, bo autobusy się spóźniają i w nich śmierdzi.

Jak miałem czas, płaciłem zdaje się 43 zł i nie jest to kwota za duża dla normalnej pracującego człowieka za jakość dostarczaną przez Netflix. Potem miałem już czasu mniej, więc zrezygnowałem, ale za jakiś czas pewnie powrócę. Dla mnie ważne jest tylko to, by nie było długotrwałych rozwiązań typu roczny czy dwuletni abonament. O ile będzie można w dowolnym momencie umowę zakończyć, będzie dla mnie ok.
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Netflix

Post: # 73902Post mare »

Proszę, proszę, a jednak lubisz narzucać swoje definicje. Wbij sobie do głowy, że ściąganie z internetu nie jest nielegalne i nie hejtuj osób, które nie podzielają Twoich subiektywnych mentalnych ograniczeń. Stosuj te zasady do siebie, nie narzucaj innym swojego sposobu na życie.

Mnie bawią sytuacje, gdy sobie ściągam coś z Internetu, a potem się okazuje, że jest na Netlixie, Amazonie, itp. :lol:

Jeśli chodzi np. o bilety na przejazdy autobusem, to akurat mam dokładnie gdzieś, co Ty sobie myślisz i nawet co mówi polskie prawo. Oddałem tyle krwi, że gdybym chciał sobie wyrobić legitymację i mieć darmowe przejazdy, to bym miał. Czyli jeśli złapie mnie kontroler, albo jakaś inna piczka-zasadniczka będzie mi prawić morały, to mam to w bardzo głębokim poważaniu.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Fryku

Re: Netflix

Post: # 73904Post Fryku »

Walpurg pisze: 15-03-2021 23:49:48 Nie kasuję biletu, bo autobusy się spóźniają i w nich śmierdzi.
No ale płacisz mniej za lokal, jeśli przez tydzień nie ma ogrzewania, albo za internet, gdy jest jakaś awaria.
Ja tu mam mieszane uczucia, bo rzeczywiście cena powinna być dostosowana do możliwości. Jeśli jest za wysoka, ludzie zaczną szukać innych rozwiązań.

Dlaczego abonament w UK jest zupełnie nieodczuwalny a w Polsce jest dla niektórych problemem? Bo cena jest za wysoka. Po prostu.
To samo z jedzeniem. W Polsce na zakupy wydaje się tyle samo, co w UK, a niektóre rzeczy są nawet droższe.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11886
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 73907Post marcin »

Cena w relacji do zarobkow jest oczywiscie istotna ale nie najwazniejsza. Raczej chodzi tu o typowo polskie zamilowanie do kombinowania na granicy prawa albo i niezgodnie z nim.

Majk napisal zreszta wprost ze dla niego nawet 13 zl za netflixa to za duzo. Wiec woli kombinowac. I takich majkow jest w Polsce mnostwo. Pewnie znalezliby sie tacy ktorzy by uznali ze nawet 5 zl za netflixa to za duzo.

No i majk bredzi cos tam o darmowej kulturze. Nie ma czegos takiego. Z czego mieliby zyc pisarze, wydawcy, redaktorzy, tlumacze, aktorzy, rezyserzy itp itd? Gdyby wszyscy kombinowsli jak miec kulture za darmo?
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 73909Post mike »

To mit, że tylko w Polsce ludzie nie lubią jak się ich robi w bambuko, bo ten netflxowy plan jest strategią globalną i nawet nie wyszedł z inicjatywy polskiego oddziału netflixa.

Jakość dostarczana przez Netflix... toć to w większości miałka papka prosta rozrywka fakt człowiek żyje nie tylko wyższą kulturą, ale nazywać to jakością :mrgreen: Nie ogląda ambitnych produkcji kina niszowego, które jest mało dostępne w PL, a że obejrzeć może dopiero jak zapłaci to nie obejrzy, bo nie można zapłacić to wtedy Netflix staje się jakością zwłaszcza ten dostępny w Polsce z najbardziej ogołoconą biblioteką ze wsich netflixów na świecie :D

Ciekawe czy płaci też za amazon prime video, hulu, HBO, disney+, apple+, paramount+, sify i jeszcze parę innych, których nazw nie pamiętam, a które powstają jak grzyby po deszczu i wzajemnie sobie ograniczają licencje na eksluzywny dostęp produkcji ze swoich rodzimych wytwórni. Walpurg ma osobliwą definicję kradzieży, chyba nawet nie wie, że w przypadku netflixa płaci za ładne menu i wygodny dostęp, zaś do produkcji nie ma żadnych praw. Chyba nie może ścierpieć, że jak to on zapłacił, a inni sobie ściągają z innych źródeł, streamują na CDA za free i to nie do pomyślenia, że też zupełnie legalnie. Cóż sugeruję się doinformować co w tych kwestiach stanowi prawo.
Fryku

Re: Netflix

Post: # 73913Post Fryku »

Fakt. Artyści niszowi mają przerąbane, bo ich produkcje zazwyczaj są ściągane i oglądane za darmo.

Ale ostrożny byłbym z prawieniem morałów o sprawiedliwości, gdy zarobki w branży artystycznej przekraczają granice rozsądku. Wysokobudżetowy film zarabia tyle, że producenci mają w głębokim poważaniu, czy jakaś część widzów w Iranie lub w Polsce obejrzy ich dzieło na pirackiej stronie. Tak przynajmniej czuję.
husky

Re: Netflix

Post: # 73917Post husky »

Netflix sobie strzeli w stopę bo ludzie którzy do tej pory sie składali i tak sobie nie kupią kazdy swojego netflixa tylko przestaną oglądac.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11886
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 73920Post marcin »

Majk Ty masz jakas obsesje z tym ze ktos "nie moze scierpiec ze za cos zaplacil a Ty masz za darmo"
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 73921Post mike »

husky pisze: 16-03-2021 00:51:45 Netflix sobie strzeli w stopę bo ludzie którzy do tej pory sie składali i tak sobie nie kupią kazdy swojego netflixa tylko przestaną oglądac.
Też tak sądzę pamiętam moment jak ostatecznie ukrócili, a potem wyłączyli darmowy pierwszy miesiąc i nagle o połowę uszczupliła im się liczba aktywnych kont. Tzn, że połowa użytkowników netflixa korzystała z platformy jadąc na darmowym okresie z miesiąca na miesiąc i tak do upadłego. Ciekawe ile im teraz spadnie użytkowników. Z ich strony to ryzykowny ruch, konkurencja depcze im po piętach ostatnio Disney+ ogłosził, że w ciągu roku od startu ich platformy zgromadzili już 50% liczby abonamentów tego co netflix gromadził całymi latami. Nowa strategia Netflixa z pewnością nie wpłynie pozytywnie na utrzymanie największej bazy.
Fryku pisze: 16-03-2021 00:44:52 Fakt. Artyści niszowi mają przerąbane, bo ich produkcje zazwyczaj są ściągane i oglądane za darmo.

Ale ostrożny byłbym z prawieniem morałów o sprawiedliwości, gdy zarobki w branży artystycznej przekraczają granice rozsądku. Wysokobudżetowy film zarabia tyle, że producenci mają w głębokim poważaniu, czy jakaś część widzów w Iranie lub w Polsce obejrzy ich dzieło na pirackiej stronie. Tak przynajmniej czuję.
Pewnie mają w poważaniu te rynki, na których nie mogą ludzi za to ścigać. W USA mogą tam to dopiero ludzie mają przerąbane płacić za każdy szajs, bo inaczej milion dolarów grzywny i 100 lat więzienia.

"Piractwo" jest dziś koniecznością każdego przyzwoicie kulturalnego LGBT, bo praktycznie tylko w niszowych produkcjach można obejrzeć coś bardziej ambitnego niż te netflixowe taśmowe kopiuj-wklejki wątków homo wsadzane po macoszemu, z obowiązku i z politycznej poprawności. Może jestem już za stary na netlixa, bo mam mwrażenie, że większość rzeczy jest tam kierowana dla nastolatków.
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Netflix

Post: # 73922Post mare »

marcin pisze: 16-03-2021 00:54:49 Majk Ty masz jakas obsesje z tym ze ktos "nie moze scierpiec ze za cos zaplacil a Ty masz za darmo"
Ale to właśnie tak wygląda...

Poza tym po raz kolejny proszę nie narzucać definicji słowa kradzież. Czuje się jak w sytuacji z jakimś homofobem, który chce mi narzucać swoje znaczenie pojęcia małżeństwo czy zboczenie.
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
husky

Re: Netflix

Post: # 73923Post husky »

mike pisze: 16-03-2021 01:00:58 Może jestem już za stary na netlixa, bo mam mwrażenie, że większość rzeczy jest tam kierowana dla nastolatków.
Po prostu nie te filmy oglądasz. Zamiast elity obejrzyj 'miasto niedźwiedzia' np.
Awatar użytkownika
mare
Posty: 4068
Rejestracja: 29-07-2018 10:05:46

Re: Netflix

Post: # 73933Post mare »

Widzę, że dyskusja poszła w stronę, która umożliwia mi wklejenie następującej listy. Są to polskie kanały pirackiego serwisu retransmitującego telewizję z całego świata. Nie za darmo, oczywiście. Lubię też oglądać tv brytyjską, amerykańską, czasami francuską, a na kanałach arabskich mają bardzo bogatą ofertę sportową.
|PL| 13 Ulica HD |PL| ALE KINO |PL| Ale Kino HD |PL| AMC |PL| ANIMAL PLANET HD |PL| AXN Black HD |PL| AXN HD |PL| AXN White HD |PL| BBC Earth HD |PL| BBC HD |PL| BOOMERANG |PL| CANAL Discovery HD |PL| CANAL FAMILY HD |PL| CANAL FILM HD |PL| CANAL HD |PL| CANAL Seriale 2 FHD |PL| CANAL Seriale FHD |PL| CANAL Sport FHD |PL| Canal Sport2 HD |PL| Canal 1 HD |PL| CARTOON NETWORK HD |PL| CBS REALITY HD |PL| Cinemax 2 HD |PL| CINEMAX HD |PL| COMEDY CENTRAL HD |PL| Da Vinci Learning |PL| Discovery Channel HD |PL| DISCOVERY SCIENCE |PL| Discovery TURBO XTRA |PL| Disney Channel HD |PL| DISNEY JR |PL| Disney Junior |PL| Disney XD |PL| ELEVEN EXTRA HD |PL| ELEVEN SPORT |PL| Eleven Sports 1 HD |PL| Eleven Sports 2 HD |PL| Eleven Sports 3 HD |PL| Eleven Sports 4 HD |PL| Eska Best Music TV (Old's Cool) |PL| Eurosport 1 HD |PL| Eurosport 2 FHD |PL| Eurosport 3 HD |PL| EUROSPORT FHD |PL| Extreme Sports HD |PL| Fightbox HD |PL| FILMBOX ACTION HD |PL| FILMBOX EXTRA |PL| FILMBOX FAMILY HD |PL| FILMBOX HD |PL| FILMBOX PREMIUM HD |PL| Fokus TV |PL| FOX COMEDY HD |PL| HBO 2 HD |PL| HBO 3 HD |PL| HBO HD |PL| History HD |PL| Jim Jam |PL| Kino Polska |PL| Kino TV |PL| KUCHNIA |PL| Kuchnia HD |PL| Lifetime HD |PL| MiniMini HD |PL| MTV HD |PL| MTV POLSKA |PL| NAT GEO FHD |PL| NAT GEO WILD HD |PL| Nick Junior |PL| Nickelodeon HD |PL| nSport HD |PL| Nsport HD |PL| Paramount Channel HD |PL| Planete HD |PL| Polo Party TV |PL| POLSAT 1 HD |PL| POLSAT 2 HD |PL| Polsat Cafe FHD |PL| POLSAT FILM HD |PL| POLSAT FOOD HD |PL| Polsat HD |PL| Polsat JimJam HD |PL| POLSAT MUSIC HD |PL| POLSAT NEWS HD |PL| POLSAT PLAY HD |PL| POLSAT ROMANS |PL| Polsat Sport Extra HD |PL| Polsat Sport Fight |PL| Polsat Sports HD |PL| POLSAT SPORTS NEWS |PL| Polsat Viasat Explore HD |PL| Polsat Viasat Nature |PL| Polsatay |PL| SCI Discovery Science HD |PL| SciFi |PL| Stopklatka TV |PL| Sundance TV |PL| Superstacja |PL| TLC HD |PL| TNT HD |PL| TNT HD 1 |PL| Travel Channel HD |PL| TV 6 POLSKA |PL| TV Asta HD |PL| TV Puls HD |PL| TV4 HD |PL| TV6 FHD |PL| TVN 24 FHD |PL| TVN 7 HD |PL| TVN Fabu?a FHD |PL| TVN Fabula HD |PL| TVN FHD |PL| TVN Style HD |PL| TVN Turbo HD |PL| TVP 1 FHD |PL| TVP 2 HD |PL| TVP 3 HD |PL| TVP 3 Warszawa |PL| TVP ABC |PL| TVP HD |PL| TVP Historia HD |PL| TVP History |PL| TVP INFO HD |PL| TVP Kultura HD |PL| TVP KULTURE |PL| TVP Polonia |PL| TVP ROZRYWKA |PL| TVP Seriale 1 |PL| TVP SERIALE HD |PL| TVP SERIALI HD |PL| TVP Sport FHD |PL| TVS HD |PL| Twoja TV HD |PL| Universal HD |PL| VOD 202 |PL| VOD 205 |PL| VOD 206 |PL| VOD 208 |PL| VOX MUSIC TV |PL| WP
Pod konarami kasztana,
Pan zablokował mnie,
a ja Pana.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 11886
Rejestracja: 25-07-2018 22:48:12
Lokalizacja: PL

Re: Netflix

Post: # 73939Post marcin »

mike pisze: 16-03-2021 01:00:58 Też tak sądzę pamiętam moment jak ostatecznie ukrócili, a potem wyłączyli darmowy pierwszy miesiąc i nagle o połowę uszczupliła im się liczba aktywnych kont. Tzn, że połowa użytkowników netflixa korzystała z platformy jadąc na darmowym okresie z miesiąca na miesiąc i tak do upadłego.
No i dobrze. Po co netflixowi pseudo-użytkownicy, którzy chcą korzystać bez płacenia? Ja gdybym był szefem netflixa, to bym się cieszył, że takie osoby pokasowały konta.

Nie wiem skąd się bierze u niektórych to przekonanie, że dostęp do kultury powinien być bezpłatny. Czy oni sami chcieliby pracować bez pensji? Jakoś nie wydaje mi się.

*****
A jeszcze co do ceny. netflix kosztuje 40-50 zł, zależnie od jakości. Oczywiście mogłoby być nieco taniej, ale znów nie przesadzajmy - 40 zł to za tyle nawet porządnego obiadu się w knajpie nie zje. A tutaj jest za to jednak nielimitowany dostęp przez cały miesiąc.
Gdy ludzie spotykają się z górami, dzieją się wielkie rzeczy.
(William Blake)
Awatar użytkownika
Szach
Posty: 435
Rejestracja: 29-01-2019 20:10:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Netflix

Post: # 73983Post Szach »

Kiedyś założyłem swoje konto Netflixa, bo mieli serial, który chciałem obejrzeć. Płaciłem i oglądałem. Po jakimś czasie przyjaciel zapytał czy nie chcę dostępu do konta, bo on z kolegami z pracy się zrzucają i jest jedno wolne konto. Oczywiście nie wahałem się. Tak naprawdę jak to różnica, czy z jednego konta korzystają rodzice i dzieci mieszkający razem czy grupka znajomych. Pewnie jeśli totalnie zablokowana byłaby możliwość korzystania z jednego konta, to założyłbym ponownie swoje. A tak nawiązując do biletów na komunikację, to skoro są bilety grupowe, to może dostęp do serwisów typu Netflix czy HBOGO też powinien coś takiego wprowadzić. Załóżmy, że "legalny" dostęp do takiego współdzielonego konta byłby trochę droższy od tego wychodzi ze składki na konto z 4 ekranami, ale jednak 20-30%tańszy niż samodzielne konto. Wilk syty i owca cała.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!
- król Julian
Awatar użytkownika
mike
Posty: 8283
Rejestracja: 26-05-2019 23:22:28
Lokalizacja: outer space

Re: Netflix

Post: # 74000Post mike »

husky pisze: 16-03-2021 01:15:11 Po prostu nie te filmy oglądasz. Zamiast elity obejrzyj 'miasto niedźwiedzia' np.
jest posucha jeśli chodzi o produkcje gay-themed z prawdziwego zdarzenia, a nie tylko te puste mało ciekawe i do znudzenia powtarzalne wątki w prawie każdym serialu i filmie netflixa - mają odgórny przykaz, żeby ładować bohaterow homo do prawie każdej produkcji tej platformy, wychodzi z tego strasznie drętwa sztampowa klisza
ODPOWIEDZ